Ciekawostki Historyczne
Dwudziestolecie międzywojenne

Jak zostać przywódcą globalnej potęgi?

By dostać się na szczyty władzy, trzeba pokonać niezliczone przeszkody. Ale czy naprawdę warto? Ci dwaj przywódcy przekonali się, że prawdziwa rozgrywka zaczyna się dopiero po zdobyciu upragnionego urzędu. Ich historię poznacie dzięki książkom "Wilson" i "FDR", które są nagrodami w naszym konkursie.

W dzisiejszym konkursie mamy dla Was aż cztery książki, wydane niedawno nakładem wydawnictwa Napoleon V: dwa egzemplarze najnowszej biografii Franklina Delano Roosevelta, autorstwa Jeana Edwarda Smitha, oraz dwa egzemplarze biografii Woodrowa Wilsona pióra A. Scott Berga.  Aby wygrać jeden z nich, należy odpowiedzieć prawidłowo na wszystkie pytania i mieć odrobinę szczęścia w trakcie losowania. Pamiętajcie, że wszystkie odpowiedzi znajdziecie w naszych artykułach. Koniecznie zaznaczcie w komentarzu, którą książkę chcielibyście dostać – jeśli zabraknie wskazówki z waszej strony, wyślemy losowo wybrany egzemplarz.

Książki "Wilson" i "FDR. Franklin Delano Roosevelt" są pierwszymi biografiami największych przywódców USA w języku polskim.

Książki „Wilson” i „FDR. Franklin Delano Roosevelt” są pierwszymi biografiami największych przywódców USA w języku polskim.

Konkurs dobiegł już końca. Wszystkim uczestnikom dziękujemy. Lista laureatów pojawi się w najbliższym newsletterze. Pełny regulamin konkursów znajdziecie TUTAJ.

Interesuje Cię jedna z konkursowych książek, ale nie chcesz czekać na rozwiązanie? Skorzystaj z promocji i kup ją taniej na stronie Empiku: 

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

W tym momencie nie ma komentrzy.

Zobacz również

Historia najnowsza

Szczyt makabry? Robił rzeźby z ludzkich...

W 1977 roku niemiecki lekarz Gunther von Hagens opracował proces nazwany potem plastynacją. Kilkadziesiąt lat później jego „trupy” zagrały w filmie o Bondzie.

23 października 2021 | Autorzy: Joanna Wycisło

Druga wojna światowa

Samolot trafiony, zatopiony? Niekoniecznie! Niektórzy piloci...

Trafienie samolotu nie zawsze wiązało się z jego całkowitym zniszczeniem. Historia zna przypadki, w których uszkodzona maszyna bezpiecznie lądowała. Duża w tym zasługa pilotów.

22 października 2021 | Autorzy: Grzegorz Okoński

Nieznajoma wyłowiona z Sekwany

Wszyscy ją znamy, a niektórzy pewnie całowali...

21 października 2021 | Autorzy: Paweł Czarnecki

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.Najciekawsze historie wprost na Twoim mailu!

Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.