Niewolnicza praca na rzecz miejscowej arystokracji, przywiązanie do ziemi oraz brak osobistej wolności stanowiły codzienność średniowiecznych wieśniaków. Jednak ta brutalna prawda o ich podłej egzystencji to tylko jedna strona medalu. Czy wiecie jak żyli chłopi w mrocznych wiekach?
Zastanawiałeś się kiedyś, jak wyglądało życie w średniowiecznej wsi? Kim byli jej mieszkańcy? Czym się zajmowali? Co jedli? Jak się ubierali? Jak dbali o higienę i czy w ogóle to robili? Jak dokładnie wyglądała ich codzienność? Wszystkie te sekrety odkrywają przed nami znakomici badacze tej epoki Joseph i Frances Gies.
Spotykamy mieszkańców wsi przy pracy i w czasie wiejskich uroczystości. Zasiadamy z nimi przy stole i w kościelnej ławie. Poznajemy czym jest pańszczyzna i jak wyglądały relacje między panem a chłopem. Poznajemy też wieś jako jedno z pierwszych nowoczesnych społeczeństw, które stworzyło podwaliny pod współczesną cywilizację.
Dwoje cenionych historyków po raz kolejny zabiera nas w fantastyczną podróż po czasach średniowiecza, które niezmiennie zachwyca i zaskakuje.
Oglądasz Grę o tron? Natchnieniem dla George’a R. R. Martina przy tworzeniu fascynującego świata Pieśni Lodu i Ognia były czasy średniowiecza. Wówczas wśród jego lektur znalazły się także książki małżeństwa Giesów. Dziś każdy z nas może kroczyć jego śladami w poszukiwaniu tego, co go zainspirowało.
„Życie w średniowiecznej wsi” to kolejna część wspaniałej trylogii, stanowiącej lekturę obowiązkową dla miłośników historii oraz każdego wielbiciela twórczości George’a R. R. Martina.
KOMENTARZE (2)
Jakież piękne naciągactwo z wyeksponowanym na okładce nazwiskiem tego grafomana Marina, sugerujące frajerom, że to on jest autorem…
Szanowny komentatorze, nazwisko Martina na okładce znajduje się pod jego rekomendacją, więc sugeruje raczej, że jest autorem przytoczonych słów. Ale jeśli Panu tak zasugerowało, nie będziemy polemizować. Nie ukrywamy, że książka może przyciągnąć fanów „Gry o tron”. Pozdrawiamy :)