Polskie Imperium

O nas


Historia nie musi być nudna, rozwlekła ani śmiertelnie poważna. Wcale nie trzeba odchodzić od faktów, aby przedstawić wciągające, trzymające w napięciu i przyprawiające o zawrót głowy anegdoty. To właśnie staramy się robić na „Ciekawostkach historycznych”. Z książek, które mamy okazję czytać wyciągamy najciekawsze, najbardziej zaskakujące informacje. I staramy się nie przynudzać – każdy nasz tekst ma maksymalnie 8000 znaków.

„Ciekawostki historyczne” powstały we wrześniu 2010 roku. Obecnie jest to najpopularniejszy serwis poświęcony historii w polskim internecie. Miesięcznie odwiedza nas już ponad 350 000 unikalnych użytkowników, generujących niemal 1 500 000 odsłon. Portalem kieruje historyk Kamil Janicki – autor takich książek jak Pierwsze damy II RzeczpospolitejDamy Złotego Wieku, Żelazne Damy czy Pijana wojna.

Od 2015 roku „Ciekawostki historyczne” to również marka książkowa. Już ukazało się w niej pięć naszych książek: Epoka hipokryzji. Seks i erotyka w przedwojennej PolsceOkupacja od kuchni. Kobieca sztuka przetrwania, Polskie Imperium. Wszystkie kraje podbite przez Rzeczpospolitą, Żywe trupy. Prawdziwa historia zombie oraz Piękno bez konserwantów. Sekrety urody naszych prababek.

„Ciekawostki Historyczne” to zarejestrowany tytuł prasowy o numerze ISSN 2450-6710.

Dowiedz się więcej o naszej redakcji i poznaj naszych publicystów.

Podmiot odpowiedzialny:

Społeczny Instytut Wydawniczy Znak sp. z o.o.
ul. Kościuszki 37, 30-105 Kraków
KRS: 0000064794, NIP 676-007-57-68, REGON: 008072826
Wysokość kapitału zakładowego 50000 zł

Więcej informacji w dziale kontakt.

Nasze wydawnictwo

W mrokach średniowiecza Polską rządziły kobiety. I były piekielnie skuteczne

Ich ambicja pozwoliła zbudować imperium. Ich duma unicestwiła królestwo. Bezkompromisowa opowieść przywracająca godność najważniejszym kobietom w dziejach polskiego średniowiecza. Już dzisiaj kup „Damy ze skazą” z autografem autora!

2 listopada 2016 | Czytaj dalej...

Damy ze skazą. Bez nich nie byłoby Polski

Silne, bezwzględne i żądne władzy. Oto historia kobiet, które nie czekały bezczynnie, co przyniesie los. To właśnie one sprawiły, że początki państwa polskiego wyglądały tak, a nie inaczej. Poznaj „Damy ze skazą”, bohaterki naszej najnowszej książki, którą wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont.

30 października 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Mala zbrodnia - pion

Czy wiesz że...

polki-4
w czasie rzezi wołyńskiej ukraińscy mężowie zabijali swoje polskie żony? Do tych zbrodni popychała ich ideologia nacjonalistyczna.

rosyjskie-sieroty
Finowie mieli własne obozy koncentracyjne? Za ich drutami zamęczali i swoich własnych współobywateli i jeńców radzieckich w czasie drugiej wojny światowej.

piegi
dawniej piegi uważano za paskudny defekt urody? Panie walczyły z nimi z gorliwością godną lepszej sprawy!