Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

„Mojej lasce bardzo się pocą nogi w kozakach”. O tym jeszcze nie słyszeliście…

Do niektórych komentarzy warto podejść z przymrużeniem oka. Obraz niderlandzkiego malarza (prawdopodobnie Jacob Cornelisza van Oostsanena).

fot.domena publiczna Do niektórych komentarzy warto podejść z przymrużeniem oka. Obraz niderlandzkiego malarza (prawdopodobnie Jacob Cornelisza van Oostsanena).

Chcecie wiedzieć kto był słynny z “puszczania bąków” w towarzystwie? A może interesuje Was jak rozpoznać nałogowego onanistę? Prezentujemy najbardziej „oryginalne” wpisy czytelników CiekawostekHistorycznych.pl w ostatnim miesiącu!

Tym razem, prócz prawdziwych komentatorskich perełek, znalazły się nie tylko ich podróbki, ale i zwykłe trociny. Zapadły nam w pamięć tak głęboko, że nie mogliśmy zostawić ich tylko dla siebie. Drodzy Czytelnicy – oddajcie się lekturze, bo to dla Was zebraliśmy te wpisy, nie mogąc powstrzymać się od ich skomentowania.

Załatwiał się czy “puszczał bąka”? Oto jest pytanie!

Autor: Lech Szymański

Artykuł: Ten polski magnat zapisał swoją posiadłość w prezencie… Hitlerowi. Dlaczego nigdy o nim nie słyszałeś?

z ciekawostek: groby wszystkich Radziwiłłów znajdujące się w kaplicy rodowej nieopodal zostały zbezczeszczone a ich prochy wyrzucone do płynącego tuż obok rowu. Paradoks polega na tym że tylko on zaznał (hmmmm) spokoju po śmierci. Ciekawostka druga: miał on zwyczaj nieprzerywania pijatyk, szkoda mu było czasu załatwiał się więc w spodnie bez najmniejszego skrępowania a jego okrzyk „służba!” co bardziej obrzydliwym gościom był hasłem do opuszczenia gościnnych progów. Ps: przetrwało to w okolicach Antonina w powiedzonku gdy ktoś „puścił bąka w towarzystwie” , Co? ty też Radziwiłł?

Gdy zapytaliśmy o źródła owej historii (pomijając fakt niekonsekwencji: to “załatwił się” czy “puścił bąka”?), inny komentator odpisał za Pana Lecha: “Pan Lechu ma fantazję równą „Panie Kochanku”! Problem, że nie znalazł – tylko wyssał…”. Autor komentarza nic nie odpowiedział i tak do dziś nie wiemy, czy “bąkowa ciekawostka” to wynik fantazji, czy autentyczna anegdota :)

"Co? Ty też Radziwiłł?" - według naszego Czytelnika, takie powiedzonko panuje dziś w okolicach Antonina. Obraz Aleksandra Orłowskiego "Uczta u Radziwiłłów".

fot.domena publiczna „Co? Ty też Radziwiłł?” – według naszego Czytelnika, takie powiedzonko panuje dziś w okolicach Antonina. Obraz Aleksandra Orłowskiego „Uczta u Radziwiłłów”.

Kot – zwierzę od grzania (a wibracje od mruczenia gratis!)

Autor: Encepence

Artykuł: Kot. Najbardziej znienawidzone zwierzę w dziejach?

Kocia skórka na korzonki i bóle reumatyczne była stosowana. I to wcale nie tak dawno, na rewelacyjny pomysł takiego okładu wpadł mój osobisty dziadek jakieś 20 lat temu i cichcem bezpańskiego kota, goszczącego czasami w stodółce, życia pozbawił. Twierdzę z pełnym przekonaniem, że żywy i zadowolony kot lepiej grzeje (+wibracje od mruczenia gratis), niemniej z takim samym przekonaniem i ubolewaniem twierdzę również, że ten środek nadal jest stosowany gdzieś po wsiach zapadłych.

Trudno skomentować taki wpis. Z jednej strony „Encepence” woli koty żywe, niż martwe (chociaż raczej nie wyczuwa się współczucia wobec tego, którego zamordował jej „osobisty dziadek”), jednak przedmiotowe traktowanie kotów, wynikające z komentarza, budzi niepokój.

Jak rozpoznać nałogowego onanistę?

Autor: anonim

Artykuł: Szaleństwo przenoszone drogą płciową. Najsłynniejsi syfilitycy w historii

te same objawy mają nałogowi onaniści – szczególnie krzywe i dziurawe zęby.

No i wszystko jasne. Każdemu kto ma krzywe i dziurawe zęby powinno się zatem polecać wizytę nie u dentysty, a seksuologa ;)

Nie do końca ortograficzna krytyka

Autor: Mariusz

Artykuł: Kto w przedwojennej Polsce podziwiał Hitlera?

Niccgłòbszego nie czytałem w życiu.

A my nic bardziej ortograficznego. Pozdrawiamy :)

W szkole Hitlera dzieci był wychowywane na idealnych nazistów. Na naukę ortografii raczej nie kładziono tam nacisku.

fot.Bundesarchiv/CC-BY-SA 3.0 W szkole Hitlera dzieci był wychowywane na idealnych nazistów. Na naukę ortografii raczej nie kładziono tam nacisku.

Chwilowy powrót do średniowiecza…

Autor: Hanka

Artykuł: Czy nasze prababki używały podpasek? Higiena w przedwojennej Polsce

Ja tam uważam, że okres to temat tabu i staram się o nim nie mówić.

Drodzy Czytelnicy, wydaje nam się, że tym razem możemy się nie zgodzić z komentarzem. W XXI wieku miesiączka chyba jednak nie powinna być tematem tabu.

To się nazywa wyznanie…

Autor: Edek

Artykuł: Porady na mroźne dni od najlepszych ekspertów: weteranów frontu wschodniego

Mojej lasce bardzo sie poca nogi w kozakach. Chodzi w nich nawet latem. Zapach jak je zdejmie powala. Ale kocham ją.

Drogi Edku, dziękujemy za podzielenie się z nami tym wyznaniem. Życzymy wszystkiego dobrego Panu i ukochanej. Pozdrawiamy :)

Może nie w kozaczkach, ale na pewno w pięknych butach - i Pani z obrazu pewnie znalazła swojego adoratora.

fot.autor nieznany/ domena publiczna Może nie w kozaczkach, ale na pewno w pięknych butach – i Pani z obrazu pewnie znalazła swojego adoratora.

Kolejna złota myśl

Autor: kTn

Artykuł: Najbardziej absurdalny pomysł na walkę z U-Bootami. Tylko ten amerykański pisarz mógł na niego wpaść

Kretyn.

Uwielbiamy konkretne i skondensowane komentarze, z których wszystko wiadomo ;) Serdeczne pozdrowienia od Redakcji.

***

Tym razem w uznaniu dla wysiłku autorów wyróżnionych komentarzy postanowiliśmy ich nagrodzić wyłącznie… słownym „wyróżnieniem”.

Nasza najnowsza książka. Przedwojenna Polska, o której wstydzimy się mówić:

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.