Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

„Uległ urokowi dzikich osłów”, czyli parę słów o średniowiecznej zoofilii

"Uległ urokowi dzikich osłów", czyli parę słów o zoofilii (źródło: domena publiczna).Dziś słysząc słowo zoofilia wzdrygamy się z myślą, że to jedno z najgorszych zwyrodnień. Tymczasem w średniowieczu uczeni biadali nad tym, że groźba i pokusa ze strony zwierząt czyha na pobożnych ludzi na każdym kroku…

Już w 314 roku n.e. synod w Ancyrze pochylił się nad problemem zoofilii. Duchowni musieli się zastanowić, jak wysoko na skali grzeszności stoją amory ze zwierzętami i jak karać tych, którzy dopuszczają się występku. Z biegiem lat problem wcale  nie zniknął. Zajmował się nim wnikliwie nawet św. Tomasz z Akwinu. Chcesz wiedzieć więcej? „Ciekawostki Historyczne” we współpracy z działem wideo serwisu „Gazeta.pl” zapraszają na film:

 

Film powstał w oparciu o jeden z naszych artykułów. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji go przeczytać, to najwyższa pora to zrobić! Pod tym LINKIEM znajdziecie jeszcze więcej ciekawych informacji. Polecamy także komentarze do filmu zamieszczone na stronach Deseru.pl.

Kup ciekawą książkę o seksie autora scenariusza tego filmu:

Artykuł porusza następujące tematy:

  Czas akcji:

   Miejsce akcji:

    Komentarze

    brak komentarzy

    Dodaj komentarz

    Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.