Ciekawostki Historyczne

„Gladiator 2” nadchodzi! Ridley Scott przedstawia nową epicką opowieść o Lucjuszu, wnuku Marka Aureliusza, który musi zmierzyć się z losem gladiatora. Premiera w Polsce już 15 listopada, a tydzień później w USA.

Hit. Widowisko. Spektakularny.

Takie określenia pojawiają się w sieci i mediach w odniesieniu do tej zapowiedzi. Ridley Scott, twórca takich filmów jak „Napoleon”, „Robin Hood” czy „Królestwo Niebieskie”, powraca z drugą częścią słynnego i nagrodzonego pięcioma Oscarami „Gladiatora”. W filmie zobaczymy wiele spektakularnych scen, w tym bitwę morską w Koloseum. W Internecie dostępny jest już pierwszy zwiastun. Interesujące jest to, że w Polsce premiera „Gladiatora 2” odbędzie się 15 listopada, a w USA tydzień później. Czego możemy się spodziewać po tym filmie? I jaka będzie jego fabuła?

Akcja rozgrywa się wiele lat po śmierci Maximusa. Głównym bohaterem jest Lucjusz, wnuk Marka Aureliusza i bratanek Commodusa, granego wcześniej przez Joaquina Phoenixa. Lucjusz pojawił się już w pierwszej części jako dziecko. W sequelu wciela się w niego Paul Mescal, wybrany przez reżysera ze względu na swój „rzymski nos”. Ponownie zobaczymy też Connie Nielsen jako matkę Lucjusza. W filmie wystąpią również Pedro Pascal i Denzel Washington.

fot.Materiał prasowy

Paul Mescal and Pedro Pascal in Gladiator II (2024). PHOTO: AIDAN MONAGHAN/PARAMOUNT PICTURES

Lucjusz nie zazna spokoju w Numidii, gdzie mieszka z rodziną. Rzym najeżdża te tereny, a Lucjusz zostaje wzięty w niewolę. Historia nawiązuje do pierwszej części „Gladiatora”. Lucjusz naśladuje Maximusa i staje się gladiatorem, aby zemścić się na cezarach Karakalli i Gecie, granych przez Freda Hechingera i Josepha Quinna. W filmie Lucjusz wypowiada słowa: „Pamiętam ten dzień. Nigdy go nie zapomniałem. Niewolnik pomścił się na cesarzu.” Czy uda mu się to? Przekonamy się!

Oficjalny zwiastun:

Źródła:

  1. „Gladiator 2” zapowiada się na wielki hit tej jesieni. Jest nowy trailer [WIDEO], https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/gladiator-2-zapowiada-sie-na-wielki-hit-tej-jesieni-jest-juz-trailer-wideo/qx97h8m, dostęp: 09.07.2024.
  2. Gladiator 2 – zwiastun już tu jest! Nadchodzi widowisko totalne; co za sceny!, https://naekranie.pl/aktualnosci/gladiator-2-zwiastun-trailer-kiedy-premiera-1720509182, dostęp: 09.07.2024.
  3. Nycz, Jest spektakularny zwiastun nowego „Gladiatora”, https://www.rmf24.pl/kultura/news-jest-spektakularny-zwiastun-nowego-gladiatora,nId,7633853#crp_state=1, dostęp: 09.07.2024.

KOMENTARZE (3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Paweł Kopeć

Czyli będzie i „G III”!
„Men in black”?!
PC!
Real Art and Life of Politik

    PI Grembowicz

    Vide: Filmweb…

Paweł Kopeć

Ps. Czy właśnie dlatego m.in. świat starożytny Greków i Rzymian upadł?!
Vide: W. Łysiak, Malarstwo białego człowieka; dzieła zebrane etc.
Real Life

Zobacz również

Starożytność

Czy gladiatorzy byli otyli?

Silni, waleczni, gotowi do pojedynkowania się na śmierć i życie oraz... brzuchaci? Jak wyglądała dieta gladiatorów? I czy faktycznie wielu z nich miało nadwagę?

25 maja 2024 | Autorzy: Maria Procner

Starożytność

Rzymianie uwielbiali oglądać krwawe jatki i egzekucje z udziałem dzikich, egzotycznych bestii. Jak i gdzie łapano zwierzęta na widowiska w Koloseum?

Brały udział w egzekucjach – jako kaci – i widowiskach, podczas których walczyły na śmierć. W trakcie ceremonii poświęcenia Koloseum zabito ok. 9 tys. zwierząt.

10 lutego 2023 | Autorzy: Ryan Garrett

Starożytność

Pankration – czyli brutalne MMA starożytnych Greków

Można było uderzać pięściami, nogami, głową, łokciami – w każdą część ciała. Można było dusić przeciwnika, łamać mu kończyny i palce. Wszystko na chwałę Zeusa.

10 kwietnia 2022 | Autorzy: Marcin Moneta

Starożytność

Walki gladiatorów i egzekucje chrześcijan? Ulubioną rozrywką starożytnych Rzymian było coś zupełnie innego...

Jednorazowo gromadziły nawet 250 tysięcy widzów. Były ulubioną rozrywką starożytnych Rzymian. Brał w nich udział sam Neron. Mowa o wyścigach rydwanów.

23 lutego 2022 | Autorzy: Piotr Dróżdż

Starożytność

Pływające pałace Kaliguli

Kaligula słynie jako szalony i rozrzutny tyran. Jednak mało kto słyszał o jednej z jego największych i najdziwaczniejszych fanaberii – pływających pałacach.

22 grudnia 2021 | Autorzy: Piotr Dróżdż

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.