Promo styczeń

Westerplatte, kanibalizm i głupi studenci. Najpopularniejsze ciekawostki 2013 roku

Autor: | 30 grudnia 2013 | 2,960 odsłon

Rywalizacja pomiędzy artykułami była zażarta...2013 rok nie był najaktywniejszym w historii „Ciekawostek historycznych”, ale na Was jak zawsze mogliśmy liczyć. Co przykuło uwagę czytelników w 2013 roku?

Poniżej przedstawiamy 10 artykułów, które w mijającym roku zebrały największą liczbę odsłon (ale niekoniecznie zostały w tym roku opublikowane!). Zapraszamy też do przejrzenia TOP100 najpopularniejszych tekstów (łączne dane od 2010 roku) oraz ostatnio popularnych artykułów.

1.

Westerplatte. Jak to było naprawdę?

Nieśmiertelny temat w historii Polski. Dlaczego bronili się tak długo? Czy to miało sens? Kto był zdrajcą, a kto bohaterem? Czytelnicy już 38 688 razy szli śladem Rafała Kuzaka, próbującego znaleźć odpowiedzi na jedne z najgłośniejszych pytań polskiej historii. Jeśli nie było Was wśród nich, zdecydowanie warto dołączyć!

2.

Jedyne państwo, któremu Polska wypowiedziała wojnę w XX wieku!

Prawdziwy fenomen „Ciekawostek historycznych”. Wielki sukces, którego… prawdę mówiąc kompletnie nie rozumiemy! Do dzisiaj ponad 82 000 odsłon, w tym 38 410 w roku 2013. Dziwi nas to tym bardziej, że tekst opublikowaliśmy prawie 2,5 roku temu, a jego popularność wciąż nie słabnie. Kto by pomyślał, że historia dyplomacji może budzić takie zainteresowanie?

3.

Kazirodztwo, rytualne mordy, kanibalizm. Prawdziwe baśnie braci Grimm

Kolejny evergreen. Jak naprawdę wyglądały baśnie, które znamy z dzieciństwa? Co matki i babki opowiadały dzieciom w wiejskich chatach setki lat temu? Mówiąc krótko: były to rzeczy straszne. Tekst opublikowany w grudniu ubiegłego roku. Do dzisiaj zebrał prawie 52 000 odsłon w tym 28 436 w roku 2013.

4.

Przedwojenna wieś. Siedlisko zbrodni i patologii?

 Wsi spokojna, wsi szczęśliwa… Bezwzględnie i bez znieczulenia obalamy mit nieskazitelnej II Rzeczpospolitej. Tekst sprzed zaledwie miesiąca, a już przeczytaliście go 28 341 razy. Dzięki!

5.

Głupi jak… przedwojenny student

 Jeśli raz już zaczęliśmy pokazywać jak było naprawdę, to ciężko nas zatrzymać. O poziomie edukacji przed wojną – który wcale nie był chyba wyższy od obecnego. Do dzisiaj 19 251 odsłon.

6.

Drobna korekta graniczna, która kosztowała nas dziesiątki miliardów dolarów

Po dwóch nowościach na liście kolejny ponadczasowy bestseller. Historia wielkiego przekrętu na międzynarodową skalę, który kosztował Polskę prawdziwą fortunę. 13 704 odsłony w 2013 roku oraz łącznie 31 tysięcy odsłon od publikacji w październiku 2011 roku.

7.

Bitwa nad Chalchyn gol. Starcie, które zadecydowało o losach II wojny światowej

Czy o losach II wojny światowej zadecydowała pojedyncza bitwa z… maja 1939 roku? 12 361 odsłon.

8.

Jak trenowali Cichociemni?

 Wielcy Polscy bohaterowie i morderczy trening. 13 019 odsłon.

9.

Gajowy. Najniebezpieczniejszy zawód II Rzeczpospolitej

 Najgorszy zawód w przedwojennej Polsce? Praca z codziennym narażeniem życia? Leśniczy! 12 086 odsłon.

10.

Operacja „Gniew Boga”. Krwawa zemsta Mossadu

 Tajne służby, Mossad, spektakularna akcja wywiadu. Nic dodać, nic ująć. 11 688 odsłon.

Powiedz innym co myślisz:

RedakcjaRedakcja - Tutaj znajdziecie wszystkie teksty redakcyjne, m.in. konkursy, ich rozwiązania, aktualności z życia serwisu czy regulaminy publikacji.

Zainteresowany? Zobacz inne listy TOP10.
Okupacja
Komentarze do artykułu (8)
   • Panie Kamilu, od kiedy respondent podpisany imieniem i nazwiskiem jest anonimowy?
    Pański komputer pochłania adresy mailowe tak jak przysłania ikoną Pańskie nazwisko. Ma Pan problemy ze sprzętem. Za wpis serdecznie przepraszam, nie wiedziałem. Mimo to polecam swoje teksty, bo to nie anegdoty.

   • Panie Romanie, proszę wybaczyć. Spojrzałem na nagłówek Pańskiej wiadomości, gdzie nie wpisał Pan niczego, w związku z czym system komentarzy podpisał Pana jako „Anonima”.

    Przepraszam, ale nie zrozumiałem uwagi dotyczącej ikon. Czy zauważył Pan jakiś problem z wyświetlaniem strony/komentarzy?

    • Tak, ikona przysłania Pańskie nazwisko. Ponadto po nadaniu zobaczyłem str.500 o błędzie transmisji(chyba) ale jak widać doszło.
     Życzę tylko dobrego na ten nowy rok i niech e-moc będzie z Wami!

   • Panie Romanie, dziękuję za wyjaśnienie. Sprawdzimy ten błąd – gdyby mógł Pan jeszcze podać z jakiej korzysta Pan przeglądarki internetowej bardzo by nam to ułatwiło sprawę. Nowy system komentarzy testowaliśmy na IE9-10/Firefoxie/Chrome/Safari i Operze. Na tych przeglądarkach, w ich nowych wersjach, wszystko powinno się wyświetlać prawidłowo.

    Co do błędu 500 – niestety dzisiaj wyświetla się ich sporo, mamy ponadstandardowy ruch na stronie ze względu na nowy artykuł. Za kilka godzin wszystko powinno wrócić do normy.

    Pozdrawiam!

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz


Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu e-mail, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.
Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Nasze wydawnictwo

W mrokach średniowiecza Polską rządziły kobiety. I były piekielnie skuteczne

Ich ambicja pozwoliła zbudować imperium. Ich duma unicestwiła królestwo. Bezkompromisowa opowieść przywracająca godność najważniejszym kobietom w dziejach polskiego średniowiecza. Już dzisiaj kup „Damy ze skazą” z autografem autora!

2 listopada 2016 | Czytaj dalej...

Damy ze skazą. Bez nich nie byłoby Polski

Silne, bezwzględne i żądne władzy. Oto historia kobiet, które nie czekały bezczynnie, co przyniesie los. To właśnie one sprawiły, że początki państwa polskiego wyglądały tak, a nie inaczej. Poznaj „Damy ze skazą”, bohaterki naszej najnowszej książki, którą wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont.

30 października 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Mala zbrodnia - pion

Czy wiesz że...

Fb2-2-340x177
…w okupowanej przez Nazistów Francji tworzenie kryjówek dla ludności żydowskiej stało się dochodowym interesem? Za odpowiednią  opłatą wyspecjalizowane grupy „inżynierów” znajdowały odpowiednie miejsce i pozyskiwały materiały konieczne do budowy.


…w XVII wieku polskie szlachcianki chętnie stosowały różne metody antykoncepcji? Jedną z nich było umieszczanie na swoim brzuchu jąder odciętych żywej łasicy, obwiązanych oślą skórą.

Elzbieta-miniatury
…królowa Elżbieta I Tudor, delikatnie mówiąc, nie darzyła Polski sympatią? Wszystko przez posła Zygmunta III Wazy, który walcząc o interesy gdańskich kupców, obraził angielską władczynię.