Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Życie żony wyklętego usłane cierniami

Anastazja i jej ukochany mąż (fot. materiały prasowe wydawnictwa Znak Horyzont)

Anastazja i jej ukochany mąż (fot. materiały prasowe wydawnictwa Znak Horyzont)

Ta kobieta dla miłości przeszła piekło. Jedyną winą jej i jej ukochanego było to, że nie chcieli żyć w komunistycznym kraju i gotowi byli o to walczyć.  Gdy odebrali jej ukochanego, nie pozostało jej nic poza maleńkim życiem, które w tajemnicy nosiła pod sercem.

Historia starszego sierżanta Władysława Grudzińskiego „Pilota”, żołnierza z oddziału „Roja”, nie wyszła na światło dzienne przez 70 lat. Opowieść jego ukochanej pozwala spojrzeć na losy wyklętych inaczej. Oczami młodej dziewczyny, Anastazji.

Nie mogę ślubować ci miłości oficjalnie, ale mogę to zrobić przed tym obrazem Panny Maryi oraz w obecności świadków – mówił on.

Władzę ludową zdradziłaś. Z bandytą się zadawałaś! Uparta suka. Weź ją w obroty! – krzyczeli oprawcy.

Zabiją cię, jeśli się dowiedzą. Celowo pobiją mnie tak, żebym ciebie poroniła. Lepiej nic nie mówić, może przetrwamy – szeptała swojemu nienarodzonemu dziecku w katowni UB.

Poznaj historię kobiety, która kochała wyklętego opisaną w książce Anny Śnieżko "Żona wyklęta" (Znak Horyzont 2018)

Poznaj historię kobiety, która kochała wyklętego opisaną w książce Anny Śnieżko „Żona wyklęta” (Znak Horyzont 2018).

To opowieść o miłości do żołnierza wyklętego, o sile wiary w najczarniejszych czasach stalinizmu. O poczuciu obowiązku wobec Ojczyzny tych, którzy nie zgadzali się na zniewolenie. To historia dwojga ludzi toczących walkę, za którą nikt im nie dziękował i której długo nikt nie docenił.

Tragiczne losy kobiety, która kochała wyklętego poznacie dzięki książce::

Komentarze (2)

  1. katarzyna Odpowiedz

    Czy tragiczne losy kobiety, która kochała wyklętego poznam dzięki książce: „Hannibal. Wróg Rzymu”? bo tak to można zrozumieć .

    • Nasz publicysta | Anna Dziadzio Odpowiedz

      Szanowna Pani Katarzyno, oczywiście że nie. Ogromnie przepraszamy za tę pomyłkę – zamiast „Żony wyklętej” znalazła się rzeczywiście okładka „Hannibala”. Z tej książki dowie się Pani np. jak to się stało, że Rzymowi udało się w końcu pokonać Kartagińczyków. A oczywiście tragiczne losy „żony wyklętej” znajdzie Pani w książce Anny Śnieżko. Pozdrawiamy serdecznie i dziękujemy za czujność :)

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.