Ciekawostki Historyczne
Generic selectors
Tylko dokładne dopasowania
Szukaj w tytułach
Szukaj w treściach
Szukaj w postach
Search in pages

Ile kochanek miał Casanova? Poznaj prawdę o legendarnym uwodzicielu

Urodził się w Wenecji. Najbardziej rozpustnym mieście ówczesnego świata. Jako dziecko uchodził za opóźnionego w rozwoju i nic nie zapowiadało, że zostanie pisarzem, wynalazcą, szpiegiem i… najsławniejszym uwodzicielem swoich czasów.

Nad wszystko kochał kobiety. I kłopoty. Mało brakowało, a jego barwne życie zakończyłoby się w Polsce. Wystarczyło ponoć kilka minut, by przypadkowo poznana kobieta zapragnęła spędzić z nim noc, jednak najwierniejszą towarzyszką jego życia była choroba weneryczna.

Pamiętniki Casanovy sprzedano Bibliotece Francuskiej za 9 mln dolarów. To największa kwota, jaką kiedykolwiek zapłacono za rękopisy. Właśnie one posłużyły Laurence’owi Bergreenowi do stworzenia książki „Casanova. W świecie uwodziciela” – tryskającej dowcipem i erotyzmem biografii kochanka wszech czasów.

Oto najnowsza biografia jednej z największych ikon popkultury. Kochanka i awanturnika. Mężczyzny, którego nazwisko po dziś dzień jest synonimem mistrza sztuki miłosnej i genialnego uwodziciela.

Kup książkę "Casanova. W świecie uwodziciela" Laurence'a Bergreena z rabatem na znak.com.pl

Kup książkę „Casanova. W świecie uwodziciela” Laurence’a Bergreena

Niewielu czytelników nowej biografii autorstwa Laurence’a Bergreena, „Casanova. W świecie genialnego uwodziciela” zakończy lekturę, potępiając jej niezwykłego bohatera. Urok Casanovy był ogromny: potrafił przekonać do siebie zarówno starych papieży, jak i młode dziewczyny. Do jego zalet należały niezaspokojona ciekawość, wytrzymałość i radość życia, dzięki którym wydostawał się bezczelnie z każdych kolejnych tarapatów.

„The New York Times”

(…) pełna seksu i niespodzianek, dowcipna, wnikliwa i zapewniająca mnóstwo rozrywki.

„Huffington Post”

Autorowi udaje się zgrabnie uchwycić głos Casanovy, „często rozbawiony, ale rzadko drwiący; gawędziarski, lecz poetycki, jednocześnie błyskotliwy i wulgarny”. Przygody Casanovy pełne są pikantnych szczegółów, a Bergreen wplata ich wystarczająco dużo, by potwierdzić reputację swojego bohatera.

„Kirkus Reviews”

Gdyby sam papież przyłapał ich in flagranti, nie przestaliby. Pobłogosławiłby ich przecież, czyż nie?
Znaleźli odpowiednie miejsce w altanie, gdzie darń uformowana była na kształt łóżka. „Patrzyliśmy na nią i roześmialiśmy się. Bez wątpienia było to łoże”. Nadeszła ich chwila: „Spoważnieliśmy, popatrzyliśmy sobie w oczy, rozpięliśmy ubrania. Serca waliły nam w piersi, a dłonie pospieszyły, by ugasić naszą niecierpliwość”.

Fragment książki

Dzięki tej książce lepiej zrozumiesz Casanovę:

Komentarze

brak komentarzy

Dodaj komentarz

Jeśli nie chcesz, nie musisz podawać swojego adresu email, nazwy ani adresu strony www. Możesz komentować całkowicie anonimowo.

Jeśli chcesz zgłosić literówkę lub błąd ortograficzny kliknij TUTAJ.