Polskie Imperium

Mocno nieaktualne strony. Historia w internecie na marzec 2015

Autor: | 27 lutego 2015 | 2,016 odsłon

Mocno nieaktualne strony. Historia w internecie na marzec 2015Zima powoli się kończy, przyroda budzi się do życia, również Wy przysyłacie nam coraz więcej linków do stron, które uważacie za godne uwagi. Dlatego też reaktywujemy nasz „polecankowy” cykl. Zapraszamy na pierwszą w tym roku odsłonę „mocno nieaktualnych stron”.

Podobnie jak ostatnio, w naszym zestawieniu znalazło się siedem – oby była to szczęśliwa siódemka – propozycji, które powinny Was zainteresować. Mamy nadzieję, że znajdziecie tam coś dla siebie. Oczywiście, czekamy na kolejne propozycje, które będziemy mogli zaprezentować w następnych odsłonach „mocno nieaktualnych stron”. Możecie je nadsyłać za pośrednictwem prywatnych wiadomości na Facebooku.

Te strony mogą Was zainteresować:

Na początek facebookowy profil Historia jakiej nie poznasz w szkole, który ma na celu (jak sama nazwa wskazuje) prezentowanie ciekawostek, których nie poznasz w szkole oraz zachęcanie do poznawania historii.
A teraz fanpage o wszystko mówiącej nazwie Rekonstrukcje historyczne. Znajdziecie tam: Filmy i zdjęcia z imprez historycznych. Źródła i fotografie miejsc historycznych. Artykuły i ciekawostki historyczne.
Jeżeli interesujecie się konfliktami zbrojnymi na przestrzeni wieków, to profil Bitwy Świata jest tym czego szukaliście. Znajdzie tam zdjęcia, ciekawostki, jak i dokumenty dotyczące historii wojskowej.
Mamy też coś dla osób chcących być na bieżąco z cyfryzacją polskiego dziedzictwa kultury. Właśnie z myślą o nich powstał projekt ekultura.org. Pojawią się tam informacje o cyfryzacji, dostępie do kultury, internetowych repozytoriach dzieł sztuki oraz współczesnym użyciom klasycznych dzieł.
A teraz przeniesiemy się w czasy starożytnego Rzymu. Wszystko za sprawą niezwykle interesującej grupy rekonstrukcyjnej i ich strony internetowej Legio XXI Rapax. Prawdziwa gratka dla osób zainteresowanych rzymskimi legionami.
Nie samą wojną historyk żyje, zatem teraz coś dla fanów historii sportu, a konkretnie piłki nożnej. Mowa o fanpage’u Retro Futbol oraz związanym z nim pierwszym w Polsce miesięczniku poświęconym w całości historii futbolu.
Na koniec coś dla osób lubiących starą prasę, czyli projekt Muzeum Zagłębia – Retroteka. Znajdziecie tam ciekawe fragmenty zdigitalizowanego „Kuriera Zagłębia”, a w nim reklamy, ogłoszenia, anonsy, artykuły z Polski i Europy.

 

Powiedz innym co myślisz:

RedakcjaRedakcja - Tutaj znajdziecie wszystkie teksty redakcyjne, m.in. konkursy, ich rozwiązania, aktualności z życia serwisu czy regulaminy publikacji.

Czytasz jeden z artykułów redakcyjnych "Ciekawostek historycznych". Do tej kategorii trafiają między innymi zapowiedzi książek, reklamy i aktualności z życia naszego serwisu (zobacz pozostałe Wiadomości, zapowiedzi i reklamy).
Okupacja
Komentarze do artykułu (2)

Dodaj swój komentarz:

Dodaj komentarz


Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu e-mail, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.
Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Nasze wydawnictwo

W mrokach średniowiecza Polską rządziły kobiety. I były piekielnie skuteczne

Ich ambicja pozwoliła zbudować imperium. Ich duma unicestwiła królestwo. Bezkompromisowa opowieść przywracająca godność najważniejszym kobietom w dziejach polskiego średniowiecza. Już dzisiaj kup „Damy ze skazą” z autografem autora!

2 listopada 2016 | Czytaj dalej...

Damy ze skazą. Bez nich nie byłoby Polski

Silne, bezwzględne i żądne władzy. Oto historia kobiet, które nie czekały bezczynnie, co przyniesie los. To właśnie one sprawiły, że początki państwa polskiego wyglądały tak, a nie inaczej. Poznaj „Damy ze skazą”, bohaterki naszej najnowszej książki, którą wydajemy wspólnie ze Znakiem Horyzont.

30 października 2016 | Czytaj dalej...

Epoki

Kategorie

Facebook


Polecamy

Mala zbrodnia - pion

Czy wiesz że...

Kopciuszek
…historia Kopciuszka wydarzyła się naprawdę? Porzucona przez rodziców dziewczyna, która za młodu pasła indyki, została żoną jednego z najsłynniejszych królów w historii.

Irena
…słynna skandalistka II Rzeczpospolitej Irena Krzywicka, miała problemy z wieloma stalkerami? Jeden z nich nawet jej się znienacka oświadczył!

trucicielka
…w dawnej Polsce jednym ze sposobów na rozwiązywanie kłopotów małżeńskich była trucizna? W 1624 roku Agnieszka Klimuntowiczowa została w ten sposób wdową. Za swój czyn zapłaciła głową.