Kontrowersje, odkrycia, bohaterowie i łajdacy. Fascynujące opowieści na każdy dzień od najpopularniejszego magazynu o historii w Polsce

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Polka trzęsąca Europą i głód, który czyni z ludzi kanibali. Najpopularniejsze ciekawostki października 2017

Polka, do której o pomoc zwracali się królowie i papieże oraz jej brat gwałciciel. Szokujące rzeczy, które potrafią zjeść głodni ludzie, i odwet za powstanie warszawskie. A także największy oszust wśród wynalazców. To właśnie te tematy uznaliście za najciekawsze w ubiegłym miesiącu.

Poniżej TOP10 ciekawostek opublikowanych w październiku 2017 roku – jeśli przegapiłeś któryś z poniższych artykułów, najwyższa pora nadrobić zaległości!

Zapraszamy też do dyskusji o tym jakie WY chcielibyście przeczytać artykuły w nadchodzącym miesiącu. Więcej statystyk zobaczycie TUTAJ.

10. Chłopak już Ci nie pomoże. Jak kończyły kobiety gangsterów?

Fragment listu gończego za Evelyn Frechette, jedną z kobiet gangsterów.

fot.Federal Bureau of Investigation/ domena publiczna Fragment listu gończego za Evelyn Frechette, jedną z kobiet gangsterów.

Ceną za wielkie pieniądze, seksowne kobiety, absolutną władzę i codzienną porcję adrenaliny była świadomość, że zginą młodo i to śmiercią gwałtowną. O tym wiedział każdy gangster epoki prohibicji. A jaki koniec czekał ich dziewczyny?

44 477 odsłon

9. Sześć największych odkryć i wynalazków Nikoli Tesli. Czy znałeś je wszystkie?

Nikola Tesla na tle jednego ze swoich słynnych wynalazków.

Nikola Tesla na tle jednego ze swoich słynnych wynalazków.

Żył na przełomie XIX i XX wieku, gdy rodziła się nowoczesność. Uosabiał postęp, a wiele z jego genialnych pomysłów stanowi podstawę nieodzownych dzisiaj technologii. Był – jak wprost o nim mówiono – „władcą piorunów”. Ale przecież nie tylko!

47 526 odsłon

8. 32 przedwojenne określenia na orgazm. Czy zrozumiałbyś każde z nich?

"Słownik płciowy" doktora Kurkiewicza. Strona tytułowa.

„Słownik płciowy” doktora Kurkiewicza. Strona tytułowa.

Słowa prostych chłopów spod Krakowa, dystyngowanych dam i śmiertelnie poważnych medyków. To wszystko znalazło się w pierwszym nad Wisłą słowniku terminologii seksualnej. Czy którekolwiek z nich przetrwało do dzisiaj?

59 128 odsłon

Artykuł porusza następujące tematy:

  Czas akcji:

   Miejsce akcji:

    Komentarze

    brak komentarzy

    Dodaj komentarz

    Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

    Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.