Ciekawostki Historyczne
Starożytność

Największe batalie starożytnego świata. Ci dwaj wojownicy nie bali się rzucić wyzwania rzymskiemu imperium

Pochodzili z różnych stron świata. Wychowali się w odmiennych kulturach. Dzieliło ich niemal wszystko, ale łączyło jedno: nienawiść do Wiecznego Miasta. Tak silna, że każdy z nich w swoim czasie zdołał doprowadzić imperium na krawędź upadku.

Poznaj losy Spartakusa – zbiegłego gladiatora, który niemal rzucił wielki Rzym na kolana!

W znakomitej powieści Bena Kane’a poznajemy Spartakusa w drodze do rodzinnej Tracji. Chce osiąść w wiosce, w której dorastał, ustatkować się po dziesięciu latach służby jako najemnik w rzymskiej armii. Zostaje pojmany i sprzedany handlarzowi niewolników, który szuka odpowiednich kandydatów do walki na arenach gladiatorów.

Tak zaczyna się odyseja, która uczyniła ze Spartakusa legendę. Ta historia była wielokrotnie ekranizowana, zapewniając mu nieśmiertelność, a teraz wielki wódz zostaje jeszcze raz wskrzeszony w nowym bestsellerze Bena Kane’a.

Historię niewolnika, który poprowadził powstanie przeciwko rzymskiemu imperium, poznasz dzięki książce Bena Kane'a "Spartakus. Gladiator", wydanej nakładem wydawnictwa Znak Horyzont.

Historię niewolnika, który poprowadził powstanie przeciwko rzymskiemu imperium, poznasz dzięki książce Bena Kane’a „Spartakus. Gladiator”, wydanej nakładem wydawnictwa Znak Horyzont.

Dalsza część artykułu pod ramką
Zobacz również:

Hannibal

Dwie ogromne armie są gotowe stanąć do rozstrzygającej bitwy na równinie pod Kannami. Kto odniesie ostateczne zwycięstwo? Hannibal czy wspaniałe legiony rzymskie?

Hannibal pragnie rzucić Rzym na kolana. Jednym z dowódców jego doborowych oddziałów jest młody oficer, Kartagińczyk o imieniu Hanno. Tak jak jego wódz Hanno pała nienawiścią do Rzymu. Jeszcze nigdy w historii wieloletniego konfliktu Kartagina nie była tak blisko pokonania odwiecznego wroga. Tymczasem rzymscy dowódcy mistrzowsko realizują strategię uników, obliczoną na wyczerpanie przeciwnika.

Równina w pobliżu Kann zmieni się w przesiąknięte krwią pola śmierci, arenę jednej z najkrwawszych bitew w historii wojen…

Ben Kane w swoim kolejnym bestselerze zabiera nas do legendarnego świata Hannibala.

Zobacz również

Starożytność

Rzeź bezbronnych. Dlaczego trzecia wojna punicka… nie była wojną

Wojny punickie to jeden z najważniejszych konfliktów starożytnego świata. Kartagina nie tylko przeciwstawiła się Rzymowi, ale niemal doprowadziła do upadku rodzącej się potęgi. I właśnie...

5 września 2021 | Autorzy: Anna Jankowiak

Starożytność

Najbardziej przerażające zmagania gladiatorów. Z kim kazano im walczyć?

Pojawienie się gladiatora na arenie zawsze zapowiadało ekstremalne emocje. Poddani morderczemu treningowi wojownicy musieli stawić czoła każdemu wrogowi, którego przed nimi postawiono. Przegrana oznaczała śmierć,...

18 maja 2018 | Autorzy: Kamil Durajczyk

Starożytność

Ci starożytni dowódcy niemal rzucili Rzym na kolana. Kim byli i jak zagrozili imperium?

W ciągu ponad tysiącletniej historii Rzym prowadził niezliczone wojny. Ale tylko pojedynczy wodzowie byli w stanie doprowadzić go na skraj upadku. Gdyby im się powiodło,...

8 maja 2018 | Autorzy: Maciej Zborek

Starożytność

Bitwa pod Kannami 216 r. p.n.e. Największa rzeź starożytnego świata

To starcie starożytnych potęg mogło kosztować życie prawie 60 tysięcy ludzi. Naprzeciwko siebie stanęły dwie ogromne armie. Zwyciężyły determinacja i strategia, tak pomysłowa, że wzorują...

29 kwietnia 2018 | Autorzy: Paweł Stachnik

Starożytność

Nie tylko Spartakus. Największe bunty niewolników w starożytnym Rzymie

Wizerunek Spartakusa współczesna popkultura już dawno wchłonęła i przemieliła na hurtowe ilości książek, komiksów, filmów czy gier. Ale przecież jego bunt był tylko ostatnim z szeregu...

15 października 2016 | Autorzy: Wojciech Lada

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.