Ciekawostki Historyczne

Czyżby zarozumiałość niektórych była szlachecką spuścizną? Obraz Henryka Weyssenhoffa.

I niestety po raz kolejny, prócz prawdziwych komentatorskich perełek, znalazły się nie tylko ich podróbki, ale i zwykłe trociny. Zapadły nam w pamięć tak głęboko, że nie mogliśmy zostawić ich tylko dla siebie. Drodzy Czytelnicy – oddajcie się lekturze, bo to dla Was zebraliśmy te wpisy, nie mogąc powstrzymać się od ich skomentowania.

Ach, wstydźmy się! Tylko czego?

Autor: Anonim

Artykuł: Czy pradziadek Tolkiena zabił świętego Wojciecha?

Bez komentarza. Wstyd pisać coś takiego

Szanowny Pan Anonim nie uzasadnił już swojej wypowiedzi, ale zaznaczmy, że z tekstem się zapoznał i komentarz zostawił. Zatem wstyd pisać, a czytać to już nie? Pozdrawiamy ;)

Zobacz również:

Czyli kto?

Autor: Anonim

Artykuł: Szkoleni tylko po to, by dać się prowadzić na rzeź. Odrażająca prawda o losie rekrutów 300 lat temu

To ja.

Cieszymy się bardzo, że to Pan, tylko nie za bardzo wiemy, o co chodzi…

"To ja". Może gdy Pan Anonim pisał komentarz patrzył w lustro? A może oglądał swój portret? Na ilustracji autoportret Josepha Ducreux (1793 rok).fot.domena publiczna

„To ja”. Może gdy Pan Anonim pisał komentarz patrzył w lustro? A może oglądał swój portret? Na ilustracji autoportret Josepha Ducreux (1793 rok).

Czy, aby na pewno “Geniusz”?

Autor: Anonim

Artykuł: O tym jak Stalin „mimo woli” został generalissimusem

Generalisimis czy nie, ale z pewnością Geniusz, który uratował nas Polaków od całkowitej zagłady jakiej chciał dokonać pupilek i pies kapitalistów Hitler

Dość kontrowersyjny pogląd, nie sądzicie? Gdy dokładnie tak odpowiedzieliśmy Anonimowi, dodał on, że bez Stalina nie byłoby Polaków. Może jednak nie zapominajmy o 17 września, NKWD,  GUŁAGu, zsyłkach, masowych mordach i innych składowych stalinowskiego terroru….

I jeszcze jeden fan Stalina…

Autor: Anonim

Artykuł: Krew 100 milionów ofiar na rękach? Sprawdzamy ile osób zamordował Józef Stalin

100 milionów bihahahaha spadłam z fotela bihahahaha, kto normalny wierzy w takie bzdety. Płatne butzuazyjne trole już wymyślają totalne głupoty bihahahaha nie mogę się przestać śmieć o ja pierdykam ale świr bihahahaha

No i wszyscy się pośmiali.

Nareszcie się objawił!

Autor: Kościół Targowicy

Artykuł: 19 hektarów za zdradę Polski. Co się stało z Jakubem Szelą?

ja jestem jedynym członkiem prawdziwego narodu wybranego

Witamy i dziękujemy, że się Pan objawił ;)

Nie wiemy o jaki "naród wybrany" chodziło naszemu Czytelnikowi, ale przypominamy obraz Antoona van Dycka przedstawiający jedno z wydarzeń wędrówki Izraelitów.fot.domena publiczna

Nie wiemy o jaki „naród wybrany” chodziło naszemu Czytelnikowi, ale przypominamy obraz Antoona van Dycka przedstawiający jedno z wydarzeń wędrówki Izraelitów.

Jak już krytykujemy, to krytykujmy bez błędów…

Autor: Modrzew

Artykuł: Używasz tych określeń? Jeżeli tak, to uważaj, bo mogą cię uznać za polskiego imperialistę

Gdyby nie implikacja ideowa autora to artykuł był by fają ciekawostką, a tak pozostaje stekiem pseudonaukowego bełkotu.

I gdy sama Autorka artykułu zapytała, jaka to ideowa implikacja przebija z tekstu, odpowiedzi już nie otrzymała. Ale pamiętajcie, drodzy Czytelnicy, gdyby nie to, całkiem “faja” ciekawostka nam wyszła ;)

Może czasem warto pomyśleć, zanim się coś napisze…

Autor: Antynekrofob

Artykuł: „W pełnym tego słowa znaczeniu, nierząd z trupami”. Nekrofilia w przedwojennej Polsce

Jeśli homoseksualiści mają prawo do uprawiania seksu według swoich potrzeb, to dlaczego zabrania się tego nekrofilom? Przecież nekrofile nikogo nie krzywdzą.

Ciężko w ogóle skomentować wpis, który porównuje homoseksualistów do nekrofilów. Niemniej postanowiliśmy pokazać, że niektórzy nie dość, że zrównują te dwa pojęcia, to jeszcze robią to publicznie. A gdy Panu “Antynekrofobowi” wytknęliśmy, że komentarz jest, delikatnie mówiąc, nie na miejscu, odpowiedział:

Niby dlaczego takie porównanie miałoby być „nie na miejscu”? Jeśli już, to właśnie nekrofile robią mniej szkody, gdyż nie rozprzestrzeniają AIDSa i innych chorób.

Nekrofil z Żyrardowa. Ilustracja prasowa z 1930 roku.fot.domena publiczna

Nekrofil z Żyrardowa. Ilustracja prasowa z 1930 roku.

Aż nie wiadomo, co na to odpowiedzieć, bo chyba najpierw wypadałoby coś przeczytać o orientacjach seksualnych, a następnie sięgnąć po podręcznik dotyczący chorób…

“Gdzie moje meksykańskie peso i szekle?”

Autor: Karol Bart

Artykuł: „W pełnym tego słowa znaczeniu, nierząd z trupami”. Nekrofilia w przedwojennej Polsce

Plugawienie Polaków ciąg dalszy – na określone zamówienie polityczne pewnych zamorskich sił politycznych. Tyle w komentarzu do chorej publikacji.

Bardzo dziękujemy za rzetelny i merytoryczny komentarz. Na tyle, że sam Autor tekstu postanowił na niego odpowiedzieć. I to następująco:

Ja tylko cały czas czekam na pieniądze od tych zamorskich sił politycznych, a żaden przelew uparcie nie przychodzi…. Gdzie moje peso meksykańskie i szekle?

I chyba to pytanie Autora, będzie tu najlepszym podsumowaniem, a zarazem odpowiedzią Panu Karolowi :)

Czyżby "chlanie piwa" było powodem do dumy? Obraz Adriaena Brouwera "Gorzki łyk" (1635).fot.domena publiczna

Czyżby „chlanie piwa” było powodem do dumy? Obraz Adriaena Brouwera „Gorzki łyk” (1635).

To się nazywa szczerość

Autor: Pijak

ArtykułCzy to był najbardziej zapijaczony naród średniowiecznej Europy? (podpowiedź: oczywiście NIE chodzi o Polaków)

A ja je chlam.

Chyba nie trzeba dodawać co nasz drogi Pijak „chleje”. Nie wiemy tylko, czy jest z czego być dumnym… Niemniej, gratulujemy szczerości i odwagi. Staliśmy się na portalu świadkami, bądź co bądź pijackiego, ale w jakimś sensie „coming outu” ;)

***

Tym razem w uznaniu dla wysiłku autorów wyróżnionych komentarzy postanowiliśmy ich nagrodzić wyłącznie… słownym „wyróżnieniem”.

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Zobacz również

„Socjalizm, sodomia, rozwiązłość, pornografia to choroby będące reakcją na brak alkoholu”! O tym jeszcze nie słyszeliście…

Chcecie wiedzieć, który polski noblista był "starym zbereźnikiem", a którego rzuciła nastoletnia żona, bo był impotentem? A może interesuje Was czego bezkarnie mogą używać... dziewice?...

9 lipca 2018 | Autorzy: Redakcja

„Mojej lasce bardzo się pocą nogi w kozakach”. O tym jeszcze nie słyszeliście…

Do niektórych komentarzy warto podejść z przymrużeniem oka. Obraz niderlandzkiego malarza (prawdopodobnie Jacob Cornelisza van Oostsanena).

16 maja 2018 | Autorzy: Redakcja

„Zapłodnił ją tak, że od razu urodziła trojaczki”! O tym jeszcze nie słyszeliście…

Chcecie wiedzieć jak żyło się facetom dopóki kobiet nie dopuszczono do władzy? A może interesuje Was jak powinien wyglądać „porządny” pierwszy raz świeżych małżonków? Prezentujemy...

10 kwietnia 2018 | Autorzy: Redakcja

Chcesz sobie ulżyć? Tylko w chałupie z ruskim piecem! O tym jeszcze nie słyszeliście…

Chcecie wiedzieć co widzi „normalny” człowiek, gdy wchodzi do sali, w której są Żydzi? A może interesuje Was kto wyrwał nas z „czarta mocy” i...

13 marca 2018 | Autorzy: Redakcja

„Humanitarny gwałt”. O tym jeszcze nie słyszeliście…

Chcecie wiedzieć jak pozbyć się plagi gołębi? A może interesuje Was czyje ręce są wiecznie głodne mamony? Znajdzie się coś i dla miłośników historii II...

12 lutego 2018 | Autorzy: Redakcja

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.