Promo styczeń

[Zapowiedź] Średniowieczna Francja niczym Westeros! Prawdziwe losy królów przeklętych

Autor: | 31 sierpnia 2015 | 1,269 odsłon

A wszystko zaczęło się od templariuszy na stosie... (źródło: domena publiczna).Początek XIV wieku. Po raz kolejny średniowieczna Europa staje się areną krwawych walk o władzę. Tym razem ich centrum znajduje się we Francji. Rządzone przez Kapetyngów imperium właśnie osiąga apogeum potęgi, ale już wisi nad nim widmo upadku. Jak zakończą się bezwzględne knowania dworzan? I kto przejmie tron?

„Królowie przeklęci” wciągają czytelnika w wir pałacowych intryg i gier politycznych na królewskich dworach Francji i Anglii. W drugim tomie znajdziecie powieści „Prawo mężczyzn” i „Wilczyca z Francji”. Poniżej możecie przeczytać informacje o książce od jej wydawcy – Wydawnictwa Otwarte.

Pusty tron Francji

Klątwa templariuszy zbiera krwawe żniwo. Ludwik Kłótliwy umiera otruty. Po raz pierwszy od trzystu lat władca z rodu Kapetyngów odchodzi, nie pozostawiając męskiego potomka, a córka króla posądzana jest o nieprawe pochodzenie. Rozpoczyna się bezwzględna walka o władzę. Czy tron przypadnie dziecku, które nosi w łonie królowa Klemencja Węgierska? Kto zostanie regentem? Kto nie cofnie się przed najstraszniejszą zbrodnią, by przejąć schedę?

Bezlitosna Wilczyca z Francji

To wszystko znajdziecie w drugim tomie legendarnego cyklu Maurice'a Druona "Królowie przeklęci" (Wydawnictwo Otwarte 2015).

To wszystko znajdziecie w drugim tomie legendarnego cyklu Maurice’a Druona „Królowie przeklęci” (Wydawnictwo Otwarte 2015).

Nieszczęśliwa, wzgardzona przez niewiernego męża królowa Anglii Izabela przybywa na francuski dwór szukać pomocy u swego brata, Karola IV Pięknego. Znajdzie miłość, której nie będzie potrafiła się oprzeć. Płomienna namiętność do zbiega z Tower, lorda Mortimera, wywoła nieprzewidziane konsekwencje, które zaważą na losach obydwu królestw. Czy piękna Wilczyca z Francji przeniesie klątwę templariuszy na drugi brzeg kanału La Manche?
Maurice Druon snuje barwną opowieść o pragnieniu miłości, żądzy władzy i namiętnościach prowadzących do zbrodni.

W Królach przeklętych jest wszystko. Królowie z żelaza, zamordowane królowe, bitwy i zdrady, kłamstwa i żądze, oszustwa, rywalizacja rodów, klątwa templariuszy, podmieniane niemowlęta, wilczyce, grzech i miecze, wielka dynastia skazana na upadek… A to wszystko (no, prawie wszystko) zaczerpnięte żywcem z kart historii. I wierzcie mi: rody Starków i Lannisterów nie mogą się nawet równać z Kapetyngami i Plantagenetami.

Bez względu na to, czy jesteś historycznym geekiem czy miłośnikiem fantastyki, od książek Druona nie będziesz się mógł oderwać. To prawdziwa gra o tron. Jeśli lubisz Pieśń lodu i ognia, pokochasz Królów przeklętych – George R.R. Martin.

Od tej książki nie będziesz się mógł oderwać:

Powiedz innym co myślisz:

RedakcjaRedakcja - Tutaj znajdziecie wszystkie teksty redakcyjne, m.in. konkursy, ich rozwiązania, aktualności z życia serwisu czy regulaminy publikacji.

Czytasz jeden z artykułów redakcyjnych "Ciekawostek historycznych". Do tej kategorii trafiają między innymi zapowiedzi książek, reklamy i aktualności z życia naszego serwisu (zobacz pozostałe Wiadomości, zapowiedzi i reklamy).
Okupacja
Komentarze do artykułu (2)
 1. Przeczytałam wiele lat temu, mam w domu cały cykl (wydanie z lat 80-tych). Wspaniale napisane powieści, które łączy jeden wątek – historia upadku dynastii Plantagenetów. Jest tu wszystko: przygoda, romans i prawdziwy kryminał, czyta się to jednym tchem. Polecam wszystkim! Wiem, że w Polsce wiele lat temu był emitowany francuski serial, nakręcony na podstawie powieści Druona. Niestety nie miałam możliwości go obejrzeć (czego bardzo żałuję), bo od prawie 30 lat mieszkam w Niemczech. Tutaj niestety tego serialu nie wyświetlano… :(

 2. Wybrane komentarze z naszego facebookowego profilu, które mogą Was zaciekawić
  //www.facebook.com/ciekawostkihistoryczne/posts/1140272159334775

  Katarzyna F.:
  serią Królów przeklętych zaczytywałam się dawno temu w liceum, czerpałam stamtąd niesamowitą wiedzę nt średniowiecza w zachodniej Europie. a były to czasy, kiedy przez cztery lata (1982-86) nie mieliśmy podręczników do historii, bo nie umiano się zdecydować, która wersja historii jest tą właściwą.

  Ela K. B.:
  Ksiazke przeczytalam wiele lat temu- jest super!!!

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz


Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu e-mail, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.
Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Nasze wydawnictwo

W mrokach średniowiecza Polską rządziły kobiety. I były piekielnie skuteczne

Ich ambicja pozwoliła zbudować imperium. Ich duma unicestwiła królestwo. Bezkompromisowa opowieść przywracająca godność najważniejszym kobietom w dziejach polskiego średniowiecza. Już dzisiaj kup „Damy ze skazą” z autografem autora!

2 listopada 2016 | Czytaj dalej...

Damy ze skazą. Bez nich nie byłoby Polski

Silne, bezwzględne i żądne władzy. Oto historia kobiet, które nie czekały bezczynnie, co przyniesie los. To właśnie one sprawiły, że początki państwa polskiego wyglądały tak, a nie inaczej. Poznaj „Damy ze skazą”, bohaterki naszej najnowszej książki, którą wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont.

30 października 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Mala zbrodnia - pion

Czy wiesz że...

escape_of_henry_of_valois
…Henryk Walezy po przekroczeniu polskiej granicy zdecydowanie zmniejszył tempo ucieczki? Król zorganizował sobie we Włoszech wakacje życia: podziwiał zabytki, robił liczne zakupy i godzinami pływać na złotej barce doży w Wenecji.

franko-i-jego-zwolennicy-miniatura
…generał Francisco Franco odpowiadał za śmierć 200 tysięcy ludzi? Hiszpański dyktator nie miał żadnej litości dla swoich przeciwników.

wladyslaw_gomulka
…Władysław Gomułka był najpopularniejszym przywódcą PRL-u? W październiku 1956 roku był bożyszczem tłumów, a śpiewane mu „sto lat” urosło do miana nieoficjalnego hymnu państwowego.