Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

10 prawdziwych historii, po których zwątpisz w istnienie szczęśliwego dzieciństwa

Natura dzieci wykuwa... czy niszczy? (źródło: domena publiczna)Porywane i gwałcone. Porzucane i okaleczane. Torturowane i głodzone. Zabijane w bestialski sposób. Dzieci żyjące w dawnych epokach często łączył okrutny los. Musiały walczyć o swoje życie… i nie zawsze wygrywały.

Kolejny raz w TOP10 prezentujemy zestawienie oparte na publikowanych przez nas artykułach. W tym przypadku zajęliśmy się tematem trudnym i bolesnym – przemocą wobec najmłodszych. Bogu ducha winne dzieci często padały pastwą dorosłych, którzy w teorii powinni byli je chronić. Przeczytajcie sami, jak to się mogło stać.

Oto dowody na to, jak ciężko było być dzieckiem:

Dziecko (baby) i pawian (baboon). Czyżby pomysłodawca przeszczepu wolał gierki słowne od dobra małego pacjenta (źródło: domena publiczna).

10.

Przeszczepić pawianie serce noworodkowi? Zaledwie 30 lat temu w Kalifornii dokonano takiej operacji. Jej pomysłodawca za wszelką cenę dążył do zapewnienia sobie naukowej sławy. Nawet kosztem życia małej Baby Fae, która miała szansę na przeszczep ludzkiego organu (przeczytaj więcej na temat eksperymentu, który odbił się szerokim echem w świecie medycznym).
Dzieci z łódzkiego getta, oczekujące na transport do obozu w Chełmnie. Może i wśród nich był zapomniany kronikarz zagłady? (źródło: domena publiczna)

9.

Tragedia Żydów podczas niemieckiej okupacji to także śmierć dzieci. Niektóre z nich pozostawiły po sobie wstrząsające świadectwo – dzienniki, w których opisy bestialstwa przeplatają się ze zwykłymi troskami czasu dzieciństwa. Także w Polsce powstały zapiski na miarę tych pozostawionych przez Annę Frank (przeczytaj więcej o zagładzie widzianej oczyma dziecka).
Czyżby ta miniatura ze średniowiecznego Kodeksu Egberta pokazywała faktyczną liczbę ofiar rzezi niewiniątek? (źródło: domena publiczna)

8.

Rzeź niewiniątek to jeden z biblijnych przykładów okrucieństwa wobec dzieci. Trudno powiedzieć, na ile wydarzenie opisane w Ewangelii św. Mateusza zgodne jest z prawdą historyczną. Wszystko jednak, co wiemy o historycznym Herodzie – zabójcy dwóch własnych synów – wskazuje na to, że byłby zdolny do takiego okrucieństwa dla zachowania władzy (przeczytaj więcej na temat winy Heroda i innych władców-dzieciobójców).
Także w USA bezdomność dzieci była problemem (źródło: domena publiczna).

7.

Bezpriozorni, czyli bezdomne dzieci, stanowili olbrzymi problem dla władz ZSRR. Do walki z milionowymi rzeszami młodocianych bandytów i morderców wysyłano brutalnych czekistów, ale nawet oni nie potrafili poradzić sobie z problemem. Ten natomiast był głównie winą bolszewickich władz: małych bezdomnych oddzielono od rodziców, tych ostatnich mordując lub wysyłając do obozów pracy (przeczytaj więcej o tym, jak bolszewicy dzielnie walczyli z problemem, który sami sobie stworzyli).
Amerykańska armia w Afganistanie. Czy odbijają właśnie porwane dziecko? (źródło: domena publiczna)

6.

Oślepione dziecko bez ani jednego zęba to nie potworność sprzed wieków! Niecałe 10 lat temu Amerykanie trafili na przykład takiego bestialstwa w afgańskiej wiosce. Okazało się, że to nie jedyny taki przypadek, kiedy za współpracę z wojskami sprzymierzonymi talibowie mścili się na dzieciach „kolaborantów” (przeczytaj więcej na temat wydarzeń, które miały wpływ na losy wojny z terroryzmem).
Zygmunt Freud na pewno miałby wiele do powiedzenia na temat przyczyn kobiecej pedofilii (źródło: domena publiczna).

5.

Nie tylko mężczyźni wykorzystywali seksualnie dzieci. Przedwojenna Polska znała także bardzo liczne przypadki kobiecej pedofilii. Krakowski seksuolog sprzed wieku, Stanisław Kurkiewicz, był wręcz zdania, że wszystkie bez wyjątku panie wdają się w niemoralne kontakty z dziećmi – matki, siostry, pokojówki… (przeczytaj więcej o jego zarzutach).
Car Iwan VI nawet się nie spodziewał, że większość krótkiego życia spędzi w więzieniu (źródło: domena publiczna).

4.

Jeśli jako dziecko miałeś marzenie, by być królem, to ciesz się, że się nie spełniło! Chłopiec na tronie wcale nie mógł robić tego, co chciał. Chciwi i żądni władzy krewni czyhali niecierpliwie na moment, by pozbawić go władzy… i nie tylko. Nastoletniego cesarza Bizancjum Aleksego II zmuszono w 1182 roku do podpisania wyroku śmierci na własną matkę. Z kolei Wilhelm III Sycylijski został w 1194 roku wykastrowany i oślepiony przez swojego wujka – cesarza niemieckiego (przeczytaj więcej o tym, jak eliminowano dziecięcych władców).
Tak wyglądała dzieciobójczyni według francuskiej prasy sprzed wieku (źródło: domena publiczna).

3.

Dzieciobójstwo w przedwojennej Polsce było tak częste, że nie uważano go za coś nadzwyczajnego. Zabójcy otrzymywali niskie wyroki w zawieszeniu, a wielu winnych w ogóle nie wykryto. Nawet niejaka Władysława H., kobieta, która w Łodzi wrzuciła swoje niemowlę do dołu kloacznego w sławojce, poszła do więzienia na zaledwie trzy miesiące. Podobnych spraw każdego roku było kilkaset (przeczytaj więcej o tym, jak w II Rzeczpospolitej pozbywano się dzieci).
Gromadka aniołków. Czyżby dzieciaczki z Galicji? (źródło: domena publiczna)

2.

W XIX-wiecznej Galicji kobiety znalazły niezwykle bestialski sposób na pozbywania się własnych dzieci. Korzystały z usług tak zwanych „fabrykantek aniołków”: doświadczonych kobiet, które za niewielką opłatą brały malców na opiekę, a w rzeczywistości dyskretnie zabijały swoich podopiecznych, pozorując naturalne przyczyny zgonu (przeczytaj więcej o tym procederze).
Baba Jaga według Wiktora Wasniecowa. Obraz powstał w 1917 r., 5 lat po zdemaskowaniu bohaterki artykułu (źródło: domena publiczna).

1.

Prawdziwa Baba Jaga żyła w Hiszpanii! 100 lat temu pewna mieszkanka Barcelony porywała dzieci dla niecnych celów. Była stręczycielką, morderczynią, a także produkowała z małych ciałek specyfiki, którymi mieli leczyć się iberyjscy możni, z królem Alfonsem XIII na czele. Niewiele brakowało, a tajemnica jej działalności w ogóle nie ujrzałaby światła dziennego – majętnym klientom wcale przecież nie było to na rękę (przeczytaj więcej o jej krwawym biznesie).

Tu znajdziesz historię widzianą oczyma najsłynniejszej dziewczynki skazanej na zagładę:

Komentarze (6)

 1. cdsdcsd Odpowiedz

  Jak było kiedyś dzieciobójstow tak jest i teraz, teraz całą gigantyczna propaganda medialna nakręcona przez skrajną lewacką zbrodniczą lewicę, chce zabijać dzieci, albo odprawiać makabryczne eksperymenty niczym doktor Frankenstein przy pomocy in vitro i wprowadzając eugenikę. Dzieci są mrożone, ćwiartowane, wyrzucane do śmietnika, zabijane, kiedys chociaż było to niemoralne i karane, teraz jest to pochwalane przez lewackich zwyrodnialców i krązy wokół tego wielki biznes. Świat dziczeje, teraz mamy bardziej sozkujących seryjnych dzieciobójców.

   • anonymous Odpowiedz

    Mamy tu skrajnego lewaka proszę rozejść się bo aż go trzęsie na myśl że jego partia nie wygrała wyborów. Idź wspierać uchodźców i ich allacha oni z pewnością są bardziej cywilizowani albo wspieraj te no małżeństwa homoseksualne, ta wasza kłamliwa propaganda ciula może w krajach słowiańskich bo tu ludzie nie są przeważnie „poprawni politycznie”

    • Anonim

     a ty ciągle głupi … idz powtarzać wokół jak to kiedys było lepiej (precz z lewactwem!). Patriarchalizm, katolicyzm, prawackie i nacjonalistyczne podejscie świata juz było teraz pora żeby było lepiej.

 2. historyk Odpowiedz

  A dlaczego autorka nie napisała o tysiącach polskich dzieci i niemowląt storturowanych przez Ukraińców w czasie ostatniej wojny? Straty polskie ponad 200 tysięcy Polaków! Dzieci zwyrodnialcy banderowscy nabijali na płoty, rozbijali o węgły domostw, przybijali je gwoździami do stołów, wrzucali żywcem do studni, palili żywcem, obcinali nóżki, przebijali w kołyskach kołami. To wielka niewyobrażalna zbrodnia ukraińska na polskim narodzie- a wy tylko o Żydach pamiętacie!!! Ale ta pani- autorka z UJ- więc co się dziwić- tam tego nie uczą…wszystko zeszło na psy…

 3. Filologiczna Odpowiedz

  W kwestii formalnej: nie „na tapetę” lecz „na tapet”. Tapet to stół przykryty zielonym suknem, przy którym toczą się obrady. W przytoczonym w artykule frazeologizmie nie odmieniamy zatem rzeczownika „tapeta” (rodzaj żeński), lecz „tapet” (rodzaj męski) – dwie różne deklinacje. Branie czegoś „na tapetę” jest błędem językowym.

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.