Kontrowersje, odkrycia, bohaterowie i łajdacy. Fascynujące opowieści na każdy dzień od najpopularniejszego magazynu o historii w Polsce

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Chcesz sobie ulżyć? Tylko w chałupie z ruskim piecem! O tym jeszcze nie słyszeliście…

Tak można by zilustrować naszą minę, gdy czytamy niektóre komentarze... Fragment obrazu Gustawa Courbeta "Zdesperowany mężczyzna".

fot.domena publiczna Tak można by zilustrować naszą minę, gdy czytamy niektóre komentarze… Fragment obrazu Gustawa Courbeta „Zdesperowany mężczyzna”.

Chcecie wiedzieć co widzi „normalny” człowiek, gdy wchodzi do sali, w której są Żydzi? A może interesuje Was kto wyrwał nas z „czarta mocy” i co przyniesie przyszłość? Prezentujemy najbardziej „oryginalne” wpisy czytelników CiekawostekHistorycznych.pl w ostatnim miesiącu!

Jak co miesiąc, prócz prawdziwych komentatorskich perełek, znalazły się nie tylko ich podróbki, ale i zwykłe trociny. Zapadły nam w pamięć tak głęboko, że nie mogliśmy zostawić ich tylko dla siebie. Drodzy Czytelnicy – oddajcie się lekturze, bo to dla Was zebraliśmy te wpisy, nie mogąc powstrzymać się od ich skomentowania.

Matematyka nie dla każdego

Autor: Heh

Artykuł: Zdradzieccy Żydzi czy… zwyczajni Polacy? Kto wiwatował na widok Armii Czerwonej?

Artykuł zdecydowanie wybielający Żydów przez odpowiednie dobieranie danych i informacji dla pozoru oparcia na faktach. Poza tym śmieszne wnioski – matematycznie coś może nie wyglądać tak jak w rzeczywistości. Np. 56 Żydów na 403 aktywistów sowieckich to wg autora przecież TYLKO ok. 13 proc. Wyobraźmy sobie, że zaglądam do ośmiu ok. 50-osobowych sal i w każdej prawie dziesięciu ludzi to Żydzi – normalny człowiek nie wylicza wtedy procentów tylko od razu rejestruje fakt, że w tych salach jest bardzo dużo Żydów.

Nasz Czytelnik zarzucił Autorowi tekstu naginanie rzeczywistości i śmieszne wnioski. Sam jednak wyciągnął takie, które można uznać za absurdalne. 13% według „Heha” to z matematycznego punktu widzenia mało. W rzeczywistości materialnej jednak okazuje się to procent dość pokaźny. Do tego pojawia się tu rozróżnienie na człowieka normalnego i nienormalnego. A jaką definicję podaje pośrednio komentator? Otóż, drodzy Czytelnicy, normalny człowiek to ten, który wchodząc do sali „rejestruje Żydów”.

Entuzjastyczne powitanie żołnierza Armii Czerwonej. Według radzieckiej propagandy, tak wyglądały spotkania z „wyzwalanymi”. Ciekawe jak według naszego Czytelnika wyglądało powitanie Żydów siedzących w zwykłej sali...

fot.domena publiczna; koloryzacja Rafał Kuzak Entuzjastyczne powitanie żołnierza Armii Czerwonej. Według radzieckiej propagandy, tak wyglądały spotkania z „wyzwalanymi”. Ciekawe jak według naszego Czytelnika wyglądało powitanie Żydów siedzących w zwykłej sali…

Pan chyba pogubił Polaków

Autor: Mat

Artykuł: Polacy mordowali nie tylko w Jedwabnem. Trzy pogromy, których powinniśmy się wstydzić

Szkoda, że niewielu pamięta o żydowskich zbrodniach dokonywanych podczas II Wojny Światowej nie tylko na żołnierzach NZS, ale i na ludności cywilnej. Warto pamiętać o tym, że GL i AL walczyła głównie z polskim podziemiem i polską inteligencją…

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.