Promo luty

Rosja ma doświadczenie w przejmowaniu strategicznych terytoriów

Autor: | 28 marca 2015 | 29,444 odsłon

STALIN Rosja radziecka znana była z ubijania złotych interesów prawem silniejszego. W 1951 roku ofiarą takiego biznesu padła Polska. Na pierwszy rzut oka była to nic nieznacząca zamiana skrawka  terytorium na inny skrawek terytorium. A w rzeczywistości? ZSRR zabrało Polsce miliardy dolarów.

Kiedy Stalin ,przy wyznaczaniu powojennych granic kraju, oddawał Polakom tak zwane „kolano Bugu” był to zwyczajny kawał ziemi. Ciekawie zrobiło się dopiero kilka lat po wojnie. Polscy geolodzy znaleźli ukryty głęboko pod ziemią skarb. Na tym terenie znajdowały się… duże pokłady węgla. Rosjanie postanowili naprawić swój błąd, oczywiście naszym kosztem. Chcesz wiedzieć więcej? „Ciekawostki Historyczne” we współpracy z działem wideo serwisu „Gazeta.pl” zapraszają na film:

Film powstał w oparciu o jeden z naszych artykułów. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji go przeczytać, to najwyższa pora to zrobić! Pod tym LINKIEM znajdziecie jeszcze więcej ciekawych informacji. Polecamy także komentarze do filmu zamieszczone na stronach Deseru.pl.

Chcesz poznać inne ciemne sprawki Stalina? Kup książkę!

Powiedz innym co myślisz:

RedakcjaRedakcja - Tutaj znajdziecie wszystkie teksty redakcyjne, m.in. konkursy, ich rozwiązania, aktualności z życia serwisu czy regulaminy publikacji.

Zobacz pozostałe materiały Wideo.
Okupacja
Komentarze do artykułu (5)
  1. Przesłanie tego filmu jak zwykle pokrętne i to niemal w każdej kwestii. Przede wszystkim Stalin NICZEGO nam nie dawał – czy w zamian,czy w ogóle! – ale odebrał i do tego jeszcze co tylko mu się podobało. Na tym poprzestanę,bo szkoda mi czasu na komentowanie czegokolwiek autorstwa Gazety Wyborczej – „Żydowskiej gazety dla Polaków”

  2. a gdzie bysmy eksportowali tan wegiel? do sowietow za ruble transferowe? doili nas czerwoni przez 45 lat i zostawmy to, warto wiedziec ale plakac nad tym teraz? twierdzenie ze Polska stracila jest bzdura, mozliwe ze dolozylaby wiecej budujac kopalnie i wydobywajac wegiel jtory i tak by wzieli…

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz


Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu e-mail, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.
Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Nasze wydawnictwo

Wkroczenie Armii Czerwonej w rodzinnych opowieściach. Jak to naprawdę wyglądało?

Czerwonoarmista w trakcie ofensywy na zachód. Tak przedstawiał ją radziecki plakat propagandowy, a jak wyglądała prawda? (źródło: domena publiczna).

Z pewnością nie raz słuchaliście relacji bliskich o tym, jak wyglądał koniec II wojny światowej. Z jednej strony uwolnienie od niemieckiej okupacji, z drugiej – wkroczenie Armii Czerwonej. Ten przełomowy moment polskiej historii przybliży nasza najnowsza książka, „Czerwona zaraza”. Pomóżcie nam ją napisać, dzieląc się rodzinnymi historiami.

9 lutego 2017 | Czytaj dalej...

Czerwona zaraza. Jak naprawdę wyglądało wyzwolenie Polski

Obiecywali wolność i bezpieczeństwo. Zdruzgotany brutalną okupacją Naród witał ich z nadzieją i kwiatami. Zamiast wybawicieli nadeszli jednak bezwzględni zbrodniarze i złoczyńcy. Nikt nie mógł czuć się bezpieczny w zetknięciu z czerwoną szarańczą.

31 stycznia 2017 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Przekret - pion

Czy wiesz że...

Egyptian_chess_players
…starożytni Rzymianie praktykowali kazirodcze małżeństwa? Czy winić można wpływ zdegenerowanego Egiptu? A może było na odwrót i to Rzymianie wepchnęli Egipcjan w objęcia swoich braci i sióstr?

Two_Seapoy_Officers_A_Private_Seapoy
…nie było w dziejach świata imperium większego niż Brytyjskie? W szczytowym okresie obejmowało prawie jedną czwartą lądów i jedną piątą ludności na Ziemi.

Zbrodnie-miniatura
…krwawe stłumienie Powstania Warszawskiego miało stać się przestrogą dla Banditen z innych krajów. Plan zrównania z ziemią dużego europejskiego miasta od zawsze zaprzątał obłąkany umysł Adolfa Hitlera.