Ciekawostki Historyczne

Książka „Ocalona z Auschwitz” nowa bestsellerowa powieść Niny Majewskiej-Brown, którą już dziś możesz kupić w księgarni Świat Książki. Wzruszająca powieść o rodzinnych dramatach rozgrywających się w obozie Auschwitz i jego okolicach.

Z Auschwitz nie ma ucieczki, jednak udało się to Janowi Nowaczkowi w 1941 roku, który w brawurowy sposób wyjeżdża rowerem, ubrany w niemiecki mundur dodatkowo uzbrojony jeszcze w pistolet.

Uciekając przed pościgiem, kieruje się do okolicznego domostwa Franciszki i Wawrzyńca Kuligów. Rodzina na przekór zdrowemu rozsądkowi pomaga uciekinierowi. Ich zdziwienie jest ogromne, gdy po wielu tygodniach Nowaczek ponownie pojawia się w ich domu w towarzystwie niemieckich strażników z pobliskiego obozu i zdradza osoby, które pomogły mu w ucieczce.

Przeczytaj artykuł na podstawie książki: Franciszka Kulig ocalona z Auschwitz

W efekcie tych wydarzeń do obozu trafia Franciszka w dziewiątym miesiącu ciąży, jej siostra i jeszcze kilka innych osób. By ocalić ukochaną żonę, zrozpaczony Wawrzyniec podejmuje najtrudniejszą z decyzji: zamieni się z Franciszką w obozie.

Nina Majewska-Brown – życie i twórczość

Nina Majewska-Brown jest absolwentką UAM w Poznaniu, przez lata związana z reklamą i PR-em. Były pracownik agencji reklamowych, wydawnictw, gdzie promowała największych autorów literatury polskiej i zagranicznej.

Debiutowała w 2015 roku przebojową książką „Wakacje”. Znana z hitowych powieści obyczajowych, m.in. „Nina”, „Mąż na niby”, „Żona na zamówienie”, „Tylko dla dorosłych”, „Tylko tu i teraz”, ma też na swoim koncie ciepło przyjęty przez czytelników kryminał „Grzech” oraz sagę historyczną „Zakładnicy wolności”. Nina Majewska-Brown jest pisarką znaną ze swojej wrażliwości, co sprawia, że kolejne jej powieści podbijają listy bestsellerów.

Efektem jej zainteresowań historią są bestsellerowe powieści „Tajemnica z Auschwitz”, „Anioł życia z Auschwitz”, „Dwie twarze. Życie prywatne morderców w Auschwitz” oraz „Ostatnia więźniarka z Auschwitz”.Tekst stanowi fragment najnowszej powieści historycznej Niny Majewskiej-Brown „Ocalona z Auschwitz. Pójdę za Tobą na koniec świata” (Świat Książki, 2022).

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W tym momencie nie ma komentrzy.

Zobacz również

Druga wojna światowa

Najgorsze miejsce w Auschwitz? Więźniowie, którzy tu trafiali, praktycznie nie mieli szans...

Więźniów z kompanii karnej oznaczano czarnym lub czerwonym punktem na pasiaku. Z uwagi na skalę bestialstwa pobyt w Strafkompanie często kończył się śmiercią.

28 września 2022 | Autorzy: Nina Majewska-Brown

Druga wojna światowa

Siedmioosobowa rodzina karłów ocalała z Holokaustu dzięki... doktorowi Mengele! Niesamowita historia rodzeństwa Ovitzów

Siedmioro z 10 członków rodziny Ovitzów było karłami. Ale wyróżniał ich nie tylko niski wzrost. Byli pupilkami Anioła Śmierci i dzięki niemu przeżyli Auschwitz.

11 sierpnia 2022 | Autorzy: Maria Procner

Druga wojna światowa

Wspomnienia dziecka z Auschwitz: „Kapo chętnie wyżywał się na nas: kopnąć, laską zdzielić – widać było, że to dla niego radość”

Bogdan Bartnikowski miał 12 lat kiedy trafił do Auschwitz. Przeżył, ale koszmar, którego doświadczył, nadal go prześladuje. Tak wspomina horror obozu.

15 marca 2022 | Autorzy: Bogdan Bartnikowski

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.

Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.