Ciekawostki Historyczne

a href="http://ciekawostkihistoryczne.pl/wp-content/uploads/2013/12/artykuly-rywalizacja.jpg?x12196">2013 rok nie był najaktywniejszym w historii "Ciekawostek historycznych", ale na Was jak zawsze mogliśmy liczyć. Co przykuło uwagę czytelników w 2013 r

Poniżej przedstawiamy 10 artykułów, które w mijającym roku zebrały największą liczbę odsłon (ale niekoniecznie zostały w tym roku opublikowane!). Zapraszamy też do przejrzenia TOP100 najpopularniejszych tekstów (łączne dane od 2010 roku) oraz ostatnio popularnych artykułów.

1.

Westerplatte. Jak to było naprawdę?

Nieśmiertelny temat w historii Polski. Dlaczego bronili się tak długo? Czy to miało sens? Kto był zdrajcą, a kto bohaterem? Czytelnicy już 38 688 razy szli śladem Rafała Kuzaka, próbującego znaleźć odpowiedzi na jedne z najgłośniejszych pytań polskiej historii. Jeśli nie było Was wśród nich, zdecydowanie warto dołączyć!

2.

Jedyne państwo, któremu Polska wypowiedziała wojnę w XX wieku!

Prawdziwy fenomen „Ciekawostek historycznych”. Wielki sukces, którego… prawdę mówiąc kompletnie nie rozumiemy! Do dzisiaj ponad 82 000 odsłon, w tym 38 410 w roku 2013. Dziwi nas to tym bardziej, że tekst opublikowaliśmy prawie 2,5 roku temu, a jego popularność wciąż nie słabnie. Kto by pomyślał, że historia dyplomacji może budzić takie zainteresowanie?

3.

Kazirodztwo, rytualne mordy, kanibalizm. Prawdziwe baśnie braci Grimm

Kolejny evergreen. Jak naprawdę wyglądały baśnie, które znamy z dzieciństwa? Co matki i babki opowiadały dzieciom w wiejskich chatach setki lat temu? Mówiąc krótko: były to rzeczy straszne. Tekst opublikowany w grudniu ubiegłego roku. Do dzisiaj zebrał prawie 52 000 odsłon w tym 28 436 w roku 2013.

4.

Przedwojenna wieś. Siedlisko zbrodni i patologii?

 Wsi spokojna, wsi szczęśliwa… Bezwzględnie i bez znieczulenia obalamy mit nieskazitelnej II Rzeczpospolitej. Tekst sprzed zaledwie miesiąca, a już przeczytaliście go 28 341 razy. Dzięki!

5.

Głupi jak… przedwojenny student

 Jeśli raz już zaczęliśmy pokazywać jak było naprawdę, to ciężko nas zatrzymać. O poziomie edukacji przed wojną – który wcale nie był chyba wyższy od obecnego. Do dzisiaj 19 251 odsłon.

6.

Drobna korekta graniczna, która kosztowała nas dziesiątki miliardów dolarów

Po dwóch nowościach na liście kolejny ponadczasowy bestseller. Historia wielkiego przekrętu na międzynarodową skalę, który kosztował Polskę prawdziwą fortunę. 13 704 odsłony w 2013 roku oraz łącznie 31 tysięcy odsłon od publikacji w październiku 2011 roku.

7.

Bitwa nad Chalchyn gol. Starcie, które zadecydowało o losach II wojny światowej

Czy o losach II wojny światowej zadecydowała pojedyncza bitwa z… maja 1939 roku? 12 361 odsłon.

8.

Jak trenowali Cichociemni?

 Wielcy Polscy bohaterowie i morderczy trening. 13 019 odsłon.

9.

Gajowy. Najniebezpieczniejszy zawód II Rzeczpospolitej

 Najgorszy zawód w przedwojennej Polsce? Praca z codziennym narażeniem życia? Leśniczy! 12 086 odsłon.

10.

Operacja „Gniew Boga”. Krwawa zemsta Mossadu

 Tajne służby, Mossad, spektakularna akcja wywiadu. Nic dodać, nic ująć. 11 688 odsłon.

KOMENTARZE (8)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Anonim

Proszę dodać do listy cykl esejów „Homo erectus tu był” na str. http://www.izerskie info – ciekawostka; znaleziony fragment skamieniałego mózgu Homo erectusa w eseju „Dziecko”. Polecam, Roman Wysocki.

  Nasz publicysta | Kamil Janicki

  Drogi Anonimie, dziękujemy za propozycje natomiast lista zawiera najpopularniejsze ciekawostki opublikowane w 2013 roku w „Ciekawostkach historycznych”. Nie ma na niej anegdot czy materiałów z innych stron internetowych.

   Roman Wysocki

   Panie Kamilu, od kiedy respondent podpisany imieniem i nazwiskiem jest anonimowy?
   Pański komputer pochłania adresy mailowe tak jak przysłania ikoną Pańskie nazwisko. Ma Pan problemy ze sprzętem. Za wpis serdecznie przepraszam, nie wiedziałem. Mimo to polecam swoje teksty, bo to nie anegdoty.

   Nasz publicysta | Kamil Janicki

   Panie Romanie, proszę wybaczyć. Spojrzałem na nagłówek Pańskiej wiadomości, gdzie nie wpisał Pan niczego, w związku z czym system komentarzy podpisał Pana jako „Anonima”.

   Przepraszam, ale nie zrozumiałem uwagi dotyczącej ikon. Czy zauważył Pan jakiś problem z wyświetlaniem strony/komentarzy?

    Roman Wysocki

    Tak, ikona przysłania Pańskie nazwisko. Ponadto po nadaniu zobaczyłem str.500 o błędzie transmisji(chyba) ale jak widać doszło.
    Życzę tylko dobrego na ten nowy rok i niech e-moc będzie z Wami!

   Nasz publicysta | Kamil Janicki

   Panie Romanie, dziękuję za wyjaśnienie. Sprawdzimy ten błąd – gdyby mógł Pan jeszcze podać z jakiej korzysta Pan przeglądarki internetowej bardzo by nam to ułatwiło sprawę. Nowy system komentarzy testowaliśmy na IE9-10/Firefoxie/Chrome/Safari i Operze. Na tych przeglądarkach, w ich nowych wersjach, wszystko powinno się wyświetlać prawidłowo.

   Co do błędu 500 – niestety dzisiaj wyświetla się ich sporo, mamy ponadstandardowy ruch na stronie ze względu na nowy artykuł. Za kilka godzin wszystko powinno wrócić do normy.

   Pozdrawiam!

    Anonim

    IE8 (chyba)Stare ludzie pracują na starym sprzęcie, być może dlatego.

    Nasz publicysta | Kamil Janicki

    Sprawdzimy to, dziękuję za pomoc!

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.