Ciekawostki Historyczne

Historia projektu

Od sierpnia 2019 roku właścicielem serwisu jest poznańska spółka Lubimyczytać.pl, a nową koordynatorką redakcji została Agnieszka Jankowiak-Maik, absolwentka studiów doktoranckich na Wydziale Historycznym UAM w Poznaniu, nauczycielka, archiwistka, blogerka i aktywistka edukacyjna. Z serwisem współpracuje na stałe wiele znanych redaktorów i publicystów, w tym Maria Procner wieloletnia redaktorka Ciekawostek Historycznych, a sekretarzem redakcji jest Paweł Czarnecki, absolwent historii na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Zapraszamy do poznania naszego zespołu i do kontaktu z nami: https://ciekawostkihistoryczne.pl/redakcja/

 

Serwis Ciekawostki Historyczne powstał w 2010 roku z inicjatywy Kamila Janickiego i Aleksandry Zaprutko-Janickiej. W latach 2014-2019 wydawcą i właścicielem „Ciekawostek Historycznych” był SIW „Znak”. W 2017 roku Ciekawostki Historyczne zostały rozszerzone o nowy serwis – Twoja Historia.

Dzięki zaangażowaniu zespołu, czytelników, publicystów i partnerów, oba serwisy w ciągu kilku lat stały się najpopularniejszymi portalami poświęconymi historii w Europie i zajęły pierwsze miejsce w rankingu serwisów historycznych magazynu „Press”. W pierwszej połowie 2019 roku czytało je łącznie ok. 850 000 unikalnych użytkowników miesięcznie.

 

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.