Polskie Imperium

10 rzeczy, których na pewno nie wiedziałeś o III Rzeszy

Autor: | 21 października 2014 | 110,792 odsłon

A tymczasem w III Rzeszy.Nazistowskie chrzty. Aryjski Jezus. Mieszkania dla młodych w Auschwitz. To tylko kilka epizodów z historii III Rzeszy, o których nie przeczytasz w szkolnym podręczniku. Ale zrobisz to na łamach „Ciekawostek historycznych”.

Jak zawsze wszystkie pozycje w naszym TOP10 zostały oparte na publikowanych przez „Ciekawostki historyczne” artykułach. Tym razem – tych poświęconych III Rzeszy.

Pamiętaj, że więcej na temat III Rzeszy odnajdziesz w artykułach poświęconych okresowi międzywojennemu oraz II wojnie światowej.

Tymczasem w III Rzeszy…

10.

Po zakończeniu wojny Auschwitz miało stać się modelowym niemieckim miastem. Zamierzano zbudować 1600 „mieszkań ludowych”, a także szereg domków jednorodzinnych z garażami i ogródkami. Planowano ponadto budowę 12 szkół, 6 przedszkoli, 20 placów zabaw oraz kilku stadionów z basenami pływackimi i boiskami sportowymi (przeczytaj więcej na ten temat).

9.

Planowano zlikwidowanie chrześcijaństwa. Rudolf Hess twierdził, że jest ono jedynie żydowską bajką, i zastąpią je nową religią niemiecką. Najbliższy współpracownik Hitlera osobiście wierzył w przeznaczenie, jasnowidztwo i duchy (przeczytaj więcej na ten temat).

8.

W świetle prawa żart mógł być traktowany jako akt wrogości wymierzony w Führera i nazizm. Wybujałe poczucie politycznego humoru można było przypłacić pobytem w obozie koncentracyjnym. Sądy karały nawet ludzi, którzy swoje psy i konie nazwali imieniem „Adolf” (przeczytaj więcej na ten temat).

7.

Na przełomie 1940 i 1941 r. berlińczycy bardziej obawiali się seryjnego mordercy niż alianckich nalotów. Psychopata grasował w pociągu szybkiej kolei miejskiej S-Bahn. Zanim został złapany, Paul Ogorzow zdążył zamordować osiem kobiet. Przyznał się również do sześciu usiłowań morderstwa oraz trzydziestu jeden innych przypadków napastowania seksualnego (przeczytaj więcej na ten temat).

6.

Norymberga miała być nazistowskim miastem idealnym. W tym celu podjęto ogromne roboty budowlane. Rozpoczęto budowę szeregu monumentalnych gmachów na obrzeżach miasta. Najbardziej imponującą z nich był Deutsches Stadion. Po ukończeniu mógłby pomieścić nawet pół miliona widzów (przeczytaj więcej na ten temat).

5.

We września 1939 r. wielu zwyczajnych Niemców nie chciało wojny z Polską. Obawiali się długiego i krwawego konfliktu, którego końca nie będzie dane im dożyć. Dopiero szybkie sukcesy Wehrmachtu diametralnie zmieniły podejście obywateli III Rzeszy do napaści na wschodniego sąsiada (przeczytaj więcej na ten temat).

4.

Nazistowscy propagandyści ogłosili, że Ukraińcy są w rzeczywistości Niemcami. Rzekomo 25% z nich posiadało znaczącą ilość germańskiej krwi. Taki zabieg pozwolił na utworzenie Dywizji SS-Galizien (przeczytaj więcej na ten temat).

3.

Funkcjonariusze SS prowadzili w Berlinie ekskluzywny burdel służący do pozyskiwania tajnych informacji. Budynek naszpikowany był aparaturą podsłuchową. W przybytku Kitty Schmidt regularnie bywali członkowie nazistowskiej elity oraz przedstawiciele państw satelickich. Używali tam sobie m.in. Joachim von Ribbentrop, włoski minister spraw zagranicznych Galeazzo Ciano, a także Martin Bormann, sekretarz Hitlera (przeczytaj więcej na ten temat).

2.

Naziści lansowali teorię według której Jezus nie był Żydem, lecz czystej krwi Aryjczykiem. Miał się on urodzić niedaleko Nazaretu w Galilei. Zgodnie z twierdzeniami niemieckich uczonych tereny te zamieszkiwali potomkowie plemion aryjskich. Hitlerowscy propagandyści twierdzili zatem, że rodzice Jezusa byli żydami jedynie „z wyznania”, a nie z pochodzenia (przeczytaj więcej na ten temat).

1.

Heinrich Himmler wymyślił specjalny obrzęd nazistowskiego chrztu. Reichsführer SS uważał, że prawdziwy narodowy socjalista nie może chrzcić swoich dzieci w kościele lub zborze. Dzieci esesmanów brały zamiast tego udział w rytuale, który miał je wprowadzić w poczet wspólnoty „nadludzi” (przeczytaj więcej na ten temat).

O tym jak naziści doszli do władzy przeczytasz w książce:

Powiedz innym co myślisz:

Rafał KuzakRafał Kuzak - Magister historii, fan muzyki rockowej i dobrej książki. Współautor "Wielkiej Księgi Armii Krajowej". Autor ponad stu artykułów poświęconych głównie przedwojennej Polsce i II wojnie światowej. Obecny zastępca redaktora naczelnego „Ciekawostek historycznych”. Więcej informacji o autorze.

Zainteresowany? Zobacz inne listy TOP10.
Okupacja
Komentarze do artykułu (11)
    • @Rumper, sprawdziłem co tam marucha napisał i szczerze mówiąc jego przypuszczenia w pewnym momencie wydają się mi być nieco naciągane. Ale ok. Zajrzałem do komentarzy. Przeczytałem wszystkie, po czym stwierdziłem, że to jakiś niesamowicie specjalistyczny serwis, bo co komentarz, to wypowiada się lepszy specjalista. Albo po prostu trafiłem w sam środek gniazda jakiegoś dziwnego odłamu hiper patriotyczno-kosmiczno-pansłowiańskiej sekty. Ludzie, błagam, nie wierzcie w każdy szit przeczytany w internecie.

  1. 17 sierpnia 1942 Air Force przeprowadziło pierwszy nalot w Europie. Wiec czego się mieli bać nocnych nalotów Wielkiej Brytanii, które były mało celne. W dzień bombardować nie mogli bo ponosili za duże straty a w nocy było ciężko ustalić położenie celów wojskowych to walili w miasta co mieli. Co przede wszystkim miało osłabić morale Niemców. Pierwszy nalot na Berlin który został przeprowadzony przez RAF miał miejsce 26/27 sierpnia 1940 roku.

  2. „…Rudolf Hess… wierzył w przeznaczenie, jasnowidztwo i duchy…”
    Hm, ja też w to wierzę… czy jestem świrem, pomyleńcem, a może faszystą…
    Może ktoś z redakcji mi pomoże

  3. Zupełnie jak dziś :) nazistowskie chrzty dla SS, dające wstęp do bycia nadczłowiekiem. Niech autor napisze coś o Bractwie Totenkopf i jego bliźniaczym odpowiedniu z USA czyli słynnym Skull & Bones.

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz


Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu e-mail, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.
Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Nasze wydawnictwo

W mrokach średniowiecza Polską rządziły kobiety. I były piekielnie skuteczne

Ich ambicja pozwoliła zbudować imperium. Ich duma unicestwiła królestwo. Bezkompromisowa opowieść przywracająca godność najważniejszym kobietom w dziejach polskiego średniowiecza. Już dzisiaj kup „Damy ze skazą” z autografem autora!

2 listopada 2016 | Czytaj dalej...

Damy ze skazą. Bez nich nie byłoby Polski

Silne, bezwzględne i żądne władzy. Oto historia kobiet, które nie czekały bezczynnie, co przyniesie los. To właśnie one sprawiły, że początki państwa polskiego wyglądały tak, a nie inaczej. Poznaj „Damy ze skazą”, bohaterki naszej najnowszej książki, którą wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont.

30 października 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Mala zbrodnia - pion

Czy wiesz że...

peter_the_great_the_tsarevich_alexei_petrovich
…Piotr Wielki był dla swojego pierworodnego ojcem jak z koszmaru? Kiedy carewicz uciekł przed jego gniewem do Austrii, zmusił go do powrotu i skazał na śmierć.

miniaturka-1
…podstawową, choć nieoficjalną walutą w Auschwitz były papierosy? Nałogowi palacze oddawali jedzenie za papierosy i wykańczali się w ciągu kilku tygodni.

luzyce-smolensk
…jedna z polskich organizacji podziemnych chciała po II wojnie światowej utworzyć słowiańskie imperium w Europie? Miało ono obejmować ziemie, na których kiedykolwiek stanęła stopa Słowianina.