Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Mocno nieaktualne strony. Historia w internecie na marzec 2015

Mocno nieaktualne strony. Historia w internecie na marzec 2015Zima powoli się kończy, przyroda budzi się do życia, również Wy przysyłacie nam coraz więcej linków do stron, które uważacie za godne uwagi. Dlatego też reaktywujemy nasz „polecankowy” cykl. Zapraszamy na pierwszą w tym roku odsłonę „mocno nieaktualnych stron”.

Podobnie jak ostatnio, w naszym zestawieniu znalazło się siedem – oby była to szczęśliwa siódemka – propozycji, które powinny Was zainteresować. Mamy nadzieję, że znajdziecie tam coś dla siebie. Oczywiście, czekamy na kolejne propozycje, które będziemy mogli zaprezentować w następnych odsłonach „mocno nieaktualnych stron”. Możecie je nadsyłać za pośrednictwem prywatnych wiadomości na Facebooku.

Te strony mogą Was zainteresować:

Na początek facebookowy profil Historia jakiej nie poznasz w szkole, który ma na celu (jak sama nazwa wskazuje) prezentowanie ciekawostek, których nie poznasz w szkole oraz zachęcanie do poznawania historii.
A teraz fanpage o wszystko mówiącej nazwie Rekonstrukcje historyczne. Znajdziecie tam: Filmy i zdjęcia z imprez historycznych. Źródła i fotografie miejsc historycznych. Artykuły i ciekawostki historyczne.
Jeżeli interesujecie się konfliktami zbrojnymi na przestrzeni wieków, to profil Bitwy Świata jest tym czego szukaliście. Znajdzie tam zdjęcia, ciekawostki, jak i dokumenty dotyczące historii wojskowej.
Mamy też coś dla osób chcących być na bieżąco z cyfryzacją polskiego dziedzictwa kultury. Właśnie z myślą o nich powstał projekt ekultura.org. Pojawią się tam informacje o cyfryzacji, dostępie do kultury, internetowych repozytoriach dzieł sztuki oraz współczesnym użyciom klasycznych dzieł.
A teraz przeniesiemy się w czasy starożytnego Rzymu. Wszystko za sprawą niezwykle interesującej grupy rekonstrukcyjnej i ich strony internetowej Legio XXI Rapax. Prawdziwa gratka dla osób zainteresowanych rzymskimi legionami.
Nie samą wojną historyk żyje, zatem teraz coś dla fanów historii sportu, a konkretnie piłki nożnej. Mowa o fanpage’u Retro Futbol oraz związanym z nim pierwszym w Polsce miesięczniku poświęconym w całości historii futbolu.
Na koniec coś dla osób lubiących starą prasę, czyli projekt Muzeum Zagłębia – Retroteka. Znajdziecie tam ciekawe fragmenty zdigitalizowanego „Kuriera Zagłębia”, a w nim reklamy, ogłoszenia, anonsy, artykuły z Polski i Europy.

 

Komentarze (2)

 1. Alicja Kondraciuk Odpowiedz

  Witam, dlaczego nie mogę dodawać komentarzy na stronie Historia jakiej nie poznasz w szkole? Za co mnie zablokowaliście?

  • Nasz publicysta | Redakcja Odpowiedz

   Pani Alicjo,

   nie jesteśmy administratorami strony „Historia jakiej nie poznasz w szkole”, także nie mamy pojęcia, z jakiego powodu została Pani zablokowana…

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.