Ciekawostki Historyczne

Chcecie wiedzieć co rzekł matoł do matoła? A może interesuje Was czego nie powinny dziś robić kobiety?  Prezentujemy najbardziej „oryginalne” wpisy czytelników CiekawostekHistorycznych.pl w ostatnim miesiącu!

Tym razem, prócz prawdziwych komentatorskich perełek, znalazły się nie tylko ich podróbki, ale i zwykłe trociny. Zapadły nam w pamięć tak głęboko, że nie mogliśmy zostawić ich tylko dla siebie. Drodzy Czytelnicy – oddajcie się lekturze, bo to dla Was zebraliśmy te wpisy, nie mogąc powstrzymać się od ich skomentowania.

Pisać wiersze każdy może?

Autor: ROMAN 1930

Artykuł: Dlaczego Warszawiacy nienawidzi powstańców? Oblicze 1944 roku, o którym wciąż się milczy

Rzekł matoł do matoła:

chylę przed tobą czoła.

Bo widzisz matole,

Ja z innymi wolę.

Chociaż cenimy inwencję twórczą naszych Czytelników, zachęcamy, aby oryginalne poetyckie twory udostępniać jednak w serwisach poetyckich, a nie na historycznym portalu. Tam z pewnością specjaliści docenią kunszt rymu oraz bogactwo słownictwa przytoczonego wierszyka :)

Poeci od wieków podbijali kobiece serca, deklamując miłosne poematy. Ciekawe czy ten poetycki "klejnocik" uwiódłby którąś współczesną damę? Przypuszczalnie nie... Na ilustracji obraz Miguela Muntanera.fot.domena publiczna

Poeci od wieków podbijali kobiece serca, deklamując miłosne poematy. Ciekawe czy ten poetycki „klejnocik” uwiódłby którąś współczesną damę? Przypuszczalnie nie… Na ilustracji obraz Miguela Muntanera.

Nie ma to jak merytoryczna uwaga

Autor: Szrek

Artykuł: Ile Polek sypiało z Niemcami podczas II wojny światowej

Wyjątkowo syfiasta strona

Chętnie odnieślibyśmy się do powyższego komentarza, ale problem leży w tym, że nie za bardzo wiemy jak. Jeśli Czytelnikowi chodziło o kwestie naszego podejścia do czystości – zaręczamy, że brudasami nas nazwać nie można, a portal jest dość dobrze uporządkowany. A jeśli się i tak nie podoba, no cóż… na to już niestety nic nie poradzimy naszemu komentatorowi.

A ten Pan to chyba ze średniowiecza…

Autor: Anonim

Artykuł: Nasze prababki naprawdę nie miały lekko. 10 dowodów na to, jak trudne było życie kobiet przed wojną

Rzeczpospolita babska a nie portal historyczny. Kury wam szczać prowadzać a nie o historii pisać.

W XXI wieku kobiety jak widać tylko teoretycznie nie muszą już walczyć o szacunek. Jeden z naszych komentatorów z pewnością chętnie podpisałby się pod tą XIX-wieczną angielską satyrą na sufrażystki...fot.domena publiczna

W XXI wieku kobiety jak widać tylko teoretycznie nie muszą już walczyć o szacunek. Jeden z naszych komentatorów z pewnością chętnie podpisałby się pod tą XIX-wieczną angielską satyrą na sufrażystki…

Szowinizm to mało powiedziane w przypadku tego wpisu. Najlepiej podsumowała go Pani Marta stwierdzając, że „PAN Anonim to chyba ze średniowiecza przybył”. Ale wiecie co drodzy Czytelnicy? Wydaje Nam się, że nawet tam bardziej szanowano kobiety…. Dobrze, że Marszałek Piłsudski nie dożył czasów, w których jego słowa – bądź co bądź dość oryginalne – doczekały się takiej parafrazy i użycia w takim kontekście.

Ale jak to się robi?

Autor: Świenty Pomysł

Artykuł: Józef Piłsudski zamierzał popełnić samobójstwo. Wiemy co dokładnie zaplanował

Nawet śmiechłem :D

Bardzo zaciekawiły nas tu dwie kwestie – co tak rozbawiło naszego Czytelnika (tego już nie wyjaśnił) oraz jak wygląda czynność, o której napisał. Zawsze myśleliśmy, że można się zaśmiać, uśmiechnąć, albo zacząć się śmiać, ale śmiechnąć? Jak widać człowiek uczy się całe życie ;)

P.S. Gdy zapytaliśmy o to naszego komentatora, już nam niestety nie odpisał… :)

A może "śmiechnięcie" wygląda tak jak na XVI-wiecznym obrazie Jacoba Cornelisza van Oostsanena? Patrząc na twarz tego "Śmiejącego się głupca", aż trudno samemu powstrzymać się od uśmiechu.fot.domena publiczna

A może „śmiechnięcie” wygląda tak jak na XVI-wiecznym obrazie Jacoba Cornelisza van Oostsanena? Patrząc na twarz tego „Śmiejącego się głupca”, aż trudno samemu powstrzymać się od uśmiechu.

***

Tym razem w uznaniu dla wysiłku autorów wyróżnionych komentarzy postanowiliśmy ich nagrodzić wyłącznie… słownym „wyróżnieniem”.

KOMENTARZE (6)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kr.

Coraz bardziej kocham tą stronę :)

    Nasz publicysta | Anna Dziadzio

    Bardzo się cieszymy, że zestawienie się spodobało :) Pozdrawiamy serdecznie.

GoHa Samo H

Umm.. pasywna pseudopolemika z komentującymi połączona z jakimś dziwnym rodzajem marketingu. Jeszcze jakby faktycznie, były to jakieś śmieszne/interesujące komentarze i odpowiedzi w typie AZSdziennika (chociaż satyra i tak nie jest domeną tej strony), ale .. ani to śmieszne, ani 'wiedzonośne”.. Co ten artykuł miał na celu?

Wygląda jakby kogoś coś zabolało i z tym sobie najwyraźniej nie radził. Haters gonna hate – nie jest to miłe, ale przywyknijcie.

    Nasz publicysta | Anna Dziadzio

    Drogi komentatorze, co miesiąc publikujemy zestawienie najciekawszych i najbardziej wartościowych komentarzy. Oto zestawienie za grudzień: https://ciekawostkihistoryczne.pl/2018/01/01/wartosciowi-sa-ludzie-dzieki-ktorym-moze-przetrwac-narod-wybrany-o-tym-jeszcze-nie-slyszeliscie/. Publikujemy również najbardziej „oryginalne” wpisy – nie wulgarne, obraźliwe i szerzące nienawiść, bo te wymagają od nas interwencji, ale te „trollowe”, które nic nie wnoszą. Jeśli obok krytyki pojawiłoby się jej merytoryczne uzasadnienie – taki wpis znalazłby się nie w tym zestawieniu, ale w rankingu najciekawszych komentarzy, które nagradzamy. Nic nas nie boli, zaręczam Panu/ Pani – trochę śmiechu nikomu natomiast jeszcze nie zaszkodziło. I taki właśnie był jego cel :) Pozdrawiamy.

Krzysztof Wosik

Droga Pani Anno jestem pod dużym wrażeniem odpowiedzi dla naszych komentatorów, podoba mi się lekka ironia i delikatna nutka sarkazmu.Zestawienie super , proszę o więcej.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.