Ciekawostki Historyczne

Chcecie wiedzieć, który polski noblista był "starym zbereźnikiem", a którego rzuciła nastoletnia żona, bo był impotentem? A może interesuje Was czego bezkarnie mogą używać... dziewice? Prezentujemy najbardziej „oryginalne” wpisy czytelników CiekawostekHistorycznych.pl w ostatnim miesiącu!

Tym razem, prócz prawdziwych komentatorskich perełek, znalazły się nie tylko ich podróbki, ale i zwykłe trociny. Zapadły nam w pamięć tak głęboko, że nie mogliśmy zostawić ich tylko dla siebie. Drodzy Czytelnicy – oddajcie się lekturze, bo to dla Was zebraliśmy te wpisy, nie mogąc powstrzymać się od ich skomentowania.

Wstyd odpisywać, wstyd nie odpisywać. Cóż robić?

Autor: Bezstronny_czytelnik

Artykuł: Używasz tych określeń? Jeżeli tak, to uważaj, bo mogą cię uznać za polskiego imperialistę

Szanowna Redakcjo, Wczytałem się z ciekawości w komentarze i nie mogę uwierzyć, że wdajecie się Państwo w tak idiotyczne dyskusje. Komentowanie przez czytelników w sposób „mało kulturalny” świadczy źle o nich, ale odpowiadanie tekstami na ich poziomie świadczy jeszcze gorzej o Was. Jest to niezwykle nieprofesjonalne zachowanie i bardzo dziecinne. Jeśli nie potraficie Państwo przyjmować słów krytyki to nie powinniście w ogóle zajmować się pisaniem, albo chociaż całkowicie wyłączyć opcję komentowania. To taka moja dobra, uprzejma rada, ponieważ jako bezstronny czytelnik osobiście nabieram dużych podejrzeń co do autorów, których racja jest „jedyną słuszną”, a dodatkowo bronią jej bez zachowania kultury wypowiedzi. Wstyd! Pozdrawiam

Gdy zapytaliśmy „Bezstronnego Czytelnika”, w którym miejscu ktokolwiek z redakcji nie zachował kultury wypowiedzi, niestety odpowiedzi się nie doczekaliśmy. Co do samej kwestii dyskusji i dyskutowania, forum powstało po to, aby dyskutować właśnie, więc nieodpowiadanie na komentarze czytelników byłoby z naszej strony zwykłym ignoranctwem. Chętnie wdajemy się w polemikę, zwłaszcza, gdy mamy odmienne zdanie – wymiana poglądów jest zdecydowanie bardziej twórcza niż trzymanie się tylko swojej strony. Staramy się moderować dyskusje tak, aby zawsze były prowadzone w sposób kulturalny.

I kto by pomyślał, że odpowiadanie Czytelnikom, komentującym tekst dotyczący nazewnictwa i jego związku z imperializmem, wzbudzi oburzenie innego komentatora...fot.ImreKiss/CC BY 3.0

I kto by pomyślał, że odpowiadanie Czytelnikom, komentującym tekst dotyczący nazewnictwa i jego związku z imperializmem, wzbudzi oburzenie innego komentatora…

P.S. wstyd zabierać nam głos w dyskusji pod naszym artykułem, ale „Bezstronny Czytelnik” już wstydu nie czuł sam pozostawiając swój komentarz, w dodatku autorytarny i oceniający. A wspomniana kultura dyskusji, na którą sam komentator się powoływał?

Zobacz również:

Zasady pisowni wiedzą tajemną

Autor: Piotru70

Artykuł: Juliusz Cezar to przy nim bezradne dziecko. Dlaczego historia jednego z największych zdobywców w dziejach pozostaje nieznana?

Żydem z dużej katolikiem z małej. Wszystko jasne.

Szanowny komentatorze, takie są właśnie zasady poprawnej pisowni… Znaczy to chyba właśnie tyle, że je znamy, zatem dziękujemy za komplement ;)

Była brzydka, więc wszystko jasne!

Autor: Mariusz

Artykuł: Tragicznie zakochana kobieta albo… obsesyjna fanka. Kim naprawdę była Ewa Braun?

Jedno jest pewne, była brzydka.

Z pewnością to nie tylko najważniejsza informacja o Ewie Braun, ale i najbardziej obiektywna, a wręcz wyjaśniająca wszystko :)

Co prawda o gustach się nie dyskutuje, ale czy Ewa Braun naprawdę była aż tak brzydka? Na zdjęciu z Hitlerem w 1942 roku.fot.Bundesarchiv, B 145 Bild-F051673-0059 / CC-BY-SA

Co prawda o gustach się nie dyskutuje, ale czy Ewa Braun naprawdę była aż tak brzydka? Na zdjęciu z Hitlerem w 1942 roku.

Największe zło: brak alkoholu!

Autor: Anonim

Artykuł: Prohibicja po skandynawsku

Mam teorie: ograniczenia w dostępie do alkoholu wydały efekte postaci szerzenia sie wsrod Skandynawow takich chorob jak lewica czy pederastia. Spojrzmy, tradycyjne, luteranskie spoleczenstwa, z dominacja mieszczanstwa, konserwatywne w sprawach politycznych I obyczajowych, nagle wpadaja w rynsxtok. Socjalisci, sodomici, rozwiazlosc, pornografia…. Czy ww. choroby nie sa reakcja na brak alkoholu. ?

Ciekawe co by nasz Anonim powiedział, jeśli ktoś tak stereotypowo i dość jednak banalnie podsumowałby polski naród? Aaa tylko, że biorąc pod uwagę refleksje naszego czytelnika nikt by tego nie zrobił, bo Polacy na brak alkoholu nie narzekają. Szkoda tylko, że już Anonim nie odpowiedział na pytanie czy był w krajach skandynawskich lub zna chociaż jednego Skandynawa osobiście ;)

Ta feministka, ten komuch, a kolejny – zbereźnik. I za co oni dostali tego Nobla?

Autor: Dex

Artykuł: 8 Polaków, którzy nie dostali Nobla. A powinni!

Co tak skromnie? Więcej werwy! Na Wałęsie, Miłoszu i Szymborskiej polski, noblowski światek się nie kończy. Większą ilość laureatów przemłóć i zlustruj. Będzie o wiele zabawniej. A wtedy do wniosku dojdziesz, że żaden tak naprawdę na wyróżnienie nie zasługiwał. O ile to w ogóle byli Polacy. Skłodowska-Curie – przebrzydła feministka i socjalistka. Polską obywatelką nigdy nie była. Nobla odbierała jako Francuzka. Zresztą znaczną część życia spędziła we Francji. Romansowała sobie z pewnym naukowcem doprowadzając do ruiny jego małżeństwo a ponadto do takiego zgorszenia, że musiała razem z córkami uciekać z miasta.

Podobizna Miłosza na litewskim znaczku pocztowym (po prawej), Szymborska w Krakowie jesienią 2009 roku (po lewej).fot.A. Ratkevičiené/ domena publiczna – Mariusz Kubik/ CC BY 3.0

Podobizna Miłosza na litewskim znaczku pocztowym (po prawej), Szymborska w Krakowie jesienią 2009 roku (po lewej).

Sienkiewicz – polskiego obywatelstwa nie posiadał. Komuch związany z Modrzejewską z którą czmychnął do Ameryki by założyć sobie komunę, dla odmiany rolną. Poślubił nastoletnią siksę, która i tak go rzuciła od razu po ślubie oskarżając go o impotencję. Umarł sobie w Szwajcarii co jest o tyle istotne, że miejsca urodzenia się nie wybiera, ale śmierci a i owszem.

Reymont – jeszcze gorszy niż Sienkiewicz. Brzydził się nawet własnego nazwiska które zmienił. W swoim wyuczonym zawodzie nie przepracował uczciwie nawet jednego dnia. Romansował na prawo i lewo. Nie dość, że grafoman to jeszcze pijak. Swojego Nobla nigdy osobiście nie odebrał bo nie potrafił wytrzeźwieć. Rok później zmarł z powodu alkoholizmu.

Miłosz – taki z niego był Polak jak ze mnie jest kosmonauta. Litwin jak się patrzy. Lał ciepłym moczem na powstanie warszawskie. Obywatel Litwy twierdzący, że Wilno jest Litwinów a nie polskich okupantów. Jak odbierał Nobla był Amerykaninem. Nie był nawet obywatelem PRL, bo PRL nie tolerowała podwójnego obywatelstwa. Stary zbereźnik chodzący na manifestacje gejów i lesbijek. Szymborska – jej największą zbrodnią było kumplowanie się z Miłoszem. :D

Ależ Pan Dex podsumował polskich noblistów… Nie dość, że odebrał im polską narodowość, to jeszcze połączył nagrodę z życiem osobistym. Pijaństwo, romanse i inne… Ale czy Nobla nie dostaje się na polu osiągnięć jednak nieco bardziej hmm… zawodowych? Oj, nasz Czytelnik zdecydowanie nie przepada za naszymi noblistami ;)

A czy Wy wykrawacie "czarne oczka" z ziemniaków? Jak twierdzi nasz Czytelnik, można to robić, a wciąż obierać ekonomicznie! Obraz Adriena Jeana Madiola.fot.domena publiczna

A czy Wy wykrawacie „czarne oczka” z ziemniaków? Jak twierdzi nasz Czytelnik, można to robić, a wciąż obierać ekonomicznie! Obraz Adriena Jeana Madiola.

Jak obrać ziemniaki najbardziej… ekonomicznie?

Autor: Kuman

Artykuł: Jak żywiono więźniów Berezy Kartuskiej?

Ta niema jak na terenie wiejsko leśnym z całym szacunkiem to tylko iluzja ludzi którzy nie zaznali tu życia zawsze można nazbierać grzybów nawet w zimie…

reszta plonów też sama rośnie zaiste obszerna to wiedza a co do tych ziemniaków to niech obierają stróżokiem a nie nożem może nie będzie z kilograma na pół czy ile choć ile nikt nie powiedział mimo tylu liczb no ale autor jest ze wsi to wie jak drastycznie zmienia się kilogram ziemniaków po obraniu mimo tego artykuł ciekawy niemal jak komentarze to jak to jak to wygląda ten obrany kilogram ile zostało z kilograma zakładając ze wykrawa sie czarne oczka czy nie? ja wykrawam dziś zrobię placki ziemniaczane ..kurde trza odliczyć co z tarki ie wybiere:)

To się nazywa oryginalny komentarz. Kto by się spodziewał na portalu historycznym mini wykładu o najbardziej ekonomicznym sposobie obierania ziemniaków? A jednak! Wyraziliśmy oczywiście nadzieję, że placki ziemniaczane wyszły idealnie i doczekaliśmy się odpowiedzi. „A placki świetne :)” – odpowiedział nam Kuman ;)

Może jednak nie powinno się dzielić własnym zdaniem publicznie zawsze i wszędzie…

Autor: janka

Artykuł: Czy nasze prababki używały podpasek? Higiena w przedwojennej Polsce

Zdecydowanie wolę tampony, nigdy mnie nie zawiodły, zawsze wystarczyły na tyle czasu, jaki jest określony na instrukcji. Do tego, teraz takich tamponów mogą używać również dziewczyny, które nadal są dziewicami, ponieważ budowa tampon jest dostosowana do kobiecej anatomii. :)

Dbanie o higienę w czasie "trudnych dni" przysparzało naszym babciom i prababciom wiele kłopotów.fot.domena publiczna

Dbanie o higienę w czasie „trudnych dni” przysparzało naszym babciom i prababciom wiele kłopotów.

Dziękujemy za podzielenie się refleksją z własnego użytkowania tamponów i zachętę dla innych czytelniczek do ich wypróbowania. Wydaje nam się jednak, że takimi doświadczeniami i radami lepiej dzielić się na portalach do tego przeznaczonych, a jest ich naprawdę niemało. Tam z pewnością wywołają ciekawszą dyskusję (niestety u nas komentarz nie spotkał się z żadną odpowiedzią) i co najważniejsze, zostaną docenione. Pozdrawiamy :)

***

Tym razem w uznaniu dla wysiłku autorów wyróżnionych komentarzy postanowiliśmy ich nagrodzić wyłącznie… słownym „wyróżnieniem”.

KOMENTARZE (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Marta

Jestem zasmucona wypowiedzia Dexa. Tym bardziej, ze jak napisaliscie – Nobla uzyskuje sie za osiagniecia na polu zawodowym, nie prywatnym. Najbardziej mnie szokuje wypowiedz o Sklodowskiej. Znana na calym swiecie, 2 Noble, ale nie, dla Dexa to, ze miala romans wazniejsze. Ponadto ten pan chyba nie zdaje sobie sprawy z tego, ze w tamtych czasach na terenach polskich nie mialaby ona szans na rozwoj naukowy. Wyglada na to, ze wg Dexa lepiej by bylo, gdyby ona nie osiagnela tego, co zrobila dla swiata w nauce, byle by zostala w kraju. Dziwne ten czlowiek ma priorytety. Przepraszam za brak polskich znakow, nie ma ich na telefonie

    Nasz publicysta | Anna Dziadzio

    Pani Marto, właśnie m.in. z wymienionych przez Panią względów „wyróżniliśmy” ten komentarz jako jeden z najbardziej „osobliwych” i sami postanowiliśmy go skomentować. Dziękujemy za dodanie także swojej opinii i proszę nie przepraszać, nie ma za co. Pozdrawiamy :)

Zobacz również

XIX wiek

"Zostałaby Pani zlinczowana, gdyby Pani była mężczyzną” . Feministka, która walczyła z niewolnictwem i wynalazła odświeżacz powietrza!

Przebyła długą drogę z małego polskiego miasta do Nowego Jorku. W XIX wieku zyskała tam sławę jako sufrażystka, pierwsza żydowska feministka i abolicjonistka.

25 czerwca 2023 | Autorzy: Violetta Wiernicka

„Ja jestem jedynym członkiem prawdziwego narodu wybranego”! O tym jeszcze nie słyszeliście…

Czyżby zarozumiałość niektórych była szlachecką spuścizną? Obraz Henryka Weyssenhoffa.

8 czerwca 2018 | Autorzy: Redakcja

„Mojej lasce bardzo się pocą nogi w kozakach”. O tym jeszcze nie słyszeliście…

Do niektórych komentarzy warto podejść z przymrużeniem oka. Obraz niderlandzkiego malarza (prawdopodobnie Jacob Cornelisza van Oostsanena).

16 maja 2018 | Autorzy: Redakcja

„Zapłodnił ją tak, że od razu urodziła trojaczki”! O tym jeszcze nie słyszeliście…

Chcecie wiedzieć jak żyło się facetom dopóki kobiet nie dopuszczono do władzy? A może interesuje Was jak powinien wyglądać „porządny” pierwszy raz świeżych małżonków? Prezentujemy...

10 kwietnia 2018 | Autorzy: Redakcja

Chcesz sobie ulżyć? Tylko w chałupie z ruskim piecem! O tym jeszcze nie słyszeliście…

Chcecie wiedzieć co widzi „normalny” człowiek, gdy wchodzi do sali, w której są Żydzi? A może interesuje Was kto wyrwał nas z „czarta mocy” i...

13 marca 2018 | Autorzy: Redakcja

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.