Ciekawostki Historyczne

Obiecywali wolność i bezpieczeństwo. Zdruzgotany brutalną okupacją Naród witał ich z nadzieją i kwiatami. Zamiast wybawicieli nadeszli jednak bezwzględni zbrodniarze i złoczyńcy. Nikt nie mógł czuć się bezpieczny w zetknięciu z czerwoną szarańczą.

Żołdacy Stalina zamordowali dziesiątki tysięcy Polaków. Patriotów zaciągali do enkawudowskich katowni. Nawet małe dzieci zamykali za drutami obozów. Kobiety nie były dla nich ludźmi, ale wyłącznie łupem. Nie sposób zliczyć ile Polek padło ofiarą chorej żądzy czerwonoarmistów. Na pewno zbyt wiele.

Więcej o działalności Armii Czerwonej na ziemiach polskich w najnowszej książce Dariusza Kalińskiego Czerwona zaraza. Jak naprawdę wyglądało wyzwolenie Polski.

Więcej o działalności Armii Czerwonej na ziemiach polskich w najnowszej książce Dariusza Kalińskiego „Czerwona zaraza. Jak naprawdę wyglądało wyzwolenie Polski”.

Poznaj prawdę o rzekomym wyzwoleniu Rzeczpospolitej. O budowie komunizmu i braterstwie narodów. Sowieci demontowali nasze fabryki, grabili majątek pokoleń, rozebrali tysiące kilometrów torów kolejowych. Zrobili wszystko, by zakłamać legendę Żołnierzy Wyklętych. Została po nich tylko spalona ziemia. I bilans strat idący w setki miliardów dolarów. Bilans, o którym nie wolno zapominać.

***

Kup książkę autorstwa Dariusza Kalińskiego „Czerwona zaraza. Jak naprawdę wyglądało wyzwolenie Polski” taniej na empik.com.

 

KOMENTARZE (52)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ao

TEN Portal historyczny (?) staje sie powoli politycznym . Szkoda.

  Markiz

  Czyli nie tylko ja to widzę

   Krzysztof

   I ja. W moich zakładkach to był jeden z najważniejszych linków. Teraz poszukam chyba czegoś innego, bo atmosfera robi się tu jak na marszu w Hajnówce i zmierza ku atmosferze jak z lasu pod Wodzisławiem (patrz wpis „mw” poniżej)

  szary wilk

  dokladnie tak, jeszcze troche i odejde stad, a szkoda bo byly ciekawe artykuly,a nawet udalo mi sie kilka ksiazek kupic-Niestety praca na zamowienie USA jaka tutaj wykonuja „pisarze” spowoduje odejscie zdrowo myslacych ludzi.A szkoda…

   mw

   Ty i myślenie. Wracaj do Moskwy bolszewicka kanalio.

Anonim

Дастаткова толькі пагладзець на вокладку кнігі пра Польшчу, на якой размешчана фота з жаўнерам Чырвонай Арміі які забірае ровар у НЕМКІ (фота зроблена ў Германіі) і адразу ўзнікае пытанне аб яе якасці, „гістарычнасці” і сумленнасці аўтара.

  Nasz publicysta | Zuzanna Pęksa

  Dear Reader, we know that this photo has been taken in Berlin but (as it’s an iconic photo and it shows situations that often took place in Poland) we’ve decided to use it.

   Marian Skwara

   Niestety, Dear Author, fałszywe zdjęcie (niezależnie od nagminnego rabowania rowerów także w Polsce) z miejsca podważa zaufanie do rzetelności autora. Nie historia, ale polityka historyczna, czyli patriotyczna propaganda.

    jaś

    zgadzam się z przedmówcą

    mw

    Skwara, kodziarzu, jesteś taką samą gnidą co witała tych czerwonych skurwieli w Polsce i wydawała Polaków na NKWD. Teraz takie plugawe gnidy bronią postkomunistycznych sądów.

    mw

    Skwarek napisz może o żydkach co przyszli z czerwoną zarazą jako oddani mordercy Stalina do czyszczenia Polski z Polaków.

Winyl

Nie będę bronił komunistów ale proszę mi powiedzieć co to znaczy „Żołdacy Stalina zamordowali dziesiątki tysięcy Polaków”. Na podstawie jakich dokumentów są te wyliczenia i co to znaczy dziesiątki tysięcy? W historii chodzi o fakty a nie o tworzenie emocji. Ja dziękuję za taką publikację.

  Darek Kaliński

  Znaczna część informacji do książki pochodzi ze wspomnień. Niezwykle cenne są relacje osób zamieszczone w Archiwum Historii Mówionej Muzeum Powstania Warszawskiego czy Fundacji Moje Wojenne Dzieciństwo. Jeśli chodzi o dane liczbowe posiłkowałem się pracami naukowymi znakomitych i uznanych historyków jak Paweł Wieczorkiewicz, Bogdan Musiał, Mirosław Golon, Marcin Zaremba, Mariusz Lesław Krogulski czy Norman Davies, jak również publikacjami Instytutu Pamięci Narodowej i Ośrodka Karta.

  A co do emocji w historii, to osobiście uważam że są jak najbardziej wskazane. Tylko muszą odzwierciedlać przeżycia ludzi, którzy byli uczestnikami tamtych określonych wydarzeń. Pozdrawiam.

   powojenny

   Tak się składa, że jestem pokoleniem tuż powojennym. Sam nie przeżyłem wojny, ale moi Rodzice tak. Ich relacje mam jak żywe w pamięci – zarówno o niemcach jak i o sowietach. Nie byli nigdy zwolennikami sowietów, ale byli zawsze obiektywni w ocenie rzeczywistości. Opowiadali o „łagodnych” niemcach, którzy tak bardzo dobrodusznie traktowali Polaków, że szczuli psami ciężarne kobiety i te psy wyrywały płody z brzucha. I to były zbrodnicze praktyki codzienne. Opowiadali także o sowietach i przypadkach ich kryminalnych zachowań, które się zdarzały. Zdarzyło się np że sowiecki żołnierz zgwałcił Polkę. We wsi pojawili się – jak to określali Rodzice – starsi dowódcy. Rodzina zgwałconej postanowiła się poskarżyć. Wysłuchali, przeprowadzili szybki proces i bandzior, gwałciciel został zastrzelony przez jednego z tych dowódców. Na pewno zdarzały się przypadki nie osądzone. Ale czy to oznacza, że lepiej byłoby gdyby ta „czerwona zaraza” doszła tylko do Bugu i ……… tam stanęła ? Żeby hitlerowcy zostali nadal na naszych ziemiach ? Gdyby tak było, to obawiam się, że szanownego autora tej książki nie byłoby dzisiaj na świecie ! Każda wojna jest okrutna, i nie tylko sowieci gwałcili i czynili inne zło. Ten sam problem był w tzw strefie amerykanskiej. Szacuje się, że zgwałcone przez tych „kulturalnych” wyzwolicieli urodziły ponad milion dzieci ! Ale o tym sza, bo to nie poprawne politycznie. Także doradzam panu autorowi więcej obiektywizmu i mniej tendencyjności politycznej.

    Anonim

    Taka prawda, świat nie jest czarno-biały jak chcą niektórzy…

    x13

    Znam podobną opowieść. Mój dziadek wspominał mi w latach 70/80-tych o tym, jak jego ojca a mojego pradziadka „wyzwolił” od kieszonkowego zegarka czerwonoarmista. Pradziadek poszedł na skargę do oficera, zegarek został bardzo szybko zwrócony, a potem bardzo prosił tego dowódcę, żeby darował życie złodziejowi.

    mw

    I już się zaczyna wybielanie zawszonych komuchów. Co za skurwiałe społeczeństwo po latach czerwonej propagandy. A tępe matoły już zapomniały o 17 września? Są jeszcze debile co twierdzą, że pakt Ribbentrop-Mołotow to teorie spiskowe.

   szary wilk

   to napisz moze rowniuz nt gwaltow i okrucienstw jakich dopuszczaly sie bandy Dirlewangera,napisz moze o tym,ze i zolnierze niemieccy gwalcili i zabijali.Nawet tych, ktorych ich witali kwiatami jak np. w Lodzi..A jezeli chcesz byc odbierany jako bezstronny autor -a poki co nim nie jestes napisz tez o tym,ze kazdy udowodniony gwalt byl w oddzialach radzieckich karany kara smierci..

    mw

    szary głąbie to jest książka o zbrodniach czerwonych zwyrodnialców a nie Niemców. Skończyły się czasy psa Szarika i bohaterskich czerwonoarmistów.

Jarek

Dlaczego ten tekst jest taki krótki?

Leszek Wójtowicz

Dziwnym trafem od bardzo dawna nie udało mi się przeczytać artykułu czy książki o „żołdakach Hitlera” mordujących nie tylko dziesiątki ale setki tysięcy Polaków. Czy coś w ocenie historii nie zaczyna szwankować i zaczyna wybielać się coraz tych, którzy mordowali miliony obywateli naszego kraju? Zbrodnie sowieckie to promil tego co z nami zrobili Niemcy.

Paweł Jaworski

Szczerze mówiąc wątpię, żeby ktoś wydał pieniądze na to „dzieło”, skoro podobnymi treściami może się nacieszyć za darmo na pierwszym lepszym prawicowym blogu

Dzień dobry

„Nie sposób zliczyć ile Polek padło ofiarą chorej żądzy czerwonoarmistów.”

Myślałem, że pociąg seksualny jest akurat przejawem zdrowia.

  seba

  Chyba u takiego chorego bezmózga jak ty ruski trollu.

gracjan

W brytyjskiej strefie okupacyjnej sądy wojskowe skazały na karę śmierci 157 Polaków – byłych więźniów obozów koncentracyjnych i robotników przymusowych za gwałty i napady na Niemców. W co najmniej trzech przypadkach wyroki wykonano publicznie, wieszając Polaków na rynku miasteczka Jever w obecnej Dolnej Saksonii.
Ciekawe też są dokumenty przestępstw dokonywanych przez żołnierzy amerykańskich na Niemkach.

wnuczka

Zdanie: „Naród witał ich z nadzieją i kwiatami. ” – nie oddaje prawdy o tamtym czasie – wspomnienia wielu osób z tamtego okresu zupełnie temu przeczą

Anonim

a Polska Kronika filmowa też nie kłamie, było tak i inaczej, każdy obraz każda opowieść to fragment czyjegoś doświadczenia

Woro89

Wszystko co zwiazane z Rosja to g***o :)

[Redakcja: Dziękujemy za wyrażenie opinii, ale prosimy o kulturalniejszy dobór słów]

jaś

„Żołdacy Stalina zamordowali…” – nie można pisać o radzieckich żołnierzach „żołdacy”, bo żołdu to oni nie dostawali. Walczyli za darmo, a często pod przymusem.

Marek Popiel

W styczniu 45 roku znajdowałem się we wsi koło Buska Zdroju. Najpierw kwaterowali tu żołnierze wehrmahtu. Byli wśród nich również Polacy, którzy garnęli się do polskich rodzin. Potem była nocna potyczka podczas której spłonęło pół wsi na skutek używania przez obie strony smugowych pocisków. Rano byli już Rosjanie. Umordowani spali pokotem na rozścielonej słomie. Moja Mama znała rosyjski ponieważ chodziła w dzieciństwie do rosyjskiej szkoły. Rzeczywiście mieszkańcy wsi cieszyli się z przepędzenia Niemców ale któryś z Rosjan powiedział cicho: Nie wszystko jest tak pięknie .Na wojnie gwałty pewnie wszędzie się zdarzają ale w tej wsi nie słyszałem o żadnych krzywdach z żadnej strony.

darant

Dotąd „ciekawostki historyczne.pl” były naprawdę interesujące. Ciekawe, czy ten tendencyjny paszkwil to tylko epizod, czy już tendencja.

  mw

  Nie podoba się prawda o was wypierdki z NKWD?

Anonim

Skąd tu tyle ruskich troli!? Każdy Polak wie co przyniosła nam ta czerwona zaraza – wyniszczenie resztek elit i najlepszych polskich patriotów. To, że Niemcy nie byli lepsi, nie znaczy, że po dziesiątkach lat cenzury mamy wciąż milczeć na temat ruskiej okupacji. Nie było żadnego wyzwolenia! Po kilku latach niemieckich okupacji, nastąpiła 50-cio letnia okupacja, której skutki odczuwamy nadal. Jednym z mniej uciążliwych jest stworzenie sowieckiego pomiotu, którego wypociny czytamy w niektórych komentarzach…

Paweł

Testy

  jendrek

  Ten jezyk prosto z bazaru -Przypominam słowa Winstona Churchilla wygłoszone w Izbie Gmin w 1945 r.: „Gdyby nie nadzwyczajne wyczyny i ofiary Rosji, Polska byłaby skazana na całkowitą zagładę z rąk niemieckich. Nie tylko Polska jako państwo, ale Polacy jako naród byliby skazani przez Hitlera na zagładę albo sprowadzeni do stanu niewolników” Jak szanować taki naród.PROSTAKU

Anonim

czerwona zaraza rok 1945 nikt nie mowi o roku 1920 prosze poszukac wiadomosci na temat ;jak polscy zolnierze zachowywali sie na terenach ukrainy bedziecie mieli odpowiedz dlaczego popelniono tyle okrucienstw na terenie wolynia to moim zdaniem byl odwet za 1920 r putin zada wyjasnienia przetrzymywania i opieki lekarskiej jencow radzieckich w obozach jenieckich np oboz potulice moze katyn byl odwetem za traktowanie jencow w 1920 r.

  mw

  Nikt nie mówi o bredniach i wymysłach komuchów i potomków czerwonej zarazy. A jeńcy z 1920 przywlekli ze sobą choroby i na nie umierali a nie przez złe traktowanie,

   jendrek

   Czytaj Piekło za drutami

x13

„Czerwona zaraza” … Tak … . Pewnie. A II Wojna Światowa wybuchła 17 września 1939 roku. Pod okupacją niemiecką w latach 1939/1945, zginęło ok. 6.000.000 obywateli II RP, z czego ponad 2.000.000 etnicznych Polaków. Daje to średnią rzędu ok. 1000 osób dziennie.

  mw

  I następny zapluty komuch śmie mordę otwierać. Okupacja sowiecka przyniosła więcej szkód niż niemiecka. Naprodukowali masowo takich pożytecznych idiotów, którzy teraz siedzą w kapitalistycznym internecie i pierdolą tę swoją proletariacką propagandę.

  ola22

  to że Rosjanie najbardziej przyczynili się do zwycięstwa nad faszyzmem – to prawda. ale kradzieże, gwałty itd. też były i nie można tego pomijać.

Wiewiór

Mojego dziadka, szeregowego żołnierza AK, wyzwolili z obozu koncentracyjnego Sowieci, co uratowało go przed śmiercią, bo był już ledwo żywy . Odkarmili go, dali ubranie. Potem jak wracał do W-wy w grupie byłych więźniów, to gdy nie mieli co jeść, to poszli do Sowietów i poprosili o pomoc. I oni wzięli ich na ciężarówkę, pojechali do jakiejś wsi niemieckiej i bijąc Niemców wymusili jedzenie dla nich. Tak dziadek wspominał tą „czerwoną zarazę”. Historia nie jest czarno-biała, wbrew temu co chciałaby obecna władza i jej udający historyków propagandyści

  jendrek

  Ręce opadają Smarkateria – te zdejcia od 18 lat to robili Niemcy nie Rosjanie ..szok -http://bigpicture.ru/?p=217076

Gal

Niemcy okupowali nasz kraj prawie 6 lat , Sowieci – ok 45 lat mieli więcej czasu aby się wykazać…i się wykazali.

jednrek

Ten pan chyba ma coś głowa proszę wybaczyć o ile zyje 75 lat znam obozy z okresu okupacji NIEMIECKIEJ ze zamykano w obozach NIEMIECKICH DZIECI ..BYŁY TO OBOZY W ŁODZI OŚWIĘCIMIU TAM PRZEBYWAŁO 250 tys dzieci TO NIEMCY MORDOWALI NIE ROSJANIE
…ROSJANIE WYZWOLILI DZIECI I UMIESZCZONO JE W RABCE >>>>> http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,42699,20214234,skupiska-zydowskie-przepedzi-sie-napady-w-rabce-na-dzieci.html Pozdrawiam

Precz z komuną!

jeżeli prawda o sowieckich bandytach skłania niektórych do określeń typu „portal staje się powoli politycznym”, to ja wiem, że ten portal jest jak najbardziej historyczny a ci którzy piszą o „upolitycznieniu” sami są upolitycznieni, i to w najgorszy sposób – komunistyczny :)

HITKIT

Powinno się wreszcie mowić o ukaraniu polskich komuchów za kolaborację z ruskimi. Za współpracę, szpiegostwo. Bo kazdy komuch musiał zdawać pełne relacje ze swojej „pracy” na rzecz ruskich. I że była to okupacja. A Polacy mają umysły zafiksowane ruską-komunistyczną propagandą w PRLu. Ciągle wierzą, że przywileje które dawali im ruskie-komuchy świadczyły o tym, że są lepsi od reszty Polaków. Te bufeciki gdzie mieli lepsze jedzienie. Ta cała MO, UB, partyjni, szeregowi, Komitety. I to całe czerwone PRLowskie tałatajstwo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.