Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Straszne opowieści! TOP10 najbardziej makabrycznych ciekawostek historycznych

Naprawdę makabryczne ciekawostki...Wykwintne dania z kota, kielichy z ludzkich czaszek i narzeczony ugotowany we wrzącym smalcu. Dzisiaj postaramy się, żebyście nie byli w stanie zmrużyć nocą oczu. Poniżej lista najbardziej makabrycznych ciekawostek historycznych. Lektura tylko dla ludzi o mocnych nerwach!

Jak zawsze wszystkie pozycje w naszym TOP10 są oparte na publikowanych przez „Ciekawostki historyczne” artykułach. Tym razem – tych przyprawiających o gęsią skórkę.

Historia naprawdę była strrraszna, ponieważ…

kot-2

10.

W średniowieczu z kotów robiono ubrania. Francuzi uwielbiali nosić czapki i kaftany z kota. Na jarmarkach sprzedawano kocie wyroby oraz gotowe do obdarcia ze skóry „koty w worku”. Rekordy popularności biły kocie dywaniki i obszyte kotem poduszki (przeczytaj więcej na ten temat).
Doe1

9.

Afrykański prezydent został pożarty przez konkurentów politycznych. Samuel Doe doszedł do władzy w Liberii mordując swojego poprzednika, Williama Tolberta. Kazał go poćwiartować żywcem, a zwłoki rzucił sępom na pożarcie. Sam skończył jeszcze gorzej. W 1990 roku został zakatowany na śmierć, a jego ciało zjedzono (przeczytaj więcej na ten temat).
czarownica4

8.

Polowania na czarownice były efektem złej pogody. Nagonka na kobiety oskarżane o uprawianie magii przypadła na lata szczególnie ciężkich mrozów. Kiedy w Europie nastała „mała epoka lodowcowa” ludność zaczęła szukać winowajców. W efekcie na stosach spłonęło przynajmniej 30 000 osób (przeczytaj więcej na ten temat).
krum

7.

W średniowieczu panowała moda na kielichy wykonane z ludzkich czaszek. Król Longobardów Alboin zabił swojego teścia, a żonie kazał sączyć wino z jego czaszki. Władca Bułgarów Krum wolał pić z czaszki bizantyńskiego cesarza Nikefora (przeczytaj więcej na ten temat).
Dzerzhinsky

6.

„Krwawy kat” Feliks Dzierżyński był pogromcą niewieścich serc. W młodości doprowadził do samobójstwa zakochaną w nim Michalinę Feinstein. Zrobił to tylko po to, by uwieść jej siostrę Sabinę (przeczytaj więcej na ten temat).
Ofiara glodu w Leningradzie (fot. George Shuklin; lic. CCA 2.5)

5.

W oblężonym Leningradzie ludzie zjadali się nawzajem. W 1942 roku kanibalizm stał się prawdziwą plagą. Znana jest historia matki, która udusiła swoją 18-miesięczną córeczkę. Jej ciałem nakarmiła siebie i gromadkę starszych dzieci (przeczytaj więcej na ten temat).
olga2

4.

Ruska księżna piekła ludzi żywcem. Olga Kijowska stworzyła pojęcie „krwawej łaźni”. W odpowiedzi na propozycję małżeństwa z wodzem Drewlan kazała zamknąć jego posłów w łaźni parowej. Budynek został podpalony i wszyscy zginęli. Spaliła też całe miasto Drewlan, mordując mężczyzn, kobiety i dzieci (przeczytaj więcej na ten temat).
wesz-fot.-Maksim-lic.-CC-ASA-3.0

3.

Armia Krajowa stosowała przeciwko okupantowi broń biologiczną. Agenci polskiego podziemia podrzucali Niemcom zarażone tyfusem wszy. Trunki w niemieckich barach zatruwali zarazkami. Współpracujące z Armią Krajową prostytutki zarażały gestapowców syfilisem (przeczytaj więcej na ten temat).
kot21

2.

W nowożytnej Europie koty były cenionym smakołykiem. W XVI wieku mięso kota uważano za „bliskie smakiem królikowi”. Włoscy kucharze byli zdania, że potrawka z kota to „bardzo wyszukane danie”. Do dzisiaj zachowały się przepisy wyjaśniające jak najlepiej ugotować dachowca (przeczytaj więcej na ten temat).
01. Wytapianie smalcu (fot. Videoreceptycom; lic. CC ASA 3.0)

1.

Piętnastolatka z Łodzi ugotowała swojego narzeczonego we wrzącym smalcu. Do zbrodni doszło w 1936 roku. Ofiara nie przeżyła tortur. W morderstwie pomagała cała rodzina głównej sprawczyni (przeczytaj więcej na ten temat).

Kup książkę autora artykułu (dużo taniej niż inni):

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.