Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Rosja ma doświadczenie w przejmowaniu strategicznych terytoriów

STALIN Rosja radziecka znana była z ubijania złotych interesów prawem silniejszego. W 1951 roku ofiarą takiego biznesu padła Polska. Na pierwszy rzut oka była to nic nieznacząca zamiana skrawka  terytorium na inny skrawek terytorium. A w rzeczywistości? ZSRR zabrało Polsce miliardy dolarów.

Kiedy Stalin, przy wyznaczaniu powojennych granic kraju, oddawał Polakom tak zwane „kolano Bugu” był to zwyczajny kawał ziemi. Ciekawie zrobiło się dopiero kilka lat po wojnie. Polscy geolodzy znaleźli ukryty głęboko pod ziemią skarb. Na tym terenie znajdowały się… duże pokłady węgla. Rosjanie postanowili naprawić swój błąd, oczywiście naszym kosztem. Chcesz wiedzieć więcej? „Ciekawostki Historyczne” we współpracy z działem wideo serwisu „Gazeta.pl” zapraszają na film:

Film powstał w oparciu o jeden z naszych artykułów. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji go przeczytać, to najwyższa pora to zrobić! Pod tym LINKIEM znajdziecie jeszcze więcej ciekawych informacji. Polecamy także komentarze do filmu zamieszczone na stronach Deseru.pl.

Artykuł porusza następujące tematy:

  Czas akcji:

   Miejsce akcji:

    Komentarze (5)

    1. von Lubieniecki Odpowiedz

     Przesłanie tego filmu jak zwykle pokrętne i to niemal w każdej kwestii. Przede wszystkim Stalin NICZEGO nam nie dawał – czy w zamian,czy w ogóle! – ale odebrał i do tego jeszcze co tylko mu się podobało. Na tym poprzestanę,bo szkoda mi czasu na komentowanie czegokolwiek autorstwa Gazety Wyborczej – „Żydowskiej gazety dla Polaków”

    2. Anonim Odpowiedz

     a gdzie bysmy eksportowali tan wegiel? do sowietow za ruble transferowe? doili nas czerwoni przez 45 lat i zostawmy to, warto wiedziec ale plakac nad tym teraz? twierdzenie ze Polska stracila jest bzdura, mozliwe ze dolozylaby wiecej budujac kopalnie i wydobywajac wegiel jtory i tak by wzieli…

    Dodaj komentarz

    Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.