Kontrowersje, odkrycia, bohaterowie i łajdacy. Fascynujące opowieści na każdy dzień od najpopularniejszego magazynu o historii w Polsce

Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Kidon. Żydowski szwadron tajnych zabójców

Czy poznasz swojego zabójcę? (rys. Christopher Dombres, CC BY 2.0).

Czy poznasz swojego zabójcę? (rys. Christopher Dombres, CC BY 2.0).

Każdy, kto (…) przewodzi jakiemuś ugrupowaniu terrorystycznemu, już wie, że immunitetu nie ma. Każdego mamy na celowniku – powiedział w 2004 r. przedstawiciel izraelskiego rządu. Nie była to deklaracja bez pokrycia. Słowa te padły tuż po zabójstwie duchowego przywódcy Hamasu, szejka Ahmeda Jassina.

W strukturach żydowskich służb specjalnych istnieje specjalna grupa zajmująca się fizyczną likwidacją wrogów Izraela. Nazywa się ją „Kidon”, co po hebrajsku znaczy „bagnet”. Powstanie oddziału było konsekwencją masakry żydowskich sportowców w Monachium w 1972 r. Rząd Izraela zadecydował wówczas o utworzeniu Komitetu X. Miał on unicestwić wszystkich terrorystów związanych z zamachem. Operacja otrzymała kryptonim „Gniew Boga”.

Żydowscy agenci chyba jako jedyni na świecie szczycą się tym, że mogą w majestacie prawa pozbawiać życia wrogów swojego państwa. Meir Amit, jeden z dyrektorów Mossadu, tak zwracał się do swoich podwładnych:

Mossad przypomina kata lub lekarza, który robi skazańcom śmiertelny zastrzyk. Wszystkie wasze działania mają poparcie władzy państwa Izrael. Kiedy zabijacie, nie łamiecie prawa. Wykonujecie jedynie wyrok zatwierdzony przez urzędującego premiera.

Izraelski AH-64 Apache na ćwiczeniach w Grecji. To taki śmigłowiec posłużył do zabicia szejka Ahmeda Jassina (fot. Israel Defense Forces, CC BY-SA 2.0).

Izraelski AH-64 Apache na ćwiczeniach w Grecji. To taki śmigłowiec posłużył do zabicia szejka Ahmeda Jassina (fot. Israel Defense Forces, CC BY-SA 2.0).

Prawda czy mit?

Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, czy znane z mediów informacje dotyczące „Kidonu” są wiarygodne. Służby specjalne raczej nie ujawniają swoich sekretów, zwłaszcza gdy chodzi o jednostkę tego typu. Dostępne dane mogą być w równej mierze dziennikarską fantazją, jak i celową dezinformacją Mossadu. Nie jest też jasne, czy egzekutorzy podlegają wyłącznie tej agencji, czy działają również na korzyść pozostałych służb.

W książce „Pięść Dawida. Tajne służby Izraela” Artur Górski cytuje pisarza Gordona Thomasa, który tak wyobraża sobie oddział uderzeniowy „Kidonu”:

Mają do dyspozycji laboratorium trucizn, zamkniętych w fiolkach. Mają długie i krótkie noże oraz fortepianową strunę do uduszenia ofiary. Mają materiały wybuchowe nie większe niż pastylki na ból gardła, które są w stanie rozsadzić głowę na strzępy. Do tego dochodzą pistolety i karabiny snajperskie.

Czy wiesz, że ...

...poeta francuski Paul Eluard był tak dumny ze swojej pięknej żony, że nosił w portfelu jej nagie zdjęcia, które pokazywał swoim rozmówcom?

...Stalin lubił naśmiewać się z przesadnych ambicji swojej wierchuszki? Na liście kandydatów do odznaczenia napisał: „Gówniarze dostają order Lenina!”

...zdobywanie środków umożliwiających funkcjonowanie czeczeńskiego batalionu Dudajewa na Ukrainie polegało na… napadaniu na nielegalne kasyna w Kijowie? Przebrani w mundury bojownicy wpadali do środka, patroszyli kasy i automaty do gry.

...gdy w październiku 1963 roku Swietłana Alliłujewa, córka Stalina, poznała miłość swojego życia... w szpitalu? Była właśnie tuż po operacji wycięcia migdałków. Jej ukochany, Radża Brajesh Singh, w szlafroku i z watą w nozdrzach, cierpiał po usunięciu polipów z nosa.

Komentarze (20)

 1. bywały Odpowiedz

  Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości (oprócz USA a ich wasali), że izraelskie państwo to w istocie organizacja terrorystyczna i przestępcza?

 2. Nasz publicysta |Redakcja Odpowiedz

  Wybrane komentarze do artykułu z serwisu wykop.pl, które mogą Was zainteresować
  http://www.wykop.pl/link/2643751/kidon-zydowski-szwadron-tajnych-zabojcow/

  El_Duderino:
  Akurat to mi imponuje.
  O Izraelu wiele można napisać i krytykować mając do tego solidne podstawy, ale jest to akurat państwo, które istnieje dla narodu, a nie odwrotnie.
  Ciekawe jednak, jak zareagowałby Izrael, gdyby to Polska sobie w ten sposób sprowadziła do siebie na proces Salomona Morela?
  redet:
  @El_Duderino: na szczęście Polska płaciła salomonowi morelowi do izraela co miesiąc jakieś 6-8 tysięcy PLN emerytury do 2007 roku kiedy to sobie nie niepokojony przez nikogo wykitował w telawiwie.
  rissah:
  @El_Duderino: Izrael nigdy nie wydaje swoich ludzi i nie pozwala na sądzenie ich w innych krajach (wyjątkiem jest ponoć USA, ale tam Izraelczyków można sądzić tylko za pospolite przestępstwa, a kary zawsze odbywają w swoim kraju. Izraelczycy są też sądzeni w krajach wrogich Izraelowi, ale to już inna bajka).
  Co by nie mówić o żydkach, są silni, bo trzymają się razem jako naród, a geograficzne położenia i historia wymuszają bezwzględną przewagę militarną w regionie i doktrynę narodu pod bronią.
  Można się śmiać z głupich słit foci panienek z IDF, ale siły militarnej i jedności narodu można im tylko zazdrościć. Bez znaczenia tu podział na rządzących i opozycję, który jest normalny, ale tak, jak napisałeś – Izrael istnieje dla swojego narodu, a nie Izraelczycy dla administracyjnego tworu, będącego tzw. państwem.
  FanNWO:
  @rissah: Ta jedność wynika z tego, że tam się dzieci indoktrynuje już od małego jak w jakimś hitlerjugend.
  Położenia geograficzne oczywiście ma znaczenie. Należy jednak dodać, że obecnie ok. 90% żydów w Izraelu ma pochodzenie chazarskie (Kazachstan, wschodnia Ukraina) i przebywa tam dopiero od zakończenia II Wojny Światowej. Tylko ok. 10% to potomkowie Izraelitów, którzy przybyli tam najprawdopodobniej z terenów dzisiejszej Arabii Saudyjskiej, a nie jak wielu chciałoby uważać z Egiptu.
  void1984:
  „Co by nie mówić o żydkach, są silni, bo trzymają się razem jako naród”
  @rissah: Nie. Są silni, bo są godnym zaufania partnerem USA w istotnym regionie.
  rissah:
  @FanNWO: oczywiście zdaję sobie z tego sprawę. Izrael jako państwo to sztuczny twór, zasilony (m.in. dzięki Polakom i operacji przerzutu Żydków z ZSRR). Jako naród mają wiele lat, jako państwo istnieją dopiero kilkadziesiąt.
  Z indoktrynacją dzieci też się zgadzam, oni tam wszyscy od małego wyczulani na punkcie bezpieczeństwa i braku zaufania. Od małego się im wmawia, że nikt ich nie lubi i na wszystko muszą uważać.
  Można się spierać o to, czy w dobrym miejscu pozwolono im an własne państwo, czy ich polityka „żadnych rozmów z wrogie” się sprawdza, niemniej podziw musza budzić, chociażby istniejąc te kilkadziesiąt lat w tak trudnym położeniu.
  Żeby nie było – nie jestem ani za, ani przeciw. Dopóki nie wrzeszczą o naszym antysemityzmie czy warszawskich kamienicach – mam do nich ambiwalentny stosunek. A z racji „amatorskiego” zainteresowania militariami – podziwiam ich.
  janusz0:
  @El_Duderino: nie do końca, ich wywiad miesza prawie we wszystkich państwach na świecie a reakcją na to jest wrogie nastawienie do ich obywateli (głównie islamistów), w konsekwencji służby Izraela mocno chronią swoich obywateli przez to że wcześniej zaliczyły wpadkę w swoich działaniach.
  darco3:
  „niemniej podziw musza budzić, chociażby istniejąc te kilkadziesiąt lat w tak trudnym położeniu”
  @rissah: z perspektywy wieków powstanie tego państwa w takiej okolicy to będzie skok z mostu, na razie jest podziw bo jeszcze lecą
  rissah:
  @darco3: całkiem możliwe, nie są niezwyciężeni, nie mają setek milionów ludzi „na zbyciu”. Możliwe, że w perspektywie lat osiądą gdzie indziej.
  elektryczny_mariusz:
  „Ciekawe jednak, jak zareagowałby Izrael, gdyby to Polska sobie w ten sposób sprowadziła do siebie na proces Salomona Morela?”
  @El_Duderino: nazwałby nas nazistami, faszystami, mordercami, pomocnikami hitlera i zarządał miliard szekli odszkodowania i oddania kamienic i lasów w trybie natychmiastowym. Sami zachowują się gorzej niż hitlerowcy ale oni są przecież „święci” bo każdy kto źle mówi o żydach ten hitlerowiec
  InspektorDupa:
  @void1984: a to ciekawe, przecież to USA jest pod kontrolą Izraela, a nie odwrotnie.( ͡º ͜ʖ͡º)
  klfov:
  @FanNWO: teoria o tym, że wśród Żydów aszkenazyjskich dominuje chazarska krew okazała się być nieprawdziwa.
  @rissah: na czym polega sztuczność Izraela? Każda państwowość na świecie pojawiła się dlatego, że na jakieś terytorium przywędrowała jakaś grupa, zorganizowała się, i (w zasadzie reguła) na drodze zbrojnej wywalczyła podmiotowość na tym terytorium. Muzułmanie to niby w pokojowy sposób zajęli swego czasu Palestynę? Oj nie :-).
  uhu8:
  @void1984: jak również liczą się w USA. Gdyby rząd w USA zadziałał przeciw Izraelowi, natychmiast przetoczyły by się przez media fale lamentów że antysemityzm itd. A przecież za parę lat wybory, które trzeba sfinansować, lobbyści..

 3. Nasz publicysta |Redakcja Odpowiedz

  Kolejna porcja komentarzy z serwisu wykop.pl
  http://www.wykop.pl/link/2643751/kidon-zydowski-szwadron-tajnych-zabojcow/

  Sepp1991:
  Żydzi mocni w gębie dzięki amerykańskim dolarom, jak mnie pamięć nie myli to do 1945r siedzieli jak mysz pod miotłą.
  iron_fox2:
  @Sepp1991: raczej dzięki mocnej gospodarce, doskonale wyposażonej i wyszkolonej armii która może błyskawicznie zmobilizować masę żołnierzy oraz broni atomowej i środków jej przenoszenia której Izrael nie posiada.
  adidanziger:
  @iron_fox2: Z zachowaniem proporcji to samo można by napisać o III Rzeszy w starciu z ZSRR. Prawda jest taka, że kiedy strumień US dolców wyschnie, to Izrael wraz ze swoimi mieszkańcami przestanie istnieć. Jest to państwo tymczasowe. Nie dość, że powstało sztucznie, w najgorszym z możliwych miejsc, to aktualnie prowadzi politykę, która z pewnością zakończy się tragedią.
  Sepp1991:
  @iron_fox2: Trochę się ośmieszyłeś ale dam Ci szanse:
  jakie znasz produkty przemysłowe z Izraela
  jakie znasz inne produkty ?
  jakie ma bogactwa naturalne ?
  co produkuje ich gospodarka ?
  Izraela ma dobrze wyszkoloną armię i robi z Arabami co chce ale wszytko za pieniążki z USA i Europy .
  Kiedy uschnie strumień US dolców to państwo padnie.
  f00f:
  @Sepp1991: Dzięki izraelskim firmom technologia idzie do przodu – pierwsza z brzegu CevaDSP, która zasila większość telefonów i zarabia masę kasy. Takich firm jest znacznie więcej + wiele firm ma tam swoje R&D (Intel, Qualcomm itd), takie prawdziwe R&D a nie „maintanance & integration site”.
  haxx:
  @Sepp1991: kinect ;) Izraelski hardware z niemieckim softem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  bonaventure:
  @Sepp1991: Izrael ma bardzo rozbudowane miasta, zrobili to w krótkim czasie, podobnie jak Chiny.
  Jubei:
  @Sepp1991: no i nie zapominajmy o przepysznych Izraelskich pomarańczach. Mniam.
  rissah:
  @Sepp1991: tiaaaa. Pierwszy z brzegu przykład:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Dolina_Krzemowa_(Izrael)
  wicomi:
  @adidanziger: jednego nie rozumiem. A jaka politykę ma prowadzić?
  Serio pytam, wszyscy naokoło sa anty.
  To sztuczny twór, ale nie bardziej niż wiele innych kraikow, ostatnio NATO na Bałkanach, czy nawet Korea pn.
  Obie strony maja za uszami, ale co by nie mowić to jednak Palestyńczycy sa bardziej brutalni.
  KonradLuzik:
  @iron_fox2: „broni atomowej i środków jej przenoszenia której Izrael nie posiada.”
  Posiada. ” It is believed that Jericho intercontinental ballistic missiles are capable of delivering nuclear warheads with a superior degree of accuracy and a range of 11,500 km.[87] Israeli F-15 and F-16 fighter-bomber aircraft also have been cited as possible nuclear delivery systems.”
  f00f:
  Dlaczego w Izraelu jest tyle R&D ? Bo ich politechniki to światowa czołówka. Technion jest na 43 miejscu na liście szanghajskiej w kategorii inżynieria, jakiejkolwiek polskiej polibudy tam nie uświadczysz BTW.
  evojnr:
  @Sepp1991: ICQ pierwszy komunikator PHP jezyk programowania wymyslony w Izraelu ogolem HI TECH :)
  Corranh:
  @Sepp1991: Nie znasz historii, nie masz pojęcia o Izraelskiej gospodarce i zasadniczo to Ty się ośmieszasz. Żydzi są silni gospodarczo, militarnie ORAZ politycznie, a ta siła polityczna zapewnia im poparcie USA. Radzą sobie świetnie w c$%!$wych warunkach i trzymają tą bliskowschodnią hołotę za mordy. Nic tylko ich podziwiać. Chciałbym dożyć Polski rządzonej jak Izrael. Niestety nie ma na to szans. Żydzi to mądry i zjednoczony naród, a Polacy na odwrót. W historii cała masa przykładów.

 4. Cyklon Odpowiedz

  Eee tam agenci wywiadu to normalka, zabójców pochodzenia żydowskiego jest bardzo dużo praktycznie w każdym kraju, sam w mieście w którym mieszkam znam ze 30-40 którzy zabijali i są w stanie w podstępny sposób zabić każdego Polaka, jedna czwarta z nich to pielęgniarki po specjalnym przeszkoleniu, następna 1/4 to fałszywe pielęgniarki dochodzące w rzeczywistości pracują jako kelnerki, kasjerki itp. są też dentyści i jacyś lekarze. Następną grupę stanowią zabójcy drogowi, psujący samochody lub wymuszający kolizje. Jest do tego górka która to wszystko koordynuje i zatwierdza. Ponad polowa górki i znaczna część zabójców pracuje ( pracowała) na etatach państwowych – SB, MO Policja S.Więźienna. WP, urząd skarbowy, wydział finansowy UM, itp. Co jest motywem zabójstw; przyczyny ekonomiczne – żydzi chcą przejąć majątek , złoto, druga to taka że wrogiem się zostaje na przykład po posądzeniu przez żyda o antysemityzm, pochlebne wyrażanie się o hitlerowcach, lub nawet za to że jest się polskim patriotą narodowym a nawet przystojniakiem podrywaczem (najczęściej to jednak tylko pretekst). Rozpoczyna się nagonka na taką osobę szczucie, odseparowywanie od rodziny, znajomych i zabójstwo. W Łodzi przez ostatnie trzydzieści lat zlikwidowano tak dużo osób że teraz tylko żydowskie firmy otrzymują projektowe i budowlane zlecenia komunalne, tylko część zbrodniarzy była szkolona w ZSRR (głównie stary Konstantynów) obecnie (po 1968 r) większość utrzymuje kontakty z USA i jest do dyspozycji tamtejszych żydowskich struktur współpracujących w wielu sprawach z Israelem.

  • Bicz Boży Odpowiedz

   Mi się wydaje że ty jesteś takim żydkiem, wciskającym ludziom kit dla postrachu. Albo naczytałeś się książek o agentach żydowskich aż ci się w głowie pomieszało. To jest już mania prześladowcza. Lecz się dopóki nie jest za późno. Wszędzie widzisz izraelskich agentów. Inni widzą rosyjskich agentów a ja dookoła widzą samych (przepraszam za wyrażenie) idiotów.

 5. gygy Odpowiedz

  ‚Z nieznanych do dziś przyczyn’ – że co, nieznanych ? A ‚szczurzy ślad’ w polskich (z nazwy chyba tylko..) służbach ? Po wygranej przez Izrael wojnie sześciodniowej w niejednym sztabie polskim prawie oficjalnie (sami swoi) strzelały bułgarskie szampany..

 6. mkim Odpowiedz

  Przeczytalam opinie o Zydach ,nic innego jak uczyc sie od nich ,jesli chcemy by Polska tez byla tak zorganizowana jak Izlael latwo im to tez nie przyszlo .co ich trzyma razem? Nauka ,i tradycja .dyscyplina i wiara w Boga .

  • Evii Odpowiedz

   Dokładnie – oni są przede wszystkim zawsze za sobą nawzajem, wspierają się – wystarczy przeczytac ostatni akapit. Żydzi wspierają swoich, a Polacy? Jeden drugiemu podłożyłby świnię, przynajmniej w większości przypadków (najlepiej widac to na emigracji, przynajmniej takie jest doświadczenie moje i wielu znanych mi osobiście ludzi). Czyli jako naród, zbiorowośc nie dbamy o jednośc i wspólne dobro, na które składa się przecież dobro poszczególnych jednostek, tylko wielu Polaków potrafi krytykowac ich osiągnięcia.
   „Ach Polacy, gdyby ci co za Polskę giną wzięli się do pracy” A. Bursa

   • Nasz publicysta |Anna Dziadzio Odpowiedz

    Droga Pani, niestety nie tylko na emigracji, w kraju ostatnio rzuca się to w oczy wyjątkowo dobitnie. Wystarczy spojrzeć na ilość donosów w ostatnią niedzielę… Ale nie wchodząc w kwestie polityczne, a zostając przy historii – cytat, który umieściła Pani na końcu, w punkt! Pozdrawiamy.

 7. Anonim Odpowiedz

  To w Izraelu wyroki wydaje premier? A gdzie wolne sądy ja się pytam….
  Gomulke krytykowano gdy mówił o Obywatelach prl którzy są bardziej lojalni wobec Izraela….Autor o tym pisze…. Wobec kogo lojalny jest Michnikoszecher, Berman Borowski czy Urbach Urban…

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.