Ciekawostki Historyczne

Wszechobecna śmierć. Nieustanne poczucie zagrożenia, głód i skrajne zmęczenie. Niepewność, kogo należy uznać za wroga. To wystarczyło, by wielu nieprzygotowanych do walki mężczyzn zmienić w zwykłych przestępców. Ich zbrodnie przypomina książka „Bandyci z AK”, która jest nagrodą w naszym konkursie.

W dzisiejszym konkursie mamy dla Was trzy egzemplarze książki Wojciecha Lady pod tytułem „Bandyci z AK”. Aby wygrać jeden z nich, należy odpowiedzieć prawidłowo na wszystkie pytania i mieć odrobinę szczęścia w trakcie losowania. Pamiętajcie, że wszystkie odpowiedzi znajdziecie w naszych artykułach, także tych opublikowanych na TwojejHistorii.pl.

Artykuł stanowi fragment książki Wojciecha Lady "Bandyci z Armii Krajowej", która została wydana nakładem wydawnictwa Znak Horyzont.

Ciemne karty historii Armii Krajowej. O tym, ilu żołnierzy okazało się zwykłymi bandytami, przeczytacie w wydanej przez Znak Horyzont książce Wojciecha Lady „Bandyci z Armii Krajowej”.

Konkurs dobiegł już końca. Wszystkim uczestnikom dziękujemy. Lista laureatów pojawi się w najbliższym newsletterze. Pełny regulamin konkursów znajdziecie TUTAJ.

Interesuje Cię książka, ale nie chcesz czekać na rozwiązanie konkursu? Pamiętaj, że z naszym kodem rabatowym kupisz ją  taniej na stronie księgarni Paskarz.pl.

KOMENTARZE (9)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jebaczydow

Ty kurwo żydowska

    ginkoge

    Jeszcze quiz sobie z tego konkurs zrobili :v
    Dzień bez nazywania AK bandytami, dniem straconym.

Raftough

Ten konkurs to chyba jakieś nieporozumienie jest??? Rozumiem, że AK nie była „kolorowa” tak jak sama wojna nią nie jest i każdy ma prawo w oparciu o fakty(z naciskiem na fakty) pisać również o tej niewygodnej prawdzie ale robienie z tego konkursu jest co najmniej niesmaczne.

    Gg

    Trafny komentarz. Jest to próba propagowania fałszywej historii i hasła polscy bandyci z AK.

Jakub

Czasem już nie wiem co myśleć o tym portalu. Co za bagno

alf@

To po co tu zaglądasz jak tak irytujący?

Gg

Tak my bandyci. Niemcy i Rosjanie to wcielone aniołki tylko niosące pokój.

Radoslaw pientka

Fakie tolerowala ambicjonerow,Los. keeling byl przesadzony

Radoslaw pientka

Slabo rozpoznana jest dzialalnosc w PRU Ketlinga

Zobacz również

Druga wojna światowa

Ciemne karty historii Armii Krajowej. Ilu żołnierzy okazało się zwykłymi bandytami?

To oni są odpowiedzialni za czarną legendę polskiego podziemia. Część z nich zaczynała jeszcze przed 1939 rokiem, a część zdegenerowała dopiero wojna. Zobojętniali na wszystko, szukali tylko...

4 sierpnia 2018 | Autorzy: Redakcja

Druga wojna światowa

Ci dwaj agenci mogli realnie zagrozić Armii Krajowej. Jak ich powstrzymano?

Pieniądze na ulubione rozrywki - alkohol i hazard - zdobywali dzięki szantażowi, rabunkom i morderstwom. Ich współpraca z NKWD na wschodzie doprowadziła do aresztowania szeregu...

30 lipca 2018 | Autorzy: Wojciech Lada

Druga wojna światowa

Dlaczego żołnierze Armii Krajowej zamordowali 50 uciekinierów z niemieckiego obozu pracy?

17 sierpnia 1944 roku w lesie niedaleko wioski Siekierno rozstrzelano około pięćdziesięcioosobową grupę Żydów. Byli to uciekinierzy z likwidowanego właśnie obozu pracy. Zbrodni dokonano... na...

23 lipca 2018 | Autorzy: Wojciech Lada

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.