Polskie Imperium

Co im się wydaje? Podziemia, trumny i odrobina krwi

Autor: | 8 lipca 2015 | 507 odsłon

Co im się wydaje?Mam dla Was kolejną porcję rekomendacji. Nad Polskę nadciągnęły nawałnice więc tym razem będzie bez drinka z palemką i bez leżaka. Zamiast wylegiwać się na plaży, wchodzimy w nieco mroczniejsze klimaty. Zwiedzimy podziemia i wnętrza U-Bootów. A na deser? Puchar z trucizną prosto od Lukrecji Borgii.

Kolejny tydzień oznacza kolejne zestawienie książek nadesłanych do redakcji „Ciekawostek” przez wydawców. Tym razem listę zawojowali Borgiowie. Dla równowagi sporo też drugiej wojny światowej. Każdy znajdzie coś ciekawego.

 Londyn podziemny, Peter Ackroyd (Wydawnictwo Zysk i S-ka)

Londyn podziemny, Peter Ackroyd (Wydawnictwo Zysk i S-ka)

Londyn podziemny, Peter Ackroyd (Wydawnictwo Zysk i S-ka)

Autor niezwykłej biografii Londynu powraca do jedynego w swoim rodzaju miasta. Tym razem pokazuje czytelnikowi świat niewidoczny gołym okiem.

Wraz z nim zejdziemy do podziemi, bez których Londyn nie mógłby istnieć. Towarzyszyć będziemy kanalarzom i szczurołapom. Poznamy tajemnice tuneli metra, schronów i niezwykłych tajnych przejść pod najsłynniejszymi budynkami brytyjskiej stolicy.

Krew i piękno, Sarah Dunant (Black Publishing)

Krew i piękno, Sarah Dunant (Black Publishing)

Krew i piękno, Sarah Dunant (Black Publishing)

Świat sławnej rodziny Borgiów to przepych, trucizna, spisek, krew i piękno. Te niezwykłe czasy odmalowuje w swojej powieści Sarah Dunant. Zręcznie i bez pruderii opisuje intrygi, miłość i namiętność.

Choć losy Borgiów wielokrotnie stawały się kanwą powieści, filmów i seriali, Krew i piękno dzięki lekkiemu pióru autorki mają w sobie ujmującą świeżość. Na nowo można się zakochać w pięknej Lukrecji i jej bliskich.

Książkę otworzyłam po raz pierwszy tylko po to, by zobaczyć jak  środek prezentuje się wizualnie. Zanim się zorientowałam, przeczytałam pięć stron. Wciąga natychmiast.

Żelazne trumny, Herbert A. Werner (Finna)

Żelazne trumny, Herbert A. Werner (Finna)

Żelazne trumny, Herbert A. Werner (Finna)

Gdańskie wydawnictwo Finna oddaje do rąk czytelników kolejne niezwykłe wspomnienia, których autorem jest niemiecki podwodniak. Herbert A. Werner, opisał życie członka załogi U-Boota bez krztyny lukru, nie ukrywając przy tym, że do końca wierzył w wygraną Trzeciej Rzeszy i pragnął triumfu Hitlera.

Cztery lata spędził o krok od śmierci i nawet po kilku dekadach nie bał się tego napisać wprost. Śmiertelnie niebezpieczny okręt podwody w każdej chwili mógł się stać po prostu stalową trumną spoczywającą na dnie oceanu. Werner wspomina nie tylko walki, ucieczki, pościgi i polowania. Na kartach książki nie brakuje też zwyczajnych trosk marynarza.

Trafiły do nas także następujące książki:

Tajemnice Inferno, Dan Burstein, Arne de Keijzer (Wydawnictwo Astra) – „Tajemnice Inferno to unikalny przewodnik, który zabiera czytelnika w podróż do świata stworzonego przez Dana Browna w jego najnowszej książce zatytułowanej Inferno” (fragment notki okładkowej).

Borgiowie. Historia nieznana, G. J. Meyer (Wydawnictwo Astra) – „Czy naprawdę istnieli Borgiowie, o których mówią legendy? G.J. Meyer, opierając się na wyczerpujących badaniach i materiałach źródłowych, do których niewielu przed nim dotarło, odkrywa fascynującą prawdę o ludziach zaklętych w powtarzanym od wieków micie” (fragment notki okładkowej).

Kobiety wokół Stalina. Kochanki i katorżniczki, Elwira Watała (Videograf)Poruszające biografie kobiet, które los zetknął z największym tyranem XX wieku. W pierwszej części książki autorka przedstawia luksusowe życie kochanek Stalina i żon kremlowskich prominentów” (fragment notki okładkowej).

Stanisław Brzostowski. Postawa krytyczna. Wiek XX, Andrzej Mencwel (Krytyka Polityczna) – „Stanisław Brzozowski (1878-1911) – poeta e filosofo, jak określił się przedśmiertnie, swą pasję filozoficzną i krytyczną poświęcił służbie osobowości twórczej, polskości nowoczesnej, ludzkości wyzwolonej” (fragment notki okładkowej).

Co im się wydaje. O co chodzi?

Co tydzień przedstawiamy wam książki nadesłane do naszej redakcji. Wydawcom i autorom gwarantujemy, że każda bez wyjątku pozycja jaką otrzymamy trafi do jednej z edycji naszego zestawienia. Nasz adres znajdziecie w rubryce „Kontakt”. Możecie też zajrzeć do poprzedniego odcinka „Co im się wydaje?”.

Powiedz innym co myślisz:

RedakcjaRedakcja - Tutaj znajdziecie wszystkie teksty redakcyjne, m.in. konkursy, ich rozwiązania, aktualności z życia serwisu czy regulaminy publikacji.

Czytasz artykuł z epoki: . Oznaczyliśmy go kategoriami: Rekomendacje.
Okupacja

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz


Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu e-mail, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.
Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Nasze wydawnictwo

W mrokach średniowiecza Polską rządziły kobiety. I były piekielnie skuteczne

Ich ambicja pozwoliła zbudować imperium. Ich duma unicestwiła królestwo. Bezkompromisowa opowieść przywracająca godność najważniejszym kobietom w dziejach polskiego średniowiecza. Już dzisiaj kup „Damy ze skazą” z autografem autora!

2 listopada 2016 | Czytaj dalej...

Damy ze skazą. Bez nich nie byłoby Polski

Silne, bezwzględne i żądne władzy. Oto historia kobiet, które nie czekały bezczynnie, co przyniesie los. To właśnie one sprawiły, że początki państwa polskiego wyglądały tak, a nie inaczej. Poznaj „Damy ze skazą”, bohaterki naszej najnowszej książki, którą wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont.

30 października 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Mala zbrodnia - pion

Czy wiesz że...

stalin
…w ramach kultu jednostki w ZSRR pojawiła się propozycja, aby przyjąć nowy kalendarz? Rok urodzin Stalina (1879) miał być odtąd rokiem pierwszym!

niezniszczalny
…Imperium Brytyjskie miało w swoich szeregach prawdziwie niezniszczalnego żołnierza. Stracił oko, był o krok od amputacji nogi, a kiedy amputowano mu rękę, stwierdził, że nie zrobiło to na nim większego wrażenia niż wyrwanie zęba.

krwawa-luna-miniaturka
… „Krwawa Luna”, największa sadystka stalinowskiej ubecji w Polsce, miała doktorat z filozofii i w towarzystwie uchodziła za kobietę niezwykle towarzyska i pogodną, niebywale inteligentną.