Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Ten tyran odpowiada za śmierć dziesiątek milionów ludzi. Jak udało mu się utrzymać przy władzy?

Rządził żelazną ręką przez ponad dwadzieścia lat. Kosztem życia i zdrowia obywateli swojego państwa realizował swoje najbardziej paranoiczne pomysły. I nigdy nie przyznawał się do błędu. Jak to możliwe, że zbrodnie Mao Zedonga do dzisiaj pozostały nierozliczone?

20 września miała  premierę książka „Mao. Cesarstwo cierpienia” , której autorem jest Torbjørn Færøvik.

„Kto był największym masowym mordercą w dziejach świata? Wcale nie Hitler i wcale nie Stalin. Największym masowym mordercą w dziejach świata był Mao Zedong„, tak rekomenduje naszą publikację  Piotr Zychowicz

Historia życia  i działalności Mao w okresie od 1949 roku do jego śmierci w 1976 r.

Artykuł powstał między innymi w oparciu o książkę Torbjørna Færøvika "Mao. Cesarstwo cierpienia", która ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Artykuł powstał między innymi w oparciu o książkę Torbjørna Færøvika „Mao. Cesarstwo cierpienia”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Ekstremalna „rewolucja kulturalna” opisana z makabrycznymi szczegółami. System Mao chciał nie tylko ukarać „różnych myślicieli”, ale także gnębić ich, aby zaakceptowali „swoje przeznaczenie” i pokochali system komunistyczny. Obywatele musieli  pracować jak  niewolnicy w obozach koncentracyjnych i wbrew temu, co przekazywały światu ówczesne chińskie media – ludzie byli nieszczęśliwi.

Torbjørn Færøvik opierając się na  udokumentowanych faktach i  najnowszych badaniach, opisuje konsekwencje brutalnej polityki Mao, i wyjaśnia dlaczego w ogóle do tego doszło.

Kup książkę taniej na stronie Empik.com:

Komentarze (1)

  1. Prawdziwa historia Odpowiedz

    może to jest tak jak ze Stalinem,którego też propaganda kapitalistycznych ludobójców oskarżała o miliony a to wszystko okazało się kłamstwem.Powoływanie się na Zychowicza to akurat raczej komedia na samą myśl o tym gościu to padam ze śmiechu

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.