Ciekawostki Historyczne

Rządził żelazną ręką przez ponad dwadzieścia lat. Kosztem życia i zdrowia obywateli swojego państwa realizował swoje najbardziej paranoiczne pomysły. I nigdy nie przyznawał się do błędu. Jak to możliwe, że zbrodnie Mao Zedonga do dzisiaj pozostały nierozliczone?

20 września miała  premierę książka „Mao. Cesarstwo cierpienia” , której autorem jest Torbjørn Færøvik.

„Kto był największym masowym mordercą w dziejach świata? Wcale nie Hitler i wcale nie Stalin. Największym masowym mordercą w dziejach świata był Mao Zedong„, tak rekomenduje naszą publikację  Piotr Zychowicz

Historia życia  i działalności Mao w okresie od 1949 roku do jego śmierci w 1976 r.

Artykuł powstał między innymi w oparciu o książkę Torbjørna Færøvika "Mao. Cesarstwo cierpienia", która ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Artykuł powstał między innymi w oparciu o książkę Torbjørna Færøvika „Mao. Cesarstwo cierpienia”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Ekstremalna „rewolucja kulturalna” opisana z makabrycznymi szczegółami. System Mao chciał nie tylko ukarać „różnych myślicieli”, ale także gnębić ich, aby zaakceptowali „swoje przeznaczenie” i pokochali system komunistyczny. Obywatele musieli  pracować jak  niewolnicy w obozach koncentracyjnych i wbrew temu, co przekazywały światu ówczesne chińskie media – ludzie byli nieszczęśliwi.

Torbjørn Færøvik opierając się na  udokumentowanych faktach i  najnowszych badaniach, opisuje konsekwencje brutalnej polityki Mao, i wyjaśnia dlaczego w ogóle do tego doszło.

Kup książkę taniej na stronie Empik.com:

MAO baner 640x320

KOMENTARZE (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prawdziwa historia

może to jest tak jak ze Stalinem,którego też propaganda kapitalistycznych ludobójców oskarżała o miliony a to wszystko okazało się kłamstwem.Powoływanie się na Zychowicza to akurat raczej komedia na samą myśl o tym gościu to padam ze śmiechu

Zobacz również

Historia najnowsza

Kiedy wybuchnie III wojna światowa?

Według ekspertów już wkrótce naprzeciw sobie staną dwa mocarstwa posiadające olbrzymie zasoby i wielkie armie. Kiedy i gdzie rozpocznie się III wojna światowa?

26 października 2021 | Autorzy: Piotr Zychowicz

Średniowiecze

To była jedna z najbardziej brutalnych...

Łamanie kołem pozwalało decydować dokładnie, ile potrwa kara. Na dodatek było wyjątkowo bolesne – i spektakularne. Rekordziści konali w mękach nawet kilka dni.

25 października 2021 | Autorzy: Maria Procner

Średniowiecze

Średniowieczna kuchnia polska, czyli nie tylko...

Suta i dobrze doprawiona? A może zbyt tłusta i przesolona? Jaka była polska kuchnia w średniowieczu? Oto co jadali nasi przodkowie 500 lat temu...

24 października 2021 | Autorzy: Agnieszka Bukowczan-Rzeszut

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.