Ciekawostki Historyczne

29 października 1611 roku zdetronizowany przez Polaków car Wasyl IV złożył hołd królowi Zygmuntowi III Wazie. Był to jeden z największych sukcesów Rzeczpospolitej w trakcie wojny polsko-rosyjskiej z początku XVII wieku. Dzięki tej infografice dowiesz się więcej na ten temat.

26.10.2018 poniedzialek polskie imperium v3 650

 

KOMENTARZE (7)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dan normalności fan

Forty na Karaibach? Czy mógłbym prosić o źródła? :)

    Lukasz

    Rzeczpospolita posiadała Kurlandię, która z kolei miała na własność wyspę Tobago i kawałek Zachodniej Afryki. Formalnie w XVII wieku Rzeczpospolita była właścicielem tych ziem.

      Anonim

      Przydała by się taka wyspa Tobago w 1939 ,wtedy Polski rząd i Polscy żołnierze ,nie musieli by siedzieć w Anglii na łasce i nielasce Anglików. Kawałek wolnej i niepodległej Polski.

Anonim

Czzytelnik
Ludzie! Taki wstyd!!!! Nie znać imienia Hetmana Wielkiego Koronnego Żółkiewskiego, człowieka który budował wielką Rzeczpospolitą ! Jego imię brzmi Stanisław, a nie Stefan! Był w latach słusznie minionych jeden Stefan o tym pięknym nazwisku, ale nie z tej rodziny. W dodatku był członkiem KC PZPR, promował socrealizm w literaturze więc nie ma o czym mówić.

Polski Sarmata

Zygmunt Waza – Szwed litewskiego pochodzenia, władca Rzeczpospolitej Obojga Narodów (wspólnego państwa Polaków, Litwinów, Rusinów, Prusaków itd) popełnił strategiczne błędy. Nacieszył się wizerunkowym hołdem zamiast zająć się utrzymaniem zdobyczy. Nawet nie wkroczył do Moskwy, nie podjął bezpośrednich rozmów z bojarami, nie przejął skarbców carskich. Pozwolił na zorganizowanie się przeciwników porozumienia i zbrojne powstanie. Przypominam – Polski jako państwa nie było ! I interes Polaków nie był dla Wazy jakoś szczególnie istotny. Historia świata mogła potoczyć się inaczej !

Karolcia

Myślałam że będzie to artykuł, a ty wyskakuje infografika. Mam pytanie: Czy w tej książce są
Cały czas te infografiki? Wolę standardowe.

Anonim

DZIĘCIOŁ W DRZEWO STUKAŁ, DZIEWCZĘ PŁAKAŁO – JAK TO CZYTAŁO ! OHO!

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.