Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Podążaj jedwabnym szlakiem

Jedwabne szlaki, autorstwa brytyjskiego historyka Petera Frankopana, to pełna pasji opowieść o historii, która doprowadziła do kształtu świata, w jakim dzisiaj żyjemy. To świetna zabawa, ale również sposób na zaciekawienie i rozbudzenie w młodych czytelnikach pasji do odkrywania i poszukiwania.

Aby zrozumieć świat dzisiejszy czy jutrzejszy, trzeba najpierw zrozumieć świat wczorajszy. Od czego zacząć? Najlepiej od początku – a tym początkiem w naszym wypadku są Jedwabne szlaki.

„Jedwabne szlaki” to przygotowana specjalnie dla młodych czytelników skrócona wersja bestsellerowych Jedwabnych szlaków świetnego brytyjskiego historyka Petera Frankopana.

Autor podejmuje się zadania trudnego, ale nie niemożliwego: tropi relacje, odkrywa związki, uwidacznia zależności, by jak najpełniej zaprezentować dzieje ludzkości związane z Jedwabnymi Szlakami. Z pasją i ogromną ciekawością świata i ludzi kreśli historię w sposób jasny i zrozumiały dla młodego czytelnika.

Aby zrozumieć świat dzisiejszy czy jutrzejszy, trzeba najpierw zrozumieć świat wczorajszy.

Aby zrozumieć świat dzisiejszy czy jutrzejszy, trzeba najpierw zrozumieć świat wczorajszy.

Przedstawiona tutaj historia – z nowej perspektywy, nowym spojrzeniem – spodoba się nie tylko dzieciom zainteresowanym historią. Brawurowe opisy oraz piękne ilustracje przybliżają obszary odległe w czasie i przestrzeni, ale też wzbudzają ciekawość i zachęcają do dalszego odkrywania historii, która doprowadziła do kształtu świata, w jakim dzisiaj żyjemy.

Książka „JEDWABNE SZLAKI. NOWA HISTORIA ŚWIATA” Petera Frankopana wydana została przez Wydawnictwo Wilga

Artykuł porusza następujące tematy:

  Czas akcji:

   Miejsce akcji:

    Komentarze

    brak komentarzy

    Dodaj komentarz

    Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.