Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Miłość ’44. 44 prawdziwe historie powstańczej miłości

Szybkie, improwizowane śluby. Tajemne spotkania. Przeżywane w ukryciu chwile szczęścia. Miłość powstańcza miała tyle twarzy, ilu było zakochanych – a tych nie brakło nawet w najgorszych momentach walki o stolicę. Jak potoczyły się losy wojennych par?

44 prawdziwe historie powstańczej miłości – wzruszające, dramatyczne, niezwykłe opowieści o gorących porywach serca, seksie, który w najstraszniejszych chwilach stawał się namiastką bliskości, a czasem ostatnią przyjemnością w życiu, i o miłości dojrzałej, która przetrwa wszystko. Miłości będącej świadectwem tego, jak bardzo potrzebujemy bliskości drugiego człowieka i siły, jaką daje świadomość, że mamy do kogo wracać i na kogo czekać.

Artykuł powstał między innymi w oparciu o książkę Agnieszki Cubały

Artykuł powstał między innymi w oparciu o książkę Agnieszki Cubały „Miłość ’44. 44 prawdziwe historie powstańczej miłości” (Prószyński Media 2019).

Wśród bohaterów książki odnajdziemy zwykłych warszawiaków, a także poetów, artystów, a nawet warszawską prostytutkę. Wszystkich ich łączy powstańcza miłość – miłość młodych ludzi, którzy nie wiedząc, czy dożyją jutra, ze wszystkich sił próbowali przeżyć jak najpiękniej każdą ofiarowaną im chwilę. Miłość, w której każdy może odnaleźć odzwierciedlenie własnych przeżyć.

Poznaj prawdziwe historie miłosne z powstania warszawskiego:

baner

Komentarze (1)

  1. Anonim Odpowiedz

    W tym roku umarła moja nauczycielka chemi i wychowawczyni Roma Stobiecka 92 lata brala udzial w Powstaniu Warszawskim wraz ze swoim przyszłym meżem. Opowiadala nam o tym na obozie wedrownym który prowadziła z mężem w latach 70 tych. Ja mam obecnie 66 lat. Była wspaniałym pedagogiem i wychowawca.

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.