Kontrowersje, odkrycia, bohaterowie i łajdacy. Fascynujące opowieści na każdy dzień od najpopularniejszego magazynu o historii w Polsce

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

„PZPR – ani to polskie, ani zjednoczone, ani robotnicze”. Tego jeszcze nie wiedzieliście!

Komentarze naszych czytelników okazują się nie mniej "ekscytujące", niż historie opowiadane przez kobietę na tym dziewiętnastowiecznym obrazie niemieckiego malarza.

fot.domena publiczna Komentarze naszych czytelników okazują się nie mniej „ekscytujące”, niż historie opowiadane przez kobietę na tym dziewiętnastowiecznym obrazie niemieckiego malarza.

Chcecie wiedzieć jakiej zbrodni dokonał żołnierz wychwalany przez IPN? A może interesuje Was dlaczego USA nie zareagowało na plan eksterminacji Żydów? Znajdzie się coś i dla miłośników historii sztuki. Prezentujemy najciekawsze wypowiedzi Czytelników CiekawostekHistorycznych.pl w ostatnim miesiącu!

Co miesiąc goszcząc na portalu zostawiacie nam szereg komentatorskich perełek. Postanowiliśmy wybrać te, które najbardziej zapadły nam w pamięć. Oto kilka naszym zdaniem najcenniejszych wpisów. Prezentujemy je poniżej – zebrane i pokrótce opisane.

Inne spojrzenie na Holokaust

Autor: Anonim

Artykuł: Polacy mordowali nie tylko w Jedwabnem. Trzy pogromy, których powinniśmy się wstydzić

Jeśli chcemy zrozumieć prawdziwe przyczyny tych pogromów musimy się cofnąć o 100 lat do czasów kiedy na Światowych Kongresach Syjonistycznych elity żydowskie opracowują plan powstania państwa żydowskiego w Palestynie poprzez wykup ziem w przy aktywnym udziale banku Rothschildów. Kolejne dziesięciolecia bardziej narzucały fale emigracji – było ich 5 i związane były z I-wszą wojną Światową jak i pogromami w Europie między innymi w Rosji międzywojennej. To świadczy o tym że Żydzi europejscy dobrowolnie przeprowadzać się do Palestyny zdecydowanie nie chcieli a przeprowadzali się z konieczności i pod przymusem. Najbardziej liczna opierająca się emigracji grupa zamieszkiwała Polskę i Europę Wschodnią do wybuchu 2-giej Wojny Światowej.

Tak więc należy rozróżnić rozbieżność planów i interesów żydowskich pomiędzy diasporą bogatą zachodnią amerykańską a wschodnioeuropejską zamieszkałą przez ortodoksyjne żydostwo. To tez tłumaczy sponsorowanie gospodarki zbrojeń Hitlera przez banki żydowskie na zachodzie kiedy ogólnie wiadomo że Hitler nie ukrywa nienawiści do rasy żydowskiej odkąd zdobywa władzę ją skutecznie też w Niemczech realizuje. Tak samo tłumaczy to obojętność elit żydowskich w Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych na holokaust w czasie drugiej wojny Światowej-pomimo alarmowania przez emisariuszy polskich ale też i żydowskich o dokonywanej masowej eksterminacji. Pomimo tak silnej pozycji elit żydowskich głównie powiązanych z finansami na zachodzie nie ma nacisków na prezydenta Trumana i Roosevelta i wszyscy udają że tego nie ma. Plan eksterminacji zostaje zrealizowany przez Hitlera a jako zadośćuczynienie na forum ONZ w 1948 Żydzi oficjalnie zaczynają istnieć jako państwo w Palestynie.

Żydzi przywiezieni do Auschwitz. Bez względu na to jak spojrzymy na Holokaust, pozostanie on na zawsze jednym z najtragiczniejszych wydarzeń w historii ludzkości.

fot.domena publiczna Żydzi przywiezieni do Auschwitz. Bez względu na to jak spojrzymy na Holokaust, pozostanie on na zawsze jednym z najtragiczniejszych wydarzeń w historii ludzkości.

Plan powstawania państwa żydowskiego zostaje zrealizowany już do końca. Paradoksem historii jest to że obecnie patriotyzm w Izraelu wciska się młodym ludziom opierając go na holokauście i nienawiści do Polaków te same elity żydowskie w Stanach Zjednoczonych naciskają o zwrot majątków żydowskich pomijając rzymskie prawo dziedziczenia które obowiązuje na całym świecie zastępując go swoim plemiennym które od Rzymu jest starsze , ale nie obowiązuje nigdzie. Te elity są umoczone po uszy w tym co się stało miedzy innymi w Polsce i na świecie.

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.