Damy - empik

Najciekawsza książka tygodnia. 50 twarzy sarmackiego Greya

Autor: | 16 kwietnia 2016 | 7,126 odsłon

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak by to wyglądało, gdyby Christian Grey i Anastasia Steele wsiedli do maszyny czasu i wylądowali w szlacheckiej Polsce? Robert Foryś odpowiada na to pytanie w swoim cyklu powieściowym.

Bohaterowie książek Elle James przybierają nowe tożsamości.

Zamiast Greya jest niejaki Sobieski, a skromna Anastasia zmienia się w rozwiązłą Marysieńkę.

W książce mnóstwo jest seksu, seksu, polityki, intryg i seksu. Ale jednak głównie seksu.

Oprócz tego poznamy dzieje świętego Wojciecha opowiedziane przez znanego scenarzystę, współpracującego między innymi z Agnieszką Holland, dowiemy się co nieco o życiu na wsi w wiktoriańskiej Anglii i dlaczego Władysław Sikorski już w latach dwudziestych był zwolennikiem tworzenia wojsk pancernych.

gambit_box_empikowyGambit hetmański (tomy 1-3), Robert Foryś (Wydawnictwo Otwarte)

W pałacowych intrygach czasem trzeba użyć brutalnej siły i dosłownie znokautować przeciwnika. Książka Forysia mogłaby się stać idealnym narzędziem takiej „zbrodni”. W jednym tomie dostajemy w niej trzy książki (oprócz znanej czytelnikom „Bóg, honor, trucizna” mamy dwie zupełnie nowe powieści – „Krew, ogień i łzy” oraz „Złoto i tron”).

Ówczesną Polską kręciły jak chciały niezwykłe kobiety tamtej epoki, które choć same nie dzierżyły żadnych stanowisk, manipulowały swymi potężnymi mężami. A, że te manipulacje najczęściej odbywały się za zamkniętymi drzwiami alkowy, scen seksu w książce nie brakuje. A co tam, mówmy wprost! Ta książka po prostu seksem ocieka i to w różnych konfiguracjach i pozycjach, małżeńskim i pozamałżeńskim. Nawet kardynał kochający się z przyszłą polską królową się znajdzie. Rozpusta proszę Państwa, rozpusta.

Wiara i tron. Święty Wojciech i początki Polski, Dominik W. Rettinger (Wydawnictwo WAM)wojciech

O świętym Wojciechu wiemy ze szkolnych podręczników tyle, że przyjechał, pojechał do pogańskich Prusów i [spoiler alert!] został tam zabity, a jego ciało Bolesław Chrobry wykupił za małą fortunę. Dominik W. Rettinger udowadnia, że ta opowieść może być fascynująca. A co jeśli śmierć świętego wcale nie była zemstą pogan za próbę chrystianizacji, a najpodlejszą intrygą?

dziennikiDziennik 1870-1879, Francis Kilvert (Wydawnictwo Zysk i S-ka)

Pastor Francis Kilvert mieszkał na spokojnej angielskiej wsi. Jego prowadzone w latach 1870-1879 dzienniki stanowią niezwykła kronikę życia społeczności w czasach wiktoriańskich. Co ciekawe, autor nie skupia się tylko na swojej klasie, a przygląda się także życiu biedoty, którą opisuje z życzliwością.

sikorskiNad Wisłą i Wkrą, Władysław Sikorski (2 Kolory)

Jeden z najsłynniejszych polskich generałów, którego kojarzymy jednak przede wszystkim z drugą wojną światową i jego śmiercią na Gibraltarze, pisze o swoich walkach w wojnie polsko-bolszewickiej. Dowodząc 5 Armią zdobył uznanie nawet w oczach Piłsudskiego, który politycznie był jego zdecydowanym oponentem.

Powiedz innym co myślisz:

Aleksandra Zaprutko-JanickaAleksandra Zaprutko-Janicka - Krakowska historyczka i publicystka, współzałożycielka „Ciekawostek historycznych”. Autorka ponad 200 artykułów popularnonaukowych.We wrześniu 2015 roku wydała książkę „Okupacja od kuchni” poświęconą kulinarnemu obliczu II wojny światowej.. Więcej informacji o autorze.

Czytasz artykuł z epoki: . Oznaczyliśmy go kategoriami: Rekomendacje.
Okupacja
Komentarze do artykułu (3)

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz


Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu e-mail, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.
Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Nasze wydawnictwo

Damy ze skazą. Kobiety, które dały Polsce koronę

Już dziś możesz kupić "Damy ze skazą" na empik.com.

Niemka, która zapewniła Chrobremu królewską koronę i ruska księżniczka, która sprawiła, że jego imperium obróciło się w pył. „Damy ze skazą”, które wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont, to zupełnie nowe spojrzenie na początki państwa polskiego. Historia bez lukru i kompromisów. Kup już dzisiaj!

22 października 2016 | Czytaj dalej...

Poznaj sekret nieskazitelnej urody naszych babć. Jak one to robiły?

nad-rzeczka

Nasze babcie i prababcie nie mogły przebierać w całych stosach drogich smarowideł, palet do makijażu z dziesiątkami odcieni, przyborów do konturowania i hybrydowego manicure. A jednak posiadły sekret nieskazitelnej urody. Na czym on polegał?

21 września 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Kershaw - pion

Czy wiesz że...

szarlatan
…rosyjscy szarlatani przed wiekiem serwowali chorym makabryczne terapie? Przykładowo wenerycy mogli trafić nawet na 5 dni do kupy gnoju.

miniaturka-2
…przy stole plenarnym podczas obrad Okrągłego Stołu zasiadały tylko dwie kobiety i aż trzech biskupów? Na ponad siedemset osób, które w sumie wzięły udział w obradach, było zaledwie pięćdziesiąt pięć kobiet.

plague_victims
…japoński wydział  zapobiegania epidemiom i oczyszczania wody Armii Kwantuńskiej tak naprawdę zajmował się eksperymentami na ludziach? By odczłowieczyć „pacjentów”, nazywano ich „kłodami drewna”.