Ciekawostki Historyczne
Dwudziestolecie międzywojenne

Jezus nie był Żydem. Był Aryjczykiem!

Pewnie większość z Was jest przekonana, że Jezus był Żydem. Niestety jesteście w poważnym błędzie. Tak naprawdę Jezus był czystej krwi Aryjczykiem! Przynajmniej według "nauk" głoszonych przez nazistów...

Teorie o nieżydowskim pochodzeniu Jezusa mają swoje korzenia na długo przed pojawieniem się na scenie politycznej Adolfa Hitlera. W ciągu wieków różni teologowie oraz filozofowie zastanawiali się nad tym czy cechy charakteru Nazarejczyka i jego czyny można pogodzić z „żydowską mentalnością”.

Jednakże dopiero druga połowa XIX stulecia przyniosła „naukowe” podejście do tego problemu. Przykładowo niemiecki socjolog L. Woltmann – cytowany przez prof. Jana Ciechanowicza – pisał:

Nie ma najmniejszego dowodu na to, że jego rodzice byli żydowskiego pochodzenia. Galilejczycy mieli niewątpliwie jakąś część krwi aryjskiej, a na dodatek: pierwiastek aryjski manifestuje się wyraziście w naukach Chrystusa, w jego ofiarności, w braku egoizmu czy zachłanności lub ducha przekupstwa…

Naziści i aryjski Chrystus

Właśnie takie tezy stały się podstawą dla oficjalnej nazistowskiej wykładni mówiącej, że Jezus nie miał nic wspólnego z tak znienawidzonymi przez hitlerowców Żydami. Ktoś może jednak zapytać, po co nazistom był aryjski Jezus skoro odwoływali się do germańskiej mitologii, a nie wartości chrześcijańskich? Odpowiedź jest prosta.

Houston Stewart Chamberlain, to z jego teorii czerpał garściami Alfred Rosenberg.fot.domena publiczna

Houston Stewart Chamberlain, to z jego teorii czerpał garściami Alfred Rosenberg.

Mimo wszelkich zabiegów indoktrynacyjnych większość niemieckiego społeczeństwa nadal pozostawała wyznawcami katolicyzmu oraz różnych odłamów protestantyzmu. Tak więc brunatny reżim starał się za wszelką cenę „zaryzować” Chrystusa.

Już na początku lat 20. Adolf Hitler w czasie wielu przemówień stwierdzał, że nie wyobraża sobie Jezusa jako kogoś innego, niż wysokiego blondyna o niebieskich oczach.

Z kolei Alfred Rosenberg – twórca najważniejszych teorii rasowych nazistów – w swej książce „Der Mythus des 20. Jahrhunderts” (Mit dwudziestego wieku) podkreślał, że to Żyd Szaweł/Paweł przekręcił słowa Jezusa, aby przekonać wszystkich, że ten był Żydem.

Po co miałby to robić? Oczywiście chciał wykorzystać wierutne kłamstwo w spisku mającym na celu przejęcie przez Żydów władzy nad światem!

Nie była to zresztą całkowicie jego własna interpretacja. Czerpał garściami z teorii głoszonych na przełomie XIX i XX w. przez Houstona Stewarta Chamberlaina – prywatnie zięcia Richarda Wagnera.

Bazylika Narodzenia Pańskiego w judzkim Betlejem. To tutaj według tradycji na świat miał przyjść Jezus. Naziści w pogoni za aryjskością Zbawiciela twierdzi, że urodził się on w miejscowości o identycznej nazwie, lecz położonej w Galilei niedaleko Nazaretu. Co może niektórych zaskoczyć, mieli chyba sporo racji, ponieważ obecnie wielu badaczy wskazuje na Nazaret lub Gamalę jako miejsce narodzin Chrystusa

Bazylika Narodzenia Pańskiego w judzkim Betlejem. To tutaj według tradycji na świat miał przyjść Jezus. Naziści w pogoni za aryjskością Zbawiciela twierdzi, że urodził się on w miejscowości o identycznej nazwie, lecz położonej w Galilei niedaleko Nazaretu. Co może niektórych zaskoczyć, mieli chyba sporo racji, ponieważ obecnie wielu badaczy wskazuje na Nazaret lub Gamalę jako miejsce narodzin Chrystusa

No dobrze, ale jak to możliwe, że Maria nie była żydowskiego pochodzenia? Po wyjaśnienie sięgnijmy do niedawno wydanej książki Sidneya D. Kirkpatricka pt. „Hitler i święte insygnia”:

Na poparcie swych teorii rasistowskich uczeni nazistowscy przytaczali sprzeczności o dzieciństwie Jezusa, niekonsekwencje dotyczące Jego genealogii i rewizjonistyczne teorie  na temat struktury rasowej i etnicznej Galilei.

Artykuł powstał głównie w oparciu o książkę Sidneya D. Kirkpatricka, „Hitler i święte insygnia” (Wydawnictwo Literackie, 2012)

Artykuł powstał głównie w oparciu o książkę Sidneya D. Kirkpatricka, „Hitler i święte insygnia” (Wydawnictwo Literackie, 2012)

Mówiąc krótko, niemieccy naukowcy „udowadniali”, iż plemiona aryjskie, które miały kiedyś zamieszkiwać Galileę wcale nie zostały wypędzone przez Izraelitów. Wręcz przeciwnie, to właśnie Żydzi, po najeździe Asyryjczyków mieli całkowicie zniknąć z tego rejonu. Zgodnie z takim założeniem rodzice Jezusa byli żydami jedynie „z wyznania”, a nie z pochodzenia.

Dobrze, ale przecież według tradycji Jezus miał przyjść na świat w Betlejem w Judei. To również nie stanowiło problemu dla rewizjonistycznych teorii nazistów. Nagle okazało się bowiem, że Chrystus urodził się w miejscowości o identycznej nazwie, lecz położonej w Galilei niedaleko Nazaretu.

Co ciekawe, akurat tutaj niemieccy uczeni mogli mieć sporo racji! Obecnie wielu badaczy wskazuje na Nazaret lub Gamalę jako prawdziwe miejsce narodzin Chrystusa.

Na koniec wypada dodać, że naziści wcale nie poprzestali na „udowadnianiu” aryjskiego pochodzeniu Jezusa. Jak pisze Kirkpatrick:

Grupa wpływowych protestanckich teologów, dopuszczając się wielu manipulacji opracowała nawet zmienioną wersję Nowego Testamentu, z której wynikało, że Jezus prowadził świętą wojnę przeciwko Żydom, a jego najwierniejsi uczniowie wcale nie byli Żydami.

Według teorii lansowanych przez niektórych ewangelickich teologów Jezus prowadził świętą wojnę przeciwko Żydom, a jego najwierniejsi uczniowie wcale nie byli Żydami

Według teorii lansowanych przez niektórych ewangelickich teologów Jezus prowadził świętą wojnę przeciwko Żydom, a jego najwierniejsi uczniowie wcale nie byli Żydami

W związku z powyższym starano się dowieść, że Chrystus w swych naukach od samego początku sprzeciwiał się kategorycznie myśli żydowskiej i żydowskim praktykom. Potwierdzeniem miało być głoszone przez niego nastanie Królestwa Bożego w ludzkich sercach, czyli idea zupełnie obca judaizmowi.

To też wizerunek Chrystusa, tylko jakoś niezbyt podobny do aryjskiego ideału

To też wizerunek Chrystusa, tylko jakoś niezbyt podobny do aryjskiego ideału

Zobacz również:

To wszystko wina Kościoła

Jakby tego jeszcze było mało, nazistowscy uczeni i teologowie głosili podczas licznych wykładów i kazań, że średniowieczni władcy Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego doskonale zdawali sobie sprawę z aryjskiego pochodzenia Zbawiciela. To Kościół katolicki chciał zataić tę wiedzę przed maluczkimi!

Dowodzono, że właśnie ten fakt miał być jednym z głównych powodów, dla których Fryderyk I Barbarossa w czasie konfliktu z papieżem Aleksandrem III poparł wybór antypapieża Wiktora IV.

Dopiero Adolf Hitler odważnie ogłosił światu „prawdę”! Tylko jakimś dziwnym trafem ten świat go nie posłuchał…

Bibliografia:

 1.  Sidney D. Kirkpatrick, Hitler i święte insygnia, Wydawnictwo Literackie, 2012
 2. Jan Ciechanowicz, Cywilizacja chrześcijaństwa.
 3. Kate Daley-Bailey, The Sacred and the Strange: An Aryan Jesus?

Sprawdź, gdzie kupić „Hitler i święte insygnia”:

KOMENTARZE (178)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

brocha

Eeeee tam naziści! Mąż mojej koleżanki ze studiów też tak twierdzi – nie sądzę, żeby był w Polsce w tym przekonaniu odosobniony

  Nasz publicysta | Autor publikacji | Rafał Kuzak

  No to koleżanka ma ciekawego męża. A może on po prostu ma niemieckie korzenie?

   Anula E.

   Dziwny to on jest, ale po co podchodzi cmocno redukcjonistycznie? Nawet jesli zalozmy ma on niemieckie korzenie, to maja one decydowac o jego pogladach? Wystarczajaco duzo jest w Polsce ludzi z kompleksem nizszosci, ktorzy probuja poprawic sobie samopoczucie dzieki teoryjkom o jakims specjalnym pochodzeniu, i pakuja sie z nadmierna identifikacje z grupa, „rasa” itp. To problem psychologiczny, a nie genetyczno-ideowy.

    CzortKonopny

    Rasa :-) jesteśmy zlepkiem plemion wiec o jakiej rasie mowa. Bo rasa jest jedna na tej Cholernej Kulce może gdzieniegdzie z jakimiś przebitkami Neandertalskimi.

    Anja
    redu666

    U Hitlera problemem było to ze wiele Słowiańsko-Aryjskich dokonań i korzeniu brał za Germańskie chociaż takie nie były i w tamtych czasach na terenach Niemiec żyło jeszcze więcej Słowian, oczywiście my Słowianie po przywództwem takiego silnego wodza szliśmy na przód chociaż Ci Słowianie myśleli ze są germanami bo mają blond włosy … no nic. taka historia

    Piotr Czarnecki

    artykuł powstał dawno. Jednak i tak się odniosę.Bo kto wie,może wywołam dyskusje. A owa jednym da do myślenia innych,zdołowanych Polaków podniesie.
    Wynika tutaj,że Chrystus nie był żydem. Dziś wiemy,że na pewno.Choćby dlatego,że jedyne państwo Zydowskie za czasów Chrystusa istaniało daleko od Judei. Był więc mieszkańcem Judei jak wielu innych różnowierców. Okazuje się tutaj, że teoria iż był Aryjczykiem jest wielce prawdopodobna. Dowodzi się,że mentalność,sposób działania Chrystusa jest bliższy Aryjczykom niż jakimś ówczesnym żydom.
    A ja dodam teraz,coś ciekawego. Hiltler nie mógł wiedzieć,nawet przypuszczać.
    Przestudiujmy dzisiejszą wiedzę o Aryjczykach. Skąd się wzięli,skąd pochodzi nazwa Aryjczyk. Ano od Awarów,Olbrzymów. Kto to? zachęcam poszperać. Nagle dowiemy się jaki związek mają oni z polską ziemią a raczej słowiańską i jak to się stało,że najpierw nas bili potem razem ze słowianami bili innych. Potem warto poszukać o mentalności słowian, jakże bliskiej Aryjskiemu Chrystusowi.Nie wyciągam tutaj wniosków. Jestem za cieńki ale…..wszystko jest możliwe. W perspektywie 2 tys.lat możemy mówić o kazdym przeinaczeniu,kłamstwie i prawdopodobieństwie prawdy

    JAM

    Bez urazy, lecz coś Waść plączesz.
    „jedyne państwo Zydowskie za czasów Chrystusa istniało daleko od Judei” gdzie niby?
    „skąd pochodzi nazwa Aryjczyk. Ano od Awarów,Olbrzymów.” Te wyrazy nawet nie są podobne. Pochodzi od czegoś zupełnie innego, staroindyjskiego słowa oznaczającego „szlachetny”.
    Tym bardziej nie wiadomo, co „mentalność Słowian” ma z tym wspólnego.

    Człowiek Myślący

    Jak to rasa jest jedna? Ludzie różnią się między sobą kolorem skóry, cechami antropofizycznymi np. długością kończyn, wielkością głowy, wzrostem, kształtem oczu i nosa; oraz zdolnościami do trawienia odpowiednich pokarmów czy przystosowaniem do danego klimatu.
    Powtarzasz tutaj jakieś totalitarne brednie bolszewickie albo prosto z kapitału Marksa.

   Babubabu

   „Żydzi to najgorsza z nacji i „żyd”tu na forum tego nie zmieni”(tak mówią znajomi,z wyższym wykształeniem,w tym prof.).Ale teraz przez nich będą moje notowania agentów rejestrujacych „antysemityzm”.Co to za słowo?Po prostu,wytyka się błędy,jak każdemu czlowiekowi.

  Anonim

  MOZE MI SIE ZLE WYDAJE ALE JEZUS CHRYSTUS NARODZIL SIE Z ZYDOWKI BEZ UDZIALU MEZCZYZNY…..CIEKAWE CZY PLEMNIK BYL ZYDOWSKI CZY ARYJSKI?????????……..PRZEDE WSZYSTKIM MIAL DWIE NATURY LUDZKA I BOSKA…..PRZECIERZ NIE UZDRAWIAL I WSKRZESZAL ZMARLYCH JAKO CZLOWIEK ZYD I GLOSIL NAUKE O OJCU BOGU……TAKZE MOZE WARTO POMYSLEC NIE PLESC MOZE BIBLIA SIE PRZYDA A NIE WLASNE WODOGLOWIE JEZUS MIAL DWIE NATURY LUDZKA I BOSKA POLACZONE UNNIA HIPOSTATYCZNA………SZALOM MEDRCY…….BYL ZYDEM NIE BYL ZYDEM NIE PRZYJELI GO DO DZIS ………………………..MAJA SWOIE 612 PRZEPISOW FARYZEJSKICH KUBKI Z DWOMA RACZKAMI SZABASY, OBRZEZANIE, KOSZERNE BYDLO Z POCIETYM GARDLEM……A MOZE NIE KRADNIJ NIE CUDZOŁÓŻ……ITD……LATWIEJ ZERZREC SLEDZIA W PIATEK NIZ BYC UCZCIWYM……

   Anula E.

   Zaciela sie kalwiatura ze wszystko z duzej litery? ;)

   Anonim

   A może tak na start. Jezus był wymyślony.

   Anonim

   Chrystus, 8-go dnia po urodzeniu sie, tez zostal obrzezany jako Zyd I to tez jest zapisane na papyrus manuscript.

    gagaz

    Był żydem z obrzędów,ale nie pochodzenia,nacji.

   gość

   ORTOGRAFIA – „wiejski głupku”! :))))

   nano

   Przecież to nie pacierz.Otografia.

   Kanaannapoczatku

   „Przecież”- pisze się”rz”.Dowodem na to,że Chrystus nie mógł być żydem(małą literą ,bo to wyznawca) jest zamordowanie Go przez żydów,bo wytykał im,iż są”plemieniem żmijowym”,a ich”bóg”nie miał nic wspólnego z Bogiem=Ojcem Chrystusa.Charakter ludzi Chrystusa(o boskim tu nie piszę) był aryjski=szlacheyny.Aryjczycy,co by nie mówić,byli piękni.”Tolkien” pisze o aniolach,wysokich i pięknych.Jest taki obraz pewnego malarza,przedstawiający dwóch męskich,wysokich aniołów,którzy wychodzą od Marii w dniu obwieszczenia jej,iż ma być Matką Syna Bożego.To daje do zrozumienia,jakiego Człowieka mogla urodzić?Człowieka=Boga.My możemy się domyślać.Nie na żadnego”narodu wybranego”,bo to kłóci się z ludzkim odczuciem.To nie jest nawet jakiś nacjonalizm,ale nieuzasadniony niczym faszyzm,to wymysł religii żydowskiej i religia chrześcijan powinna skupić się tylko na Nowym Testamencie,bo on zapewnia miłość i szczęśliwe życie na Ziemi,nie „bóg-potwór”wyznawany przez żydów.Widzimy teraz,co się dzieje tam,gdzie on jest wyznawany?Czyż naród żydowski potrafi kochać bliźniego,czy raczej tylko siebie,swoją naturę,swoich ziomków,lichwę,banki,media,kłamliwą historię manipulowaną z kompleksu małego udziału w cywilizacji świata?Nawet Einstein wzbudzal protesty naukowców,żadnego wzoru nie wymyslił,wykorzystal żoneę do nargodzonej pracy(fotony) i był medialnie wspierany z racji kompleksu jego ziomków w ramach tzw.”Kryptonimu Geniusz”.Czyż nie bez podstaw uważają się za lepszych,np.od Palestyńczyków,którym blokują normalne życie i rozwój,do których od początku ,zanim przyszli,należała ziemia Kanaan?Ludzie niscy(np.Hoffman),”niezbyt urodziwi”,jedynie”mieszani”przejmują urodę,zadufani w sobie,z kompleksu nagradzający siebie nagrodami światowymi,sztucznie podnoszący poprzez media swoją inteligencję,a historia mówi o Wielkich Egipcjanach,Babilończykach,Grekach,Rzymianach,itd. i ich osiągnjęciach cywilizacyjnych.Jako,m.in.portrecistka,pianistka analizuję twarze.Wnętrze człowieka odbija się w twarzy.Prawdziwość Chrystusa odbija się więc w pięknie Jego twarzy.Czytając o Nim,wiemy jak może wyglądać.Jego mentalność przeczy mentalności żydów.Pochodzenie daje geny.Mógł po chodzić z tłumu różnych ludzi i żyć wśród żydów,ale żydem,choć przebywał wśród tych wyznawców,według moich analiz i nieskazitelnej intuicji jaką posiadam-nie mógł być.To z pewnością bardziej Galilejczyk,z cechami Aryjczyka(dużą literą,bo to Bóg),urodzony bliżej Nazaretu.Nam Aryjczykom(też nimi są według analiz Słowianie),W/W bardziej przypasował mentalnie chrześcijanom(m.in.aryjczykom)jako Chrześcijański Syn Boga,aniżeli żydom,którzy Go okrutnie zabili,wciskając swojego „boga” w Osobę Chrześcijańskiego.

    Kanaannapoczatku

    ma być:”Charakter ludzki Chrystusa..”

    Kanaannapoczatku

    Korekta:”…bardziej przypasował mentalnie,tj.jako Chrześcijański Syn Boga,nam,Aryjczykom(w tym Słowianom)-chrześcijanom.
    Aryjczyk,Słowianin-powinno się pisać z dużej litery(nie zas”dużą literą”,bo rozpoczyna się pisać „z dużej litery”).Widziałam,że piszą z małej,ale to nie przystoi i trzeba to zmienić.Żyd-pisało się z małej litery,a od jakiegoś czasu pisać nakazują z dużej?

  fajny artykuł

  a dlaczego mąż twojej koleżanki ze studiów ma być dla mnie argumentem drogi nieznajomy? dziwne mamy społeczeństwo jeśli ksiądz i student są dla nas szczytem inteligencji.

  pol

  Taaa! zapomnieli dodac ze Matka Boska pochodzi z Czestochowy……

  pol

  nordycka rasa ,typ aryjski !

  polo

  Jezus nie miał cech semickich jesli miał ok.195 cm wzrostu niebieskie oczy i bląd włosy to w jaki sposób można go porównać do typowych żydów czy arabów?

   JAM

   A skąd niby wiesz jakie miał włosy, oczy czy cokolwiek?

  polo

  OBJAWIENIA CYPRIAN KAMIL POLAK: – Pytaj dalej dziecko
  – Panie Jezu, ja ostatnio zapomniałem zapytać o największą może tajemnicę w związku z mieczem Chrobrego. O to co ma być zapisane w kronice (chyba frankońskiej) : że Szczerbiec to jest miecz z Nieba, który anioł w towarzystwie Ottona dał Chrobremu aby ten na powrót zjednoczył 12 plemion Lechitów, biblijnego Izraela.
  To jest, Panie Jezu, ta największa chyba bomba.
  – Uważasz, że to dziwne dziecko?
  – Tak Panie Jezu, to bardzo dziwne. Jeśli uznać to za prawdę to wywraca, może nie wszystko, ale wiele do góry nogami.
  – Lękasz się o taką odpowiedź dziecko?
  – Trochę się lękam.
  – Ale nie ma w Tobie niepokoju?
  – Chyba nie, albo jeśli to niewiele.
  – A kochasz Mnie dziecko?
  – Tak Panie.
  – :)
  Jakbyś tak odpowiadał ukochanej nie byłaby szczęśliwa.
  – Panie, Ty jesteś Bogiem.
  -:)
  – Och Panie obszedłbyś się bez tak nieudanego sługi jak ja.
  – Gdybym był tylko człowiekiem to bym powiedział: Lubię trudne wyzwania dziecko (: (smutny uśmiech Pana Jezusa).

   JAM

   Jak oznajmia Pismo, choćby anioł z nieba wam zwiastował jakieś „objawienia” niech będzie przeklęty.

  pielgrzym

  jedno jest pewne faryzeusze nauczali o bogu który jest w Niebie 'ZEWNĘTRZNYM’ i do porozumienia potrzebuje pośredników Jezus nauczał o BOGU WEWNĘTRZNYM który nie potrzebuje pośredników nauczał ja k do niego trafić a co uczą księża?

  jon dow

  21 Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać Dziecię, nadano Mu imię Jezus, którym Je nazwał anioł, zanim się poczęło w łonie [Matki].

  ja nie jestem kato je,,kiem niby co bo ktoś polał mnie wodą ?

  Juzef Podłuzny

  A może było to tak.
  Głupie barany, satanizm babiloński, czyli żydowski syjonizm, lucyferanie mający Lucyfera za ojca i Boga. Mają rdzennych Polaków, za tych co nie budowali biblijnej wierzy Babel. Twierdzą że pochodzimy od Ahnena, Syna Jafeta i wnuka Noego a oni od Hama, pasuje do nich. Bóg wygnał Hama przez czyn nie godny i Ahnenowi przypadła rola tak zwanego wodza narodów przed Bogiem. Ma to związek z tym buntem żmijowego plemienia przeciwko Bogu. Twierdzą że Ci Polacy to ci co mają rdzenną haplogrupę r1a1a7. Genetyka ma ważne u tych popaprańców babilońskich znaczenie. R1a1a7 mają Hetyci, czyli Polacy, Wegrzy i Serbowie oraz po części Białorusini, trochę w Rosji, śladowe ilości na Ukrainie jak potomkowie Polan z Krymu. Ponad połowa Afgańczyków oraz Tajkijczyków, Bramini w Indiach i Ujgurowie w Chinach. To kilka tysięcy lat kultury zmazywanej przez żydowskich pachołków post romajskich watykanistów. Sami Wandalowie mają naszą haplogrupę, pod których podszywają się Niemcy, ubierają w nasze skóry a Ukraina ma w godle babilońską satanistyczną Tamgę i zajęcie Krymu miało cel religijny. Putin zagrał satanistom babilońskim i ukraińskim satanistom vel banderowcom na nosie zabierając krym. Wandalowie jak ich post romajskie polakożerstwo zdenerwowało splądrowali Włochy, przeszli przez Francję jak walec, zakotwiczyli o Hiszpanię i wdarli się do Afryki paląc Kartaginę, gdzie utworzyli państwo zniszczone przez Konstantyna, żydowskiego pachołka Bizancjum. Wandale to dynastia, nasza dynastia podobnie jak Sarmaci, bijący Sasów i Romajów w obronie Piktów co zakłamują na Sarmackich aliantów Romajów w Bretanii. Satanistyczni Babilończycy chcą sami zniszczyć Izrael i zagnieździć się w Kananie, czyli obecnej Polsce. Kości Filistynów mają tę samą haplogrupę r1a1a7 co Wandale, czyli my. Galilea była jednym z 5 miast Filistynów a Polanie podobno według żydostwa syjonistycznego są najstarsi i pierworodni. Przed pogaństwem mieliśmy świadomość Boga Noego zwąc Go Rodem a niebo prawym, czyli Prawią, gdzie miał swój tron. Żydostwo to nazwa powstała w XVI wieku i pofałszowali Biblię z Pismem Świętym i Jezus był Galilejczykiem, miał nasze geny. To my jesteśmy Narodem Wybranym przed Pogaństwem rdzenni Polanie o nie pomieszanych genach, współżyjących ze sobą i rodzących dzieci z pokolenia na pokolenie. Sataniści i ich satanistyczne i polakożerne psy typu banderowców i szaulisów mają za dogmat nas zniszczyć w rytualnych torturach. Potrzebują na to naszej zgody, bo my mamy Arkę Przymierza, to nasze geny, ludzi co nie zbuntowali się Bogu ale też fizycznie na terenie obecnej Polski Arki Przymierza. To prochy Noego i inne relikwie. Naród który ma Arkę nie zginie tak po relikwiach jak i genach. Tym bardziej mając wśród rdzennych kapłanów z powołaniem od żywego Boga, choć pod romajską pofałszowaną schizmą. Tylko człowiek który uzna się za podbitego niewolnika nim jest na prawdę a my nie wyrażamy zgody na satanistyczne polakożerstwo i ich obecność w śród nas i nigdy na to zgody nie będzie. Więc nigdy do nas nie wejdą bez naszej zgody.7 Ci co nie rdzenni się nie liczą jak obcokrajowcy na Zachodzie. Widać co im robią mahometanami. Nie mogą wejść do Polski, to nie możliwe bez naszej zgody i knują poropagandę rozbiorów o nazwie Polin. Chodzi o urobienie psychiczne mieszańców ale na rdzennych to nie działa, nawet jeżeli zapomnieli kim są i od kogo pochodzą z prawdziwą wiarą. Syzyfowa praca. Prawdopodobnie zrobią kolejny konflikt globalny, nie mają wyjścia i to kwestia czasu, ale się u nas nie utrzymają. Nie mają miejsca z woli Boga i jeśli trzeba z czasem podejmie interwencje np. do panoszących się po Polsce ukraińskich polakożerców, już to robi, Kazacy Donieccy z nimi walczą a Krym im zwyczajnie uciekł do Rosji. Mnisi strzegący złotej kołyski na Krymie wiedzieli i czuwali.

   wanda-luz

   Świetny komentarz
   Mamy podobne myślenie
   Proszę o kontakt
   santopeia@wp.pl
   Zdrawiam serdecznie

Funio

Wcale nie jest powiedziane, że Chrystus (o ile rzeczywiście istniał) MUSIAŁ być semickiego pochodzenia. W tym okresie terytorium dzisiejszej Palestyny było w większości zamieszkane przez ludy indo-europejskie, jak Grecy, Frygowie, Hetyci, także wielu Rzymian (także legioniści celtyckiego, trackiego lub germańskiego pochodzenia). Przodkowie dzisiejszych Arabów byli wtedy pustynnym ludem zamieszkującym Półwysep Arabski. Całe wybrzeże Morza Śródziemnego należało do greko-rzymskiej strefy kulturowej, do czasu inwazji muzułmańskiej w VII w. Ech, te wspomnienia… :)

  Ciotka

  Gdyby nie „archeologia” genetyczna, to sama bym uwierzyla, ze Chrystus byl Celtem, gdyby ci Celtowie z owego rzymskiego okresu mieli w sobie wystarczajaco wiele „czysto celtyckiej” krwi.
  Nie chce powtarzac tego, co pisze pod inna historia, ale haplogrupy – zarowno w linii meskiej, jak i zenskiej – mowia nam, ze wbrew nazwie „wedrowki ludow” to nie tyle ludy wedrowaly, ile kultury, a same ludy Europy, a zapewne i Lewantu, wydaja sie raczej siedzace na pupie przynajmniej od ustapienia lodowcow. Coz, przodkiem ludozercy-jaskiniowca z pld.Anglii zwanego Cheddar Man (kolo miejscowosc i sera o tejze nazwie) jest 40-letni dzis nauczyciel z miejscowosci oddalonej o kilka mil od ojczystej jaskini praszczura, a obu panow dzieli „drobne” 7 tysiecy lat.
  Oczywiscie sama kultura nog nie ma i ktos ja musial przetransportowac, ale mogly to byc – i zapewne byly – stosunkowo niewielkie grupy kupcow, wedrownych rzemieslnikow szukajacych nowych rynkow zbytow czy – rzadziej – wyprawy lupiezcze; choc najwyrazniej nie w masowej skali, przynajmniej nie tak masowej, jak sobie to do niedawna wyobrazano. Jakby jednak nie bylo swiat stal sie wielce ruchliwy od neolitu, szlaki komunikacyjne morskie, rzeczne i ladowe kwitly i rozkwitaly – ruchliwosc glownie handlowa byla znaczaca. Kultura przybyszow (bez wzgledu na to, czy sie „wzenili” w tubylcow czy nie) wypierala stara jesli tylko okazywala sie lepsza, bardziej uzyteczna. A wraz z ta kultura (wytwory materialne, organizacja spoleczna, wierzenia) czesto-gesto wedrowaly jezyki, przyswajane przez autochtonow szczegolnie wowczas, gdy mialy one zapis liczb (nawet kozy warto bylo policzyc i ich liczbe uwiecznic) i pismo. Niemniej ta „wedrujaca kultura” w czasie swej wedrowki sama sie zmieniala, tworzac kolejne synkretyczne kultury na tubylczym gruncie. Tak stalo sie np. z tzw. Celtami wyspiarskimi i ich wewnetrznym, dosc szybko nastepujacym zroznicowaniem, ze juz nie wspomne o Celtach kontynentalnych, co roznia sie znacznie od swych wyspiarskich braci -zreszta moznaby dlugo.
  A tak poza tym, to niemal kazdy lud tworzy swego boga na obraz i podobienstwo swoje i jedno, co mnie dziwi w nazistowskim aryjskim Chrystusie to to, ze nie ma na ramieniu opaski ze swastyka.;)

  JAM

  Dobra, a co „Celtowie”, „Hetyci” czy ktokolwiek ma z tym wspólnego? Jedynym źródłem o Chrystusie są Ewangelie, a one nic o tym mówią.

   Lena

   Katolickie ewangelie. Żydowski Talmud wspomina coś o Joszke czyli Jezusie, a może nawet kilku. Że czarownik o imieniu Jezus, został ukamienowany i powieszony razem ze swoimi pięcioma sługami…
   Może o tym samym też, albo innym, że Jezus miał ochotę na cudzą żonę właściciela tawerny, potem prosił swojego rabina o wybaczenie. Ten nie bardzo chciał mu wybaczyć, to Jezus w złości postawił sobie bożka do którego się modlił.. także coś tu nie gra

  Tess1

  Jezus Chrystus istniał, jest postacią historyczną. Nie było królestwa Dawida, tak powiedział specjalista starożytnej historii. Poucz się historii. To jest już nasza era. Grób jego jest w Jerozolimie( ostał się), a groby z „resztkami” jego rodziny człowieczej są niszczone izraelskimi buldożerami. Izrael zakłamuje historię, a tacy jak ty ich zmiainy pochłaniają jak tlen. Paszoł won!!!

KK

Aryjczyk czy Żyd ? Grupa krwi czy mentalność? Pamiętajmy o tym ,że w odpowiednim środowisku każdy może rozwijać swój potencjał. Po za tym wizerunków Jezusa jest wiele i różnią się anatomią. Ludzie będą tworzyli obrazy wg swoich wierzeń i upodobań.
Ja myślę ,że Jezus był raczej dość silnym facetem skoro pracował ręcznie i narzędziami
z drewnem. Świat nie posłuchał? Dzisiejszy świat(masy) jest nastawiony na odbiór przekazu kolorowego. A teraz pytanie: Kto rządzi wysokimi technologiami? Żydzi czy aryjczycy czy może hybrydy.

  JAM

  A tak w ogóle co to znaczy „Aryjczyk” i czemu ma być czymś przeciwstawnym do Żyda?

m.

Sił już nie mam do czytania wielu glupot w internecie nt. pochodzenia Jezusa. Ratunku!

  a

  Nikt cię nie zmusza do czytania. Twoja wolna wola. a może jednak nie taka wolna?

Ostbaltisch

Odnośnie rodowodu Jezusa, to kwestia ojcostwa jest sporna, czy dokonało się to SŁOWEM z udziałem istot nadprzyrodzonych (w zaawansowanej magii jest to możliwe, a w najwyższych światach duchowych stanowi normę, tak jak w astralu i na Ziemi – zwierzęcy seks), czy też klasycznie, z udziałem gockiego legionisty Panthery, jak podaje Talmud – z tym, że Żydzi to naród zakłamany. A jednak w obu przypadkach po ojcu mamy pierwotną, hiperborejską doskonałość, gdzie Jezus figuruje jako 'nowy Adam’, człowiek nieskażony sprzed upadku w sodomię. Co zaś się matki tyczy, była ona z pochodzenia Galilejką, czyli z rodu Samarytan – nazwa własna Kutejczycy, i było to perskie plemię tak jak Kurdowie, tyle że kulturowo zjudaizowane, a starożytni Persowie to byli czystej krwi Aryjczycy!!! W związku z powyższym, kwestia proweniencji chrześcijańskiego zbawiciela zdaje się być klarowna i oczywista.

  Nasz publicysta | Kamil Janicki

  Drogi Ostbaltisch, urzekła nas Twoja historia. Naprawdę. Ale nie pisz już więcej :-).

   Angelus Maximus Rex

   Ty też nie pisz więcej, jako że twój argument polega na słowie „nie pisz”…

   Aryjski sekciarz

   Ostbaltisch pisze rozsądnie i rzeczowo, ty – argumentujesz na zasadzie: „nie bo nie”, jak zwykły talmudystyczny tępak :-)))))

  JAM

  Otóż nie Talmud „tak podaje”, tylko paszkwil „Toledoth Jeshu” nie wchodzący w skład Talmudu. Greckie imię „Panthera” dla „gockiego woja” też co najmniej dziwne.
  „Żydzi to naród zakłamany” zbędne uogólnienie.
  „Galilejką, czyli z rodu Samarytan” non sequitur.
  „w zaawansowanej magii jest to możliwe, a w najwyższych światach duchowych stanowi normę, tak jak w astralu” z wielkim znawstwem pisane.
  „mamy pierwotną, hiperborejską doskonałość” a cóż to takiego?
  Pierwsze czytam też, że Samarytanie (Chrystusa traktowali wrogo Łk 9, 52) byli Persami.

Ostbaltisch

I dodam jeszcze: taki z Jezusa Żyd jak z Wojtyły Polak!!! ;(

Nasz publicysta | Autor publikacji | Rafał Kuzak

@m.: Mam nadzieję, że jest dla Ciebie jasne, że jest to tylko zwykła ciekawostka, pokazująca jak pewni ludzie w Niemczech chcieli wykorzystać Jezusa do swoich celów. W żadnym wypadku nie należy tego traktować jako mojego czy Redakcji Portalu spojrzenia na tę kwestię.

GrześPL

Jasne, że był aryjczykiem. Podobnie, jak hitler, zaś Chopin to najwspanialszy kompozytor, jakiego zrodziła niemiecka ziemia.

  a

  chyba francuska ziemia.
  Nie zapominaj że dla Francji jest Francuzem.

Einsido'83

@ GrześPL
Pragnę zauważyć, że plemienne nazwy własne i nazwiska piszemy z DUŻEJ litery. Czy w ten sposób można stosować samowolkę dla podkreślenia szacunku/ braku szacunku do kogoś? Chyba nie.

A co do Jezusa to uważna lektura ewangelii wskazuje wyraźnie, że w odróżnieniu od pokrętnych i zakłamanych Żydów miał on prostolinijną, aryjską konstrukcję psychiczną, mówił jasno i konkretnie. Szkoda tylko, że jego szlachetna osobistość wykorzystana została przez „najbardziej postępowy naród świata” do nikczemnej erozji, obezwładnienia i zniewolenia aryjskich nacji, a następnie przy wykorzystaniu naszej silnej ręki urodzonego zdobywcy do destabilizacji całego świata. :(

  Ciotka

  No to zgodnie z twoja teza o aryjskiej „prostolijnosci” i „szczerosci” Polacy w zaden sposob nie moga byc Aryjczykami, bo wszelkie narody anglosaskie tudziez germanskie uwazaja was za wyjatkowo pokretna nacje, co zawsze chodzi krzywo, choc moglaby prosto. „Polish rubikcubism”, slyszales o czyms takim?
  To juz Ruskie sa pod tym wzgledem bardziej „aryjskie”, bo maja tylko „dwoicznuju moral”, a za Polakiem sam diabel trafi…

  A tak poza tym to jaka byla narodowosc vel przynaleznosc rasowa Baby Jagi, he?

   Zenon

   Ciotka, czytaj mniej horoskopów, a weź na ten przykład parę artykułów o genetyce i dowiedz się o występowaniu haplogrupy R1a1 w okolicach np. Tarnobrzegu :) I daj już spokój ze swoją talmudyczną niechęcią do Słowian :D

  Tomek

  nie tylko ze byl zydem to jeszcze nauczal w synagogach i to po hebrajsku ..he he he . Jego wszyscy uczniowie byli zydami a niektorzy sa znani jako Apostolowie . Zanim chrzescianstwo zamieszkalo w rzymskich katakumbach to pokolenia zydow kultywowaly te religje . Powstaly 34 Ewangelje spisane przez tych zydow , 30 z nich Kosciol Katolicki zniszczyl i zakazal . 4 zatwierdzil . I usunal wszelakie slady zydowskosci tej wiary ….. co za ZAKLAMANIE !

   Daniel115

   Czy umiesz udowodnic to co napisales? Napewno nie ,poco wiec piszesz

   JAM

   Niestety plączesz, Tomku, po pierwszym słusznym spostrzeżeniu o synagogach wzięte z powietrza „34 ewangelie”. Gdyby tak Kościół „usunął” to w 4 Ewangeliach nie było by tego śladu a przecież jest.

Nasz publicysta | Redakcja

Wybrane komentarze do artykułu z serwisu wykop.pl (http://www.wykop.pl/link/1169869/jezus-wg-nazistow-nie-byl-zydem-byl-aryjczykiem/):

histeryk_13:
Poza tą cała „aryjskością” Jezusa to mnie zaciekawiło, to że teraz już Betlejem nie jest uważane za miejsce jego narodzin. Wie ktoś kiedy to się zmieniło? Przyznam, że nie jestem na bieżąco z tą tematyką, ale to ciekawe, a w necie na szybko znalazłem tylko jakieś wzmianki o tym.

zimnywschodniwiatr:
Zakopuje za ostatnie zdanie.
„Dopiero Adolf Hitler odważnie ogłosił światu prawdę! Tylko jakimś dziwnym trafem ten świat go nie posłuchał…”
wtf?
odpowiedz ulubiony zgłoś #

histeryk_13:
@zimnywschodniwiatr: To chyba ironia. Przynajmniej ja to tak rozumiem.

CanisLupusLupus:
@histeryk_13: Raczej sarkazm. :)

histeryk_13:
@CanisLupusLupus: No wiesz, sarkazm to forma ironii http://sjp.pwn.pl/slownik/2574878/sarkazm

Przyznam, że mnie osobiście często ciężko powiedzieć co jest ironią a co już sarkazmem, w czystym tego słowa znaczeniu.

Tak czy inaczej nie można traktować tego tak dosłownie.

EtaCarinae:
Ale wyobrażenia o przystojnym Jezusie przetrwały;]

Nasz publicysta | Redakcja

Wybrane komentarze z naszego profilu na Facebooku:

Michał Szabłowski Wiedziałem to od początku!

Marcin Hencz Dobry tekst.

Rafał Kuzak ‎@Marcin Hencz: Dzięki, cieszę się, że Ci się spodobał. Byłem zaskoczony jak trafiłem na ten temat w książce i pomyślałem, że warto podzielić się tym z innymi, szczególnie, że nie ma zbyt wiele o tym w polskim internecie.

Paweł Janas To nie był Polakiem?! :)

Tomasz Stachurski ‎:D

Jarek Zawadzki był czarnym Chińczykiem

KK

Kim był Jezus? Żydowskim Aryjczykiem czy Aryjskim Żydem. A może jeszcze kimś innym?
Co decyduje o przypisaniu do Żydów lub Aryjczyków. Cechy anatomiczne , mentalne,przynależność do jakiejś grupy o ściśle zdefiniowanych cechach, rodzaj wykonywanej pracy?. Możemy sobie gdybać i gdybać. Dla mnie mógł być Żydem wyróżniającym się spośród innych Żydów ze względu na moralność i dobroduszność lub mógł być Aryjskim filozofem nie walczącym siłą a słowem i czynami. Są również inne możliwości, że nie był Ani Aryjczykiem ani Żydem, a może był Słowianinem lub kimś , kogo dzisiejsza antropologia nie zdefiniowałaby jednoznacznie.Mnie nurtuje to, że wg oficjalnej literatury tylko Biblia opowiada o Nim
A co było pierwsze? – Jajko czy kura. A może był ktoś kto stworzył kurę. My, zwykli ludzie nie wiemy o wielu rzeczach.

  Anula E.

  Nie tylko Biblia opowiada o nim. Starozytni histroycy, Tacyt i Flawiusz Jozef tez o nim wspominaja. Zreszta nei ma duzo zrodel ze starozytnosci, nawet odnosnie osob bardzo slawnych jak na tamte czasy jak np Sokrates, Aleksander Wielki, itp. To ze ci historycy wspominaja o nauczycielu z dalekiej prowincji rzymskiej, to i tak duzo, jak na tamte czasy.

  Anula E.

  Albo byl Slowianinem wyrozniajcym sie sposrod Slowian szcegolna dobrodusznoscia ;)

  Tomek

  przeciez nalezal do spolecznosci zydowskiej . To przeciez powiada Nowy testament !!! Chrystus nauczal w synagogach , w jezyku hebrajskim a takze poslugiwal sie aramejskim . Gdyby tak nie bylo to Pilat , jego rzymski sedzia nie moglby odwolac sie do opinji rabinow zydowskich .

   Daniel115

   TGalilea byla okupowana przez zydow ,Znajac zydow nieimali sie ciezkich prac ,raczej byli wyzsza klasa z ktorej Jezus niepochodzil ani jego uczniowie,jezeli chodzi o jezyk ,to poslugiwal sie tym jaki byl urzedowy ,

    JAM

    Urzędowym językiem była łacina, ewentualnie greka.

    JAM

    „Znajac zydow nieimali sie ciezkich prac” Przeważającą część Izraelitów stanowił lud prosty „am haarec”, który musiał tyrać i przymierać głodem, uciskany przez kapłanów. Opisał to Józef Flawiusz, a już on to dobrze wiedział, sam pochodził z kapłańskiej rodziny.

    Terasos

    Nieprawda. Od początku „żydzi” byli najemnikami Filistynów, Syryjczyków i Egipcjan, gdy zagarnęli cały teren zamieszkania ich i innych ludów. Królestwo Dawida nie istniało( jakieś trzy domy na krzyż), a ty gadasz o „wyższej klasie” pod panowaniem Rzymian i Piłata?Brakuje miejsca na mapie.ONI ZAWSZE BYLI PROWINCJĄ ,NIE ZNACZYLI WIELE.DLATEGO SIĘ BUNTNOWALI, BO KORZYSTAJĄC Z INNYCH CHCIELI COŚ ZNACZYĆ.ZAJĘLI SIĘ WIEC TĘPIONĄ PRZEZ WSZYSTKICH UCZCIWYCH LUDZI-LICHWĄ.

  docent0

  Co było najpierw? Jajko czy Kura ? —oczywiście Kogut !!! I było polowanie. I kogutkowi odszczelili jajeczka. Kogucik ze wstydu przycupnął i tak wysiedziały się pierwsze kurczęta, a tata został Kwoką.

Ostbaltisch

Żydowską specyficzną tożsamość na tle innych ludów konstytuuje przede wszystkim ich proweniencja spirytualna, gdyż w ponad 80% nie są to ludzie, tylko STRZYGI – istoty demoniczne rodem z innego gwiazdozbioru, przypuszczalnie od początku kreowane przez zbuntowane anioły, łudząco podobne do ludzi, lecz plasujące się na pozycjach opozycyjno-wywrotowych względem boskiego planu naszej duchowej ewolucji, jako jej inhibitory. Bez nich jednak proces naszego doskonalenia na ziemskim padole wychowawczym przebiegałby jeszcze wolniej albo wcale, gdyż Ziemia byłaby miejscem idyllicznym i nic by się tu przez wieki nie zmieniało, a szczęśliwi ludzie nie byliby poddawani karkołomnym próbom charakteru, ku czemu okazją są wszelkie kryzysy, wojny, bieda i przewroty, czego motorem napędowym jest rewolucyjny Żyd! Taki status quo na tym świecie ustanowił sam Bóg w rozmowie z przedstawicielem obozu buntowników, co jasno wynika z ukrytej esencji Księgi Rodzaju: „wprowadzam nieprzyjaźń pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo niewiasty; ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę”. Strzyga nie ma wyższej jaźni, więc prym u nich wiedzie podświadomość, a podświadomie dążą one do autodestrukcji, dlatego Żydzi jako strzygi najwyżej rozwinięte i najbardziej złośliwe, prędzej czy później padają ofiarami własnych nieprawości. Kiedy to zrozumiałem, przestałem ich nienawidzieć.
Dużo strzyg jest też u Arabów, Murzynów; w Europie mało i głównie u Niemców, ze względu na ich oschłość i brak żywej emocjonalności (stąd trudne sąsiedztwo). Niektóre prymitywne strzygi pragną stać się ludźmi – gł. wśród rasy czarnej, w czym można im pomóc przez pracę i dyscyplinę. Demoniczna natura strzyg bardzo często uwidacznia się m.in. w jednostkowej i rasowej brzydocie. Biblijni Żydzi byli niesamowicie odpychający, a Jezus – Syn Człowieczy – był pięknym, niebieskookim blondynem, co dokumentuje m.in. Lentulus, tyle że późniejsi 'gówno-widzący’ malarze go oszpecili. Miał też Aryjską konstrukcję psychiczną (prostolinijność – wystarczy poczytać ewangelię), a kto chce się więcej o strzygach dowiedzieć, tego odsyłam do znanego psychotronika Leszka Żądły, chociaż mnie akurat uczył wytrawny mag Lirovikusz, którego już z nami nie ma.

  Ciotka

  Nie usmialam sie tak czasu, gdy sie dowiedzialam , ze krolowa Elzbieta II jest dinozaurem albo innym „jaszczurem”. Najwyrazniej wziales na serio „dziela” pilkarza Davida Icke’a, biedaku.:(

   Aryjski sekciarz

   Nie śmiej się, a badaj świat, który jest wokół ciebie.
   Dlaczego nie można osiągnąć dłuższego pokoju na tej planecie, dlaczego jest tyle ras na ziemi (biała, czarna, żółta, czerwona – Indianie). Nawet ewolucjoniści nie umieli udowodnić, że rasy są pochodną ewolucji. Odrzucasz inne teorie tylko dlatego, że ich nie ogarniasz? Poszukaj kim są Archonci? Dlaczego ich słudzy Reptylianie (gady z Oriona) zmodyfikowali genetycznie neandertalczyków tworząc rasę semicką? Nie mów, że nie ma rasy semickiej, skoro sami Semici nazywają wszystkich, którzy ich nie akceptują rasistami? Dlaczego rasa gadów podległą Archontom stworzyła „Adama i Ewę”. Talmud mówi, że pierwszą kobietą nie byłą Ewa a Lilith, ale miała w sobie za dużo genów gadzich i rządziła Adamem, byłą zmyt agresywna, stąd gady stwierdziły, że jednak pula genów musi być ludzka. Zwiększono im inteligencję kosztem empatii i współczucia. Drzewo poznania dobra i zła było testem, czy są odpowiednio inteligentni, aby im służyć (głupków neandertalczyków czystej krwi nie chcieli – potrzebne im były ich destruktywne cechy). Przecież gad-wąż ich zachęcał do testu jabłka. Test zdali i reptyliański „bóg” obiecał, że jak będą mu służyć, to posiądą tę Ziemię na własność. Co czynią i mają wszystkich innych mieszkańców tej planety głęboko w tyłku! Z przerażeniem odkryjesz, że Archonci żywią się strachem, gniewem i nienawiścią. Nagle zrozumiesz, dlaczego wszystkie religie, które mają judejskie korzenie bazują na przemocy i strachu. Staje się to jasne i oczywiste.Ale do tego trzeba dorosnąć. Ja badam te sprawy od ponad 20 lat i czym więcej badam, tym więcej ciekawym wątków wychodzi na jaw. A są to sprawy subtelne i tylko inteligentne podejście do problemu otwiera oczy.
   Obudź się i nie śmiej się z innych. Badaj świat i odkryj kim jesteś.

  BadQueen

  Proweniencja spirytualna, jak to ladnie brzmi, inteligentnie. Ja bym powiedzila raczej- pochodzenie duchowe, ale ja nie udowodnilam swojej aryjskosci….

hypatia

rasy aryjskiej są np.Cyganie, więc tzw.BIAŁASY,pobielane itp itd powinni uważać z blondyństwem jezusa ,maryji i apostołów;

  hmm

  i w Afryce rodzą się albinosi. Z szacunkiem masz bardzo uproszczony sposób myślenia.

Nasz publicysta | Autor publikacji | Rafał Kuzak

@Ostbaltisch: Że też Geralt z Rivii nie weźmie się za te strzygi. On na pewno dałby sobie z nimi radę.

Funio

@hypatia
Cyganie należą do indoeuropejskiej (aryjskiej) grupy językowej. Pochodzą z Indii, a więc są potomkami starożytnych, białych Ariów, którzy się w mniejszym lub większym stopniu zmieszali z czarnymi autochtonami. Natomiast potocznie Aryjczykami nazywa się białoskóre ludy z dużym procentem jasnych włosów i niebieskich oczu. W tym rozumieniu Cyganie do rasy (nie grupy językowej!) aryjskiej oczywiście nie należą.

  Ciotka

  Boj sie Boga czlowieku! Jesli chodzi ci o kolor wlosow, a nawet o karnacje, to co zrobisz – wlasnie – z twymi aryjskimi Celtami?
  Angielski stereotyp irlandzkiego Celta, to szatyn z oczami niebieskimi jak morze (moze mu prababke Armada hiszpanska dorwala, ale chyba nie o to chodzi).

Ostbaltisch

W komentarzach nie będą tolerowane wulgaryzmy oraz wyzywanie kogokolwiek. Dlatego post został skasowany i tak stanie się z każdym kolejnym, który będzie zawierał takie zwroty (Administracja).

Ostbaltisch

@ Administracja:
Yhym, aj sii… Zatem w trzecim podejściu opuszczę te dwa 'Bagwellowskie’ wyrazy (choć nie ukrywam, bardzo mnie one rajcują i chciałem poprawić humor innym) i biorąc sobie Wasze słowa do serca, zapodam co mi na nim leży – najdelikatniej jak się da:
@ mój brakujący post z dn 3.XI br, pisany po godz. 20-stej, cytując ex capite:
Cyganie należą do Rasy Aryjskiej w stopniu porównywalnym jak… … : jedna szlachetna gałąź rodowa do szczęścia nie wystarczy…
@ Rafał Kuzak: Wyczuwam sarkazm… Cóż – przypuszczalnie chodzi Ci o jakieś fantazyjne wytwory z gier komputerowych dla osób przyziemnych i małostkowych, które apriorycznie negują REALNY, ontologiczny wymiar naszej rzeczywistości – dobrze odgadłem? Jeśli i Ty się do nich zaliczasz, to kłania się fizyka kwantowa i częstotliwości (na razie będące w powijakach), a dla twardych racjonalistycznych sceptyków, na początek polecam zdjęcia kirliangraficzne (auryczne), aczkolwiek wiem doskonale, że moja edukacyjna 'misja’ wśród osób stricte pięciozmysłowych to trochę tak, jakby ślepemu od urodzenia tłumaczyć kolory – co nie znaczy, że one nie istnieją, nieprawdaż? :)
O ironio: 'strzygowska’ gwiazda Dawida symbolizuje człowieka sześciozmysłowego (względnie fizycznie pełnowartościowego: głowa, ręce, nogi i fallus), zaś gojowska, stosowana m.in. w komunizmie – personę DUCHOWO UPOŚLEDZONĄ (narzucony materializm+ateizm), względnie kalekę fizyczną (kogoś bez 1 nogi np.), a w magii 5 żywiołów (ogień, woda, ziemia, powietrze i duch).
@ Administracja na bis:
Mam nadzieję, że tym razem sprawiłem Wam statystyczną i literacką przyjemność, a nie kłopot… :)

  Nasz publicysta | Aleksandra Zaprutko-Janicka

  Założę się, że Rafałowi chodziło nie o jakieś „fantazyjne wytwory z gier komputerowych dla osób przyziemnych i małostkowych”, a o bohatera kultowej serii książek Andrzeja Sapkowskiego. Jeśli jeszcze nie znasz opowieści o Wiedźminie, to polecam.

Ostbaltisch

Mały chochlik html-owski się wkradł powyżej, przy opisie 'postu z 3 listopada’ – tam, gdzie gęsto wykropkowane, pośrodku w ostrym nawiasie napisane było bodajże: 'w tym miejscu wstawione było kozackie określenie obecnego prezydenta USA’.

Patryk

przynajmniej ojciec nie był Żydem, i miał ciężkie życie musiał się obracać wśród samych Żydów

  Aldona

  Lepiej niż gdyby miał się obracać wśród ludzi twojego pokroju. Choć on właśnie szedł nawracać takze mętne środowiska…

bugwojny

Już sam niemiecki termin „Indogermanen” świadczy o totalnej głupocie Niemców. Germanie są ludem mieszanym, powstałym z wymieszania Celtów i Nordyków w Europie Środkowej. Nie ma więc ŻADNYCH pragermanów, a wiązanie ich z ludami indoeuropejskimi jest zwykłym kłamstwem.

  Anula E.

  Nonsens. Byly rozne plemiona germanskie, np. Frankowie czy Burgundowie itp. a nie mieszanki plemion.

Funio

@bugwojny
Że co tam? Germanie nie są ludem indoeuropejskim? I nie było Pragermanów? A Prasłowian też nie było? I skąd ta wiedza, że są mieszańcami Celtów z ,,nordykami”? ,,Nordycy” to jakaś grupa etniczna?

O Dżyzes…

  Anonim

  Właśnie podobno nie są, co potwierdziły badania DNA, Germanie są mieszanką jak to było wspomniane. O ludach germańskich nie ma wzmianki choćby na mapach sprzed chrztu Polski.

radek

Cziekawe to jest to że żydem i to na 100% był Alfred Rosenberg, twórca teori rasowej w nazistowskich niemczech:) dlatego jeden z sędziów z Norymbergi (amerykański żyd) przez kilkadziesiąt lat ukrywał amiętniki i zeznania Rosenberga :)

  heh

  Sigmund Freud nazwałby tą teorię kompleksem fallusa.

   Anula E.

   Co w teorii Freuda by kwalifikowao takie zachowanie jako „kompleks falusa?” Zreszta Freud nie pisal nigdzie o teorii kompleksu fallusa, a jesli chodiz o kompleksy to sa kompleksy Edypa i Elektry, ale mowil o fazie falicznej, a nie o zadnym kompleksie falusa, duza roznica.

Ostbaltisch

Mylisz się Radku, albo celowo wprowadzasz zamęt. Co prawda nazwisko Rosenberg nosi wielu […], lecz w tym wypadku jest to nieszczęsna, świętokradczo-profanatorska zbieżność z największym i najgenialniejszym europejskim umysłem XX wieku. O jego iście mistrzowskim kunszcie literackim i poznawczym można się przekonać, czytając sławetny „Mit XX wieku”. Sam wielki Alfred Rosenberg urodził się co prawda w estońskim mieście Tallinie a nie w Niemczech, lecz nie był ani Bałtem, ani Rusinem, ani […] żydem, tylko niemieckim osadnikiem z krwi i kości, którego odlegli, gospodarni przodkowie przypuszczalnie trudnili się ogrodnictwem, sadząc róże na górskim zboczu w Alpach. No i oponent Radosław zdaje się zapominać, że Pan A.Rosenberg był jednym z najbardziej przyjaznych Słowianom funkcjonariuszy III Rzeszy, podczas gdy np. generalny gubernator Hans Frank o dowiedzionych starotestamentowych korzeniach, wściekle Polaków nienawidził.

Portal to nie miejsce do szerzenia nienawiści rasowej czy etnicznej, dlatego komentarz został edytowany – Redakcja

Nasz publicysta | Autor publikacji | Redakcja

Kolejna partia komentarzy do artykułu z naszego porcja na Fb. https://www.facebook.com/ciekawostkihistoryczne:

Ula Ş.K.: a co za różnica… !!!

Daniel B.: Niemcom nie, ale niektórym naszym „uczonym” z pewnego ugrupowania religijno-politycznego się to udało…

Dariusz J. propaganda

Ciekawostki historyczne: Nie inaczej

Dariusz W.: Tak Jezus byl z Bawarii i umial jodlowac !!!.Nawet najstarsi Bawarczycy Go pamietali ha ha ha

Anonim

Nie mógł być Żydem był zbyt doskonały …Żydzi to mściwe i wredne Q…….. choć zdarzają się wyjatki!ale bardzo rzadko ….!

  Nasz publicysta | Autor publikacji | Rafał Kuzak

  A że tak zapytam. Ilu znasz Żydów, że wystawiasz tak kategoryczne oceny?

jw

Najpierw trzeba by zdefiniować i jakim/którym Jezusie mówimy. Bo chyba nie o postaci literackiej.
I tu zaczyna się problem.

  Anula E.

  Na pewno nie o postaci literackiej, tylko o Jezusie jako postaci historycznej. Historycy wieku XIX oczywiscie uznawali ze Jezus nie byl psotacia historyczna, tylko postacia z mitologii, ale dzisiaj hisotrycy juz tak nie mysla. Oczywiscie odrzucaja fragmenty o sprawach nadprzyrodzonych, jako elementy dotyczace wiary, nie historii. Porownuje sie oczywiscie teksty poza NT.

Rafał Rudawski

Jeszua – prawdziwe imię tak zwanego „Jezusa” oznacza JAHWE ZBAWIA. Jeszua przyszedł jako syn Boga Izraela, Wybranego Narodu, jako ŻYD, żył jako Żyd i umarł jako ŻYD. Szkoda tych wszystkich wypocin pro-aryjskich nacjonalistów…..

Dodam, że zgodnie z Tanach i Brit Hadasza, mesjasz także powróci pod koniec czasów jako ŻYDOWSKI MESJASZ.

pozdrawiam

  Mat21

  1. Sądząc po imieniu i nazwisku urodziłeś się jako Polak, żyjesz jako Polak i umrzesz jako Polak… Nie ma w Twoich postach informacji, czy jesteś Żydem (ale sądząc z wypowiedzi jest to prawdopodobne). Czy wg Ciebie obywatelstwo jest tożsame z narodowością?
  2. Biorąc pod uwagę Twoje posty, jesteś żydem. A jeśli tak, to czemu Ciebie interesuje kim był Jezus (wg Ciebie Jeszua)? Przecież Jezus nie jest postacią z religii żydowskiej. Jeśli się nie uznaje NT, to i postaci z niego.
  3. Skoro cyt.: „W TAKI SPOSÓB BÓG suwerennie zaplanował dotrzec do pogan z narodów” (przez Jezusa), to żydzi również są poganami (nie uznając jego boskości).

   Ewe

   Po pierwsze, bądźmy konsekwentni, Żydzi – dużą literą.

   Po drugie dlaczego odmawiasz ludziom niewierzącym lub innego wyznania, interesowania się Jezusem? Muzułmanie uznają Jezusa jako jednego z proroków, może im też zabronisz?

   Jesteś antysemitą, że tak bardzo boli Cię fakt, że Jezus był Żydem a Jego Ojciec najpierw wybrał naród żydowski? Mamy tego samego Boga i należy to szanować. Nie można być chrześcijaninem nie szanując podstaw wiary a one wywodzą się z judaizmu.

    Aryjski sekciarz

    Ewo,żydzi piszą się małą literą, jak chrześcijanie, czy muzułmanie. To własnie szabasgoje doprowadziły do tego, że raz używa się to słowo jako element religijny, drugi raz jako element narodowościowy. Niestety nie ma narodowości żydowskiej, jest narodowość izraelska lub judejska (od św. Judy, mieszkańca Judei – podobnie jak Palestyńczyk to mieszkaniec Palestyny).
    Oczywiście możecie mnie okrzyknąć antysemitą, ale mi to zwisa……

   Tomek

   narodowosc nie jest jednoznaczna z pochodzeniem etnicznym ani z religja . Jesli ktos sie upiera przy tzw czystym etnicznie profilu narodowym to podpisuje sie pod hitlerowska teoria rasy . Efekty takich postaw znamy

    JJohn wayne

    CO to pieprzysz, narodowość=Pochodzenie etniczne. Z kolei obywatelstwo nie jest równoznaczne z narodowością i jak napisał kolega powyżej, żydzi to nie narod lecz kult religijny, a jeśli ktoś chce ich nazywać narodem to jest to bardzo ale to bardzo sztuczny naród nawet bardziej niż naród amerykański…

Rafał Rudawski

Jak widać samo imię JESZUA określa kontekst, charakter, cel i misję i przede wszystkim POCHODZENIE mesjasza ;)

Zakłamywanie historii i wywyższanie narodów pogańskich ponad naród wybrany to próba leczenia kompleksów pogan.

Jeszua włączył pogan w przymierze z Ojcem, przez przelaną krew i jedną, doskonałą i skończoną ofiarę na krzyżu.

Aby to zrozumieć polecam studiować Torę, która wskazuje na Jeszua.

Rafał Rudawski

Problem pogan z narodów polega na tym, że nie chcą uznać NARODU MODELOWEGO BOGA IZRAELA od którego mają się uczyć zasad postępowania w życiu i miłości do Stwórcy.

Dopóki to się nie zmieni, będzie lipa, taka jak jest obecnie (wojny, bezprawie, etc.) tylko dlatego, że odrzucającym Boga Izraela wydaje się, że sobie sami poradzą.

  Deas

  Od Ariów pochodzących od Boga, pochodzą wszystkie ludy. To Ariowi potem Słowianie żyli w zgodzie z Bogiem i naturą. Odkąd pojawili sie izraelczycy (3 tys lat pne- tak sami to ustalili poDNA) zaczęły sie knucia szczucia, zawsze gdzieś na obrzeżach ( centrum było Arkaim)w jednym celu – zniszczyć potomków Boga

  Kuba

  A to właśnie naród Żydowski roszczy sobie prawa miana narodu wybranego, a w Bibli ani razu nie ma określenia Żyd.

   JAM

   A biblia była pisana po polsku? A może Judea znaczy coś innego?

  Kuba

  Obj 3:9 Oto sprawię, że ci z synagogi szatana, KTÓRZY PODAJĄ SIĘ ZA ŻYDÓW, a nimi nie są, lecz kłamią, oto sprawię, że będą musieli przyjść i pokłonić się tobie do nóg, i poznają, że Ja ciebie umiłowałem.
  10 Ponieważ zachowałeś nakaz mój, by przy mnie wytrwać, przeto i Ja zachowam cię w godzinie próby, jaka przyjdzie na cały świat, by doświadczyć mieszkańców ziemi. 11 Przyjdę rychło; trzymaj, co masz, aby nikt nie wziął korony twojej.
  12 Zwycięzcę uczynię filarem w świątyni Boga mojego i już z niej nie wyjdzie, i wypiszę na nim imię Boga mojego, i nazwę miasta Boga mojego, nowego Jeruzalem, które zstępuje z nieba od Boga mojego, i moje nowe imię.

  Kuba

  To przecież Żydzi roszczą sobie miano narodu wybranego. W Biblii jest mowa o Izraelitach. Dziwne, że syjoniści akurat tak nazwali swoje państwo….

Rafał Rudawski

Czy komuś się to podoba, czy też nie, W TAKI SPOSÓB BÓG suwerennie zaplanował dotrzec do pogan z narodów.

pozdrawiam

Anonim

Mam tylko jedną uwagę. Matka Jezusa nazywa się Maryja a nie Maria. Przynajmniej tak funkcjonuje w naszym rodzimym języku.

  Aryjski sekciarz

  Na imię miała Miriam, nie Maria, nie Maryja i nie Marusia!

ddr

Ludwig Woltmann był niemieckim Żydem, marksistą i zoologiem próbującym naukowo uzasadniać rasistowskie teorie. Żaden z niego „socjolog”. Ot, ciekawostka:)

rew

Widzę, że […] niektórzy na tej stronie usiłują wykorzystać rzekomą żydowskość Jezusa do swoich […] partykularnych celów. Przedstawienie zdjęcia małpoluda jako zdjęcia Jezusa, to bezczelność, która tylko z tej grupy etnicznej się może wywieść.

Nieważne, czy Jezus był Aryjczykjiem, czy nie. Był obywatelem Rzymu, więc pewnie był.
Ale najwazniejsze jest to, że nie był Żydem. Żydów potępił, a ci doprowadzili do jego morderstwa, i otwarcie twierdzili, że nie jest ich.

Komentarze nie są miejscem do obrażania innych, dlatego został on edytowany – Redakcja

  Anula E.

  Zdjecie Jezusa ktore okreslasz jako „malpoluda” to rekonstrukcja artystyczna zrobiona przez artyste, a nie grupe ludiz (pewni emasz na mysli Zydow).

  Obywatele Rzymu mogli przynalezec do rzonych grup etnicznych. Jesli chodzi o potepianie Zydow, nie rozumiesz o co chodzi. Zreszta Jezus nie byl obywatelem Rzymu, nie mail tych rpzywilejow ktore dawalo obywatelstwo rzymskie. Wazne by poduczyc sie troche historii, zrozumiec troche realia polityczne i spoleczne, i jak wtedy ksztaltowalo sie zycie religijne w Judaizmie, i role Jezusa jako reformatora Judaizmu, to wtedy bedzie jasne o co chodzilo z ta krytka Zydow.

   Ciotka

   Obrazek o jaki sie spieracie, to nie fantazja artystyczna – to rekonstrukcja czaszki szkieletu mlodego mezczyzny, mniej wiecej w wieku w jakim powinien byc Chrystus, gdy umarl, odnaleziona mniej wiecej w miejscu, w jakim moglby byc pochowany i noszaca slady smierci przez ukrzyzowanie (ale inne niz to z ikonografii chrzescijanskiej – gwozdzie przechodzily poprzez kostki nog i nadgarstki, zreszta to nie byla rzadka rzymska egzekucja).
   A jesli chodzi o zrodla historyczne, potwierdzajace istnienie Chrystusa to – niestety – tych nadal nie odkryto i nadal sa te same i takie same, jakie byly znane badaczom wczesniejszych epok. Z Flawiusza wiemy np. o powstaniu zydowskim i – jak to zwykle w takich przypadkach bywa – o istnieniu jego przywodcy, ale ni slowa o jego boskiej naturze etc. etc.

   Zreszta wiara nie polega na posiadaniu namacalnych dowodow istnienia jakiegokolwiek boga, a wiec po kiego to polskim katolikom? Wiara zbyt slaba?

   Ciotka

   Nie wiem, jak sie tu edytuje wlasne posty, a wiec sie do samej siebie osobno dopisuje, by postawic kropke nad „i”.
   Coz, moi kochani, gdybym byla osoba wierzaca, to wzielabym sobie do serca opowiesc o Niewiernym Tomaszu i tych nieszczesnych dowodow na istnienie Boga jednak bym z uporem maniaka nie szukala….

  JAM

  Skąd pomysł żeby Chrystus „był obywatelem Rzymu” ?

Jola

Zobaczcie obraz Jezusa z filmu „Niebo istnieje na prawdę” namalowała go dziewczynka, która Go widziała i Clinton potwierdził: Jezus jest tam namalowany jako blondyn z niebiesko-zielonymi oczami. Może jest w tym ziarno prawdy?

Grafos

Są to takie same dywagacje jak dochodzenie czy Piast Kołodziej był praworęczny. W jaki sposób tego się dowiedzieć? Ze spisanych dużo później opowieści przekazywanych ustnie? Do tego przepisywanych później z „aktualizacjami”? Bądźmy poważni. To są rozprawy „naukowe” po zabawie w głuchy telefon. Na wszystkim można zarobić.

  Nasz publicysta | Autor publikacji | Rafał Kuzak

  Cała istota ciekawostki nie sprowadza się do tego czy Jezus był Aryjczykiem czy Żydem, tylko do tego, że naziści mocno lansowali tę teorię.

   Grafos

   To prawda, ale komentarze brną w dyskusję bez możliwości dojścia kiedykolwiek do prawdy. Natomiast ta nazistowska ideologia często brnęła na manowce logiki.

Anonim

Tylko czekam na teorie że Jezus był murzynem…

Nasz publicysta | Redakcja

Garść komentarzy do artykułu z profilu „Ciekawostki historyczne, o których prawdopodobnie nie słyszałeś”
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=400671670123350&id=157583547765498

Jakub T.:
Nie pytajmy kim niby był z pochodzenia. Zadajmy inne pytanie – czy w ogóle był?
Patryk Michał M.:
to że był potwierdzają rzymskie zapiski sądowe
Wiktor S.:
Jako postać historyczna to na 100%
Anna Z.:
Jakub, to że był jest niemal pewne. W dziełach rzymskich i żydowskich historyków pojawia się pewien Jezus/Joszue który został ukrzyżowany, bo się wtrącał.

Ewelina B.:
Arameiczykiem a nie aryjczykiem

Dawid K. K.:
Nie mógł byc Aryjczykiem, bo podobno Matka Boska była Polką
Albin G.:
No właśnie. Powiesz Polakowi, że był Żydem to będzie się zapierał, że był Polakiem i w dodatku katolikiem.
Dagmara K.:
Tak… Z Częstochowy

Bogusław G.:
co za brednie – był Bogiem !…. wszelkie przypisywanie mu narodowości – to brednie nieuka !

Krzysiek T.:
Hitlerowska propaganda

Nasz publicysta | Redakcja

I jeszcze kilka komentarzy z naszego facebookowego profilu
https://www.facebook.com/ciekawostkihistoryczne/posts/1118567348171923

Elżbieta S.:
Ten portret z prawej, jest rekonstrukcją jakiegoś anonimowego Żyda, odtworzoną na podstawie szczątków, pochodzących z czasów ewangelicznych.Pamiętam, kiedy kilkanaście lat temu, zamieszczono tę fotografię, dołączając informację, że tak mógł wyglądać Jezus. Teraz mówi się tu, ŻE TAK WYGLĄDAŁ!Coś tu nie gra.
Mario R.:
on sam nie wiedział jak wygladał.
Filip S.:
Bo tak wygladal, prawda jest taka, ze jesli wgl zyl to byl ciemny jak Arab. W koncu rzecz sie dziala 2 tys lat temu na Bliskim Wschodzie, tam nie bylo bialych ludzi!
Elżbieta S.:
Tak by wyglądał, gdyby nie był Synem Boga, w co wierzę ja i miliony innych chrześcijan. Ponadto, warto wspomnieć o licznych objawieniach, które niosły wiedzę o wyglądzie Jezusa Chrystusa.
Agata C.:
Chyba chodzi i fantazje i wyobrażenia? Syn Boga musi być piękny zewnętrznie i po europejsku? Jakie to byłoby smutne.

Natalia:
Wydaje mi się, że jak ktoś wierzy to nie ma to znaczenia czy Jezus miał brode czy nie, był śniady czy biały i czy był rudy czy ciemny. Wiadomo, że wizerunek Jezusa był kreowany przez kościół od wieków i taki obraz się już przyjął w kulturze chrześcijańskiej, tak na prawde nigdy nie będzie wiadomo jak dokładnie wyglądał Jezuz więc na ch*j drążyć temat…

:.אני שונא א
Obraz specialnie zmodyfikowany przez nazistów zaraz przed rozpetaniem II WŚ Miał na celu przychylenie sie Chrześijan na strone nazizmu i Ideologi Hitlera ..

Arkadiusz S.:
Tak, tak, był Aryjczykiem, a później zabili Go Indianie; zabili Go i uciekł, by spotkać się ze swoimi kumplami. Sorry, ale na takie bzdury pozostaje już tylko sarkazm.

Marta S.:
Nie był ani Żydem, ani Aryjczykiem, bo ma portorykańskie imię
Tam co drugi ma na imię „Hesus”

Stanisław J. S.:
Wikary: A może pani Solejukowa powiedzieć jakiej narodowości była Matka Boska?
Solejukowa: Jakże to znaczy? Dziwne pytania ksiądz zadaje. No… nasza matka to przecież, czyli Polka.
Wikary: Jak może pani twierdzić, ze Matka Boska jest Polka?
Solejukowa: Przecież Matka Boska Częstochowska, a Częstochowa gdzie leży? Chyba nie we Francji?
Wikary: Matko Boska!
Solejukowa: Częstochowska. Tak, tak proszę księdza.
Wikary: A Jezus Chrystus to jakiego, uważa pani jest pochodzenia?
Solejukowa: No, a jakiego ma być jak matka Polka? Przecież matka obcego dziecka nie urodzi, tylko swoje. Jak ona nasza, to i on z naszych, czyli Polak.
Wikary: Pani Solejukowa, o Pana Boga to już się boje pytać!
Solejukowa: A niech ksiądz pyta. Ja wiem, co trzeba.
Ksiądz odchodzi zatykając uszy.
Solejukowa: A to się nam trafił młody wikary niedoświadczony.
Mikolaj B.:
To nie jest smieszne ,ale jest pewien procent Polakow ktory wlasnie tak mysli
Stanisław J. S.:
Ten tekst jest śmieszny. Natomiast to, że są tacy, którzy myślą tak na serio to istotnie śmieszne nie jest.

Jakub Roman P.:
Jezus, o ile istnial, to byl zwyklym filozofem.
Zrobiono z niego syna bożego, supergwiazdę, czy aryjczyka.
Co za różnica? Klótnia o wygląd czy atrybuty Jezusa byla tylko pretekstem do rozszerzania swojej wladzy przez np. kościól czy nazistów.
Zresztą, Hitler mial po wojnie (gdyby niestey wygral) pożegnać się z chrześcijaństwem. On wolal okultyzm. Himmler też.

Adam S.:
Jezus była kobietą.

Ania C.:
„nie był Żydem, był Aryjczykiem”- aaa to przepraszam, to wszystko zmienia

Agnieszka M.:
A guzik tam się znali. Był Eskimosem!

Agnieszka W.:
A kosmita nie byl?

Maciej S.:
Aryjczykiem ? Bo słyszałem że prawdziwym Albańczykiem
Adam M.:
Aramejczykiem

Agnieszka O.:
Oczywiście, że był Aryjczykiem… A dalsza część prawdziwej jego historii jest taka, że po zmartwychwstaniu zamieszkał w Niemczech – gdzie mieszka do dziś zajmując penthouse w Monachium. Z tego co wiem pracuje w banku

Wojtek M.:
Tak a ja jestem chinczykiem

Sylweriusz S.:
….Jezus byl Galilejczykiem…..wtedy to byla roznica od Judejczykow=zydow

pginski0@gmail.com

Interesujące jest to, że katolicka Bawaria nie poparła Hitlera. Dostał on polarcie bardziej od protestantów

lavinka

Osobiście skłaniam się ku dwóm teoriom. Pierwsza – rzeczywiście Chrystus nie przypominał typowego żyda, na to są akurat źródła, zawsze był opisywany jako ktoś, kto wyróżniał się z tłumu. Czym się wyróżniał, to już inna sprawa, dość niejasna. Prawdopodobnie był nieślubnym dzieckiem jakiegoś Rzymianina, a zatem mógł mieć jaśniejszą karnację, nawet niebieskie oczy czy po prostu górować nad ziomalami wzrostem.

Druga teoria – był po prostu albinosem. To się zdarza w wielu miejscach na ziemi i z aryjskością nie ma nic wspólnego. Albinosi w zależności od stopnia zmian genetycznych mają białe lub potwornie marchewkowe włosy, bladoniebieskie lub czerwonawe oczy i trupio białą cerę. Często się rodzą w kulturach, gdzie wydaje się za mąż kobiety za swoich kuzynów, wśród żydowskich plemion ta praktyka była powszechna, zresztą z czasem zaczęto jej zabraniać z wiadomych względów. To by mogło pasować do opisywania go jako „dziecka z pierwiastkiem bożym”.

Zresztą to woda na młyn teoriom kontaktu z obcymi cywilizacjami w przeszłości. Był hybrydą dwóch gatunków, miał jakieś niespotykane zdolności w związku z tym, ale jako hybryda mógł być bezpłodny. Zresztą odmienny wygląd często był powodem traktowania ludzi jako wcieleń Boga, weźmy niebieskoskórego hinduskiego Krishnę (prawdopodobnie ofiarę srebra koloidalnego lub rzadko spotykanej mutacji genetycznej). No ale to już czysta fantastyka, pod którą się nie podpisuję. :)

  redu666

  Albo był synem Boga. znajac jezyki tych czasów wiadomo ze glowne okreslenie jego jak AL-lah tudziez lah-lach-lech-lechita oznaczały słowiańskiego Pana . to co pisze to nie prawda objawiona tylko jedna z wielu teori . Do teori trzeba podchodzic z dystansem, ale milo sie slucha ;]

  JAM

  „Prawdopodobnie był nieślubnym dzieckiem jakiegoś Rzymianina” a może Marsjanina?

Nasz publicysta | Redakcja

Komentarze do artykułu z naszego profilu na fb:
https://www.facebook.com/ciekawostkihistoryczne/posts/1264262676935722

Natalia A.: A czego się spodziewaliscie po człowieku urodzonym w Palestynie? Chcieliście typowego Europejczyka? To Kościół zachodni ucharakteryzowal go na podobnego do nas, by był bardziej ” przyswajalny” dla chrześcijan

Stanisław B.: Jezus był Polakiem a jego matka pochodziła z Częstochowy. Słyszę to często od katolików

Mariusz W.: Jezus był Polakiem i pochodził ze Swiebodzina?

Dex

Jezus i apostołowie byli Polakami. Poza Judaszem oczywiście.Weźmy np. cud w Kanie Galilejskiej. Na wesele wbija Jezus ze swoimi uczniami i jakiś czas po przybyciu tego towarzystwa brakuje alkoholu. Że zabrakło, przypadek na weselu niemożliwy. Kilkunastu soczystych facetów narzuciło po prostu takie tempo, że gospodarzom ręce opadły. Poprosili Jezusa by skombinował kilka flaszek. Jak dowiadujemy się z Biblii, załatwił ok. 600 litrów! . Małostkowy widać nie był co oddala go od Żydów a przybliża nam, Polakom. Jak żyję nie byłem jeszcze na imprezie na której było tyle paliwa i to tylko w drugiej części. Sięgnijmy też do ówczesnej obyczajowości. Żydzi byli pobożni, pili mało i dużo się modlili. Skoro Żydzi nijak nie mogli tyle wypić, wytłumaczenie jest tylko jedno: to byli nasi! Jeszcze jeden argument za tą tezą. Apostołowie porzucili swoje żony oraz rodziny i poszli za Mistrzem. Sorry, ale Żydzi takiej fantazji nie mieli! Żyd, zanim w ogóle podjąłby taką decyzję, zamęczyłby rabina swoimi wątpliwościami, a ten by go od tego odwiódł. Pójście w długą i zostawienie rodziny równało się u nich samobójstwu we własnym środowisku. Ten dowód przesądza: to byli nasi! Śladem po tamtych czasach jest dziś nader często używany zwrot (zwłaszcza w środowisku ostro pijących) „Mistrzu”.

  Anonim

  dobre(:)

  Anonim

  Pić, pić- chłopcy to ja szybko skocze- Jezus tylko nie ty.

Dex

No tak, ale skąd tysiące lat temu nasi w Izraelu? Proste. Panowało niewolnictwo. Słowianie stanowili wśród niewolników tak dużą grupę, że niektórzy wywodzą nazwę Słowianin od łac. sclave – niewolnik. Chwytano Słowian i po kupnie na targach niewolników nowi panowie rozwozili ich po całym Cesarstwie Rzymskim. To tłumaczy dlaczego środowiskowe samobójstwo nie było im straszne. Po prostu jako ludzie napływowi i przymusowo osiedleni ze środowiskiem lokalnym nie byli zbytnio związani, za to monotonia i nuda ich zabijała. To i poszli w długą za Mistrzem. Woleli na luzie zwiedzać kraj w którym było zawsze ciepło, gdzie mogli łowić rybki a w razie głodu Mistrz zawsze coś na ząb wykombinował. W paczce znalazł się też Judasz bo musiał być jakiś łącznik z tubylcami.

  Anonim

  Szybko jeszcze jedna ciekawostka, bo za chwile północ !

  bośniak

  bardzo przepraszam kolege ale rzym nigdy nie przekroczył granic dunaju ani renu! więc żadnych słowiańskich germanskich niewolnikow to on nie mial gdyż valhalla itp. jeżeli juz tak bardzo chcemy ,żeby jezus miał pochodzenie nordyckie to juz pisze historyjke!!
  Poprostu Rzym postanowił nająć sobie jakąś grupke nordyckich wojownikow na wypad właśnie w tamte tereny i oczywiscie bardzo dobrze ich opłacić metalami szlachetnymi za które u siebie(Germania) zdobędą liczne ziemie i zwierzęta hodowlane xd i na tym wypadzie jednemu z owych puściły granice przyzwoitości (oczywiście z góry zakładamy ,że na widok owych wojowników był tak zwany szał cipy) i właśnie wybrał się na intyme spotkanie z niejaka maria która oczywiście była bardzo piekna bo jak wiadomo józef był bogaty i szanowany(chyba był jednym z najlepszych budowniczych domów z drzewa w swoim kraju) to wybrał sobie jakąś śliczną lufe! i tak właśnie nazwała maria owego wojaka aniołem xd.
  Przypuszczalnie symulując mieszanie ras to Jezus był szatynem o zielonych oczach(pigment niebieski z dodatkiem brązowych plamek…)… THX

   Jan

   Quinctili Vare, legiones redde! Bitwa w lesie Teutoburskim.Do szkoły i czytać, czytać i jeszcze raz czytać.

marcelek

ani żyd, ani aryjczyk! to POLAKz krwi i kości, przecież matka Maryja zwana dziewicą to polka z częstochowy, lichenia,kalwarii i innych miejsc zwanych świętymi!

qwe1rty

Jeśli w ogóle istniał rzeczony joshua to co z jego rodziną? Jakoś się o tym nie mówi. Przecież w tamtych czasach 33-leni facet to już od dawna był obarczony żoną i przychówkiem. A ten co, porzucił pociechy i zaczął włóczyć się z podobnymi sobie moczymordami od wiochy do wiochy.

Anonim

A jeżeli Mesjasz był adoptowany??

Anonim

A u nas mówią że Jezus był Polakiem i katolikiem

  JAM

  u jakich was?

Sia Efron

Jezus był Aramejczykiem. Nazistom coś sie pomyliło na swój uzytek. Aramejczycy byli ludem semickim, co sprowadza sprawę do faktu, iz Jezus był Żydem.

Wadimek

Jezus Aryjczykiem? Jakie bzdury, pisanie takich rzeczy jest dla Żydów upokorzeniem. Jezus nie mógł być wysokim długowłosym blondynem o jasnych oczach ponieważ pochodził z Bliskiego Wschodu, a nie z Zachodniej Europy. Ci durni katolicy sobie przyjęli takie wyobrażenie Jezusa. Dowody: 1.Rysy twarzy: Jezus był Żydem, zapewne więc odziedziczył po matce semickie rysy twarzy (Hebrajczyków 7:14). Mało prawdopodobne, żeby w jakiś szczególny sposób rzucały się one w oczy. Przy pewnej okazji podróżował w tajemnicy z Galilei do Jerozolimy i nikt go nie rozpoznał (Jana 7:10, 11). Najwidoczniej nie wyróżniał się nawet spośród swoich najbliższych towarzyszy. Przecież Judasz Iskariot musiał wskazać Jezusa żołnierzom, którzy przyszli go aresztować (Mateusza 26:47-49). 2.Włosy: To mało prawdopodobne, żeby Jezus nosił długie włosy, ponieważ Biblia mówi, że jest to „wstydem dla mężczyzny” ​(1 Koryntian 11:14). 3.Broda: Jezus miał brodę. Stosował się do wymogów Prawa, które zabraniało dorosłym mężczyznom ‛niszczenia skraju swej brody’ (Kapłańska 19:27; Galatów 4:4). Poza tym Biblia wspomina o brodzie Jezusa w proroctwie dotyczącym cierpień, które miały go spotkać (Izajasza 50:6). 4.Ciało: Wszystko wskazuje na to, że Jezus był silny i zdrowy. W trakcie swojej służby wiele podróżował (Mateusza 9:35). Żeby oczyścić świątynię, dwa razy poprzewracał stoły wymieniających pieniądze, a raz biczem wypędził stamtąd zwierzęta (Łukasza 19:45, 46; Jana 2:14, 15). Dzieło Cyclopædia McClintocka i Stronga informuje: „Całe sprawozdanie ewangeliczne wskazuje, że [Jezus] był silny i cieszył się bardzo dobrym zdrowiem” ​(tom IV, strona 884). 5.Mimika: Jezus był człowiekiem ciepłym i współczującym. Bez wątpienia uczucia te malowały się na jego twarzy (Mateusza 11:28, 29). Chętnie zwracali się do niego ludzie różnego pokroju, którzy potrzebowali pomocy i pociechy (Łukasza 5:12, 13; 7:37, 38). Nawet dzieci swobodnie czuły się w jego towarzystwie (Mateusza 19:13-15; Marka 9:35-37).
Błędny pogląd: Jezus był słaby fizycznie.
Fakt: Jezus był bardzo męski. Na przykład śmiało się przedstawił uzbrojonemu tłumowi, który przyszedł go aresztować (Jana 18:4-8). Z pewnością musiał też być silny, bo wymagała tego praca cieśli oraz używane w niej narzędzia (Marka 6:3).

Dlaczego więc potrzebował pomocy w niesieniu pala męki? I dlaczego umarł wcześniej niż zawieszeni obok niego ludzie? (Łukasza 23:26; Jana 19:31-33). Zaraz przed egzekucją Jezus mógł być bardzo osłabiony. Całą noc nie spał, częściowo z powodu emocjonalnej udręki (Łukasza 22:42-44). W nocy znęcali się nad nim Żydzi, a rano torturowali go Rzymianie (Mateusza 26:67, 68; Jana 19:1-3). Z pewnością przyśpieszyło to jego śmierć.

  Mondra

  „Włosy: To mało prawdopodobne, żeby Jezus nosił długie włosy, ponieważ Biblia mówi, że jest to „wstydem dla mężczyzny” ​(1 Koryntian 11:14). ”
  A to Ty nie wiesz czym jest NAZIREAT?

Wadimek

Jesteście ciemni jak wszyscy katolicy. Pewnie nie wiecie, że kłanianie, modlenie się do obrazów i posągów jest grzechem.

Piotr

Co za banialuki, wymyślili to aby usprawiedliwić swoje mordy aby im księża armaty święcili. Jezus był żydem.

Zdzisław Wróblewski

Nikomu nie przyszło na myśl, by spytać Jezusa o pochodzenie? Pytam na poważnie. Na żadnym forum, nikt nie zapytał: kim Jesteś. Nikt nie pytał, bo nikt nie wierzy, że Jezus żyje w ludzkiej postaci. Gdyby był żydem, to już żydzi by to głosili. Skoro nie głoszą, to Go tam nie ma. Jest, ze swoim narodem. Żydzi, a więc i kościół jako taki ma nie wiedzieć.Zniknie jedno i drugie z tego świata.Skoro Jezus jest, to czas na przemiany. 2-go czerwca, skończył 72 lata.

  Renee

  Zdzisław Jezus Wróblewski? gdzie miało miejsce ukrzyżowanie?

   Ada

   Podobno wcale nie był ukrzyżowany

  Ada

  Możemy porozmawiać ?

Mondra

„Już na początku lat 20. Adolf Hitler w czasie wielu przemówień stwierdzał, że nie wyobraża sobie Jezusa jako kogoś innego, niż wysokiego blondyna o niebieskich oczach.”

Zupełnie podobnie miało to miejsce w komentarzach pod obrazem „Jesus – Prince of peace”, którego namalowała dziewczynka z U.S.A (teraz mieszka w Australii);
namalowała Jezusa jakiego „widziała”
(ale do namalowania posłużyła się modelem, którego szukała 2 lata , porobiła mu zdjęcia i przemalowała, mówiąc że to Jezus). A chłopiec („Heaven is for real”) mówił, że też widział Jezusa i ze dopiero jak zobaczył ten obraz księcia pokoju, to stwierdził, że Jezus ktorego „widział” właśnie tak wyglądał.

Roxy

1. Nie piszesz o Chrystusie ale jego fałszywym wizerunku stworzonym na wzór Rzymianina (prawdopodobnie Caesara Borgia). Niby historyk a powtarza jak papuga bzdury zrecyklingowanej przez Kazarów (potomków starożytnych Rzymian) historii. Haft.

Anonim

jeden komentarz prawdziwy spytajcie kim jest narod wybrany nie jest norodem najlepszym swiadczy o tym sposob poczecia miejsce urodzenia adopcja wrodzie wskazuje to fakt sluzebny boga wzgledem ludzi a jezus uczy tego oraz sluzebnosci wobec blizniego dlatego ma urodzenie najnizsze w tym okresie praca fizyczna byla pogardzana tak jak dzisiaj i smierc jego musiala byc chaniebna wam ludziom wydaje sie ze rozumiecie duzo ale nic nie rozumiecie obcy i swoj

  JAM

  osobliwa ortografia i gramatyka, treść też trudna do pojęcia

Nie ważne

Jezus mówił że jest synem dawidowym. Za herezję kamienowano. Ponieważ Jezus był wywrotowcem i wzywał swój naród do rebelii, musiano go ukrzyżować, a była to w owych czasach rzymska kara, przede wszystkim za przestępstwa polityczne.

  JAM

  Wcale tak nie mówił, wręcz przeciwnie. „Nauczając w świątyni, Jezus zapytał: Jak mogą twierdzić uczeni w Piśmie, że Mesjasz jest Synem Dawida? Wszak sam Dawid mówi w Duchu Świętym: Rzekł Pan do Pana mego: Siądź po prawicy mojej, aż położę nieprzyjaciół Twoich pod stopy Twoje. Sam Dawid nazywa Go Panem, skądże więc jest [tylko] jego synem?” (Mk 12, 35 – 37 i paralene Mt 22,41-46; Łk 20,41-44).
  „Za herezję kamienowano.” Dokładnie, zatem nie zrobili tego izraelici. O przyczynach skazania na ukrzyżowanie Józef Flawiusz pisze: Piłat skazał na podstawie doniesienia starszyzny izraelskiej (nie ludu), Tacyt przyczynę pomija.

Marcin

Jezus był oczywiście Polakiem, katolikiem, wyborcą PiS, słuchaczem Radia MaRyja, telewidzem TV Trwam, a gdyby dożył wieku emerytalnego, to nosiłby moherowy beret i zapisałby całą swoją emeryturę na rzecz Rydzyka.

elmi

Panie Autor, chyba pomyliles slowo aryjczyk ze slowem aramejczyk.

Scytka 7777777

hahahahahahaha Jozue ksywa Jezus, . postać z wymyślonym życiorysem w celu zrobienia fortuny i zdobycia władzy przez zachłannych Żydów tkwz, przechrztów. Zlepili owo cudo zbawcze na podstawie Mitry, Buddy, i innych „bogów” , pobrano zwyczaje od innych narodów, np, od Celtów zjadanie zmarłego w celu pozyskania jego mocy., co jest tkzw.komunią świętą. Zapraszam na ucztę baranka,….Hahaha! I piją jego krew. Pisać , że Jozue nie był Żydem to dla niego ogromna zniewaga, bo Żydów tylko kochał i tylko do Żydów przyszedł, i a zanim wyzionął ducha . Hahahaha! Ogromna zniewaga, bo nienawidził innych plemion np, narodu Kanaan.Hahaha z Ariów się wywodził, Żyd homoseksualista kochanek Jana. Przyniósł ponoć światu nie pokój, lecz miecz. Żałosne , śmieszne są te żydowskie wypociny mityczne.

Scytka 7777777

muszę dodać, że te portrety guru Jozuego/Jezusa, syna dawidowego zrodzonego z Żydówki dziewicy z kilkorgiem dzieci, (miał przecież braci którymi pogardzał podobnie jak matką), i wiecznej panny ożenionej z Żydem Józefem, owe portrety są wymyśloną, wyidealizowaną do kiczu, wizją natchnionych „artystów” a nie żadną wierną jego podobizną. Jak by to niektórzy chcieli.Żydzi, bruneci łącząc się z bladymi Germanami rodzili piegowatych rudzielców.Próby zrobienia z owej postaci, o której rzymskie kroniki milczą , czegoś nadnaturalnego, wyrywanie go sobie z jednego plemienia do drugiego,przypisywanie mu cech mędrca,miłosiernego zbawcy świata ,a nawet stwórcy świata zrobiło się jakąś tragikomedią. Sekcie tej daleko jest do miłosiernej.. Mordowanie Słowian, wojny krzyżowe, inkwizycja, rekonkwista, konkwista, zaprowadzanie ciemnoty, palenie ludzi na stosie za głoszenie nauk niezgodnych z Biblią… i wiele innych „dobrodziejstw ” wynikających z panowania Watykanu rozsiadłego na gruzach Rzymu i wzorującego się na nim, to wszystko mówi za siebie. Bądźmy ludźmi racjonalnie myślącymi. Świat pogrąża się w coraz większym chaosie, a ja czekam , czekam na to zbawianie i doczekać się nie mogę…Straciłam wiarę, czy kiedykolwiek nadejdzie. A po śmierci…hmm, co tam jest, tego nikt nie wie.Żaden Żyd nie ma monopolu na nasze życie. Jesteśmy wolni.

  Anna

  jeszcze kilka lat, nie kilkanascie a kilka

patrick_o_hooligan

Jezus Chrystus był Żydem z wyznania a ze sporym prawdopodobieństwem Celtem (Galilejczykiem) z pochodzenia. Król judejski Jan Hyrkan przywrócił Izraelowi Galileę – kraj, w którym w III w. przed początkiem ery chrześcijan zamieszkał odłam celtyckiego szczepu Galatów. Szczep ten został konwertowany przez tego króla na żydostwo. Chrześcijaństwo jest połączeniem judaizmu z elementami religii celtyckiej, takimi jak wiara w ukrzyżowanego króla-boga, kult Graala, hierogamia, kult bogini-matki etc.

licens l

Jeśli już rozpatrywać sprawę naukowo, to gdyby iść tropem aryjskim prędzej dojdziemy do Słowian a więc Scytów i Sarmatów, bo to nasza grupa etniczna mieni się Ariami a więc ma pochodzenie aryjskie, a nie żadni Celtowie i wszelkie plemiona grupy nordyckiej, współcześnie, błędnie zwane Germanami. Dziś badania archeologiczne i niepodważalne dowody DNA wskazują, że tak jest, a jeśli komuś wydaje się to mało, niech przyjrzy się językowi polskiemu od strony naukowej. Językoznawcy to potwierdzą. Język polski, o czym mało kto z Polaków wie, należy do języków ,,kopalnych”, bardzo starych, ponieważ z pomocą języka polskiego można swobodnie czytać sanskryt. Inne języki są dużo młodsze o czym mogą wam opowiedzieć językoznawcy. Tak, że Niemcy czy Anglicy nie mają się czym pochwalić. Starożytność naszego języka wskazuje zarazem na bardzo stare korzenie naszej lechickiej, sarmackiej, aryjskiej nacji, cywilizacji. Pewnie dlatego Niemcy zazdrościli nam tego i Hitler przywłaszczył sobie od nas pochodzenie rasy oraz symbole naszej kultury, w tym religijne, m. in. swastykę.Historię tak zmanipulowano żeby umniejszyć naszą rolę w niej, a świadectwem tego fałszu jest wielowiekowa próba wymordowania naszej rasy i wymazania jej z kart historii oraz mapy świata.

Anonim

W hiszpanii co drugi to Jezus.

Je-zus

hah, kościół, nazizm, pis i gówno. Połącz kropki….

Nath

Jezeli chodzi o rase to duzo nie wiecie tak na prawde jest kilka roznych przebic rasowych jezeli mozna tak powiedziec a dziela sie one grupa krwi, w genetyce rozwoj rasy i odlam od innego szczepu odroznial sie poprzez przystosowanie biologiczne do otoczenia, jezeli mozna by podzielic ludzi to najwyzej na homo sapiens sapiens, homo sapiens habilis, homo sapiens erectus, i tak dalej i tak dalej, a tak na prawde w ewolucji kazdy szczep byl inny no i teoria ewolucji ze kazdy jeden ewoluowal z drugiego tez jest bledna, jako naukowca moge powiedziec ze malo w tym dowodow ale genetycznie podzieleni jestesmy na tyle grup ile grup krwi, wiec wychodzi na to ze w ludzkosci bylo kilka szczepow ktore ewoluowaly niezaleznie od innych, rasa zalezy od grupy krwi czyli od genow dominujacych, mozna byc bialy a miec wiecej genow wspolnych z czarnym i odwrotnie wiec jest tylko bledna teoria na ktora nie ma wystarczajaco dowodow. Potem mieszanie geneteczne poprzez migracje ludzi i mieszanie z innymi szczepami zrobilo swoje ale zawsze wychodzily geny dominujace. Wszystko co mowie jest tez oparte na teorii ale jest ona bardziej prawdopodobna niz teoria Darwina albo jakiekolwiek inne. Teraz mowiac o Jezusie, byl on tej rasy ktorej byl grupy krwi jezeli mozna przyjac to pojecie rasowe wedlug tego, jednak jestesmy zbyt mali i mamy za malo wiedzy na ten temat zeby spekulowac w ten czy w inny sposob, najlepiej trzeba by sie odniesc do Jezusa i z nim porozmawiac, jest to mozliwe ze mamy szczep obcy tez, ktory nie ewoluowal na tej ziemi.

jkkkl

Teraz badano krew z calunu i znaleziono spokrewnionych wspolczesnych to DRUZOWIE

Ewa

W świetle badań DNA krwi z Całunu Turyńskiego dziś już wiemy, że mtDNA jest Druzyjskie, a wykazuje wielkie podobieństwo do żyjących Druzów w okolicach Nazaret.
Czyli jeżeli Całun Turyński jest oryginalny, to Jezus z matki jest Druzem, a z ojca Bogiem.

tess1

Mentalność,dobroć,szlachetność,milość bliźniego Jezusa Chrtstusa w niczym nie przypominają żyda(tak mawiał nasz znajomy,pamiętający pochód „biednych”żydów,którzy nie potrafili unieszkodliwić prowadzących ich w niewiadomym.kierunku i celu dwóch niemieckich żołnierzy).Mówił,że żydzi(wyznawcy)nienawidzą innych nacji.
Jezus kochał ludzi i za nich umarł,a nie żądał hołdu.

Prawdakole

Ta gęba żydowska,niby „Jezusa”,po to jest pokazana,żeby Go obrzydzić i wyśmiać.Typowa zagrywka „wybrańców”.Twarz świadczy o wnętrzu duchowym człowieka.Wnętrze Chrystusa przeczy temu zbirowi.Tu maczali łapy „sami swoi”.Mentalność Chrystysa przeczyła każdemu żydowi(wyznawcy-piszemy małą literą).To nie jest antysemityzm,ale zapewnienie o odczuciu wielu dobrych ludzi,którzy nie chcą przemocy i krzywdy dla bliźniego.Oni przylgnęli do prawd Jezusa-Galilejczyka.Żydy (ich naciski)Go zabili.
A On mówil o niezabijaniu.Mojżesz przepisał wiele z ksiąg arabskich,by stworzyć katalog(np.czerpał z praw Babilonii).Swego czasu,po ślubie ksiądz dał mi i mężowi tylko Nowy Testament,jako wskazówkę życia.Tylko on (z nielicznymi wyjątkami słusznych innych wskazań)może faktycznie uchronić ludzi od zła i zagłady.NT nie przypisuje człowiekowi zakodowanej przemocy.Tylko nieliczni źli ją mają i zmuszają innych do działań wbrew ich woli, na swoją modłę
Ludzie generalnie nie chcą zabijać,oprócz takich,jak ,np.banderowcy.Chrystus wręcz nakazuje się doskonalić.Osobiście brzydzę się przemocą,a dziś słyszę w programie,iż socjolodzy wpierają mi jakąś „przemoc wrodzoną”?To są programy antychrześcijańskie,bo promują przemoc,jako coś naturalnego.Wielu ludzi odeszlo od zła przemocy i go nie odzzuwają.
Czy nie chodzi przypadkiem o to,aby „naród wybrany” miał zapewnione eldorado w Nowym Porządku Świata?Dla żydów chrześcijaństwo jest blokadą i wyrzutem sumienia.Tymczasem,jak wielu,czuję zawsze ogromną satysfakcję i ogarnia mnie szczęście z powodu czynionego dobra.Te programy prawdopodobnie ustawia Soros,którego ojciec ział nienawiścią do ludzi i był pretensjonalny.Usprawiedliwiać chce się jakny pokrętnie np.banderowskie bestialstwa zwane „bohaterskimi wyczynami” ,tj. ich okrucieństwa,ponad ludzką miarę.Chce się ustawiać mózgi 18 -latków,aby poszli w podskokach na wojnę bić się o imperializm amerykańsko-żydowski i dobrobyt banderowców,bo na wojnie przecież,gdy inni zarabiają krocie,młody,otumamiony Polak,którego przodków wymordowali ukraińscy banderowcy ma walczyć i pokazać przemoc,a na końcu zginąć?Wychowałam chłopca” bez rodziców” i państwo w niczym go nie wsparło,by żył i rozwijał się.Podobnie mnie nic nie dano,żadnej pomocy i teraz ma sobie go KTOŚ zabrać dla swoich celów?Ma on pod karą zabijać i wyładowywać swoją rzekomą,przypisaną”przemoc”przez usłużnych socjologów? Tak niby ma zaznać pełni „szczęśliwego człowieczeństwa” i żaden Chrystus nie ma tu nic do gadania,bo to „średniowiecze religijne”?Wygodne…Młodzież przecież nie ucierpi,bo jest aż tak nowoczesna i światła,szczególnie z matematyki.Kto nie umie matematyk,nie potrafi sam myśleć.Tak,panie Siekielski…

Bres

Jesli wierzymy w zapisy Ksiag Zycia 3 najwiekszych religii Swiata ( judaizm, chrystianizm, islam), to Ludzkosc powstala z czynu Boga, ktory stworzyl Swiat, potem mezczyzne, i z niego kobiete. Na tym poprzestal. Zatem wszyscy ludzie pochodza od tej jednej pary – Adama i Ewy. Bzdura sa zatem dywagacje na temat narodowosci Jezusa. Ten fakt tlumaczy takze dlaczego zydzi zabili rekoma rzymskich zoldakow swego pobratymca Chrystusa. Bo zanegowal z sukcesem ich prymat jako Narodu Wybranego, uprawniajacy ich do rzadzenia alym Swiatem i do zbawienia oraz zycia wiecznego w Raju. Jezus jako Syn Boga powiedzial jasno ze Wybrani to nie Zydzi, a ci ktorzy przyjma chrzest z Jego reki i z rak Apostolow oraz ich nastepcow. Dlatego Zydzi wojuja i niszcza Kosciol Katolicki i chrzescijan, ktorzy sa spadkobiercami i kontynuatorami Chrystusa. W tym celu wspolpracuja z islamistami, odlamami chrzescijanskimi (protestanci, prawoslawni) i tzw.niewierzacymi (komunisci, socjalisci, lewacy, zieloni – gloszacy idee gloszone przez zydow – marksa, engelsa, lenina i in.). Trzeba przyznac ze w ostatnich latach odnosza sukcesy powodujac rozpad KK od srodka, bazujac na bledach/czynach papiezy, kleru, pojedynczych katolikow. Ksztaltowanie przez wieki typu czlowieka sovieckiego odnosi sukcesy. Upadek pierwotnych celow osobniczych, idei Rodziny, Spoleczenstwa, Narodu, Ludzkosci, przejecie rzadow dusz przez media zrobily swoje. Ludzkosc zmierza do samounicestwiania ( neo-niewolnictwo, robotyzacja, eutanazja, dewastacja i prywatyzacja srodowiska) poprzez „likwidacje” Boga. Bogiem staje sie pieniadz, posiadanie, wladza. Slowa o narodzie wybranym sa na sile przeksztalcane w czyny. Eko-Terror ma sie coraz lepiej oglupiajac mlode osobniki stajace sie jego wojownikami gotowymi do czynnej agresji, nie stosujacych sie do Boskiej Zasady : NIE CZYN DRUGIEMU CO TOBIE NIEMILE lub ZYJ I DAJ ZYC INNYM

Jacek z Łodzi

Hitler wielokrotnie wyrażał swoją opinię o chrześcijaństwie, jakże odmienną od tych oficjalnie głoszonych w latach 30. Mówił m.in.: „Chrześcijaństwo to jest najgłupsza rzecz, jaka się zalęgła w chorym ludzkim mózgu, drwina ze wszystkiego co boskie. Murzyn ze swoim fetyszem o niebo przerasta kogoś, kto poważnie wierzy w cud przeistoczenia”. Podkreślał związki chrześcijaństwa ze znienawidzonym bolszewizmem: „najcięższym ciosem, jakiego doznała ludzkość było powstanie chrześcijaństwa. Bolszewizm jest nieślubnym synem chrześcijaństwa, a oboje wytworem Żydów”, zaś „chrześcijaństwo jest największym nawrotem ciemnoty, jaki ludzkość kiedykolwiek przeżyła”.

Ten Który przeszkadza

Hitler miał zamiar zondzić światem pod przymusem życia lub śmierci przymusowej nie wiem skond ten drań wiedział ale wiedział że rekombinację DNA ludzi nabiera kresu w takich przypadkach dochodzi do tak zwanego końca świata 💪wszystkie wojny i bitwy skróciły możliwość kombinacji DNA nagle pojawiają się bliźniaki genetyczne które nie mają nic wspólnego jeśli chodzi o urodę teraz wiadomo że dwa takie same DNA bendą tworzyć aberracje tak kochani genetycy mają o tym pojęcie że jako luckosc sobie przechlapała a wszystko przez to że nie budowaliśmy świata i nie rozmazalismy się tylko zabijaliśmy miliony w wyniku tego kombinacja DNA zaczyna się powtarzać skraca się wiek życia to co nazywają Cowit 19 to szczep horoby kturą nazywamy u nas gruźlica najlepsze jest to że rasa czarna czerwona i żółta ma najbardziej przerwalone jeśli myślicie że Chiny czy Japonia sobie poradzi to pociesze was że nie oni zasoby luckie swojego DNA wyczerpali już dawno to co mogło by nas uratować dawno temu zginęło w wojnach sami zabiliśmy nasze zbawienie mało tego Hitler uotpornił malom garstkę Europejczyków na tą horoba po przez swoje mordercze poczynania muwie o Gruźlicy covit czy jak tam to nazywacie po za tym napewno zabespieczył się pozyskując przez obozy odpowiedni materjał howu by rasa panów przetrfała mając lekarstwo na horobe genetyczną rządził by całym światem niestety Niemcy się pomylili byli daleko od szepionki mieli pacjenta ,0′ po czym okazało się że on wystarczy tylko do około 1 miliona ocalenia luckosci heheh żeby było śmieszniej to wybranego miliona przez Boga a nie przez firrera 😁💪więc powiem wam ciekawostkę żyją miendzy nami ludzie którzy zrządzeniem losu za sprawą powielania genowego mają specyficzną krew mało płytkości o genstej hemoglobinie stanowią lek na wszystkie nasze dolegliwości przy odpowiednim stymulowaniu jest ich na świecie podobno tylko 8 % z moich przypuszczań tylko 3% po podaniu odpowiedniej odzywki i podlonczenie takiego człowieka pod kable jak krowę spuszczając zbiegi krew i pozyskując osocze można robić tabletki na przyswojenie przeszczepu mimo różnic zgodności pacjenta przedłużać życie innym leczyć raka ogulnie zastosowanie wszechstronne dla wszystkich horub luckich tagrze na rekonstrukcje DNA by rekkmbinowało się odnowa bez zagłady tylko wiecie po pierwsze takiego typa nie na się namierzyć bo nikt by nie chciał robić jako pokarm dla innych a po drugie władze państwowe wiedzą o istnieniu tych ludzi i trzymaj ich dla siebie dla sław dla własnego życia nie naszego podpowiem wam tylko że takie osoby mają przykładowo grupę krwi A wyznacznik grupowosci Rh dodatnie lub ujemne bez różnicy najważniejsze jest wspulczynik pod grupowosci Ujemny musicie o tym poczytać muwią że to D- każdy pierdol….. Teraz żeby ludzi głupim zrobić powiem tylko że to podobno potomkowie pierwszych ludzi mają więcej w DNA przotków niż kto kolwiek

loco

Gamalę jako miejsce narodzenia Jezusa wymienia też M. Bułchakow w Mistrzu i Małgorzacie.

Grzegorz

Aryjczyk to nie religia ale etniczność. Judaizm to religia. Jezus był Żydem

Gosia

Po prostu jestem w szoku. Po 50 latach dowiaduje sie ze Jesus nie byl Zydem. Nigdy mi to nie przeszkadzalo. Dobrze ze w kraju nad Wisla zmienil sie rzad bo wkrotce doszloby do tego ze Chrystus pochodzilby od Piastow.

fggu

To ważny temat! Ponieważ ludzie tuska straszą przed kościołem pokazując hailujących księży. Jako było by to dowodem za zło w kościele, odstręczjąc ludzi od kościoła. A prawda jest taka że to wina bezbożników, którzy manipulowali w kościół.

  Prawda

  Twój Kaczuś to żyd -zdziwiony? Nie sądzę bo nie czytasz, typowe…jego matka to żydówka a zaskoczę cię pewnie że jeśli chodzi o Hitlera to był austyjak a jego matka to żydówka. Ale.mamusia.nie wpoiła miłość do germanyw bo ten uważał za słabe Niemcy… Ale udało się zdebilić ludzi i od tak mamy historię… która Zara może się powtórzyć…😞

tochamstwo

Ten portret przestępcy otępiałego mogli wepchnąć do internetu tylko żydzi, którzy innych ludzi, bo są od nich ładniejsi traktują zgodnie z talmudem( księgami okrutnymi dla ludzkości), jak zwięrzeta. Całe opisane życie Chrystusa świadczy, jak wyglądał. Ludzie szlachetni są zawsze piękni. „Mali”,bezduszni, pazerni,chciwi,nienawidzący – brzdcy, choć czasem „zło” ukrywa się w zewnętrznym pięknie celowo, jako wymieszane z Aryjczykiem..

Zobacz również

Druga wojna światowa

Baranek ze swastyką. Jak wyglądała Wielkanoc w okupowanej Polsce?

Czy wyobrażacie sobie Wielkanoc bez jajek, żurku i cukrowego baranka? To jeszcze nic. Wiele rodzin zasiadało do uroczystego śniadania bez najbliższych, którzy zginęli z rąk...

24 marca 2016 | Autorzy: Aleksandra Zaprutko-Janicka

Średniowiecze

Państwo żydowskie poza Izraelem. Dlaczego Chazarowie przeszli na judaizm?

Chazarowie. Koczowniczy lud turecki, który w najciemniejszych wiekach średniowiecza stworzył na wschodzie Europy potężne stepowe imperium. Budzi ono wielkie emocje, ale nie przez talenty handlowe...

29 września 2015 | Autorzy: Roman Sidorski

Starożytność

Demaskujemy świętego Sylwestra. Co takiego zrobił, że dostał najlepszą datę w roku?!

Świętowanie Sylwestra.  Zwyczaj bardziej śmiertelny niż klątwa Tutenchamona, bardziej przewrotny niż tytoniowa zemsta Indian. Co roku zbiera śmiertelne żniwo. A mogło być inaczej!

31 grudnia 2014 | Autorzy: Maciej Gablankowski

Starożytność

Czy do rzezi niewiniątek doszło naprawdę?

Gdyby Herod został oskarżony w procesie o rzeź niewiniątek, prokurator miałby twardy orzech do zgryzienia. Dysponowałby jednym świadkiem i kiepską opinią oskarżonego. Obrona byłaby lepiej...

24 grudnia 2014 | Autorzy: Michael Morys-Twarowski

Dwudziestolecie międzywojenne

„Święta geometria”. Norymberga czyli bajkowe królestwo Hitlera

Norymberga, miejsce nierozerwalnie związane z brunatnym reżymem. To właśnie tam odbywały się gigantycznej parteitagi, ogłoszono osławione ustawy rasowe, a w końcu w tamtejszym sądzie, obradował...

10 lipca 2012 | Autorzy: Rafał Kuzak

Starożytność

Czy rzymski legionista był pierwszym chrześcijaninem?

Zgodnie z nauką Kościoła katolickiego pierwszymi chrześcijanami byli uczniowie Chrystusa. Niby jest to oczywiste dla każdego z nas, ale co jeśli jesteśmy w grubym błędzie?...

28 czerwca 2012 | Autorzy: Rafał Kuzak

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.