Kontrowersje, odkrycia, bohaterowie i łajdacy. Fascynujące opowieści na każdy dzień od najpopularniejszego magazynu o historii w Polsce

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

30 najpopularniejszych historii 2017 roku

Artykuły, które porwały Was w 2017 roku.

fot.domena publiczna Artykuły, które porwały Was w 2017 roku.

Czytały je dziesiątki, a nawet setki tysięcy osób. Wywołały burzliwe dyskusje. Znalazły się pod nimi tysiące polubień i setki komentarzy, a wśród nich też głosy sprzeciwu i powątpiewania. Czy znasz 30 fascynujących artykułów, od których nasi Czytelnicy nie mogli się oderwać w 2017 roku?

Poniższa lista zawiera publikacje „Ciekawostek historycznych”, które w 2017 roku zebrały najwięcej odsłon.

Pozycje uszeregowaliśmy według łącznej liczby odsłon artykułów, ale TYLKO tych zebranych w 2017 roku. Dane mogą się nieznacznie różnić od wyświetlanych dynamicznie nad każdym artykułem.

Tylko te 30 artykułów odwiedziliście łącznie ponad trzy miliony osiemset tysięcy razy, a każdy z nich z osobna co najmniej 75 tysięcy razy.

Najpopularniejsze materiały roku 2017 to:

30. Dlaczego TAK NAPRAWDĘ Drakula przeszedł do historii? Wcale nie chodziło o to, że był wampirem (83 682 odsłon)

Imię zdobywcy Konstantynopola, tureckiego sułtana Mehmeda II, wprawiało w drżenie wszystkich władców piętnastowiecznej Europy. Wszystkich poza jednym.

29. Tyrania nie popłaca. Najbardziej makabryczne śmierci dyktatorów (85 306 odsłon)

Podobno bycie bezwzględnym tyranem jest najlepszą gwarancją spokojnej starości. Może i tak, ale nie każdy dyktator miał okazję się o tym przekonać. Dzisiaj opowiemy o tych zbrodniarzach, którzy nie zdołali uciec przed sprawiedliwością. I o makabrycznym końcu, jaki ich spotkał.

Liberyjski prezydent William Tolbert kochał pieniędze. Nieznająca granic pazerność była przyczyną jego zguby (źródło: wikimedia commons, domena publiczna).

28. Herosi ze stali. Najlepsi polscy czołgiści II wojny światowej (87 748 odsłon)

Pamiętamy o polskich lotnikach, którzy obronili Anglię. Dlaczego w takim razie zapomnieliśmy o pancernych asach, dających łupnia niemieckim czołgistom? Najwyższa pora to zmienić!

27. Sztuka wojny Chrobrego. Gdzie krył się sekret morderczej skuteczności największego polskiego zdobywcy? (89 021 odsłon)

Rusini drżeli przed jego potęgą. Niemcy czuli do niego respekt większy, niż do jakiegokolwiek innego wodza. Wikingowie bali się go spotkać na polu boju. Dlaczego jego wojowie byli niepokonani?

Bolesław Chrobry z drużyną w czasie wyprawy na Kijów. Rysunek Karola Stobieckiego.

26. „Ksiądz się uparł i to nas zgubiło”. Najtragiczniejsze wesela w okupowanej Polsce (89 036 odsłon)

Zamiast nocy poślubnej, czekało ją ciężkie przesłuchanie; gestapowiec gasił papierosa na jej nodze, wybito jej zęby. Zmasakrowaną kobietę nad ranem gestapowcy zawlekli do domu, spodziewali się, że będzie tam czekał na nią mąż. Zastali tylko siostrę Haliny, która zemdlała na jej widok. Nazajutrz kobieta była już w drodze na Pawiak.

Powstanie Warszawskie. Fotografia ze ślubu sanitariuszki Alicji Treutler „Jarmuż” i plut. pchor. Bolesława Biegi „Pałąka”, 13 sierpnia 1944 r. Zdjęcie z książki "Wielka Księga Armii Krajowej" (Znak Horyzont 2015).

Artykuł porusza następujące tematy:

  Czas akcji:

   Miejsce akcji:

    Komentarze

    brak komentarzy

    Dodaj komentarz

    Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

    Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.