Ciekawostki Historyczne

Wszechobecna śmierć. Nieustanne poczucie zagrożenia, głód i skrajne zmęczenie. Niepewność, kogo należy uznać za wroga. To wystarczyło, by wielu nieprzygotowanych do walki mężczyzn zmienić w zwykłych przestępców. Ich zbrodnie przypomina książka „Bandyci z AK”, która jest nagrodą w naszym konkursie.

W dzisiejszym konkursie mamy dla Was trzy egzemplarze książki Wojciecha Lady pod tytułem „Bandyci z AK”. Aby wygrać jeden z nich, należy odpowiedzieć prawidłowo na wszystkie pytania i mieć odrobinę szczęścia w trakcie losowania. Pamiętajcie, że wszystkie odpowiedzi znajdziecie w naszych artykułach, także tych opublikowanych na TwojejHistorii.pl.

Artykuł stanowi fragment książki Wojciecha Lady "Bandyci z Armii Krajowej", która została wydana nakładem wydawnictwa Znak Horyzont.

Ciemne karty historii Armii Krajowej. O tym, ilu żołnierzy okazało się zwykłymi bandytami, przeczytacie w wydanej przez Znak Horyzont książce Wojciecha Lady „Bandyci z Armii Krajowej”.

Konkurs dobiegł już końca. Wszystkim uczestnikom dziękujemy. Lista laureatów pojawi się w najbliższym newsletterze. Pełny regulamin konkursów znajdziecie TUTAJ.

Interesuje Cię książka, ale nie chcesz czekać na rozwiązanie konkursu? Pamiętaj, że z naszym kodem rabatowym kupisz ją  taniej na stronie księgarni Paskarz.pl.

KOMENTARZE (9)

Dodaj komentarz

Ty kurwo żydowska

Ten konkurs to chyba jakieś nieporozumienie jest??? Rozumiem, że AK nie była „kolorowa” tak jak sama wojna nią nie jest i każdy ma prawo w oparciu o fakty(z naciskiem na fakty) pisać również o tej niewygodnej prawdzie ale robienie z tego konkursu jest co najmniej niesmaczne.

Czasem już nie wiem co myśleć o tym portalu. Co za bagno

To po co tu zaglądasz jak tak irytujący?

Tak my bandyci. Niemcy i Rosjanie to wcielone aniołki tylko niosące pokój.

Radoslaw pientka

Fakie tolerowala ambicjonerow,Los. keeling byl przesadzony

Radoslaw pientka

Slabo rozpoznana jest dzialalnosc w PRU Ketlinga

Zobacz również

Druga wojna światowa

Ciemne karty historii Armii Krajowej. Ilu...

To oni są odpowiedzialni za czarną legendę polskiego podziemia. Część z nich zaczynała jeszcze przed 1939 rokiem, a część zdegenerowała dopiero wojna. Zobojętniali na wszystko, szukali tylko...

4 sierpnia 2018 | Autorzy: Redakcja

Druga wojna światowa

Ci dwaj agenci mogli realnie zagrozić...

Pieniądze na ulubione rozrywki - alkohol i hazard - zdobywali dzięki szantażowi, rabunkom i morderstwom. Ich współpraca z NKWD na wschodzie doprowadziła do aresztowania szeregu...

30 lipca 2018 | Autorzy: Wojciech Lada

Druga wojna światowa

Dlaczego żołnierze Armii Krajowej zamordowali 50...

17 sierpnia 1944 roku w lesie niedaleko wioski Siekierno rozstrzelano około pięćdziesięcioosobową grupę Żydów. Byli to uciekinierzy z likwidowanego właśnie obozu pracy. Zbrodni dokonano... na...

23 lipca 2018 | Autorzy: Wojciech Lada

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.