Ciekawostki Historyczne

Dwa tygodnie temu zapytaliśmy Was na Facebooku jakich artykułów brakuje Wam na "Ciekawostkach historycznych", a konkretnie: o której epoce chcielibyście czytać u nas więcej tekstów, niż do tej pory. Wyniki szczerze nas zaskoczyły, ale przecież czytelnik nasz pan...

W ankiecie oddaliście łącznie 327 głosów, za co serdecznie dziękujemy. Jak się okazuje, najbardziej brakuje Wam na „Ciekawostkach historycznych” średniowiecza. Wszystkie pozostałe okresy zostały za nim daleko w tyle! Rzeczywiście dotąd zajmowaliśmy się tą epoką trochę po macoszemu. Na szczęście mamy w naszym gronie jednego niespełnionego mediewistę, a nawet przystępujemy niedługo do pracy nad książką o ściśle średniowiecznej tematyce. Tak więc postaramy się, by tekstów z tej epoki było przynajmniej dwa razy więcej niż do tej pory. W ramach mocnego postanowienia poprawy opublikowaliśmy już takie artykuły jak „Inwazja na Irak. 1400 lat temu”, „Gwałt i mamona. Jak naprawdę wyglądał podbój Jerozolimy przez Saladyna?” czy „Co groziło w dawnej Polsce za niechodzenie do kościoła?”.

Na drugim miejscu zaskoczenia nie ma: o II wojnie światowej zawsze sporo pisaliśmy i zgodnie z Waszymi oczekiwaniami dalej będziemy to robić. Ostatnie miejsce na podium będzie już natomiast wymagać od nas wzmożonej pracy. Jak widać nie docenialiśmy Waszego zainteresowania XIX wiekiem. Postaramy się to zmienić, tak aby ukazywało się więcej artykułów w rodzaju: „Kłamstwo ma krótkie nogi, czyli historia pewnej kradzieży”.

Wyniki ankiety

Dalej uplasowało się dwudziestolecie międzywojenne, któremu od dawna poświęcamy wiele uwagi (napisaliśmy nawet jedną książkę z tej epoki i właśnie pracujemy nad kolejną). Na pewno nieco mocniej musimy natomiast skupić się na starożytności – zajęła piąte miejsce i oddaliście na nią całkiem sporo głosów. Mając to w pamięci wybraliśmy się już do księgarni po odpowiednie lektury…

Stawkę zamykają nowożytność i powojnie – te dwie epoki jak widać nie należą do waszych ulubionych, tak więc (podobnie jak do tej pory) będziemy uzupełniać poświęcane im działy raczej sporadycznie. Do serca wzięliśmy sobie także Wasze dodatkowe głosy i komentarze. Postaramy się więc nie ograniczać tylko do Europy i napisać coś więcej o pradziejach Europy oraz Polski.

Podobne ankiety planujemy organizować mniej więcej raz na miesiąc, a wszystkich którzy jeszcze tego nie zrobili zapraszamy do polubienia profilu „Ciekawostek” na Facebooku.

KOMENTARZE (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Matt

Witam. Widzę że przegapiłem ankietę :P Nawet nie wiem na co bym oddał swój głos. Bardzo mi się podobały artykuły na tematy słabo omówione czy po prostu ignorowane w takiej ogólnej dyskusji historycznej. Są po prostu ciekawe. Na pierwszym miejscu ten o spojrzeniu Indian na styl życia europejczyków. Więcej takich, mało omówiony temat, prawdziwa ciekawostka. Pozdrawiam :-)

Nasz publicysta | Kamil Janicki

Komentarz z naszego profilu na Facebooku (http://www.facebook.com/ciekawostkihistoryczne):

Damian Borsiak: wnioski są co najmniej zadowalające :)

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.