Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Miłość i śmierć na szczytach władzy

Iwona Kienzler w fascynujący sposób opowiada o romansie carycy Katarzyny ze Stanisławem Augustem Poniatowskim.

fot.Fyodor Rokotov/domena publiczna Iwona Kienzler w fascynujący sposób opowiada o romansie carycy Katarzyny ze Stanisławem Augustem Poniatowskim.

Miłość i zdrada, namiętność i śmierć – nigdy dotąd historia nie była przedstawiona w tak porywający sposób. Znana pisarka Iwona Kienzler w książkach „Caryca Katarzyna i król Stanisław. Historia namiętności” i „Tajemnicze zgony władców” zabiera czytelników w fascynującą podróż do przeszłości.

Iwona Kienzler znana pisarka i popularyzatorka historii stworzyła cały cykl biografii historycznych kobiet, których życie, wybory, działania i uczucia miały znaczący wpływ na historię Polski. Nakładem wydawnictwa Lira ukazały się tytuły: „Piastowie od Mieszka do Kazimierza. Miłość i władza”, „Jagiellonowie. Miłosne sekrety wielkiej dynastii”, „Marysieńka i Sobieski. Wielka miłość”, a także „Caryca Katarzyna i król Stanisław. Historia namiętności”.

Autorka z pasją opowiada o romansie Stanisława Augusta Poniatowskiego i wielkiej księżnej Katarzyny, późniejszej carycy. Ich miłość dała Polsce króla Stasia, ale też w konsekwencji zabrała naszej ojczyźnie niepodległość. To fascynujący romans, który zmienił bieg historii Polski.

Ta ciekawa książka przybliża władców czytelnikom jako zwykłych ludzi z ich przywarami, dziwactwami, słabościami. Dużo miejsca poświęca też ciekawostkom, nie unikając pikantnych szczegółów osadzonych w realiach obyczajowych epoki. Nie bagatelizując roli uczuć w historii, opisuje sekrety romansu, który w znaczący sposób wpłynął na dzieje naszej ojczyzny!

O niezwykłym romansie, który zmienił losy naszego kraju, przeczytacie w książce Iwony Kienzler „Caryca Katarzyna i król Stanisław. Historia namiętności", która ukazała się nakładem wydawnictwa Lira.

O niezwykłym romansie, który zmienił losy naszego kraju, przeczytacie w książce Iwony Kienzler „Caryca Katarzyna i król Stanisław. Historia namiętności”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Lira.

Jak umierają królowie?

Od nagłej i niespodziewanej śmierci ginęli carowie, królowie, książęta. Poznaj najbardziej zagadkowe zejścia z tego świata polskich i europejskich monarchów! Przemysł II, Władysław Warneńczyk, Napoleon, car Aleksander, książę Kentu…

Śmierć tych i innych władców otacza aura tajemniczości. Żegnali się z życiem wskutek spisku, otrucia, intrygi, z ręki wybranki, a w przypadku niektórych istnieją legendy o ich cudownym ocaleniu. Są też postaci w historii, których śmierć uważa się za sfingowaną. Zwolennicy teorii spiskowych snują domysły o „życiu po życiu” królów czy książąt, którzy wcale nie umarli, tylko wybrali spokojne życie prostych ludzi….

Iwona Kienzler w książce „Tajemnicze zgony władców” rozbudza ciekawość i z pasją opisuje najbardziej zagadkowe zejścia z tego świata polskich i europejskich monarchów, przypominając nam, że ten, kto ma władzę, ma też wielu wrogów. Zapraszamy do lektury!

Ciekawostka powstała w oparciu o najnowszą książkę Iwony Kienzler „Tajemnicze zgony władców", wydaną nakładem wydawnictwa Lira.

O dziwnych, niewyjaśnionych okolicznościach śmierci europejskich monarchów przeczytasz w książce Iwony Kienzler „Tajemnicze zgony władców”, wydanej nakładem wydawnictwa Lira.

Kup książki z rabatem na stronie Empik.com:

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.