Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Chcesz sobie ulżyć? Tylko w chałupie z ruskim piecem! O tym jeszcze nie słyszeliście…

Tak można by zilustrować naszą minę, gdy czytamy niektóre komentarze... Fragment obrazu Gustawa Courbeta "Zdesperowany mężczyzna".

fot.domena publiczna Tak można by zilustrować naszą minę, gdy czytamy niektóre komentarze… Fragment obrazu Gustawa Courbeta „Zdesperowany mężczyzna”.

Chcecie wiedzieć co widzi „normalny” człowiek, gdy wchodzi do sali, w której są Żydzi? A może interesuje Was kto wyrwał nas z „czarta mocy” i co przyniesie przyszłość? Prezentujemy najbardziej „oryginalne” wpisy czytelników CiekawostekHistorycznych.pl w ostatnim miesiącu!

Jak co miesiąc, prócz prawdziwych komentatorskich perełek, znalazły się nie tylko ich podróbki, ale i zwykłe trociny. Zapadły nam w pamięć tak głęboko, że nie mogliśmy zostawić ich tylko dla siebie. Drodzy Czytelnicy – oddajcie się lekturze, bo to dla Was zebraliśmy te wpisy, nie mogąc powstrzymać się od ich skomentowania.

Matematyka nie dla każdego

Autor: Heh

Artykuł: Zdradzieccy Żydzi czy… zwyczajni Polacy? Kto wiwatował na widok Armii Czerwonej?

Artykuł zdecydowanie wybielający Żydów przez odpowiednie dobieranie danych i informacji dla pozoru oparcia na faktach. Poza tym śmieszne wnioski – matematycznie coś może nie wyglądać tak jak w rzeczywistości. Np. 56 Żydów na 403 aktywistów sowieckich to wg autora przecież TYLKO ok. 13 proc. Wyobraźmy sobie, że zaglądam do ośmiu ok. 50-osobowych sal i w każdej prawie dziesięciu ludzi to Żydzi – normalny człowiek nie wylicza wtedy procentów tylko od razu rejestruje fakt, że w tych salach jest bardzo dużo Żydów.

Nasz Czytelnik zarzucił Autorowi tekstu naginanie rzeczywistości i śmieszne wnioski. Sam jednak wyciągnął takie, które można uznać za absurdalne. 13% według „Heha” to z matematycznego punktu widzenia mało. W rzeczywistości materialnej jednak okazuje się to procent dość pokaźny. Do tego pojawia się tu rozróżnienie na człowieka normalnego i nienormalnego. A jaką definicję podaje pośrednio komentator? Otóż, drodzy Czytelnicy, normalny człowiek to ten, który wchodząc do sali „rejestruje Żydów”.

Entuzjastyczne powitanie żołnierza Armii Czerwonej. Według radzieckiej propagandy, tak wyglądały spotkania z „wyzwalanymi”. Ciekawe jak według naszego Czytelnika wyglądało powitanie Żydów siedzących w zwykłej sali...

fot.domena publiczna; koloryzacja Rafał Kuzak Entuzjastyczne powitanie żołnierza Armii Czerwonej. Według radzieckiej propagandy, tak wyglądały spotkania z „wyzwalanymi”. Ciekawe jak według naszego Czytelnika wyglądało powitanie Żydów siedzących w zwykłej sali…

Pan chyba pogubił Polaków

Autor: Mat

Artykuł: Polacy mordowali nie tylko w Jedwabnem. Trzy pogromy, których powinniśmy się wstydzić

Szkoda, że niewielu pamięta o żydowskich zbrodniach dokonywanych podczas II Wojny Światowej nie tylko na żołnierzach NZS, ale i na ludności cywilnej. Warto pamiętać o tym, że GL i AL walczyła głównie z polskim podziemiem i polską inteligencją…

Problem jednak w tym, że w szeregach AK byli także żołnierze pochodzenia żydowskiego, którzy walczyli z Niemcami, a nie z polską inteligencją. Stwierdzenie ponadto, że GL i AL były w całości żydowskie to nie tyle nadużycie, ale przekłamanie. „Mat” pogubił służących w tych armiach Polaków. Dobrze, że nie dodał, że komunizm w Polsce od A do Z stworzyli Żydzi, a Polacy siedzieli w domach i biernie się przyglądali…

„Przyjdzie czas, gdy…”

Autor: Anonim

Artykuł: „Pogląd, że można jeść ludzkie mięso, z dnia na dzień się umacnia”. Kanibalizm w Związku Radzieckim [18+]

Komunizm był tylko łagodną formą satanizmu.

PRZYJDZIE CZAS, GDY ZAPANUJE NA CAŁEJ ZIEMI I TAMTE

CZASY WYDADZĄ SIĘ POTWORNE ALE WYJĄTKOWE.

WŁADCA TEGO ŚWIATA, ZA KTÓRYM IDZIE TZW. POSTĘP,

JEST WROGIEM CZŁOWIEKA I MA JESZCZE POTWORNIEJSZE SPOSOBY WYGUBIENIA CZŁOWIEKA

Z OBLICZA ZIEMI.IDĄ ZA NIM MILIONY.GARDZĄ TYM WSZYSTKIM

CO JEST NA NIEJ DOBREGO I PIĘKNEGO DZIĘKI

PANU,

KTÓRY NARODZIŁ SIĘ TEJ NOCY I NAS WYRWAŁ Z CZARTA MOCY.

CZY NIE WIECIE CO WYPRAWIAJĄ DLA NIEGO CI SŁAWNI

I MOŻNI TEGO ŚWIATA?

Oto do czego potrafi doprowadzić głód... Na zdjęciu Rosjanie sprzedający ludzkie mięso w czasie klęski głodu w 1921 roku.

fot.domena publiczna Oto do czego potrafi doprowadzić głód… Na zdjęciu Rosjanie sprzedający ludzkie mięso w czasie klęski głodu w 1921 roku.

Drodzy Czytelnicy nie za bardzo wiemy jak tu zareagować. Wyśmiać tak poważnego poematu(?)/groźby(?)/przepowiedni(?) chyba nie wypada. Przeoczyć proroctwo – również. Sami zdecydujecie, którą drogą warto podążyć :)

„niejaki L. Wałęsa wszystko zrobił sam, tymi ręcoma”

Autor: FAUST

Artykuł: Legiony Piłsudskiego to bujda. Józef Piłsudski nie był wcale ich dowódcą, twórcą ani nawet pomysłodawcą

czytając ten znakomity artykuł nasuwa się sama analogia w odniesieniu do współczesnego incydentu personalnego tj. niejakiego L. Wałęsy,” wszystko zrobił sam, tymi ręcoma ” i taki siedzi nadęty, ważny , że o mało co a pęknie ze stosowanej mniemanologii, a może PO, która go reanimowała, powinna mu przyznać emeryturę, nawet wysoką, podarować jaką chałupę z ruskim piecem, aby mógł tamże sobie ulżyć, puszczając bąki i nie pozwalać mu na mieszanie w polityce, a po to aby nie przeszkadzał i tak powinno robić się z mniemanymi wszystkymy ” bohateramy”, a choćby tylko dlatego że my nie OTAKE polske walczyli .

Z roku na rok, przychód narodowy od 1982 r rośnie & wzrasta i co z tego ma obywatel państwa, tego państwa , żeby już nie wspomnieć tzw. Średniej Klasy , która to jest właściwym twórcą owych rocznych przyrostów, a która to wyłożyła swoje & nie tylko swoje, ale zaciągając kredyty a skutkiem owej mniemanologii polytyków nawet ich odebrać nie może ani spłacić owe kredyty . Jedyne co siem im udało to otwarcie granic dla różnych hochsztaplerów & oszustów , którzy doją ową „biedną” dobrą zmianę.

Czy o taki piec, jak ten znajdujący się w pałacu w Carskim Siole, chodziło naszemu Czytelnikowi, czy może inny? Na to pytanie odpowiedzi niestety nie znamy.

fot.Stan Shebs/ CC BY-SA 3.0 Czy o taki piec, jak ten znajdujący się w pałacu w Carskim Siole, chodziło naszemu Czytelnikowi, czy może inny? Na to pytanie odpowiedzi niestety nie znamy.

Naszemu Czytelnikowi należą się wyrazy uznania. Nie tylko znalazł on analogię między Piłsudskim a Wałęsą (żyjącym „nieco” później), ale i zarysował iście idylliczny obraz chałupy z ruskim piecem (nota bene – dlaczego akurat ruskim? Zapytaliśmy, ale odpowiedzi nie otrzymaliśmy), w którym można wydawać dowolne odgłosy i produkować przeróżne zapachy. To się nazywa inwencja i merytoryczny wpis :)

***

Tym razem w uznaniu dla wysiłku autorów wyróżnionych komentarzy postanowiliśmy ich nagrodzić wyłącznie… słownym „wyróżnieniem”.

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.