Ciekawostki Historyczne

Zasady publikacji

Współpracujemy zarówno z doświadczonymi autorami, jak i z osobami, które dopiero stawiają pierwsze kroki w świecie tekstu. Nowicjuszom oferujemy wsparcie w udoskonaleniu warsztatu i okazję do przedstawienia swojej wiedzy setkom tysięcy odbiorców. Autorom z dorobkiem proponujemy uczciwe honoraria za każdy tekst, zgodne ze stawkami obowiązującymi w internetowych serwisach tematycznych.

Podstawowe zasady publikacji:

  1. Zamieszczamy wyłącznie teksty oryginalne, stanowiące efekt pracy twórczej autora. Nie akceptujemy plagiatów i tekstów stanowiących wyłącznie kompilację cudzych publikacji.
  2. Zamieszczamy wyłącznie materiały rzetelne i oparte na solidnej podstawie bibliograficznej, złożonej z minimum kilku pozycji.
  3. Publikujemy wyłącznie materiały na wyłączność. Takie, które dotąd nie były zamieszczane w żadnym medium papierowym ani internetowym. Autor przesyłając tekst zobowiązuje się, że także w przyszłości nie będzie go publikować ponownie w internecie, w prasie, ani w ramach publikacji książkowych.
  4. Zastrzegamy sobie prawo do opracowania redakcyjnego nadsyłanych materiałów, zarówno pod względem językowym, jak i merytorycznym. Tytuły i leady artykułów pochodzą od redakcji. Tylko istotne zmiany i ingerencje w tekst konsultujemy z autorami. Decyzje co do szaty graficznej artykułów leżą w gestii redakcji, choć jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie autorów.
  5. Publikujemy wyłącznie teksty podpisane imieniem i nazwiskiem. Nie przyjmujemy artykułów anonimowych, ani pisanych pod pseudonimem. Autorów prosimy o przesyłanie wraz z tekstami krótkich informacji biograficznych o sobie (wykształcenie, specjalizacja, dorobek, zamiłowania).
  6. Publikujemy teksty zwięzłe i przystępne. „Ciekawostki historyczne” to serwis adresowany do pasjonatów i laików. Nie jest to właściwe miejsce do publikowania prac naukowych, hermetycznych komentarzy i materiałów analitycznych. Każdy tekst powinien mieć maksymalnie 9000 znaków i być zrozumiały także dla osób pozbawionych formalnego wykształcenia historycznego.
  7. Przykładamy wagę do staranności. Przyjmujemy wyłącznie teksty schludne językowo, kompozycyjnie, ortograficznie.

Artykuły można przesyłać pod adres: redakcja@ciekawostkihistoryczne.pl. Na wszystkie wiadomości staramy się odpowiadać najpóźniej po 14 dniach.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.