Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

„Mojej lasce bardzo się pocą nogi w kozakach”. O tym jeszcze nie słyszeliście…

Do niektórych komentarzy warto podejść z przymrużeniem oka. Obraz niderlandzkiego malarza (prawdopodobnie Jacob Cornelisza van Oostsanena).

fot.domena publiczna Do niektórych komentarzy warto podejść z przymrużeniem oka. Obraz niderlandzkiego malarza (prawdopodobnie Jacob Cornelisza van Oostsanena).

Chcecie wiedzieć kto był słynny z “puszczania bąków” w towarzystwie? A może interesuje Was jak rozpoznać nałogowego onanistę? Prezentujemy najbardziej „oryginalne” wpisy czytelników CiekawostekHistorycznych.pl w ostatnim miesiącu!

Tym razem, prócz prawdziwych komentatorskich perełek, znalazły się nie tylko ich podróbki, ale i zwykłe trociny. Zapadły nam w pamięć tak głęboko, że nie mogliśmy zostawić ich tylko dla siebie. Drodzy Czytelnicy – oddajcie się lekturze, bo to dla Was zebraliśmy te wpisy, nie mogąc powstrzymać się od ich skomentowania.

Załatwiał się czy “puszczał bąka”? Oto jest pytanie!

Autor: Lech Szymański

Artykuł: Ten polski magnat zapisał swoją posiadłość w prezencie… Hitlerowi. Dlaczego nigdy o nim nie słyszałeś?

z ciekawostek: groby wszystkich Radziwiłłów znajdujące się w kaplicy rodowej nieopodal zostały zbezczeszczone a ich prochy wyrzucone do płynącego tuż obok rowu. Paradoks polega na tym że tylko on zaznał (hmmmm) spokoju po śmierci. Ciekawostka druga: miał on zwyczaj nieprzerywania pijatyk, szkoda mu było czasu załatwiał się więc w spodnie bez najmniejszego skrępowania a jego okrzyk „służba!” co bardziej obrzydliwym gościom był hasłem do opuszczenia gościnnych progów. Ps: przetrwało to w okolicach Antonina w powiedzonku gdy ktoś „puścił bąka w towarzystwie” , Co? ty też Radziwiłł?

Gdy zapytaliśmy o źródła owej historii (pomijając fakt niekonsekwencji: to “załatwił się” czy “puścił bąka”?), inny komentator odpisał za Pana Lecha: “Pan Lechu ma fantazję równą „Panie Kochanku”! Problem, że nie znalazł – tylko wyssał…”. Autor komentarza nic nie odpowiedział i tak do dziś nie wiemy, czy “bąkowa ciekawostka” to wynik fantazji, czy autentyczna anegdota :)

"Co? Ty też Radziwiłł?" - według naszego Czytelnika, takie powiedzonko panuje dziś w okolicach Antonina. Obraz Aleksandra Orłowskiego "Uczta u Radziwiłłów".

fot.domena publiczna „Co? Ty też Radziwiłł?” – według naszego Czytelnika, takie powiedzonko panuje dziś w okolicach Antonina. Obraz Aleksandra Orłowskiego „Uczta u Radziwiłłów”.

Kot – zwierzę od grzania (a wibracje od mruczenia gratis!)

Autor: Encepence

Artykuł: Kot. Najbardziej znienawidzone zwierzę w dziejach?

Kocia skórka na korzonki i bóle reumatyczne była stosowana. I to wcale nie tak dawno, na rewelacyjny pomysł takiego okładu wpadł mój osobisty dziadek jakieś 20 lat temu i cichcem bezpańskiego kota, goszczącego czasami w stodółce, życia pozbawił. Twierdzę z pełnym przekonaniem, że żywy i zadowolony kot lepiej grzeje (+wibracje od mruczenia gratis), niemniej z takim samym przekonaniem i ubolewaniem twierdzę również, że ten środek nadal jest stosowany gdzieś po wsiach zapadłych.

Trudno skomentować taki wpis. Z jednej strony „Encepence” woli koty żywe, niż martwe (chociaż raczej nie wyczuwa się współczucia wobec tego, którego zamordował jej „osobisty dziadek”), jednak przedmiotowe traktowanie kotów, wynikające z komentarza, budzi niepokój.

Jak rozpoznać nałogowego onanistę?

Autor: anonim

Artykuł: Szaleństwo przenoszone drogą płciową. Najsłynniejsi syfilitycy w historii

te same objawy mają nałogowi onaniści – szczególnie krzywe i dziurawe zęby.

No i wszystko jasne. Każdemu kto ma krzywe i dziurawe zęby powinno się zatem polecać wizytę nie u dentysty, a seksuologa ;)

Nie do końca ortograficzna krytyka

Autor: Mariusz

Artykuł: Kto w przedwojennej Polsce podziwiał Hitlera?

Niccgłòbszego nie czytałem w życiu.

A my nic bardziej ortograficznego. Pozdrawiamy :)

W szkole Hitlera dzieci był wychowywane na idealnych nazistów. Na naukę ortografii raczej nie kładziono tam nacisku.

fot.Bundesarchiv/CC-BY-SA 3.0 W szkole Hitlera dzieci był wychowywane na idealnych nazistów. Na naukę ortografii raczej nie kładziono tam nacisku.

Chwilowy powrót do średniowiecza…

Autor: Hanka

Artykuł: Czy nasze prababki używały podpasek? Higiena w przedwojennej Polsce

Ja tam uważam, że okres to temat tabu i staram się o nim nie mówić.

Drodzy Czytelnicy, wydaje nam się, że tym razem możemy się nie zgodzić z komentarzem. W XXI wieku miesiączka chyba jednak nie powinna być tematem tabu.

To się nazywa wyznanie…

Autor: Edek

Artykuł: Porady na mroźne dni od najlepszych ekspertów: weteranów frontu wschodniego

Mojej lasce bardzo sie poca nogi w kozakach. Chodzi w nich nawet latem. Zapach jak je zdejmie powala. Ale kocham ją.

Drogi Edku, dziękujemy za podzielenie się z nami tym wyznaniem. Życzymy wszystkiego dobrego Panu i ukochanej. Pozdrawiamy :)

Może nie w kozaczkach, ale na pewno w pięknych butach - i Pani z obrazu pewnie znalazła swojego adoratora.

fot.autor nieznany/ domena publiczna Może nie w kozaczkach, ale na pewno w pięknych butach – i Pani z obrazu pewnie znalazła swojego adoratora.

Kolejna złota myśl

Autor: kTn

Artykuł: Najbardziej absurdalny pomysł na walkę z U-Bootami. Tylko ten amerykański pisarz mógł na niego wpaść

Kretyn.

Uwielbiamy konkretne i skondensowane komentarze, z których wszystko wiadomo ;) Serdeczne pozdrowienia od Redakcji.

***

Tym razem w uznaniu dla wysiłku autorów wyróżnionych komentarzy postanowiliśmy ich nagrodzić wyłącznie… słownym „wyróżnieniem”.

Nasza najnowsza książka. Przedwojenna Polska, o której wstydzimy się mówić:

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.