Ciekawostki Historyczne

Jego oficjalna nazwa, czyli Instytut Wywiadu i Zadań Specjalnych, nie budzi grozy. Wystarczy jednak, że skrócimy ją do jednego słowa Mossad, a już wyobraźnia zaczyna pracować. Przedstawiamy Wam 7 dowodów na to, że jest się czego bać.

Jak zawsze wszystkie pozycje w TOP10 zostały oparte na publikowanych przez nas artykułach. Tym razem na tapetę poszły materiały dotyczące izraelskich tajnych służb, które rozgrzewają wyobraźnię do czerwoności.

1. Izraelskie służby nie odpuszczają

Jeszcze zanim formalnie ogłoszono niepodległość państwa Izrael, jego służby specjalne zaczęły działać pełną parą. W lutym 1948 roku na wieść o tym, że Syryjczycy chcą wzmocnić swój potencjał bojowy kupując broń w czeskich fabrykach, Żydzi wkroczyli do akcji. Broń miała przypłynąć parowcem „Lino”.

Do zatopienia parowca "Lino" wyznaczono członków elitarnego oddziału Palmach.

Do zatopienia parowca „Lino” wyznaczono członków elitarnego oddziału Palmach.

Do zatopienia jednostki razem z wybuchowym ładunkiem izraelscy agenci przystępowali kilka razy. I nie poddali się aż nie dokończyli zadania. Wytropili parowiec, który zaszył się w małym włoskim porcie ze względu na złą pogodę i zatopili go, przebrani za Amerykanów. Kiedy Syryjczycy wydobyli jego ładunek z dna morskiego, Izraelczycy porwali statek, który przewoził broń i znowu zatopili (przeczytaj więcej na ten temat).

2. Agenci Izraela potrafią wykraść nawet okręt wojenny…

W latach sześćdziesiątych sytuacja Izraela była delikatnie mówiąc skomplikowana. Uwikłane w różne konflikty państwo musiało pilnie wzmocnić swoją flotę. Wybór padł na Francję i jednostki budowane w tamtejszych stoczniach. Problem pojawił się po rajdzie izraelskich komandosów na lotnisko w Bejrucie – oburzeni Francuzi postanowili wstrzymać realizację zamówienia i to mimo, że jednostki były właściwie gotowe.

Kuter rakietowy Saar 3. Skuteczna odpowiedź na arabskie zagrożenie (fot. domena publiczna).

Kuter rakietowy Saar 3. Skuteczna odpowiedź na arabskie zagrożenie (fot. domena publiczna).

Żydzi ani nie zamierzali bawić się w dyskusje na arenie międzynarodowej, ani tym bardziej – prosić Francuzów o zmianę zdania. Postanowili po prostu ich okpić. Dzięki oszustwu wyprowadzili z portu dwa kutry rakietowe, jednak na tym nie zamierzali poprzestawać. Zdecydowali, że przejmą resztę swoich okrętów za wszelką cenę, a plan zrealizowali w samą Wigilię. Liczyli na świąteczne rozluźnienie Francuzów i mieli rację. Kiedy wreszcie do tamtejszego ministra obrony dotarła informacja o tym, co się stało, oburzony całkiem poważnie chciał te okręty zatopić! (przeczytaj więcej na ten temat).

3. Ścigają nazistów do końca

Choć Izrael ma sporo bieżących problemów, nie zarzuca ścigania zbrodniarzy hitlerowskich odpowiadających za holokaust. Właśnie dlatego agentom Mossadu udało się po latach wyśledzić ukrywającego się i żyjącego na spokojnej emeryturze Adolfa Eichmana.

Adolf Eichman (fot. domena publiczna).

Adolf Eichman (fot. domena publiczna).

Agenci nie dotarliby do zbrodniarza, gdyby nie jego zbyt butny i gadatliwy syn, który chwalił się „dokonaniami” ojca przed rodziną swojej dziewczyny. Później sprawy potoczyły się już ekspresowo… (przeczytaj więcej na ten temat).

4. Agenci Mossadu mają żelazną psychikę

Kiedy wreszcie Mossad dopadł Adolfa Eichmana pojawił się nowy problem. Trzeba było ukryć uprowadzonego więźnia i zadbać, by żaden z izraelskich agentów nie zabił nazistowskiego zbrodniarza. W końcu każdy z nich stracił bliskich w trakcie II wojny światowej i mógł zechcieć zrealizować prywatną vendettę.

Sędziowie w procesie Eichmanna (fot. Israel Government Press Office).

Sędziowie w procesie Eichmanna (fot. Israel Government Press Office).

Tymczasem zamiast więźnia torturować, agenci Mossadu traktowali go… z zadziwiającą wręcz przychylnością. Nie tylko go myli, karmili i golili. Częstowali go nawet czerwonym winem i papierosami, choć w myślach zapewne miażdżyli przy tym jego czaszkę na najbliższej ścianie. Żelazne nerwy zachowywali tylko po to, by Eichman podpisał oświadczenie, że oddał się w ich ręce dobrowolnie! (przeczytaj więcej na ten temat).

5. Izraelskie agentki mają przyzwolenie rabina na uwodzenie wroga

Przez łóżko i z pomocą własnych wdzięków – tak kobiety zdobywały informacje od zarania dziejów. Sposób stary jak świat, a przy tym niezmiennie skuteczny. Izraelskie agentki, wzorem biblijnej Dalili, mogą go stosować i stosują z powodzeniem w swojej pracy.

Igraszki z wrogiem ku chwale ojczyzny? Izraelkom wolno!

Igraszki z wrogiem ku chwale ojczyzny? Izraelkom wolno!

Nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie jeden drobny szczegół. Jeden z wybitnych znawców prawa żydowskiego stwierdził oficjalnie, że jest to w pełni usankcjonowana przez religię metoda, pod warunkiem, że stawką jest bezpieczeństwo kraju (przeczytaj więcej na ten temat).

6. Żydowskie służby specjalne mają szwadron zabójców

Tak, to nie jest pomyłka. „Kidon”, czyli po hebrajsku bagnet, ma jedno zadanie – fizyczną eliminację wrogów Izraela. Zabójcy zaczęli działać po masakrze sportowców na olimpiadzie w Monachium w 1972 roku.

Zabójcy Mossadu z pewnością przechodzą szkolenie z krav magi (fot. Siły Obronne Izraela, domena publiczna).

Zabójcy Mossadu z pewnością przechodzą szkolenie z krav magi (fot. Siły Obronne Izraela, domena publiczna).

Działanie Kidonu, który pracuje od tamtych wydarzeń nieprzerwanie, owiane jest tajemnicą. Co jakiś czas na światło dzienne wychodzą tylko informacje o kolejnych udanych akcjach jego członków. Jedna z nich miała nawet swój warszawski rozdział. (przeczytaj więcej na ten temat).

7. Odwety Mossadu są krwawe. Bardzo krwawe

Jedną z konsekwencji ataku na izraelskich sportowców w Monachium obok utworzenia Kidonu była akcja odwetowa wymierzona w przywódców organizacji odpowiedzialnej za zamach. Członkowie Czarnego Września, który stał za wszystkim, stali się dla żydowskich służb specjalnych zwierzyną łowną.

Trumny izraelskich sportowców, ofiar masakry w Monachium. Mossad musiał ich pomścić .

Trumny izraelskich sportowców, ofiar masakry w Monachium. Mossad musiał ich pomścić .(fot. domena publiczna)

Operacja bezwzględnego tropienia i zabijania ludzi należących do tej palestyńskiej siatki terrorystycznej nosiła kryptonim „Gniew Boga”. W jej ramach izraelscy komandosi zapuścili się nawet do Libanu, gdzie zabili przywódców Czarnego Września i zmazali z powierzchni ziemi siedzibę Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny. Ich spektakularny rajd na terytorium wrogiego państwa, obejmujący precyzyjną likwidację wielu osób, zniszczenie siedziby Frontu i odwrót trwał zaledwie pół godziny! (przeczytaj więcej na ten temat).

Sprawdź, gdzie kupić „Mossad: najważniejsze misje izraelskich tajnych służb”:

KOMENTARZE (29)

Dodaj komentarz

Robert Jakubowski

Jeśli chodzi o punkt 3 to czytałem, że za uprowadzenie Adolfa Eichmana odpowiada izraelski wywiad wojskowy AMAN. Pozdrawiam

Pani Olu, poprawny zwrot to wziąć coś na tapet, nie na tapetę… „Tym razem na tapet poszły materiały…”

  nie znam takiego zwrotu „wziąć na tapet” Z jakiego regionu Polski Pani pochodzi? W Wielkopolsce mówimy „wziąć kogoś/coś na tapetę”

   W tym powiedzeniu pierwotnie chodziło o tapet czyli taki stół z mapą , a nie o tapety na ścianie…więc poprawnie jest jak najbardziej brać na tapet niezależnie od regionu ?

   Bierze się coś na tapet, a nie na tapetę :) I to w każdym regionie.

sorry ale maja jeden z najleppszych wywiadów od poczatkow ——-!–pomyllemsie – jest jeden lepszy——i wróc mi!- sa nawet -dwa——–(przepraszam za błędy)

Ale w norwegii wpadli gdy zabili niewinnego kelnera. ajk rozumiem dzieki swojej „zelaznej psychice” nie odczuwaja zadnych wyrzutow sumienia

„Kiedy wreszcie Mossad dopadł Adolfa Eichmana” to resztę postanowil
zabić w „Bękartach wojny” dziekuje za uwagę :D

Czytałem zarówno „Pięść Dawida” Artura Górskiego jak Mossad autorów Bar-Zohar Michael i Mishal Nissim. Pani Agnieszko mam tylko jedno pytanie, może zna Pani na nie odpowiedź – czemu polski wywiad cywilny i wojskowy nie potrafi niczego osiągnąć. Nawet ściągnąć Michnika z Szwecji czy Morela z Izraela. Nie potrafi zemścić się na mordercach Polaków np. inżyniera w Pakistanie. Czy ktoś może mi odpowiedzieć?

  Przepraszam, Pani Aleksandro, oczywiście.

  Czemu Polski wywiad cywilny czy wojskowy nie potrafi niczego osiągnąć? Nawet ściągnąć Michnika z Szwecji czy Morela z Izraela. Nie potrafi zemścić się na mordercach Polaków. Bo Polak to skorumpowany i można go kupić a przykład jest nawet to, co robi z nami Kaczyński na obiecuje cuda a przed wyborami żuci ochłapy, na które Polak się da złapać tak jak 500+ czy kiełbasa wyborcza a to mówi za siebie, dlaczego taki Morderca jak Morel zmarł w Izraelu i Żyd go nie wydał, ale żeby to był morderca Żydów tak jak Adolf Eichman. Nam Polakom i winnych państwach brak honoru i ambicji a Żyda nie kupisz, bo on potrafi was okraś i weprzeć, że on ma racje. Woli, aby 10 Żydów zginęło, aby ten jedenasty wyrwał od was wszystko, co macie i weprzeć ze to wasza wina i jesteście mordercami. Tak jak holokaust Żydzi potrafią użyć, jako firmę prywatną i za to narody im płacą, bo są przekonywujący a sami mordują i filmy pokazują jak giną cywile Palestyny i jak zabija ich Żyd i nikt nic nie robi przeciw temu zapowiedz i ukarać morderców i żeby koszty ponieśli Żydzi to nie a trzeba im płacić to ja jeszcze takiej ciemnoty nie widziałem wręcz przeciwnie bym to nazwał średniowiecze. I jak dożyje tego czasu to Żyd powie, że ziemie Polskie to są Żydowskie i nikt temu się nie sprzeciwi tylko przy klaszcze, że to jest prawda i dlatego uważam zacofanie Polski i całego świata, bo Żyd każdą głupotę weprze a w to inni uwierzą. I dlatego mordercy Żydowskie chodzą na wolności, bo uważają się jak zabijać to oni mają takie prawo a nie ich zabijać. I dlatego my Polacy będziemy klepać biedę, bo nami rządzi nie Polak tylko Żyd a jest ich w Polsce jakieś 75% i cały czas ich przybywa a paszporty rozdawane w Izraelu są jak cukierki dzieciom. I dlatego Żyd twierdzi, że on powinien rządzić całym światem, bo resztę to przygłupy, kretyni i chyba ja z tym się zgadzam, bo jednych przekonasz a drugich kupisz tak jak Trampa wybory kupili Żydzi. Na razie.

A czemu ma służyć tego typu informacja ?

Polski wywiad nie wiem co robi i nikt nie wie ale to chyba dobrze.

A redakcja to czyta własne artykuły które podlinkowuje czy niekoniecznie? Zapraszam do przeczytania artykułu o uprowadzeniu okrętów, szczególnie proszę zwrócić uwagę na fragment: „W samą akcję uprowadzenia okrętów, wbrew powszechnym doniesieniom medialnym, nie był zaangażowany Mossad. Przeprowadzona była tylko i wyłącznie siłami izraelskiej marynarki wojennej.”

pozdrawiam ;)

Obecny Polski wywiad jest obsadzony w większości przez Żydów tak jak byłe UB czy SB a oni nie będą ścigać i mścić się na swoich rodakach.

ciężko uwierzyć że w 21ym wieku Polacy wierzą w te bzdury – Zydzi w Polsce to tak minorna ilośC i właśnie oni rządzą Polską.
a gdyby Mosad był tak dobry to Izrael by wyglądał lepiej.a znienawidzony przez was

Mossad strach wrogow Izraela

Syjonistom, Mossad nie zależy na zbudowaniu stabilnego Izraela, współistniejącego pokojowo z sąsiadami tylko na czerpaniu zysków z biznesu wojennego i nie tylko wojennego.

  Nasz publicysta | Michał Dębski-Korzec

  Drogi Anonimie, a kto nie czerpie zysków z przemysłu wojennego? To jeden z najlepszych biznesów na świecie. Nawet nasze rodzime produkcje od czasu do czasu pojawiają się w różnych konfliktach zbrojnych od choćby przeciwlotniczy zestaw rakietowy Grom naszej produkcji. Pojawiał się w czasie konfliktu z Gruzją (był na wyposażeniu gruzińskiego wojska) a niedawno objawił się na Ukrainie i co najciekawsze nikt nie wie jak tam trafił :)

   Wiemy jak trafił: z Gruzji właśnie.
   No i trzymajmy się faktów a nie nurkujmy za kluskiem z rosołu: Polska na rynku zbrojeniowym NIE ISTNIEJE i nie mówię o porównaniu z potęgami a z państwami o podobnej wielkości lub PKB, a do tego z roku na rok jest coraz gorzej.

A dr Ratajczak z Opola….

Małgorzata Konstańczak

Żydzi tak naprawdę nie interesują się maleńkim państwem Izrael. Ich interesuje opanowanie umysłów całego świata i obrona starego testamentu, który dla logików jest zaprzeczeniem istnienia sensownej siły wyższej.

Wykrycie agenta mossadu i nagle słychać alarm za oknem a sam harp pewnie ma zaprogramowany łatwy do złamania szyfr Cezarea którym posługują się komornicy banku Irmy do okradania USA z oszczędności jednocześnie zadłużając Szwecję po uszy

i CO NOWEGO, ŻYDOLSKIE ZASRAŃCE?

Wasz zespół – połowa to czyste chazary, reszta to dwużydziany i kryptoniemcy. TFUU!

A CO TAM NOWEGO, ŻYDOLSKIE ZASRAŃCE, wciąż tyracie jako hasbara?

Zobacz również

Druga wojna światowa

10 akcji specjalnych, które mogły zmienić...

Niemcy przebrani za członków NKWD. Amerykanie, rekrutujący jednostkę specjalną spośród niemieckich komunistów. Długo planowane zamachy na Hansa Franka i Erwina Rommla. Czasem nawet niewielkie operacje, wymierzone w...

22 stycznia 2017 | Autorzy: Agnieszka Wolnicka

Najstarszy zawód świata? 10 rzeczy, których...

Kurtyzany, córy Koryntu, damy lekkich obyczajów - jest wiele eufemizmów na określenie kobiet parających się "najstarszym zawodem świata". Ale życie prostytutek to nie poezja. Oto 10...

31 stycznia 2016 | Autorzy: Katarzyna Barczyk

Z procentami przez wieki. 20 dowodów...

Przez stulecia wpływał na stosunki społeczne i finanse państw. Ludzie pili go dla zabawy albo z nałogu. Wpływał na życie pisarzy, polityków i... świętych. Pojono...

13 grudnia 2015 | Autorzy: Agnieszka Wolnicka

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.