Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Historia projektu

Serwis Ciekawostki Historyczne powstał w 2010 roku z inicjatywy Kamila Janickiego i Aleksandry Zaprutko-Janickiej. W latach 2014-2019 wydawcą i właścicielem „Ciekawostek Historycznych” był SIW „Znak”. W 2017 roku Ciekawostki Historyczne zostały rozszerzone o nowy serwis – Twoja Historia.

Dzięki zaangażowaniu zespołu (w skład którego wchodzili: Kamil Janicki, Rafał Kuzak, Anna Winkler i Aleksandra Zaprutko-Janicka), czytelników, publicystów i partnerów, oba serwisy w ciągu kilku lat stały się najpopularniejszymi portalami poświęconymi historii w Europie i zajęły pierwsze miejsce w rankingu serwisów historycznych magazynu „Press”. W pierwszej połowie 2019 roku czytało je łącznie ok. 850 000 unikalnych użytkowników miesięcznie.

Od sierpnia 2019 roku właścicielem serwisów jest poznańska spółka Lubimyczytać.pl, a nową koordynatorką redakcji została Agnieszka Jankowiak-Maik, absolwentka studiów doktoranckich na Wydziale Historycznym UAM w Poznaniu, nauczycielka, archiwistka, blogerka i aktywistka edukacyjna. Współpracę z serwisem kontynuuje Maria Procner, stała publicystka i redaktorka Ciekawostek Historycznych, a także większość dotychczasowych autorów.