Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Rozwiązanie konkursu: Dziesięć niezwykłych dam

Stanisław Wasylewski, Portrety pań wytwornych. Książka ukazała się pod patronatem "Ciekawostek historycznych".

Stanisław Wasylewski, Portrety pań wytwornych. Książka ukazała się pod patronatem „Ciekawostek historycznych”.

XVIII i XIX wiek jak widać cieszą się na „Ciekawostkach historycznych” sporą popularnością. Na ostatni konkurs nadeszło 112 odpowiedzi, z tego około 70 poprawnych.

Prawidłowe rozwiązania brzmiały następująco:

 1. Polska księżna Izabela Czartoryska urodziła nieślubnego syna pewnemu francuskiego diukowi. Gdzie w momencie narodzin znajdował się biologiczny ojciec dziecka? (Dokładnie! Nie wystarczy miejscowość, ulica czy budynek!) Był ukryty w szafie
 2. Pewien niemiecki monarcha z epoki nowożytnej przyozdobił ściany korytarza prowadzącego do prywatnej biblioteki portretami… ukochanych psów. O jakim władcy mowa? Fryderyk II Hohenzollern
 3. Jeśli już o królach mówimy, to władca całkiem innego, leżącego dalej na północ kraju leczył ból pewnej części ciała „kąpielami” w złotych monetach. Jakiej konkretnie części ciała? Podpowiadamy, że monarcha ten był przodkiem więcej niż jednego polskiego króla. Zęba (i palca u stopy – akceptowaliśmy obie odpowiedzi)

Nagrody wędrują do:

 1. Artura Kozłowskiego z Wrocławia
 2. Marty Orzeszyny
 3. Karoliny Wawrzynowicz

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom. Jeśli nie podaliście adresu razem z odpowiedziami a wygraliście, to wyślijcie go proszę jak najszybciej do nas, na ten sam adres.

Na sam koniec dobra informacja – już ruszył nasz kolejny konkurs, z naprawdę nietypową książką do wygrania.

Komentarze (4)

 1. Kamil Janicki Odpowiedz

  Nagrody losujemy przy użyciu zwyczajnego generatora liczb losowych spośród wszystkich osób, które nadesłały prawidłowe odpowiedzi. Nie ma tu żadnych dodatkowych czynników, choć zdarzało się, że POZA KONKURSEM nagradzaliśmy dodatkowo kogoś za aktywność, albo np. przysłanie odpowiedzi jako pierwsza osoba (np. http://ciekawostkihistoryczne.pl/2011/04/09/rozstrzygniecie-konkursu-przygarnij-wojtka/).

  A co do Facebooka – wydaje mi się, że większość osób, które stale biorą udział w naszych konkursach jest fanami „Ciekawostek” na facebooku. Więc chyba nie ma nic dziwnego w tym, że regularnie biorąc udział w konkursach to właśnie te osoby niekiedy wygrywają.

  Zresztą sam ze wszystkich dotychczasowych zwycięzców konkursów (czyli ok. 30 osób) luźno kojarzę z komentarzy na Facebooku 3-4 osoby. I taka liczba nie wydaje mi się w żaden sposób podejrzana ;-).

 2. Kamil Janicki Odpowiedz

  Mogę dodać, że rozmawialiśmy o tym dzisiaj z Olą i chcielibyśmy jakoś nagrodzić osoby, które brały udział w kilku konkursach a nie udało im się wygrać. Mamy parę pomysłów, myślę że w ciągu kilku dni coś się z tego wykluje :).

  Zapewniam, że rozumiemy, że po paru próbach człowiek może się czuć zniechęcony, a z drugiej strony trudno nam coś na to poradzić jeśli tak dużo osób bierze obecnie udział w konkurach (Przyznaję, nie spodziewaliśmy się nawet takie popularności „Ciekawostek”!).

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.