Ciekawostki Historyczne

Drżały przed nimi miliony poddanych. Były najgorszym koszmarem okupantów. Siłą woli i nieustępliwością potrafiły zmienić historię. I zmieniały.

Tym razem, podróżując przez epoki przygotowaliśmy dla Was zestawienie śmiertelnie niebezpiecznych kobiet, z którymi lepiej było nie zadzierać. Jak zawsze wszystkie pozycje w TOP10 zostały oparte na publikowanych przez nas artykułach. Tym razem były to teksty oznaczone kategorią kobiety w historii. 

Dziesięć niezwykle groźnych niewiast

10.

Księżna Olga czczona jest na wschodzie jako święta. Portretuje się ją z aureolą i symbolami chrześcijańskimi. Zapomniano jej wszystkie ciemne sprawki. Spiski, morderstwa, czystki etniczne… Ta kobieta była niczym anioł zemsty i to straszliwej (przeczytaj więcej na ten temat).

9.

Statek pełen mężczyzn, najprawdziwszych piratów – postrachów mórz. Żelazny kodeks stwierdzający: kobietom i chłopcom wstęp wzbroniony i one, prawdziwe piratki. Wśród nich pochodząca z odwiecznego pirackiego klanu Grace O’Malley, najeżdżająca ogniem i mieczem wrogów królowej Elżbiety I (przeczytaj więcej na ten temat).

8.

Królową Bonę Sforzę nie od parady nazywano żmiją. Była teściową z piekła rodem, prześladując swoje kolejne synowe, wytrawnym politykiem, świetną intrygantką i szalenie utalentowanym zarządcą. Do swoich nieprzyjaciół pałała nieprzejednaną wrogością, a urazę potrafiła chować latami. Wszystkie swoje talenty wykorzystywała ze zdwojoną siłą, gdy schorowany Zygmunt Stary wypuścił ze swych rąk ster rządów (przeczytaj więcej na ten temat).

7.

Kobieta-szpieg, która inspirowała sir Iana Fleminga, twórcę Jamesa Bonda. Krystyna Skarbek była najprawdziwszym asem wywiadu i ulubioną agentką Winstona Churchilla. Piękna i piekielnie skuteczna, potrafiła nawet zastraszać gestapowców, podając się za siostrzenicę feldmarszałka Montgomery’ego (przeczytaj więcej na ten temat).

6.

Na samo wspomnienie Belle Gunness dreszcz przebiega po plecach. Ta kobieta była śmiertelnie niebezpieczną czarną wdową, która zabiła kilkudziesięciu mężczyzn. Co najmniej. Nigdy nie odpowiedziała za swoje zbrodnie, choć dokonała ich więcej niż niejeden słynny seryjny morderca (przeczytaj więcej na ten temat).

5.

Alice Kraffczyk Brunner i Kloss mogliby co najwyżej czyścić buty. Była szpiegiem doskonałym i to w dodatku pracującym dla Polski. Skrupulatna i ostrożna, nigdy nie została wykryta. Maskowała się perfekcyjnie. Do tego stopnia, że kiedy zatrudniła się w ambasadzie RFN w Warszawie, nasz własny niczego nieświadomy kontrwywiad rozpracowywał ją jako niemiecką agentkę (przeczytaj więcej na ten temat).

4.

Były zdeterminowane i niebezpieczne. W czasach, kiedy rolę kobiety sprowadzano do bycia kurą domową, one nie zamierzały się ograniczać. Gdy niepodległość Polski zamajaczyła na horyzoncie, włożyły męskie przebrania, chwyciły za broń i ramię w ramię z kolegami z oddziału nacierały na wroga. Czasem bywają nawet odważniejsze od nich. Nata Grodzińska potrafiła tłuc pałą po krzyżu każdego, kogo pod ostrzałem obleciał strach (przeczytaj więcej na ten temat).

3.

Enriquea Martí i Ripollés była szczególnie groźna jeśli było się małym zbłąkanym dzieckiem. Niczym Baba Jaga porywała dzieci i zabijała je. Od baśniowego odpowiednika różniło ją tylko jedno. Nie zjadała swoich ofiar, a przerabiała je na tajemne eliksiry, których używać miał nawet sam król Hiszpanii (przeczytaj więcej na ten temat).

2.

Były postrachem carskich żołdaków panoszących się w Warszawie. Delikatne, piękne, eleganckie. Nie wzbudzały najmniejszych podejrzeń, gdy pojawiały się w miejscach publicznych. Rozlegały się strzały, a w powietrzu latały bomby. Polskie terrorystki nie wahały się nawet przez chwilę. Wanda Krahelska, mszcząc się za śmierć ukochanego, wymierzyła najwyżej jak się dało. Postanowiła zabić generał-gubernatora Warszawy (przeczytaj więcej na ten temat).

1.

A na koniec crème de la crème niebezpiecznych kobiet, najsłynniejsza władczyni Egiptu. Kleopatry nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Ta kobieta była nie do zatrzymania. Przekonali się o tym wszyscy, którzy chcieli ją poniżyć i odebrać jej władzę. Przebiegła i piekielnie inteligentna. Nie chciałbyś jej zaleźć za skórę (przeczytaj więcej na ten temat).

KOMENTARZE (3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Michał Kołacz

„Feldmarszałka Montgomery’ego”. Co to za bzdura?

Marzena

Świetny wpis! :) pięć piękna wcale nie jest słaba ;)

Thomas

Fajne zestawienie, jak widać kobiety zawsze miały wiele do powiedzenia i nie oznajmiały tego w delikatny sposób ;-)

Zobacz również

Dwudziestolecie międzywojenne

10 szokujących prawd na temat życia erotycznego naszych pradziadków [18+]

Śmiertelnie niebezpieczna antykoncepcja. Czternastoletni chłopcy regularnie uprawiający seks. I degeneracja mózgu w wyniku codziennych miłosnych igraszek. To tylko kilka z zaskakujących faktów na temat życia...

20 września 2015 | Autorzy: Rafał Kuzak

10 prawdziwych historii, po których zwątpisz w istnienie szczęśliwego dzieciństwa

Porywane i gwałcone. Porzucane i okaleczane. Torturowane i głodzone. Zabijane w bestialski sposób. Dzieci żyjące w dawnych epokach często łączył okrutny los. Musiały walczyć o swoje...

12 lipca 2015 | Autorzy: Agnieszka Wolnicka

Zagłosowaliście portfelem. TOP10 waszych ulubionych e-booków

Rynek e-booków w Polsce to żart? Na pewno nie Waszym zdaniem. Już ponad 1/5 wszystkich książek, które kupujecie za pośrednictwem "Ciekawostek historycznych" to edycje elektroniczne....

6 lutego 2015 | Autorzy: Redakcja

Dwudziestolecie międzywojenne

Bolszewickie piekło. 10 faktów, którymi wyleczysz każdego zwolennika komunizmu [18+]

Dziesiątki milionów bestialsko maltretowanych więźniów. Miliony ofiar śmiertelnych. Bezwzględne tortury, bezduszne wyroki i największa machina zagłady w dziejach ludzkości. Zbrodni komunizmu nie sposób zrozumieć. A tym...

25 stycznia 2015 | Autorzy: Rafał Kuzak

TOP10. Wasze ulubione książki 2014 roku

W 2014 roku kupiliście za pośrednictwem "Ciekawostek historycznych" prawie 2000 książek i e-booków. Jakie tytuły najbardziej Was zainteresowały? Przedstawiamy TOP10 najpopularniejszych pozycji.

6 stycznia 2015 | Autorzy: Redakcja

10 ciekawostek historycznych TYLKO dla dorosłych [18+]

Ostra pornografia w egipskiej mitologii. Wybitny malarz zdemaskowany jako obmierzły pedofil. I mroczne tajemnice brytyjskich położników. Przedstawiamy dziesięć historii na tyle drastycznych, wulgarnych lub przepojonych...

28 grudnia 2014 | Autorzy: Kamil Janicki

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.