Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Topkocepcja. Najpopularniejsze topki 2014

topkocepcjaIch popularność przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Z każdą z nich zapoznały się dziesiątki tysięcy Czytelników. Łącznie zebrały kilka tysięcy polubień na Fecebooku. Nierzadko wywoływały również kontrowersje i doprowadzały do burzliwych polemik w komentarzach. Oto najpopularniejsze topki 2014 roku.

Zapraszamy oczywiście do dyskusji na temat Waszych ulubionych topek, również tych, które nie znalazły się na poniższej liście. Napiszcie w komentarzach również jakie topki chcielibyście zobaczyć w przyszłości.

Pamiętajcie jednak, że podstawą do ich stworzenia muszą być nasze artykuły. Wszystkie dotychczas opublikowane topki znajdziecie tutaj.

Najpopularniejsze topki roku

10. Nazistowska sztuka wojny. 10 rzeczy, których nie wiedziałeś o armii Hitlera

Młot skandynawskiego Boga zamiast rakiet V2. Pojedynczy Tygrys demolujący brytyjski pułk pancerny. Hitlerowskie zamachy terrorystyczne. Sprawdź jak (nie)wiele wiedziałeś dotąd o machinie wojennej III Rzeszy (czytaj dalej).

Liczba odsłon: 26 929

9Cała prawda o Armii Krajowej. Czy znasz te 8 faktów?

Akcja pod Arsenałem, likwidacja Franza Kutschery czy w końcu Akcja Góral, to symbole działalności Armii Krajowej. Tymczasem historia Tajnego Państwa pełna jest zaskakujących faktów, o których milczą szkolne podręczniki. Najwyższy czas o nich przypomnieć (czytaj dalej).

Liczba odsłon: 27 446

8. 10 faktów z polskiej historii, o których wolelibyśmy nie pamiętać

Polscy szabrownicy. AK-owcy odmawiający pomocy warszawskiemu gettu. Tysiące krakowian w służbie Hitlera. Nie ze wszystkich epizodów w naszej historii możemy być dumni. Dzisiaj przedstawiamy te, o których wielu Polaków wolałoby nie pamiętać (czytaj dalej).

Liczba odsłon: 28 915

7. Nie chciałbyś żyć w średniowieczu! Udowodnimy Ci to w 10 punktach

Szlachetni rycerze, piękne damy, honorowe turnieje i pobożni mnisi? Średniowiecze wcale nie było epoką wyjętą żywcem z bajek. I uwierzcie nam – nie chcielibyście przenieść się 1000 lat w przeszłość (czytaj dalej).

Liczba odsłon: 31 900

6. Polscy Borgiowie? 10 rzeczy, których na pewno nie wiedziałeś o Jagiellonach

Bezwzględni mordercy z krwią krewnych na rękach. Twórcy gwardii złożonej z karłów. I ekshibicjoniści, zapraszający na swoją noc poślubna po trzydziestu świadków. Przedstawiamy dziesięć faktów z dziejów wielkiej dynastii, które zmienią Twoje spojrzenie na polską historię (czytaj dalej).

Liczba odsłon: 36 865

5. To się mogło wydarzyć tylko u nich! 10 ciekawostek dzięki którym zrozumiesz rosyjską historię

Podatki zbierane w wiadrach chmielu, maminsynkowaty charakter młodego Lenina i zupa zrobiona z paszy dla bydła. Te 10 faktów z przeszłości sprawi, że już nigdy nie będziecie patrzyć na rosyjską przeszłość w ten sam sposób! (czytaj dalej).

Liczba odsłon: 38 558

4. 10 rzeczy, których na pewno nie wiedziałeś o III Rzeszy

Nazistowskie chrzty. Aryjski Jezus. Mieszkania dla młodych w Auschwitz. To tylko kilka epizodów z historii III Rzeszy, o których nie przeczytasz w szkolnym podręczniku. Ale zrobisz to na łamach „Ciekawostek historycznych” (czytaj dalej).

Liczba odsłon: 39 922

3. 10 dowodów na to, że żyjemy w pruderyjnych czasach

Wydaje Wam się, że współczesna kultura ocieka seksem? Razi was bezsensowna golizna w reklamach śrubokrętów i gładzi szpachlowej? Chcielibyście żyć w czasach, kiedy nie wszędzie wpychała się erotyka? Przykro nam. Takich czasów nigdy nie było (czytaj dalej).

Liczba odsłon: 44 493

2. Prawda była inna! TOP10 zakłamanych historii

Francuzi to tchórze, Polacy to rycerze bez skazy, a przed wojną było po prostu lepiej. Historia pełna jest mitów i często okazuje się, że prawda wyglądała zupełnie inaczej niż się nam wydaje (czytaj dalej).

Liczba odsłon: 60 609

1. 10 rzeczy, których na pewno nie wiedzieliście o II wojnie światowej

Niemieccy piloci-samobójcy, wymiana miliona Żydów na ciężarówki i kolaborant III Rzeszy rządzony przez rosyjską partię nazistowską. Oto 10 historii związanych z II wojną światową, o których nie uczono Was w szkole (czytaj dalej).

Liczba odsłon: 67 196

Artykuł porusza następujące tematy:

  Czas akcji:

   Miejsce akcji:

    Komentarze (1)

    Dodaj komentarz

    Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

    Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.