Polskie Imperium

Rosja ma doświadczenie w przejmowaniu strategicznych terytoriów

Autor: | 28 marca 2015 | 29,422 odsłon

STALIN Rosja radziecka znana była z ubijania złotych interesów prawem silniejszego. W 1951 roku ofiarą takiego biznesu padła Polska. Na pierwszy rzut oka była to nic nieznacząca zamiana skrawka  terytorium na inny skrawek terytorium. A w rzeczywistości? ZSRR zabrało Polsce miliardy dolarów.

Kiedy Stalin ,przy wyznaczaniu powojennych granic kraju, oddawał Polakom tak zwane „kolano Bugu” był to zwyczajny kawał ziemi. Ciekawie zrobiło się dopiero kilka lat po wojnie. Polscy geolodzy znaleźli ukryty głęboko pod ziemią skarb. Na tym terenie znajdowały się… duże pokłady węgla. Rosjanie postanowili naprawić swój błąd, oczywiście naszym kosztem. Chcesz wiedzieć więcej? „Ciekawostki Historyczne” we współpracy z działem wideo serwisu „Gazeta.pl” zapraszają na film:

Film powstał w oparciu o jeden z naszych artykułów. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji go przeczytać, to najwyższa pora to zrobić! Pod tym LINKIEM znajdziecie jeszcze więcej ciekawych informacji. Polecamy także komentarze do filmu zamieszczone na stronach Deseru.pl.

Chcesz poznać inne ciemne sprawki Stalina? Kup książkę!

Powiedz innym co myślisz:

RedakcjaRedakcja - Tutaj znajdziecie wszystkie teksty redakcyjne, m.in. konkursy, ich rozwiązania, aktualności z życia serwisu czy regulaminy publikacji.

Zobacz pozostałe materiały Wideo.
Okupacja
Komentarze do artykułu (5)
  1. Przesłanie tego filmu jak zwykle pokrętne i to niemal w każdej kwestii. Przede wszystkim Stalin NICZEGO nam nie dawał – czy w zamian,czy w ogóle! – ale odebrał i do tego jeszcze co tylko mu się podobało. Na tym poprzestanę,bo szkoda mi czasu na komentowanie czegokolwiek autorstwa Gazety Wyborczej – „Żydowskiej gazety dla Polaków”

  2. a gdzie bysmy eksportowali tan wegiel? do sowietow za ruble transferowe? doili nas czerwoni przez 45 lat i zostawmy to, warto wiedziec ale plakac nad tym teraz? twierdzenie ze Polska stracila jest bzdura, mozliwe ze dolozylaby wiecej budujac kopalnie i wydobywajac wegiel jtory i tak by wzieli…

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz


Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu e-mail, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.
Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Nasze wydawnictwo

W mrokach średniowiecza Polską rządziły kobiety. I były piekielnie skuteczne

Ich ambicja pozwoliła zbudować imperium. Ich duma unicestwiła królestwo. Bezkompromisowa opowieść przywracająca godność najważniejszym kobietom w dziejach polskiego średniowiecza. Już dzisiaj kup „Damy ze skazą” z autografem autora!

2 listopada 2016 | Czytaj dalej...

Damy ze skazą. Bez nich nie byłoby Polski

Silne, bezwzględne i żądne władzy. Oto historia kobiet, które nie czekały bezczynnie, co przyniesie los. To właśnie one sprawiły, że początki państwa polskiego wyglądały tak, a nie inaczej. Poznaj „Damy ze skazą”, bohaterki naszej najnowszej książki, którą wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont.

30 października 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Mala zbrodnia - pion

Czy wiesz że...

Słynna tyrada Hitlera znana z filmu „Upadek” wydarzyła się naprawdę (il. kadr z filmu).
…w ostatnich dniach przed kapitulacją Berlina w bunkrze Hitlera odbywały się prawdziwe orgie suto zakrapiane alkoholem?

Jan_XXII
…w XIV wieku w istnienie piekła wątpił nawet sam papież? Jan XXII został tuż przed śmiercią zmuszony do publicznego wyrzeczenia się swych poglądów, które godziły w fundamenty Kościoła.

Virginia Oldoini
…Włosi w walkę o zjednoczenie zaangażowali nawet kobiece wdzięki? Ich najpiękniejsza rodaczka pracowała w alkowie cesarza, by przekonać go do poparcia włoskich aspiracji.