Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Ten tyran odpowiada za śmierć dziesiątek milionów ludzi. Jak udało mu się utrzymać przy władzy?

Rządził żelazną ręką przez ponad dwadzieścia lat. Kosztem życia i zdrowia obywateli swojego państwa realizował swoje najbardziej paranoiczne pomysły. I nigdy nie przyznawał się do błędu. Jak to możliwe, że zbrodnie Mao Zedonga do dzisiaj pozostały nierozliczone?

20 września miała  premierę książka „Mao. Cesarstwo cierpienia” , której autorem jest Torbjørn Færøvik.

„Kto był największym masowym mordercą w dziejach świata? Wcale nie Hitler i wcale nie Stalin. Największym masowym mordercą w dziejach świata był Mao Zedong„, tak rekomenduje naszą publikację  Piotr Zychowicz

Historia życia  i działalności Mao w okresie od 1949 roku do jego śmierci w 1976 r.

Artykuł powstał między innymi w oparciu o książkę Torbjørna Færøvika "Mao. Cesarstwo cierpienia", która ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Artykuł powstał między innymi w oparciu o książkę Torbjørna Færøvika „Mao. Cesarstwo cierpienia”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Ekstremalna „rewolucja kulturalna” opisana z makabrycznymi szczegółami. System Mao chciał nie tylko ukarać „różnych myślicieli”, ale także gnębić ich, aby zaakceptowali „swoje przeznaczenie” i pokochali system komunistyczny. Obywatele musieli  pracować jak  niewolnicy w obozach koncentracyjnych i wbrew temu, co przekazywały światu ówczesne chińskie media – ludzie byli nieszczęśliwi.

Torbjørn Færøvik opierając się na  udokumentowanych faktach i  najnowszych badaniach, opisuje konsekwencje brutalnej polityki Mao, i wyjaśnia dlaczego w ogóle do tego doszło.

Kup książkę taniej na stronie Empik.com:

MAO baner 640x320

Komentarze (1)

  1. Prawdziwa historia Odpowiedz

    może to jest tak jak ze Stalinem,którego też propaganda kapitalistycznych ludobójców oskarżała o miliony a to wszystko okazało się kłamstwem.Powoływanie się na Zychowicza to akurat raczej komedia na samą myśl o tym gościu to padam ze śmiechu

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.