Kontrowersje, odkrycia, bohaterowie i łajdacy. Fascynujące opowieści na każdy dzień od najpopularniejszego magazynu o historii w Polsce

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Przywódcy w kluczowych momentach historii. Jak poradzili sobie z ciężarem wojen światowych?

Przywódcy globalnych potęg mieli ogromny wpływ na przebieg I i II wojny światowej. Jak z niego skorzystali?

fot.Imperial War Museum/domena publiczna Przywódcy globalnych potęg mieli ogromny wpływ na przebieg I i II wojny światowej. Jak z niego skorzystali?

Walczyć,  czy zachować dystans? Wspierać którąś ze stron, czy przyglądać się z boku? Od decyzji tych światowych liderów zależały losy milionów ludzi. Czy udało im się sprostać temu wyzwaniu? Jak oceniła ich Historia?

Dwie wielkie wojny i dwóch wielkich przywódców. Woodrow Wilson i Franklin Delano Roosevelt musieli, każdy w swoim czasie, przeprowadzić naród amerykański przez globalną zawieruchę. Ich działania w przełomowych momentach były testem nie tylko patriotyzmu, ale i człowieczeństwa. Obaj decydowali o biegu historii. I odcisnęli na niej swoje piętno.

Od Wilsona…

„Dzięki właściwej wszystkim wielkim biografom przenikliwości Berg odkrył w Woodrowie Wilsonie kogoś, kto potrafiłby zrozumieć obecną sytuację Waszyngtonu”, oceniło „Vanity Fair”. Zdobywca Nagrody Pulitzera i 1. miejsca na liście bestsellerów New York Timesa A. Scott Berg napisał wyczerpującą i odkrywczą biografię jednej z wielkich postaci amerykańskiej nowożytności. Sto lat po swej inauguracji prezydenckiej Woodrow Wilson pozostaje jedną z najbardziej wpływowych, a zarazem zagadkowych osób XX wieku.

A. Scott Berg zakończył pisanie „Wilsona” po ponad dekadzie pracy. W ten sposób powstała najbardziej osobista i przenikliwa biografia 28. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Berg opracował setki tysięcy dokumentów z Wilson Archives i jako pierwszy biograf uzyskał dostęp do dwóch niedawno odkrytych zbiorów bliskich Wilsona. Dzięki tym materiałom mógł opisać niezliczone szczegóły, a nawet kilka nieznanych zdarzeń, które uzupełniają wiedzę o charakterze Wilsona i rzucają nowe światło na całe jego życie.

Polecamy najnowszą biografię Woodrowa Wilsona autorstwa A. Scott Berga, wydaną nakładem wydawnictwa Napoleon V.

Polecamy najnowszą biografię Woodrowa Wilsona autorstwa A. Scott Berga, opublikowaną nakładem wydawnictwa Napoleon V. 

Od prezydenta-naukowca, który przeprowadził kraj przez jego pierwszą wielką wojnę, do człowieka gwałtownych namiętności, od idealisty, chcącego uczynić świat „bezpiecznym dla demokracji”, do przywódcy po wylewie, którego stan i ukrywające to zabiegi należały do największych tajemnic stulecia – widzimy intymny portret, przedstawiony ze szczególnie współczesnego punktu widzenia: książkę zarazem bogatą w fakty i z głębokim uczuciem przedstawiającą całe życie Wilsona, jego osiągnięcia oraz porażki. To nie Wilson-ikona, ale Wilson-człowiek.

…do Roosevelta

Jeden z najlepszych biografów naszych czasów napisał nowoczesną, wszechstronną i naprawdę wyczerpującą książkę o imponującym życiu Franklina Delano Roosevelta. Jean Edward Smith połączył w tym znakomitym dziele współczesny dorobek naukowy oraz szeroki wachlarz materiałów źródłowych z epoki, oddając w nasze ręce wciągającą historię jednego z największych prezydentów w dziejach Ameryki.

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.