Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Właśnie dlatego Dzierżyńskiego nazywano „krwawym Feliksem”

Właśnie dlatego Dzierżyńskiego nazywano "krwawym Feliksem" Wydaje Ci się, że masz mocne nerwy? Horrory cię nie ruszają? Krwawy Feliks i jego podwładni robili rzeczy, przy których bledną osiągnięcia nawet najgorszych filmowych potworów. Tortury psychiczne i fizyczne na masową skalę, okrutne polowania na ludzi, mordowanie setek zakładników. Bestialstwo było ich chlebem powszednim.

Za działalność kontrrewolucyjną mogło być uznane niemal wszystko, nawet spóźnienie się do pracy, przez co nikt nie mógł czuć się bezpieczny. Gdy już raz człowiek dostał się w tryby machiny terroru, porzucał nadzieję.  Bardziej prawdopodobne było, że jeden z podwładnych Dzierżyńskiego zatłucze go na śmierć, niż to, że wróci do domu. Chcesz wiedzieć więcej? „Ciekawostki Historyczne” we współpracy z działem wideo serwisu „Gazeta.pl” zapraszają na film:

Film powstał w oparciu o jeden z naszych artykułów. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji go przeczytać, to najwyższa pora to zrobić! Pod tym LINKIEM znajdziecie jeszcze więcej ciekawych informacji. Polecamy także komentarze do filmu zamieszczone na stronach Deseru.pl.

Artykuł porusza następujące tematy:

  Czas akcji:

   Miejsce akcji:

    Komentarze (8)

    1. c1975 Odpowiedz

     Co za pierduły dla analfabetów!
     A nie gotowano ofiar i ich nie zjadano, albo nie karmiono ich mięsem innych więźniów?
     Takie marnotrastwo w latach kryzysu.
     Idiotów nie sieją.

     • Nasz publicysta | Rafał Kuzak Odpowiedz

      Nikogo do oglądania zmuszać nie będziemy, My sobie tę współpracę bardzo cenimy, dlatego nie planujemy z niej rezygnować.

      • Sylwia Frołow Odpowiedz

       Szanowna Redakcjo
       stanowczo protestuję przeciwko wykorzystywaniu w Waszym materiale biografii Dzierżyńskiego mojego autorstwa! Koszmar Rosji okresu rewolucji i wojny domowej pokazuję w mojej książce wszechstronnie, przytaczając przykłady bestialstwa dokonywanego w równym stopniu przez czerwonych, białych i zielonych. Uważam zrobiony przez Państwa film za mocno jednostronny. Nie identyfikuję się z takim przekazem i dlatego jestem oburzona, że przy tej okazji reklamuje się moją książkę.
       Sylwia Frołow

    Dodaj komentarz

    Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.