Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Miłość i śmierć na szczytach władzy

Iwona Kienzler w fascynujący sposób opowiada o romansie carycy Katarzyny ze Stanisławem Augustem Poniatowskim.

fot.Fyodor Rokotov/domena publiczna Iwona Kienzler w fascynujący sposób opowiada o romansie carycy Katarzyny ze Stanisławem Augustem Poniatowskim.

Miłość i zdrada, namiętność i śmierć – nigdy dotąd historia nie była przedstawiona w tak porywający sposób. Znana pisarka Iwona Kienzler w książkach „Caryca Katarzyna i król Stanisław. Historia namiętności” i „Tajemnicze zgony władców” zabiera czytelników w fascynującą podróż do przeszłości.

Iwona Kienzler znana pisarka i popularyzatorka historii stworzyła cały cykl biografii historycznych kobiet, których życie, wybory, działania i uczucia miały znaczący wpływ na historię Polski. Nakładem wydawnictwa Lira ukazały się tytuły: „Piastowie od Mieszka do Kazimierza. Miłość i władza”, „Jagiellonowie. Miłosne sekrety wielkiej dynastii”, „Marysieńka i Sobieski. Wielka miłość”, a także „Caryca Katarzyna i król Stanisław. Historia namiętności”.

Autorka z pasją opowiada o romansie Stanisława Augusta Poniatowskiego i wielkiej księżnej Katarzyny, późniejszej carycy. Ich miłość dała Polsce króla Stasia, ale też w konsekwencji zabrała naszej ojczyźnie niepodległość. To fascynujący romans, który zmienił bieg historii Polski.

Ta ciekawa książka przybliża władców czytelnikom jako zwykłych ludzi z ich przywarami, dziwactwami, słabościami. Dużo miejsca poświęca też ciekawostkom, nie unikając pikantnych szczegółów osadzonych w realiach obyczajowych epoki. Nie bagatelizując roli uczuć w historii, opisuje sekrety romansu, który w znaczący sposób wpłynął na dzieje naszej ojczyzny!

Artykuł powstał m.in. w oparciu o książkę Iwony Kienzler „Caryca Katarzyna i król Stanisław. Historia namiętności

O niezwykłym romansie, który zmienił losy naszego kraju, przeczytacie w książce Iwony Kienzler „Caryca Katarzyna i król Stanisław. Historia namiętności”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Lira.

Jak umierają królowie?

Od nagłej i niespodziewanej śmierci ginęli carowie, królowie, książęta. Poznaj najbardziej zagadkowe zejścia z tego świata polskich i europejskich monarchów! Przemysł II, Władysław Warneńczyk, Napoleon, car Aleksander, książę Kentu…

Śmierć tych i innych władców otacza aura tajemniczości. Żegnali się z życiem wskutek spisku, otrucia, intrygi, z ręki wybranki, a w przypadku niektórych istnieją legendy o ich cudownym ocaleniu. Są też postaci w historii, których śmierć uważa się za sfingowaną. Zwolennicy teorii spiskowych snują domysły o „życiu po życiu” królów czy książąt, którzy wcale nie umarli, tylko wybrali spokojne życie prostych ludzi….

Iwona Kienzler w książce „Tajemnicze zgony władców” rozbudza ciekawość i z pasją opisuje najbardziej zagadkowe zejścia z tego świata polskich i europejskich monarchów, przypominając nam, że ten, kto ma władzę, ma też wielu wrogów. Zapraszamy do lektury!

Ciekawostka powstała w oparciu o najnowszą książkę Iwony Kienzler „Tajemnicze zgony władców

O dziwnych, niewyjaśnionych okolicznościach śmierci europejskich monarchów przeczytasz w książce Iwony Kienzler „Tajemnicze zgony władców”, wydanej nakładem wydawnictwa Lira.

Kup książki z rabatem na stronie Empik.com:

LIRA Tajemnicze zgonyLIRA Caryca

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.