Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

To jeden z ostatnich liderów opozycji demokratycznej w Polsce, który wciąż utrzymuje się w grze. Jak mu się to udało?

Protestował w marcu ’68. Współtworzył KOR. W czasie stanu wojennego siedział w więzieniu. Antoni Macierewicz od wczesnej młodości działa w głównym nurcie polskiej polityki. Jego fascynujące losy opowiada książka „Antoni Macierewicz. Biografia nieautoryzowana”, będąca nagrodą w naszym konkursie.

W dzisiejszym konkursie mamy dla Was trzy egzemplarze książki Anny Gielewskiej i Marcina Dzierżanowskiego pod tytułem „Antoni Macierewicz. Biografia nieautoryzowana”. Aby wygrać jeden z nich, należy odpowiedzieć prawidłowo na wszystkie pytania i mieć odrobinę szczęścia w trakcie losowania. Pamiętajcie, że wszystkie odpowiedzi znajdziecie w naszych artykułach, także tych opublikowanych na TwojejHistorii.pl.

Artykuł powstał między innymi w oparciu o książkę Marcina Dzierżanowskiego i Anny Gielawskiej "Macierewicz. Biografia nieautoryzowana", wydanej nakładem wydawnictwa Znak Horyzont.

Artykuł powstał między innymi w oparciu o książkę Marcina Dzierżanowskiego i Anny Gielewskiej „Antoni Macierewicz. Biografia nieautoryzowana”, wydanej nakładem wydawnictwa Znak Horyzont.

Konkurs dobiegł już końca. Wszystkim uczestnikom dziękujemy. Lista laureatów pojawi się w najbliższym newsletterze. Pełny regulamin konkursów znajdziecie TUTAJ.

Interesuje Cię książka, ale nie chcesz czekać na rozwiązanie konkursu? Pamiętaj, że z naszym kodem rabatowym kupisz ją w z rabatem w naszej księgarni.

Poznaj sylwetkę jednego z najbardziej rozpoznawalnych polityków III RP:

Komentarze (8)

 1. Polak Odpowiedz

  to zwykły kapuś i parówa nasłany przez sb do grona opozycji dlatego tak wałczył by przejąć archiwa kapusiów by wyczyścić swoją teczkę – nie warto nawet splunąć na bydlaka rosyjskiego

 2. Marian Odpowiedz

  Dno i tona mułu za Antusiem. Wstyd że marnujecie internet. Ciekawostki historyczne… Oczekiwałem rzetelności. A tu dupa.

 3. Anonim Odpowiedz

  antoni jaki jest kazdy widzi moze ten skusyn zmarnowane pieniadze by oddal z wlasnej kieszeni i szczesliwej drogi juz czas

 4. osoba prywatna Odpowiedz

  Prawdziwe nazwisko Isaak Singer. KOR-wiec, podobnie jak Geremek/Lewartow i inni starsi bracia wiadomego pochodzeniai.

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.