Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Król, który klapsów nie szczędził?

Król, który klapsów nie szczędził? Bycie królem dużego państwa, praktycznie z każdej strony otoczonego wrogami to nie lada wyzwanie. W dodatku trzeba sobie radzić z własnymi poddanymi, których głównym zajęciem jest kombinowanie jak uniknąć zobowiązań wobec władcy. Czy w takiej sytuacji król umiał znaleźć w sobie dość cierpliwości, by radzić sobie z niesforną progeniturą? Różnie z tym bywało.

Kazimierz Jagiellończyk, który przez wielu historyków uznawany jest za najlepszego polskiego władcę z dynastii Jagiellonów, zdziałał wiele. Rzucił na kolana krzyżaków i rozciągnął wpływy swojej rodziny na pół Europy, jednak bycie dobrym ojcem okazało się dla niego zbyt trudne.
Chcecie wiedzieć więcej? „Ciekawostki Historyczne” we współpracy z działem wideo serwisu „Gazeta.pl” zapraszają na film:

Film powstał w oparciu o jeden z naszych artykułów. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji go przeczytać, to najwyższa pora to zrobić! Pod tym LINKIEM znajdziecie jeszcze więcej ciekawych informacji. Polecamy także komentarze do filmu zamieszczone na stronach Deseru.pl.

Artykuł porusza następujące tematy:

  Czas akcji:

   Miejsce akcji:

    Komentarze (1)

    1. jarek Odpowiedz

     Ten film to porostu czytanie tekstu który już tu był nic nowego nie Do daliście. Po za tym namawia na kupowanie książek to już trochę przestarzałe. Teraz zarabia się na udostępnianiu artykułów za darmo. A zyski czerpane są z reklam nie wystawianie szczerbkow tekstów i namawianie na kupno

    Dodaj komentarz

    Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.