Ciekawostki Historyczne

Dla wydawców

Zachęcamy do współpracy wydawców i dystrybutorów. Publikacje można przesyłać na adres korespondencyjny naszej redakcji:

ul. Słowackiego 45, 60-521 Poznań (koniecznie z dopiskiem „Ciekawostki historyczne”),
lub na adres e-mail: marketing@ciekawostkihistoryczne.pl.

Poniżej przedstawiamy zasady, według których postępujemy z materiałami przekazanymi drogą pocztową lub elektroniczną.

 

I.

Przyjmujemy dowolne pozycje o tematyce historycznej opublikowane w ostatnich 24 miesiącach: zarówno książki naukowe, zbiory artykułów, pozycje popularnonaukowe, jak i powieści lub antologie opowiadań historycznych. Recenzujemy również komiksy, filmy oraz gry komputerowe osadzone w realiach historycznych.

 II.

Decydującą wagę przykładamy do profesjonalizmu. Recenzentami „Ciekawostek historycznych” i przygotowywanego portalu „TwojaHistoria.pl” są wyłącznie dziennikarze, historycy i redaktorzy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w nauce, mediach i branży wydawniczej.

 III.

Recenzujemy wyłącznie wybrane spośród otrzymanych publikacji. Gwarantujemy natomiast, że każda książka przesłana na adres naszej redakcji zostanie wyeksponowana w cotygodniowym zestawieniu nowości wydawniczych promowanym na naszej stronie głównej, w newsletterze „Ciekawostek historycznych.pl” i w mediach społecznościowych. Dotychczasowe zestawienia znajdują się w rubryce „Rekomendacje”.

 IV.

Zapewniamy nie tylko recenzje. Niektóre spośród otrzymanych książek będziemy wykorzystywać do przygotowywania innego rodzaju treści: artykułów i newsów historycznych. Każdy z takich materiałów zostanie opatrzony dobrze widoczną informacją o książce, jej okładką oraz odnośnikiem do strony internetowej wydawcy.

V.

Oceniamy uczciwie. Zastrzegamy sobie pełną swobodę decyzji w kwestii wystawianych ocen, rekomendacji i opinii. Nie gwarantujemy, że otrzymane książki zostaną przez nas zrecenzowane pozytywnie. Zapewniamy natomiast pełną rzetelność.

VI.

Program recenzencki „Ciekawostek historycznych.pl” i „TwojejHistorii.pl” działa całkowicie niezależnie od płatnych usług reklamowych oferowanych przez nasze serwisy. Wystawiane przez nas oceny i rekomendacje wynikają wyłącznie z walorów recenzowanych książek. Recenzje nie łączą się z usługami promocyjnymi, nie oferujemy też recenzji jako formy reklamy. Wykupienie pakietu reklamowego w „Ciekawostkach historycznych.pl” może wpłynąć tylko na gwarancję opublikowania recenzji lub przyspieszenie daty publikacji – nigdy na wystawioną ocenę.

VII.

O wszystkich opublikowanych recenzjach oraz zestawieniach nowości wydawniczych będziemy informować Państwa w comiesięcznym newsletterze adresowanym do wydawców.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.